Въздържате ли се от коментар в такъв случай?

  • 7 202
  • 95
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 032
Да, въздържам се. Кой как си обличал детето не е работа на странични коментаторки. На нея пък може да й струва, че ти си държиш голо детето, и какво от това, да не би заради нейното мнение да промениш как обличаш детето си? Кой е казал, че твоето мнение е миродавно, а това на самата майка-в ущърб на собственото й дете?
Нека да си запазим коментарите само за редките и крайни случаи, при които някой страничен човек трябва да защити детето (тези случаи са в комптенцията на социалните служби).

# 31
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Толкова е сложно според мен това за облечените и разсъблечени дечица. На мен ми се  е случвало в един и същи ден да ми казват, че много съм я разсъблякла и след малко друга майка-"Оле, колко е навлечена!" Ха, сега де!
Наистина има фрапантни случай, но аз споделям само, ако съм близка с майката.

# 32
  • Мнения: 1 934
      "Не прави на другите това, което на теб искаш да не правят!" Peace
Peace

# 33
  • Мнения: 1 761
Не се бъркам.Повечето майки,освен,че са много зиморничави са и много твърдоглави.
И аз имам приятелка, която при 30 С си беше завила бебето в количката с вълнен китеник,а беше облечено с много други дрехи под него,верно- то не спря да реве,но това не е моя работа-ако майката е зиморничава обикновено и децата са такива.

# 34
  • Мнения: 5 622
Въздържам се.Не гледам чуждите деца. как са облечени или какво ядат.Кой както иска да си гледа детето,стига да не ми пречи на мен да си го гледам според моите представи. Wink

Така е. Но тук става дума за горкото дете. Все пак макар и в чуждата манджа то е детенце и ако може да му се помогне с нещо ( в случая майка му да не го тормози със свръхоблекло) то трябва да се направи (дори и само с коментар, или забележка на майката)

Какви хора има само.Ужас направо...Тая майка си я представям след години как синът и се е оженил и тя отива при младите вечер, влиза в стаята им и завива любимия син........да не настине......  Stop

# 35
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Какви хора има само.Ужас направо...Тая майка си я представям след години как синът и се е оженил и тя отива при младите вечер, влиза в стаята им и завива любимия син........да не настине......  Stop
rotfImbo rotfImbo rotfImbo

# 36
  • София, Западен парк
  • Мнения: 295
По-добре е да се каже, макар и с риск да се обиди майката. Мисля така, защото на мен са ми казвали, веднъж, когато го бях навлякла много, и съм благодарна, че ми обърнаха внимание, и, също веднъж, като беше студено, пък не го бях облякла достатъчно. Не ми е приятно когато някоя баба ми каже, че е студено и защо съм го извела /при над 0 градуса/, и тем подобни коментари от разни бабишкери. И от рода на: "Много рано сте го извели" - това в 8,30 часа при положение, че се стремим да избегнем жегите, а освен това откъде знае дали нямаме някаква работа, а не просто се разхождаме. Ние всъщност се разхождахме.

# 37
  • Мнения: 2 032
Буба, ама ти сериозно ли?
"Не обичам, как'Сийке, и не съм от тия, дето се бъркат в хорските работи, ама има едни жени...."

# 38
  • Мнения: 5 468
Няма да мога да се въздържа.
Но има изключения при обличането. Например, когато с Гери излязохме от болницата, все си мислех, че пак ще я повтори болестта и гледах да я обличам малко повече. Ако тогава някой ми беше направил забележка, че е навлечена, щеше да ми стане много тъпо, защото не го правех, заради някакви убеждения, а от страх да не влезем обратно в болницата.
Мина седмица и отново си я обличах по летному.
Моите приятелки не си навличат децата и няма на кой да правя подобни забележки. А понякога времето е такова едно, че се чудиш как да го облечеш. Например този месец юни е ужасен... Облечеш го с тениска, а след 1 час задуха студен вятър и завали дъжд newsm78.
Ако системно така навлича детето, е много жално за него.
А това, дето седи само в количката, направо думи нямам... Не можеш ли да накараш майката, по някакъв начин, да го пуска извън количката??? Тя е луда.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Да, въздържам се!
Не се въздържам ако става въпрос за племеничката ми и няма да се въздържам когато се роди и на сестра ми детенцето, живот и здраве Peace.

# 40
  • София
  • Мнения: 2 217
Бих й предложила да се облече като детето си!
Ако уживее, поне ще знае, че не бива да измъчва сладурчето.
Аз съм чувала, че детенцето трябва да е облечено с 1 дрешка повече от мама и то ако е много малко.  А то често ли боледува? Не се ли изнервя, не плаче ли от толкова катове дрехи? Моят син ще нададе вой до Бога в такава ситуация Mr. Green

# 41
  • Мнения: 5 647
Веднъж си й казала и ефект не е имало. Не виждам смисъл да продължаваш да й говориш.

# 42
  • Мнения: 212
Веднъж си й казала и ефект не е имало. Не виждам смисъл да продължаваш да й говориш.
  Това е правилна политика,и не съвсем.Винаги има смисъл да се опиташ да помогнеш,дори и често да изглежда безнадеждно!А и както виждам всички споделяме мнението "горкото детенце".Бих продължила със забележките,а дори с още по-голям кураж,след като съм намерила недвусмислено потвърждение на правотата си във всяко едно от мненията на настоящия форум!Успех!А аз на такава родителка направо бих й извила врата!

# 43
  • Мнения: 5 475
Въздържам се.Не гледам чуждите деца. как са облечени или какво ядат.Кой както иска да си гледа детето,стига да не ми пречи на мен да си го гледам според моите представи. Wink

И аз така!  Peace

# 44
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Неприятно е защото е за сметка на детето. Но не виждам какво повече можеш да направиш... Какво- да й се скараш ли? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт