Любители на котки ТЕМА 126

  • 22 937
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 531
Възможно да се е наранила без да иска, наблюдавай я и днес и ако продължава - ветеринар, не рискувай.
Също така с Топче ми се случваше често да попадне косъм в очето му, ужас беше докато го извадя, а и много мъчех котето, той също притваряше очето.

# 61
  • Мнения: 21 292
Много ми е тъжно сега.
Утре ще ходим на ветеринар.

# 62
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 531
Продължава ли да го затваря, окото сълзи ли? Нещо друго необичайно да има около него?
Все си мисля, че нищо ѝ няма. Не се притеснявай, ако очето е възпалено ще ти дадат капки за очи.

# 63
  • Мнения: 21 292
Понякога е отворено, но повечето пъти притворено.
Не сълзи.
Яде,играе.

# 64
  • Мнения: 5 846
Понякога е отворено, но повечето пъти притворено.
Не сълзи.
Яде,играе.

влязла е прашинка. Направи ли му промивка с лайка? Опитай се да се успокоиш, бебка е добре, случват се такива неща.

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 446
Много ми е тъжно сега.
Утре ще ходим на ветеринар.
Ако е влязло нещо в окото и я дразни до утре би трябвало вече да е минало. Ако продължава така да премижва, може да е възпалено, до колкото помня беше нещо настинала до скоро. Тогава може да вземеш от аптеката Тобрадекс човешки капки и да слагаш в очето 3 пъти на ден. Обикновено минава за ден два.

# 66
  • Мнения: 5 846
Много ми е тъжно сега.
Утре ще ходим на ветеринар.
Ако е влязло нещо в окото и я дразни до утре би трябвало вече да е минало. Ако продължава така да премижва, може да е възпалено, до колкото помня беше нещо настинала до скоро. Тогава може да вземеш от аптеката Тобрадекс човешки капки и да слагаш в очето 3 пъти на ден. Обикновено минава за ден два.
много са добри и евтини, най-вече👍🏻

# 67
  • Мнения: 21 292

Промих с преварена вода и с лайка също.
А възможно ли е да киха от прах за пране?
Знам ги тобрадекс, добри са.

# 68
  • София
  • Мнения: 9 689
Възможно е според мен. Хем е на прах, хем мирише, има химии разни вътре ...

# 69
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 531
Не слагай никакви капки на твоя глава без да се консултираш с ветеринар, лично мнение да няма засегнати.
Същите са ми предписвани на Топче за зачервени очички.

# 70
  • Варна
  • Мнения: 25 298
Да не би като е играла да се е блъснала в нещо? Тези различни зеници да не са признак на мозъчно сътресение? Навремето предишният ми котарак се беше блъснал челно в крака ми, докато се гонехме, рязко смени посоката и се натресе отгоре ми. По същия начин едната му зеница беше широка, другата стеснена, но с много голяма разлика между двете, после доколкото помня изкара един сън и в крайна сметка се оправи. Тогава даже и до ветеринар не стигнахме, преди 20+ години нямаше ветеринарни кабинети на всеки ъгъл, както сега Embarassed Не казвам, че е това де, но тези различни зеници ме наведоха на тая мисъл. Идете утре на лекар, едва ли е нещо сериозно, но варианти най-различни, да ви каже как да действате.

# 71
  • Мнения: 21 292
Не се е блъснала, поне не сме видели.
Яде преди малко.
Зениците са наред в момента.
И очето се пооправи.
Утре ще ходим на ветеринар да я прегледат.
А за праха за пране питах,понеже сушах дрехите при нас под климатика, и от онзи ден ги преместих в друга стая и оттогава не киха.

# 72
  • София
  • Мнения: 8 348
Пълнят си очите с прах, косми, какво ли не. Предполагам, до утре ще и е минало.

# 73
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 531
Котето е ок, моят съвет е да я наблюдавате и утре, ако продължава тогава я заведи на ветеринар, ти най-добре може да прецениш ситуацията, ние тук само гадаем.

# 74
  • София
  • Мнения: 4 714
bruja, по принцип не са заразни, ама...  Аз бих дала таблети за вътрешно О. мийте си ръцете и поизмийте къщата. Тия  " семенца, светли на цвят" нищо не ми говорят. Колко са големи тия семенца, каква им е формата, като ги стиснеш какво става??? Вземи едно "семенце" и го покажи на някой по-запознат или вет.

Лисичка,не се сещам причина поради която Лизка да НЕ затваря едното оченце..., дай повече инфо, не сме ветЛ,
Скрит текст:
и да припомня вица: отива ветЛ при хуманен. Хуманният пита : какво ви има, вет : ааа, то всеки така може Joy 

В@ня, как предлагаш да увеличим данъчното бреме? Аз съм за.

Трудно е вече да се побирам на фотьойла ,  таман ще го изхвърлят и купят удобен диван. Joy   

Общи условия

Активация на акаунт