Септемврийски бебета 2018 - Тема 2

  • 65 142
  • 736
  •   1
Отговори
# 690
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 148
Мама Рибка, много неприятно чувство е това с падането. Голямото ми дете като падна за 1 път аз ревах повече от нея 😂. Сигурна съм, че нищо няма да й има, те са с дебели глави от малки.

Аз да споделя, че май ми се запушиха канали в едната гърда. Леко ме боли, отпаднало ми е, и сякаш температурата започва да се качва. Първо си мислех, че ме хваща грипа, но нямам никакви други симптоми. Дайте съвети, ако някой се е справил без аб. Ноември месец пих 2 силни аб, заради др неща и 1 сед не кърмих, не ми се иска пак да тъпча малчо с ам като имам кърма.

# 691
  • Sofia
  • Мнения: 263
Аз бях така преди 2 месеца.. Цяла нощ имах и треска, температура, адски ме болеше едната гърда. Оправих се за ден-два с топли душове, особено върху болната гърда, топлех я с електрическа възглавница, давах основно от нея да сучи и четох даже за една смешна поза за кърмене, която не знам до колко помогна, но я практикувах два дена 😁 Бебето по гръб и ти над него на 4 крака. Идеята е да се засили източника на мляко и от другите канали. Ако не става, просто пробвай други пози, различни от обичайната ви за кърмене. И антибиотик в наааай краен случай, ако не се оправиш до 3 дни.

# 692
  • Мнения: 274
Мами  , ние без да искаме се захранваме с компот от дренки заради разтройство... Уж слагаме ротавирусната ама май не е мното сполучлива...

# 693
  • Мнения: 3 794
Мами  , ние без да искаме се захранваме с компот от дренки заради разтройство... Уж слагаме ротавирусната ама май не е мното сполучлива...

Ротавирусната ваксина е за определени вируси. Разстройството не винаги е от вирус, а и да е - не е задълително да е точно рота.  С голямата ми дъщеря сме лежали в болница с ентеровирус, тогава й пускаха специално изследване за рота и беше отрицателно.
Дано бързо ви мине!

# 694
  • Мнения: 274
Дано, и чайче от шипки пием. А най - интересното е че дренките са много стипцави и гадни , но малък Мони много ги хареса 😀 което е голямо улеснение.

# 695
  • Мнения: 2 124
Консултира ли се с педиатъра?

# 696
  • In Neverland
  • Мнения: 341
Честито първо падане на бебе Алиса!!! Да е много здрава и да и е твърда главичката 😀 От дивана- на земята. От днес вече ще ме чака на земята като имам някаква работа. Кака и поне за пръв път падна на половин годинка...
И нашия звяр вчера падна от дивана, че и баш на главата си падна, но нищо му няма. Поплака малко и му мина. Наблюдавах го вечерта, но няма никаква промяна в поведението та съм спокойна.
Какво пиете за температура вие, което да е съвместимо с кърменето? Наш тати е болен и май и аз прихващам, но за сега карам само на чайове Head Band

# 697
  • Мнения: 319
Момичета вашите бебчовци въртят ли си главата докато заспиват или ако се разбудят ? Когато е будна никога не го прави, но почне ли да се унася се почва едно мятане и през ноща също.Rolling Eyes

# 698
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 850
Те май винаги падат на глава, щото е най-тежка. Grinning
Наш младеж отдавна сефтоса главата от спалнята. Много се изплаших, ма той се успокои бързо и нямаше никаква промяна в поведение и т. н. Дебела глава като на майка му Grinning

# 699
  • Мнения: 2 068
Мен много ме е страх от падания. Баткото като беше на 6м се хвърли на долу с главата от количката и си удари главата в плочките. Много се бях изплашила тогава. Даже в Пирогов ходихме. За щастие само с цицина се размина.

# 700
  • Мнения: 274
Ние пък сме на 4 месеца и 1 седмица и още не можем да се въртим. Нито от корем на гръб , нито от гръб на корем... И ни отмениха консултацията и сме с хрема на коларгол. Някоя мама ако е слагала да е забелязала по  - чести изхождания заради тях?

# 701
  • Мнения: 134
Да, през деня като спи по-рядко, но вечер особено между 04:00-09:00 ч е едно непрекъснато мятане, въртене на главата, понякога сумтене и рев на сън. Frowning1
Момичета вашите бебчовци въртят ли си главата докато заспиват или ако се разбудят ? Когато е будна никога не го прави, но почне ли да се унася се почва едно мятане и през ноща също.Rolling Eyes

# 702
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 148
Да, през деня като спи по-рядко, но вечер особено между 04:00-09:00 ч е едно непрекъснато мятане, въртене на главата, понякога сумтене и рев на сън. Frowning1
Момичета вашите бебчовци въртят ли си главата докато заспиват или ако се разбудят ? Когато е будна никога не го прави, но почне ли да се унася се почва едно мятане и през ноща също.Rolling Eyes

Моят малчо по същия начин си върти главата и през деня и вечерта като му се спи не може и се ядосва. Направо голяма мъка 😂😀

# 703
  • Русе
  • Мнения: 301
Въпрос към момичетата, които имат уреда за готвене на пара на Авент - какви количества могат до се приготвят в него? Мисля да си взема и тъкмо разказвам предимствата на мм и той ми зададе въпроса - ами на мен можеш ли да ми приготвяш зелинчуци на пара? Мога ли? Ще почва диета и само такива неща ще яде.

# 704
  • Мнения: 319
Да, през деня като спи по-рядко, но вечер особено между 04:00-09:00 ч е едно непрекъснато мятане, въртене на главата, понякога сумтене и рев на сън. Frowning1
Момичета вашите бебчовци въртят ли си главата докато заспиват или ако се разбудят ? Когато е будна никога не го прави, но почне ли да се унася се почва едно мятане и през ноща също.Rolling Eyes

Моят малчо по същия начин си върти главата и през деня и вечерта като му се спи не може и се ядосва. Направо голяма мъка 😂😀
охх явно не е нищо притеснително. Попитах и педиатърката, но не ме отрази много много каза, че няма данни за рахит и може би е навик. Дано отшуми по-скоро Hug

Общи условия

Активация на акаунт