През колко време на гърнето?

  • 15 107
  • 262
  •   1
Отговори
# 15
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Ами не знам колко е като време, но преди сън, след сън, преди ядене, след ядене, преди излизане, след излизане. Ако излизането е по- дълго подканях. Сега всъщност дъщеря ми си казва и изобщо не следя като часове.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 823
Ами не знам колко е като време, но преди сън, след сън, преди ядене, след ядене, преди излизане, след излизане. Ако излизането е по- дълго подканях. Сега всъщност дъщеря ми си казва и изобщо не следя като часове.

Освен посоченото време от yosarian,през около 30-40 мин,като начало.

# 17
  • Мнения: 6 390
Liorena
мерси за линковете   bouquet
и моята муха не ще и 2.сек да седи на гърне  Crazy
Много по весело е да си пишка в гащите, и да прави локви навсякъде  Whistling Crazy
Незнам кога ще има напредък newsm78

# 18
  • Мнения: 8 505
Като я взема от ясла,махам памперса и обувам пликчета.Гърнето е в стаята и когато иска,я слагам.Но през 5-10мин я питам има ли пиш/ако,за да я подсещам.

# 19
  • Мнения: 2 242
И мен много ме вълнува темата. Аз от един месец я слагам на гърне след всяко ставане от сън и след прибиране от разходка. Зори вече задължително при сядане върши ‘работа’, ако ще и само няколко капки да пусне. Имам и чувството, че понякога ме чака  newsm78 – особено след сън, когато се събужда със сух памперс и още със сядането на гърнето почва да пишка Shocked. Слагала съм я на гърне преди 3-4 месеца и нямаше ефект, та тогава се отказах... явно трябва да си дойде момента.

Та идеята ми е след няколко седмици да махна памперса  newsm78 – говорих с ‘препатили’ мами  Wink и първо ми казаха да се заредя с поне 3седмици търпение. Най-тежки са първите дни и до момента в който не почне да сигнализира по някакъв начин че пишка или й се пишка. Първо се маха памперса само докато сте у дома и след около месец (или когато се научи на сигнализация) се пробвате навън. Май нощният се маха последен.
Мисля да купя няколко памучни клинчета и да не ползвам нищо друго - с идеята че ще й е мокро на дупето и сама ще се научи да 'сигнализира' Mr. Green
Дано това лято да стане, че иначе май ще трябва да чакаме чак другото newsm78

Последна редакция: пн, 19 юни 2006, 12:52 от Slavi

# 20
  • Мнения: 5 622
И аз ще следя темата  Peace

Май трябва да оставям сина си без гащи и да го слагам на гърнето, но аз не правя нито едно от двете. Въобще не ми е ясно кога и как ще стане тая работа с изхождането НЕ в гащите  ooooh!

Иначе съм чувала, че през 15 минути трябва да се слага на гърнето (но моят син не седи. Става като опарен, иначе знае какво е това и какво се прави  в него) Thinking

Бубе, надявам се, че добре си прочела тези два линк-а Wink
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13847.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=28530.0

добре е да се прочетат изцяло темите Wink Wink


Лио, чела съм доста линкове с теми за прословутото гърне. Тези сега ще ги погледна. КАто цяло имам някакво мнение по въпроса, но знам, че ако не стане сега приучаването (лятото), следващият подходящ момент ще бъде чак следващото лято, защото зимата е студено и не става за такива опити  ooooh!

Да си призная, ако имаше начин някой да ми го вземе и да ми го върне научен, щеше да е най-добре, ама... Embarassed

# 21
  • Мнения: X
Лио, чела съм доста линкове с теми за прословутото гърне. Тези сега ще ги погледна. КАто цяло имам някакво мнение по въпроса, но знам, че ако не стане сега приучаването (лятото), следващият подходящ момент ще бъде чак следващото лято, защото зимата е студено и не става за такива опити  ooooh!

Да си призная, ако имаше начин някой да ми го вземе и да ми го върне научен, щеше да е най-добре, ама... Embarassed

Дааам и при мен е така - сега е на година и девет, ако не стане това лято, трябва да стане другото - на две и девет, което пък според мен си е голямо дете.

Не съм фенка на ранното и насилствено приучаване, но си мисля, че между 1.8 - 2г е най-подходящо. Изобщо не намирам кое е хубавото три годишно дете да ходи с пълен памперс Rolling Eyes

# 22
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
но знам, че ако не стане сега приучаването (лятото), следващият подходящ момент ще бъде чак следващото лято, защото зимата е студено и не става за такива опити  ooooh!

ако изпълниш точно нещата, ти давам гаранция просто.
А противно на всички мнения, ние махнахме пампата точно зимата, януари месец, за мен зимата е най-подходящото време. На мен като ми е студено и ми се пишка по-често Wink

# 23
  • Мнения: 2 214
Всеки си има свой начин и мисля че майката би трябвало да си усеща детето.
Знам че много от мамите ще ме заплюят ако призная кога махнах пампера на сина си, обаче аз мислех че така ще е най безболезнено за него.
Беше на 6 месеца и полвина.
Не съм го махнала изцяло а просто го научавах че гарнето е част от останалите предмети с които боравим (лъжица, шише, люлка и т.н). Целта ми беше да не го карам после насила да сяда на гарнето. Направихме тази процедура като развлечение, пъво сидяхме на гарнето като на столче с памперса и панталоните.  Свалих  памперса след два дена и го сложих ако започваше да реве вдигах го. Следвашия път се изпишка аз го поощрявах всеСки път когато пишкаше (плясках с ръце). Сега той на една година и полвина и не помня кога съм прала нааканите гащи. За разходка и по време на сън му слагам памперс- гащи понякога с един караме 4-5 дена защото не го напишква. За съжеление не си казва още, може би защото не говори а може би защото няма нужда аз знам кога му се пика.
Вижте процеса.

 

# 24
  • София
  • Мнения: 7 097
Днес е първият ден без памперс, а имам чувството, че ще полудея  #Cussing out От сутринта само бърша и попивам пикливи локвички на всяка крачка. Добре, че Калина заспа, защото още малко и щях да изпадна в истерия, а знам, че не трябва да й се карам. Слагам я на 40 мин. - 1 час някъде, като сутринта памперсът й беше сух и се изпишка на тоалетната, после седна, но не искаше да пишка, а свърши работата малко по-късно на фотьойла. След това два пъти се изпишка, където трябва и имаше такива бурни аплодисменти от моя страна, че ме е срам от комшиите, кой знае к,во си мислят, че правим в банята. Дотук горе-долу поносимо, ама се наака детето и стана сложно...подробности няма да давам. Изобщо не й пука, че е мокра или наакана, играе си все едно нищо - ето това е кофтито. Заинатила съм се обаче и мисля да издържа до победа  newsm44.

# 25
  • Мнения: 2 242
е нормално начало, мен ме предупредиха да махна килимите  Mr. Green
Браво naty_sk   bouquet с теб сме, стискаме палци и ни дръж в течение  Peace мен ме вълнуват и подробностите  Laughing

# 26
  • София
  • Мнения: 7 097
Благодаря, Слави! Друго си е като има подкрепа човек.

# 27
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
а имам чувството, че ще полудея  #Cussing out

трябва ТИ да издържиш още 3 дни, но в никакъв случай не и слагай отново памперса след като веднъж си го махнала, иначе ще се върнеш на нулата.
За акането - до 7 дни е срокът.

обаче само те моля, да не се предаваш ТИ, това е номерът и нищо друго.
повярвай ми, други майки ми повярваха , после ми благодариха. Wink

а на мойта като и свалих памперса не беше пишкала 14 часа, стискаше ли стискаше, но тя не пишка и аз не слагам памперс, беше играта кой ще издържи, ами издържах на 14 час седна на гърнето и се изпишка, пристъпваше от крак на крак и не сядаше, ама накрая видя , че няма къде да ходи
Тук въпросът е да повярваш, че ще стане, и в никакъв случай не се карай, в никакъв, казваш само Браво и това е.

# 28
  • Мнения: 987
хе-хе Slavi , и аз махнах всички килими в кьщи.
аз слагам мартин на всеки 20-30 мин. на гьрнето. много бьрзо свикна и сега ( от 10 дена е без памперс в кьщи само за сега ) сяда , изпишква се и става. ама не казва още , ако има пиш и затова , ако се отплесна да го сложа и се напишква в гащите. или пьк сяда сам на гьрнето и се изпишква , но заедно с гащите.  Joy
naty_sk , най добре директно махни памперса и само по гащички. и не се отказвай. в началото винаги е така - пишкат на поразия , но всяко чудо за три дни  Hug . после се светват за какво става вьпрос и свикват бьрзо. и най - бьрзо ако имат някакьв режим - както писа yosarian : ..."преди сън, след сън, преди ядене, след ядене, преди излизане, след излизане"...

и пак да пишеш как вьрвят нещата  Laughing

# 29
  • Мнения: 14 654
Днес е първият ден без памперс, а имам чувството, че ще полудея  #Cussing out От сутринта само бърша и попивам пикливи локвички на всяка крачка.

напълно нормално . спомням си колко опикани гащички и къси панталончета съм изпрала . махнах памперса на детето си , когато беше на 1 година и 2 месеца , понеже през лятото не исках да го тормозя с памперс . вярно че е трудничко , но на 1 година и 7 месеца вече си казваше всеки път . така че още преди 2 годишна възраст свикват с гърнето  Wink а при момчетата е по-лесно,защото не трябва да сяда всеки път - пишка си прав

Общи условия

Активация на акаунт