Августовски бебчета 2018 тема 3

  • 65 702
  • 737
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 523
[video][/video]
Благодаря за мненията! Давам овес след ориза и толкова.

# 451
  • Мнения: 9 196
Повечето овесени ядки, брашна и каши са без глутен. Ако е бебешка сигурно е без и може да си даваш спокойно, виж съдържанието.

# 452
  • Мнения: 309
Научно все още няма категорични доказателства има ли общо ранното захранване с глутен с цьолкакията и с глутеновата непоносимост, така че когато и да дадеш не е грешка.
В България хората с цьолкакия са изключително малко - под 1%, особено ако нямате проблем фамилно давай смело 🙂

# 453
  • Мнения: 523
Повечето овесени ядки, брашна и каши са без глутен. Ако е бебешка сигурно е без и може да си даваш спокойно, виж съдържанието.
Бебешка е кашата на Хипп и има глутен. По принцип не се притеснявам, но друго си е да чуеш и други мнения. Благодаря!

# 454
  • Мнения: 9 196
Не съм попадала на овесена на Хип, честно казано, но то асортимента е доста беден тук по принцип.

# 455
  • Мнения: 925
Салсиша И аз това се чудех ,защо в Бг има такъв голям асортимент ,а тука не.И при мене много беден избор 3-4 модела.

# 456
  • Мнения: 523
Само едно се чудя, дали това дете някой ден ще започне да заспива само или ще го приспивам в количката, докато тръгне на дискотека! Sad

# 457
  • Мнения: 2 124
Днес захраних и моята госпожица с домашно приготвено пюре от картоф на 4 месеца и 23 дни е.

Искаше ми се да е по-късно, но тя започна да изпива по 1 литър мляко на денонощие и да се буди по 2 пъти през нощта.

Противно на очакванията ми това дете сякаш цял живот е яло с лъжичка Grinning
Така сладко си изпапа лъжичките и се облиза.

P.S Благодаря на Моника за таблицата, беше ми от голяма полза.

Последна редакция: пн, 21 яну 2019, 16:32 от Mn.nikol

# 458
  • Мнения: 925
Имам питане към тези от вас които имат кучета.Вчера купих на синовете ми едно булдоче ,защото ме побъркват от години.Сега мъжа ми ми вкара мухата ами ако бебето нещо се разболее заради кучето.То е здраво със ваксини и обезпаразитено. Има ли нещо от което трябва да се притеснявам?Нищо не разбирам от кучета за първи път ми е.

# 459
  • Мнения: 66
Така...днес се пробвах с оризова каша като първи опит в захранването....бих казала, че съм приятно изненадана. Може би очаквах страшен провал като с водата....но още не сме пили вода де. Почвам и нея да предлагам....стискайте палци.

# 460
  • Мнения: 523
Имам питане към тези от вас които имат кучета.Вчера купих на синовете ми едно булдоче ,защото ме побъркват от години.Сега мъжа ми ми вкара мухата ами ако бебето нещо се разболее заради кучето.То е здраво със ваксини и обезпаразитено. Има ли нещо от което трябва да се притеснявам?Нищо не разбирам от кучета за първи път ми е.

Имам куче от четири години. Единственото важно е да се обезпаразитява без да се пропуска и да го обичате много:) За мен взимането на нашето куче беше най-страхотното решение, въпреки че той е много див, буди бебето с лай постоянно, ревнува от нея и се прави, че я няма Grinning

# 461
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 871
Имам питане към тези от вас които имат кучета.Вчера купих на синовете ми едно булдоче ,защото ме побъркват от години.Сега мъжа ми ми вкара мухата ами ако бебето нещо се разболее заради кучето.То е здраво със ваксини и обезпаразитено. Има ли нещо от което трябва да се притеснявам?Нищо не разбирам от кучета за първи път ми е.

Не мисля, просто ще си имаш още едно бебе и косми за чистене Grinning
Хубаво е да пазите бебето, щото кучо също е бебе и не може да съобрази ни нокти, ни зъби.

Mn. nikol ще споделиш ли пак тази таблица, че май съм я пропуснала Blush

# 462
  • Мнения: 2 124
Вълшебство пиши на MonikaD, тя ми изпрати нейната лична табличка, която сама си е съставила за храните, които е въвела до момента на нейното бебче.

На мен понеже захранването ми е малко ядрена физика ми послужи за ориентир как се случват нещата реално (въпреки че изчетох сума статии, схеми и книги).

Предполагам е доста актуализирана таблицата й от тогава до сега.
Ако не можеш да се свържеш с нея, предполагам тя няма да има нищо против ако ми пишеш на лични и ти я изпратя.

Бях сигурна, че днес ще си изплюе пюрето, но си го изяде, че даже и за още се огледа (приготвих го с картофи от градината на баба Grinning).

# 463
  • Мнения: 338
Отдавна не съм се включвала, но редовно ви следя. Червенорозка, не се притеснявай ще му мине на бебче варицелата, поне сега можеш да слагаш ръкавички и да избегнете чесането и разраняването на пъпчиците. Не мисля, че е проблем прием на АБ , роди понякога изписват АБ при шарка, ако има усложнения. Зависи от АБ , разбира се, но по-скоро миже да помогне според мен, отколкото да навреди.
Ние се захранваме от 1 месец, сега сме на 5,5 имаме 2 заместени хранения, но понеже ни тормози зъбоникнене някои дни обедното хранене е голям зор и се налага да дам АМ . Въвела съм : картоф, морков, тиква, тиквичка, пъщарнак, круша, синя слива, ориз . За СЗ давам пасиран ориз с АМ и плод. Инстантната каша ориз не се хареса. Обаче много често й се явяват ситни пъпчици по лицето , и не мога да разбера от коя храна. Или по-скоро се явяват от доста храни : картоф, тиква, синя слива. Не ми се вижда възможно това. Искам да ви питам може при зъбоникнене това да е страничен симпром. Пъпчиците са малки и червени по лицето ( клепачи, бузки, брада) и понякога по вратлето и до гърдичките, надолу нищо няма.
И да се похвалим днес едното долно зъбче вече драска. Колко време отнема на зъбчето от етап ( да драска на пръста) до пълното му изникване?

# 464
  • Мнения: 122
Отдавна не съм се включвала, но редовно ви следя. Червенорозка, не се притеснявай ще му мине на бебче варицелата, поне сега можеш да слагаш ръкавички и да избегнете чесането и разраняването на пъпчиците. Не мисля, че е проблем прием на АБ , роди понякога изписват АБ при шарка, ако има усложнения. Зависи от АБ , разбира се, но по-скоро миже да помогне според мен, отколкото да навреди.
Ние се захранваме от 1 месец, сега сме на 5,5 имаме 2 заместени хранения, но понеже ни тормози зъбоникнене някои дни обедното хранене е голям зор и се налага да дам АМ . Въвела съм : картоф, морков, тиква, тиквичка, пъщарнак, круша, синя слива, ориз . За СЗ давам пасиран ориз с АМ и плод. Инстантната каша ориз не се хареса. Обаче много често й се явяват ситни пъпчици по лицето , и не мога да разбера от коя храна. Или по-скоро се явяват от доста храни : картоф, тиква, синя слива. Не ми се вижда възможно това. Искам да ви питам може при зъбоникнене това да е страничен симпром. Пъпчиците са малки и червени по лицето ( клепачи, бузки, брада) и понякога по вратлето и до гърдичките, надолу нищо няма.
И да се похвалим днес едното долно зъбче вече драска. Колко време отнема на зъбчето от етап ( да драска на пръста) до пълното му изникване?

И ние имаме такива пъпчици по брадичката, педиатърката каза,че е алергия към биберона залъгалка

Общи условия

Активация на акаунт