За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 72

  • 25 695
  • 760
  •   1
Отговори
# 660
  • Варна
  • Мнения: 1 634
Момичета, има ли някоя от вас дете, на което му става лошо по време на път? Интересува ме на каква възраст забелязахте това? Предстои ни закупуване на столче за кола и много се чудя с возенето обратно на движението, понеже е най-безопасно, но ме тревожи, че ако взема такова и започне да му става лошо, няма да е много добър вариант. На мен ми ставаше лошо при пътуване и се тревожа синът ни да не е така и той. Пътували сме доста до 10 месец, даже и по пътища с много завои, не е показвал да има проблем, но да питам по-опитните все пак.

# 661
  • София
  • Мнения: 6 010
Ние ще вземем столче, което може да се монтира инв двете посоки на движение. Според мен така е най-оптимално.

# 662
  • Мнения: 633
Дъщеря ми до годината пътуваше без проблем, след това започнаха драмите и досега, дори и в града понякога и става лошо, хомеопатия и т .н не и действат.

# 663
  • Мнения: X
Живеем в къща, спим на 2рия етаж. Отопляваме се с парно на дърва. На долния етаж в хола малката спи през деня и няма проблеми. От няколко нощи вече спи много неспокойно горе, има запушен нос и се затруднява да диша. В 4:30 я свалихме долу и започна пак да си диша нормално. Проблем с въздуха ли има някакъв на горния етаж??? Проветрявам...

# 664
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Може горе да й е по топло и съответно въздуха е по сух и носната лигавица се изсушава.

# 665
  • София
  • Мнения: 39 901
Момичета, има ли някоя от вас дете, на което му става лошо по време на път? Интересува ме на каква възраст забелязахте това?
След 2г възраст може би.
И двете ми деца са повръщащи и не издържат на дълъг път (особено със завои).
Аз като малка бях така. Нямаше значение какъв е пътят. След това като че ли го израснах и сега на дърти години пак започна да ми става лошо в кола. Много зависи и кой стои зад волана..

# 666
  • Мнения: X
Момичета, има ли някоя от вас дете, на което му става лошо по време на път? Интересува ме на каква възраст забелязахте това?
След 2г възраст може би.
И двете ми деца са повръщащи и не издържат на дълъг път (особено със завои).
Аз като малка бях така. Нямаше значение какъв е пътят. След това като че ли го израснах и сега на дърти години пак започна да ми става лошо в кола. Много зависи и кой стои зад волана..

Аз да питам кога и как разбрахте, че им става лошо? Предстои ни дълъг път с кола другия месец, когато бебка ще бъде на 10м и се притеснявам да не е нещо подобно, защото последния път като пътувахме беше много нервна и не искаше да седи в столчето си.

Последна редакция: ср, 19 дек 2018, 11:16 от Анонимен

# 667
  • София
  • Мнения: 39 901
Не съм забелязвала нервничене. Поведението ѝ може да се дължи на нещо друго.
Правете повече почивки по пътя. Заминавай я с нещо.

С каката като бебе съм пътувала с кола София - Благоевград без проблем.
В момента и двамата не издържат този път.
А как разбирам, че им е лошо... придобиват вид на изцеден лимон, цветът на лицето е подобен, дишат тежко.

# 668
  • Мнения: 633
Изброеното от АнМари + повръща

# 669
  • София
  • Мнения: 39 901
Изброеното от АнМари + повръща
Да. Повръщането е крайната фаза.

# 670
  • Германия
  • Мнения: 3 460
Ние също пътуваме много, всеки ден на кратки разстояния, поне веднъж седмично на по-дълги и 2-3 пъти няколко стотин км на веднъж. Може би имаме късмет, но на дъщеря ни никога не ѝ е ставало лошо и много обича да пътува с колата. Столчето е монтирано обратно на движението, въпреки че може и напред да се обърне. Не е протестирала, че трябва така да се вози, през прозореца и през засното стъкло има добра видимост навън.

Нашето столче е MaxiCosi 2wayPearl, аз много си го харесвам, защото освен че е с много добри оценки е и много изчистено откъм дизайн. Но е доста скъпо, не знам какъв ви в бюджета.

Между другото на мен също много дълги години ми ставаше лошо и в кола и в автобус, та хич не ми беше приятно да пътувам. В един момент явно го израснах..

# 671
  • Мнения: X
Докато още сме на тема столчета, на нас ни подариха някакво на Мони и наскоро махнахме кошницата и сложихме това столче, обаче обратно на движението като е краката на беба опират в седалката и е все едно в лодка, някак си... Хем главата й е изправена и като заспи клюмва напред, хем краката и са нагоре, на нивото на гърдите, а столчето е на възможно най-изправената позиция. Какво мислите да си купим ли друга марка или да я обърнем по посока на движението?

# 672
  • Мнения: 35 188
Моето на година и 2 месеца още го карам с гръб към движението.  Краката му опират седалката и главата му кмва като спи.

# 673
  • Германия
  • Мнения: 3 460
Докато още сме на тема столчета, на нас ни подариха някакво на Мони и наскоро махнахме кошницата и сложихме това столче, обаче обратно на движението като е краката на беба опират в седалката и е все едно в лодка, някак си... Хем главата й е изправена и като заспи клюмва напред, хем краката и са нагоре, на нивото на гърдите, а столчето е на възможно най-изправената позиция. Какво мислите да си купим ли друга марка или да я обърнем по посока на движението?

Марката не ми е позната, но аз лично бих сменила столчето, както го описваш не знам дали му е удобно да бебето. Моята си седи в нейното столче като във фотьойл, макар че крачетата вече започнаха да опират в облегалката на седалката. Това не е проблем, може да си ги сгъне в коленете, за да ѝ е по-удобно. При всички положения това си остава най-безопасния начин за превозване на бебета и малки деца. Както казват в Швеция, където децата се возят обратно на движението до 6 години, по-добре счупен крак отколкото счупен врат.

# 674
  • Мнения: 9 196
Живеем в къща, спим на 2рия етаж. Отопляваме се с парно на дърва. На долния етаж в хола малката спи през деня и няма проблеми. От няколко нощи вече спи много неспокойно горе, има запушен нос и се затруднява да диша. В 4:30 я свалихме долу и започна пак да си диша нормално. Проблем с въздуха ли има някакъв на горния етаж??? Проветрявам...

Възможно най-вредното за детето, за вас и за цялата околност е твърдото гориво. Освен, че е нормално горе да е по-топло, от училище знаем, че топлият въздух е по-лек, то е пълен със сажди, които дишате и ви се натъпкват в носа, устата, дробовете.

Крайно време е да го забранят това отопление.

Общи условия

Активация на акаунт