Помощ, съседът ни трови с въглища!

  • 6 183
  • 87
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 251
Щом е гад съседа, може авторката да не се занимава с оплаквания, доколкото разбирам, той е на първи, авторката на втори етаж с общ комин.
Щом тя не го ползва, зазижда го на нейния етаж и толкоз.
По - малоумен и престъпен съвет не бях чела. Това бие по тъпота и съвета да им купят климатици и да им плащат тока! Комина не е обща част в една къща???

Това с климатиците и тока си беше сарказъм.  Не възприемайте всичко като умно или тъпо,има и друго ниво на умно.

# 61
  • Мнения: 4 210
Ние тук можем да сме нападателни, присмехулни и саркастични, но важното е авторката да види и другата гледна точка и да пристъпи към действия водена не от отрицателни чувства.
Всъщност, аз не разбрах от кога датира този проблем. Ако миналата зима пак е било така защо не са предприети действия през лятото, когато е време за активни строителни дейности.

# 62
  • София
  • Мнения: 12 006
Ние тук можем да сме нападателни, присмехулни и саркастични, но важното е авторката да види и другата гледна точка и да пристъпи към действия водена не от отрицателни чувства.
Всъщност, аз не разбрах от кога датира този проблем. Ако миналата зима пак е било така защо не са предприети действия през лятото, когато е време за активни строителни дейности.

Няма и да разбереш. Автора изчезна, понеже явно дойде за съвети как да запуши комина, или как да накара община, пожарна или който и да е да забрани на съседа да ползва котела. и ги получи де, ама не питаше как да се реши проблема. И т.к. повечето отг. бяха точно в насока как да се разреши проблема - не му хареса и избяга.

# 63
  • Варна
  • Мнения: 594
Не знам какво да кажа по проблема на авторката но аз имам ппдобен проблем, и се чудя дали има какво да направя. Живеем в къща, на втория  етаж. Имаме 2 тераси, като едната е доста голяма. Точно в блозост до голямата тераса на 3-4м. е къщата (съборетината) на наш съсед, който е пияница, гад на ента степен, живеещ като клошар в тази съборетина, едно време отглеждаше кучета там и ги размножаваше, крадеше ток от нас за да захрани някакви огромни фризери, заради което стана пожар у нас (електромера ни се запали) и още куп гадости.... Та, на около 4-5м. се намира неговия комин ( стърчаща желязна тръба от съборетината) която зимата дими нон стоп и ни обгазява терасата до степен, да не се диша като излизаме от къщи - точно от тази тераса излизаме от къщи... Имаме и простир на тази тераса който е немислимо да ползваме. С малко дете сме, и не мога да го изкарам на терасата заради проклетия комин на малоумния ни съсед Angry
Чудя се, дали мога да подам жалба, или да се обадя някъде.

# 64
  • Мнения: 68 788
При сгради на калкан, по-ниската сграда трябва да има по-висок комин. При вас сградите не са долепени, но са в един имот или в близост...
Не пречи да пишете в общината...всъщност законна ли е неговата къща?
Също и в пожарната - да проверят откъм пожароустойчивост как стоят нещата при съседа...
Но писмено да стане, не с устно запитване !!

# 65
  • Мнения: 27
Хора, това с пушека от въглища въобще не е шега работа. Това си е отрова.
Аз съм припадала от такъв пушек заради печката на съседа от долния етаж. Тръгнах да излизам и на стълбището имаше пушек. Всичко отива на горния етаж, на етажа с печката няма проблем. И просто се замаях и паднах.

И не, нямаме дупки в стените, нито в комина. Просто човечеца си проветряваше през коридора докато си чисти печката. И оставил казанчето на печката леко димящо до вратата. Всичкият пушек идваше при нас. И не само докато чисти, по принцип пушекът се движи из сградата от всички възможни отвори и не, не е възможно всичко да се запуши. Минава и през дупките за електрическата инсталация.

И хич няма какво да му завиждам за мизерията да се отоплява на твърдо гориво.
Мога само да го съжалявам за бедняшкия живот, който го кара да прави това.

Последна редакция: чт, 13 дек 2018, 01:07 от Stela2000

# 66
  • Мнения: X
Stella2000, и аз бях така в последната квартира - ние на 2 етаж получавахме бонус - пушек, миризми на манджите, защото хазяите на 1 етаж се проверявахс към стълбището на къщата... тъпа история

# 67
  • София
  • Мнения: 1 902
Ние сме от другата страна на монетата,загасихме камина с водна риза и радиатори,с която топлехме цялото жилище,защото на съседка от 5-тия етаж и пушеше.Изгасихме я посред зима,от тогава вече минаха 4/5г.никой не си е мръднал пръста да оправи комина.

# 68
  • Варна
  • Мнения: 36 643
Оправете вие комина и си ползвайте камината. Моя приятелка има такъв казус, комшиите й направили проблеми. Тя каза, че не желае да се отказва от отоплението си и да минава на ток, така че ще измаже комина за своя сметка (там бил проблема и така ще се реши) и всички ще са доволни. Алтернативата е да чака комшиите да се навият, да съберат пари, да намерят майстор, а тя през това време да плаща по-големи сметки за отопление на ток. Така и така ще дава пари и реши да бъде по този начин.

# 69
  • София
  • Мнения: 1 902
Комина е обща част,това 1-во,2-ро ние сме на партера,блока е на 6 етажа,и 3-то,когато я изгасихме се обеща,че решение ще се намери,има пари за ремонти достатъчно събрани,ама никой не го вълнува комина явно!

# 70
  • Мнения: 25 669
Чакай сега, то коминът е общ, но коминните тела са индивидуални за всеки апартамент.
Представлява нещо такова:



Открийте кое е вашето коминно тяло и си го оправете. Ако е здраво, не би трябвало да пуши в съседите.

Последна редакция: чт, 13 дек 2018, 10:15 от Как' Сийка

# 71
  • Варна
  • Мнения: 36 643
И ти предпочиташ да чакаш и да не си ползваш камината само и само да не се минеш някой лев за ремонт?! На съседите не им пука, не виждам как ще ги задължиш. Няма пушек, няма проблем, няма ремонт. А ти междувременно ползваш алтернативно отопление и за тия години си загубила в пари сигурно по-голяма сума от потенциалния ремонт.

# 72
  • София
  • Мнения: 1 902
Интересно,как на мен ми пукаше,когато правехме покрива?
Израза,който си използвала"да не се мина с някой лев"никак не е удачен!
Отдавна не живея във въпросното жилище и не съм загубила нищо Simple Smile ,но не е в това въпроса.Всяка година почиствахме комина,естествено за наша сметка,тъй като го ползваме само ние.След земетресението в Перник обаче,нещо явно се размести,защото тогава започна да пуши при съседа.Коминочистачът тогава каза,че нищо не може да се направи,трябваше да се пусне нов комин..Както и да е,не го пожелавам на никой,исках да каже,че е нормално и човешко,когато на някой му дими в стаята,да се вземат мерки!

# 73
  • София
  • Мнения: 12 006
Хора, това с пушека от въглища въобще не е шега работа. Това си е отрова.
Аз съм припадала от такъв пушек заради печката на съседа от долния етаж. Тръгнах да излизам и на стълбището имаше пушек. Всичко отива на горния етаж, на етажа с печката няма проблем. И просто се замаях и паднах.

И не, нямаме дупки в стените, нито в комина. Просто човечеца си проветряваше през коридора докато си чисти печката. И оставил казанчето на печката леко димящо до вратата. Всичкият пушек идваше при нас. И не само докато чисти, по принцип пушекът се движи из сградата от всички възможни отвори и не, не е възможно всичко да се запуши. Минава и през дупките за електрическата инсталация.

И хич няма какво да му завиждам за мизерията да се отоплява на твърдо гориво.
Мога само да го съжалявам за бедняшкия живот, който го кара да прави това.
Реши да блеснеш у форумо като изписа една шапка простотии? Е, не ти се получи. Mr. Green
Първо: Ти някога виждала ли си димящо кюмбе, да кюмбе се казва, казанче има в тоалетната, та виждала ли си такова което предстои да бъде изхвърлено? То не дими или дими почти невидимо.
Второ: Знаеш ли колко време ти трябва да дишаш силно задимен въздух преди да припаднеш? Не става с 3 вдишвания.
Трето: Ако пушека ти влиза през контактите и други отвори и цепнатини - си за ремонт и никой не ти е крив. В една нормално направена сграда не дими през контакти и други места.
Четвърто: Да кажа ли какво е да се присмиваш на хората, че живеели мизерно и бедняжки и се топлили с печка? Моли се ти да не стигаш до там, щото тея хора едва ли от кеф се топлят така.

# 74
  • Варна
  • Мнения: 36 643
Да де, човешко е. Затова приятелката спря временно печката и уреди майстор, който сама ще плати. Нищо, че коминът е общ. И аз смятам, че така е нормално.

А ако живееше още в съответното жилище дали щеше да продължаваш да не си ползваш камината заради чуждото удобство и да чакаш с надежда 5 години комшиите да се сетят за твоето удобство или щеше да натискаш за ремонти или пък щеше вече да си ремонтирала сама? Изразът си е баш на място.

Общи условия

Активация на акаунт