Септемврийски бебета 2018 - Тема 2

  • 65 825
  • 736
  •   1
Отговори
# 450
  • София
  • Мнения: 612
Лейди, благодаря ти, предадох й информацията веднага.

Coucoumelle, тя е съвсем в началото на бременността си, някъде в 7-8-9та гестационна седмица в момента. Бременността не мисля, че е проблемна, всичко си се развива нормално, слава Богу. За раждане - не съм я питала, мисля, че ще си ражда в София, но иска да се следи по ЖК при някого на място във Варна за да не пътува 300+ км всеки месец.

# 451
  • Мнения: 434
Допълвам се че в майчин дом консултацията се плаща на две вноски, втората е след 6м така че ако и се наложи да се върне в София по това време. Просто няма да доплаща

# 452
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 148
Тогава не е задължително да е някой, който изражда. Аз бих препоръчала др Кузманова в Сити клиник. Мъжът й работи в АГ, ако не дай си боже се наложи престой в болница. Мисля, че работи по ЗК. Другото, което е добре е да гледа на ехограф всеки път.
В Майчин дом има доплащане за ЖК както е написала ladySnow. Там нямам наблюдения, но съм чувала положителни отзиви за почти всички.

# 453
  • Русе
  • Мнения: 301
За много години на всички! Много здравички да сте вие и любимите ви!
Успях да изчета всичко, изтървала съм доста.
При нас е много зле работата с яденето. Беба е в скок на растежа ли.... не знам, но успявам да я нахраня или преди заспиване или права, леко приведена, така, че цицито да влиза право в устата и като почне да се гъне като червейче да мога да се изместя и аз, за да не излезе от устата. Един път излезе ли не захапва отново. Абе на челна стойка сме направо...

# 454
  • Мнения: 2 124
Моята израства като Гъбка, егати дългото бебе на 4 месеца и 13 дни сме и е дълга 67 -68 см Grinning

Носи дрешки, на които пише, че са за 6 месечно бебе.

# 455
  • Мнения: 93
Mn. Nikol- много якооо!!! Все така да сте! Да расте, да е здрава и дълга. 😀. Много е хубаво голямо бебенце! 😍
mi6entse, прилича ми на кърмаческа стачка. Влез в блога на Хедра и прочети. Дава чудесни съвети за тоя момент. Пробвай да кърмиш на тихо и тъмно- например на загасена баня. Другият вариант е да си закачиш цветен, интересен гердан, който бебето да гледа, може и да използваш престилка, пелена и др, за да не се разсейва бебето. Ние минахме такъв период-ужасен беше, но на по-малка възраст, не сега това в 4,5 месец, което е доста често срещано. Включвам ви се да споделя с вас идно многа яко видео, изгледайте го, супер истинско и смислено. Авторката е Ася Демирева, най-вероятно я познавате като сертифициран консултант по кърмене, лектор на училища за родители и още най-различни активности, но аз я познавам като един изключително ценен и позитивен човек. Научила съм много за бебетата от нея, помогнала ми е в мнооого ситуации и това видео отново за мен е на мястото си.
https://m.vbox7.com/play:b5e5790ef3?fbclid=IwAR0GFqNJWObUUWgYues … mCafgA307MesDUIq4

# 456
  • Мнения: 605
Моята израства като Гъбка, егати дългото бебе на 4 месеца и 13 дни сме и е дълга 67 -68 см Grinning

Носи дрешки, на които пише, че са за 6 месечно бебе.


,И ни сме така ,с дрехи за 6 месечно бебе ,на 4 месеца сме 69см HugGrinning

# 457
  • Мнения: 442
Моята израства като Гъбка, егати дългото бебе на 4 месеца и 13 дни сме и е дълга 67 -68 см Grinning

Носи дрешки, на които пише, че са за 6 месечно бебе.


,И ни сме така ,с дрехи за 6 месечно бебе ,на 4 месеца сме 69см HugGrinning
И ние на почти 4 месеца 68 см. Половината дрешки даже не можах да ги сложа хаха Grinning

# 458
  • Мнения: 96
Wow големи бебчета, мойта бебка май ще е по-дребна мацка 😁 но и ние с баща й не сме високи въпреки, че батко и върви висок. Утре правим 4 месеца и е 57-8 см 5,800 кг. А за кърменето май ще я отбивам трудно защото нищо друго не и харесва на вкус освен кърма. Мръщи се на вода, пробиотика и вит. Д, а за шише и залъгашка да не говорим. Ще видим как ще сме със захранването

# 459
  • Мнения: 2 124
Моята израства като Гъбка, егати дългото бебе на 4 месеца и 13 дни сме и е дълга 67 -68 см Grinning

Носи дрешки, на които пише, че са за 6 месечно бебе.


,И ни сме така ,с дрехи за 6 месечно бебе ,на 4 месеца сме 69см HugGrinning

Момченце или момиченце е?

# 460
  • Мнения: 605
Момченце е Hug

# 461
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 873
Дребен днес го мерихме 66см, а аз се чудя защо 3-6 месеца дрешките на 4 различни марки почти са му тъкмо, пък то детето порастнало. Grinning И чувалчетата ще му сменяме скоро като гледам.. Пу, пу.
След 2 седмици прави 4 месеца.

# 462
  • Sofia
  • Мнения: 271
Моята госпожица днес прави 4 медеца. Другата седмица сме на консултация, та ще я видя колко е пораснала, но също носи размер 62-68.
А я кажете как се справяте с ноктенцата? На краката веднъж съм рязала, ама на ръцете толкова бързо растат.. И уж ги режа, с ножичка, но май трябва да ползвам и някаква пила?.. Все успява да се одере.

# 463
  • Мнения: 3 794
Вишняна, аз ги пиля с пиличка от бебешкия комплект.
Ние бяхме на контрола вчера. Качила е 500гр и вече е 5930 и 62 см. Само на кърма е.

# 464
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 873
Ние ги пилим направо, щот растат някак V-образно Grinning С мека хартиена пила от бебешкия комплект.

Общи условия

Активация на акаунт