За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 72

  • 25 708
  • 760
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 7 776
Сори, ама не е вярно това. Ако отоплителната система е направена като хората и комина също е наред, няма никакви сажди в къщата. Дървата не са еквивалент на въглищата. Дървесината се води въглероднонеутрален източник на енергия и отделя толкова въглероден диоксид, колкото дървото е приело от атмосферата, докато е било живо за разлика от въглищата.

 Как ще се забрани отопление, което е масово и тук не говоря само за България. И преди да бъда контрирана как е в Англия, пълно е тука с англичани, топлещи се с печки, вътре в хола например, вместо в обособено котелно помещение. А не е като да нямат парите да се топлят с пелети, което е най-еко варианта за топлене на къща или климатици. Ето https://www.theguardian.com/cities/2018/feb/22/wood-diesel-indoo … -cities-pollution и https://www.theguardian.com/environment/2018/aug/16/most-polluti … e-to-get-the-chopголям проблем в градовете в Англия.

Кат, може да са много неща. Огледайте за мухъл или плесен в някой ъгъл. Прах, растение в стаята, домашен любимец, одеало от естествена материя и разбира се замерете температурата в едната и другата стая. Уверете се, че коминът работи и дърпа добре и няма нахлуване на дим в къщата през розетките или други места. Ако е последното - лесно ще го забележите.

# 676
  • Мнения: 293
Съгласна съм с Кактусче,дори и човек да не е ходил на много места,всички сме виждали по филмите дървените къщички в планината с камина в хола и заслонче с нацепени дръвца....класика😀. За да е застъпено толкова във филмите,явно е застъпено и в ежедневието😀

# 677
  • Мнения: X
Тъмно зелено ако на какво може да се дължи? Вчера яде каша елда и тиква. Не е рядко, има следи от тиквата.

Последна редакция: чт, 20 дек 2018, 13:06 от Анонимен

# 678
  • Мнения: X
Щом е едно изхождане не е проблем. Гледай следващото какво е.
Моля, дайте съвет - на моя близка бебто е с някакви бактерии в коремчето и разстройство, трябва ли да пазя моето бебче от тях, опасно ли е ако човек, който ходи у тях на гости идва и у нас?

Последна редакция: пт, 21 дек 2018, 19:15 от Анонимен

# 679
  • Мнения: 9 196
Съгласна съм с Кактусче,дори и човек да не е ходил на много места,всички сме виждали по филмите дървените къщички в планината с камина в хола и заслонче с нацепени дръвца....класика😀. За да е застъпено толкова във филмите,явно е застъпено и в ежедневието😀

Там - да. Не пречи на никой. Но не и в големите градове, където замърсяването и без това е факт.

# 680
  • Мнения: 293
от училище знаем, че топлият въздух е по-лек, то е пълен със сажди, които дишате и ви се натъпкват в носа, устата, дробовете.

Крайно време е да го забранят това отопление.
Говорим за отопление,т.е. за въздуха вътре в къщата,като е все тая дали тя е в голям град или самотна в планината...

# 681
  • Мнения: 9 196
Напротив, не е все едно, но нека не спамим тази тема.

# 682
  • София
  • Мнения: 2 725
Напротив, не е все едно, но нека не спамим тази тема.
Ееее, не така. Моля те да ни обясниш каква е разликата във въздуха В къща, отоплявана на дърва, в града и в планината. Сигурно в планината дървата не отделят дим?
Има разлика единствено заради виншните замърсители, но те нямат общо с дървата

# 683
  • Мнения: 635
Момичета най накрая открих мляко което малката да го пие но има един проблем. Не се разтваря това мляко напълно все остават малки бучки които запушват дупките на бибата. Как ли не пробвах и с хладка вода и с гореща вода, клатя като побъркана но неще и неще . Става въпрос за милумил на милупа. Моля дайте ми съвет как да го разтворя това мляко

# 684
  • София
  • Мнения: 18 796
Пробвай да сипеш първо около 50мл.вода и в нея да го разтвориш и после долей  останалата.
Ако не си опитала вече де Simple Smile

# 685
  • Мнения: 6 627
Ползвах Милумил преди 6 г., но не е ставало на буци. Трябва да спазваш точно указанията за приготвяне и пропорцията.

# 686
  • Мнения: 756
Gerda, аз не бих ги събрала, реално не можеш да си сигурна каква хигиена се спазва, какво са пипали ръчичките, пък и дали и родителите не носят бактерията. Все пак евала, че са ви предупредили!
Въпрос от мен, днес бяхме на консултация, нещото, което ме притесни е, че за пети и шести месец, бебето е същите сантиметри, не е пораснало на ръст. Според докторката това не е проблем, то и ние не сме високи 😀 , но все пак, на някой да му се е случвало 🤔

# 687
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
И аптамила е така и за това го смених. Бях забелязала обаче, че като постои 10-15 минути се разтваря. Пробвай, ако мъника може да чака, че моя директно наддава вой и трябва да яде на секундата.

# 688
  • Мнения: 35 199
Аз бих пробвала да го разбия с машинка за фрапе. Така правя айран на малкото

# 689
  • Мнения: 635
Ще изпробвам всичко което казахте. Благодаря ви Kissing Heart Довечера ще кажа какъв е резултата.

Общи условия

Активация на акаунт