Обедната почивка на работа

  • 4 255
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 360
Kidiak, ако аз имам колега, който не иска да обядва с групата никога не бих имала проблем с него, както предполагам не биха имали и мнозинството от хора. 
Ако обаче този човек с поведението си показва, че ни смята за някакво "стадо животни" само защото излизаме заедно, честно казано не бих била особено ОК.
Първо не би ми било приятно някой да определя поведението ми като "следване на стадо" само защото аз намирам удоволствие в това, да обяdвам с колегите си. Второ, това че някой човек е отборен играч не означава автоматично, че е овца, която няма свое мнение.
Може би колегите ти не реагират на това, че не обядваш с тях, а на нещо друго. Едва ли твоят индивидуализъм се изразява само в избягване на общия обяд.

# 16
  • Мнения: 2 261
И аз съм така. Изобщо не искам да слушам разговори за неща, които не ме интересуват, а и с колегите нямам много общи теми за разговор. Също не искам да се натоварвам допълнително, интроверт съм и да прекарвам толкова време постоянно с хора ме натоварва. Отделно съм и и веган, така че често си нося храна от вкъщи или ям неща, които не допадат на останалите.

# 17
  • Мнения: 54 304
И аз съм така. Изобщо не искам да слушам разговори за неща, които не ме интересуват, а и с колегите нямам много общи теми за разговор. Също не искам да се натоварвам допълнително, интроверт съм и да прекарвам толкова време постоянно с хора ме натоварва. Отделно съм и и веган, така че често си нося храна от вкъщи или ям неща, които не допадат на останалите.

Всичко без веган съм и аз.
Постоянното наличие на хора ме изтощава. Имам потребност от уединение.

# 18
  • Мнения: X
Едно време, преди много години на една от първите ми работи се събирахме с определена групичка колеги и ходехме да обядваме заедно. Не го правех, защото ми беше много приятно, а защото работното ми място не беше в центъра, или някъде с избор на заведения/места за разходка, а в покрайнините на града, където бяха полета. Опцията беше - или оставаш в офиса и ядеш, каквото си си донесъл, или излизаш с другите.
Ако обаче работиш в центъра примерно и имаш възможност да се отделиш, не виждам нищо лошо в това да отказваш да ходиш с другите.
Преди докато работех с голям екип, винаги ме е дразнело това да слушам за проблемите на хората, защото все така се получаваше, че повече се говореше кой какви грижи има, отколкото за някакви смешни или забавни неща за разтуха. 
По друг начин стои въпроса, ако излизаш с твои бизнес партньори.

# 19
  • София
  • Мнения: 12 374
Имаш пълното право да почиваш както намериш за добре. Ако те канят и не ти се ходи - възпитано отказваш и толкоз. Ако ти се приходи - отиваш. Нищо сложно няма.

Аз съм на приливи и отливи. Понякога ми е кеф да обядвам заедно с колегите - в моя случаи са програмистите, в един тийм сме (не съм програмист Simple Smile ). Хапваме, лафим отпускащо, много се смеем. Друг път пък си нося киндъла и се усамотявам, ям и си чета на спокойствие. Винаги ме канят, в една стая сме, но няма драми когато им кажа да отиват без мен.

Отделно чат-пат извън работно време се събираме по-голяма част от фирмата и отиваме на клуб, или просто за по няколко бири/уискита/водки, кой каквото пие. Забавлявам се добре, хората не са дръпнати бастуни и става купонът.

# 20
  • Мнения: 5 262
kodiak не е добре да се цепиш. Излиза , че се правиш.
Но пък като не искаш - не искаш. Важно е също да разтоварваш. Или чакаш да свикнат и не забелязваш киселяка известно време или отиваш с тях.
Или веднъж отиваш и веднъж не.

# 21
  • София
  • Мнения: 565
Никой не би ти прекратил договора, защото не излизаш да обядваш с колегите си и тези интервюта просто няма как да са във връзка с това, то направо е нелепо, все пак си там да работиш и за тях е достатъчно, ако си вършиш работата съвестно. Най-вероятно предвид, че си нов служител за фирмата, някой те е попитал защо не ходиш с тях просто, за да се почувстваш поканена да се присъединиш към компанията колеги, ако примерно ти е неудобно сама да попиташ дали може да отидеш с тях. Това впрочем и в моята фирма го правим с всички нови колеги, каним ги на обяд или за кафе в междинните почивки, просто да знаят, че са добре дошли и да се разчупят малко ледовете, да се адаптират към екипа, няма човек, който да не се притеснява в началото, когато започне нова работа. Но никога не бихме реагирали, ако някой не иска да дойде. Все пак в почивката всеки си прави каквото прецени за добре. Имам колежка, която винаги обикаля магазини, разхожда се или там някакви други задачи да си върши през това време и пет години не е идвала въобще да яде с нас никъде и никой не смята, че ни мрази или пък се надува. Ако толкова те притеснява, просто от време на време отивай с тях в скъпия ресторант

Последна редакция: сб, 15 дек 2018, 13:43 от deny

# 22
  • Мнения: X
kodiak не е добре да се цепиш. Излиза , че се правиш.

И защо да се прави? Би се "правил", ако харчи повече, отколкото може да си позволи, само и само да се впише в рамките  определени от някой друг. Уважавам хора, които имат индивидуалност и не се вписват в общоприетите правила, за да се харесат на другите.

Общи условия

Активация на акаунт