Августовски бебчета 2018 тема 3

  • 65 815
  • 737
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 827
А между храненията ако е леко гладно какво давате. Чудя се за пасиран банан или нещо такова.
И какъв е реда за заместване на храненията. Засега сме заместили обедното и следобедното. Май идва ред на сутрешното и след това навярно вечерното?
И друго ми е чудно. До кога с тези каши, откога може да се мине на нещо по-обикновено, като както си правим зеленчуковите пюрета например. И като цяло съм се замисляла, не може ли и останалите хранения да са на принципа на зеленч. пюрета, смесени с месо и прочие, т.е. нещо приготвено с обикновени продукти.

А нашата педиатърка инак даде зелена светлина за захранването от 4.5 мес. възраст, но по съвет на познати минали по този път вече, започнахме от 5 навършени. Сега последно каза да въведем месо, сирене, а чета, че сиренето е откъм 7-8 месец. Та, слушам, но и се ослушвам за по-добрия вариант за малкия.

А, и да ви попитам, ако приготвяте чай от шипка например за бебоците, как го приготвяте. Има ли нещо по-особено в съотношение вода и шипка например?

# 646
  • Мнения: 2 124
 Не се заместват всички хранения.

# 647
  • Мнения: 122
Добро утро, момичета!Сутрин в колко стават вашите мъници?Ние от една седмица ставаме в 6 ,не е гладен ,но се е наспал и е готов за игри.Чудя се това временно явление ли е,даже се моля да е така,защото много ми се спи!
На тази възраст мисля,че нощният сън трябва да е между 10 и 12 часа,а малкият спи 8-9.Вашите бебчета по колко спят нощно време?Може би има връзка със зъбките,знам ли?!Баткото спеше по 12 часа и не съм се сблъсквала с това неспане.

# 648
  • Мнения: 2 179
Добро утро, момичета!Сутрин в колко стават вашите мъници?Ние от една седмица ставаме в 6 ,не е гладен ,но се е наспал и е готов за игри.Чудя се това временно явление ли е,даже се моля да е така,защото много ми се спи!
На тази възраст мисля,че нощният сън трябва да е между 10 и 12 часа,а малкият спи 8-9.Вашите бебчета по колко спят нощно време?Може би има връзка със зъбките,знам ли?!Баткото спеше по 12 часа и не съм се сблъсквала с това неспане.
Става в 8:30/9:00. Заспива около 20:30 и си спи по цяла нощ. Зависи си и от детето.😉

# 649
  • Мнения: 925
И мойта спи цяла нощ.Всяко дете е различно.Имам приятелка нейното е на 1 год и още се буди през ноща да си търси залъгалката

# 650
  • Мнения: 1 187
И ние до 4тия месец спряхме цяла нощ. Сега спи пак от 20 и 30 до 8 и 30 но се буди около 100 пъти вечер да яде. И на мен много оооо ми се спи. Сутрин едва се надигам.

Последна редакция: нд, 24 фев 2019, 11:39 от cherrypie20

# 651
  • Мнения: 2 124
Моята никога не е спала цяла нощ, буди се да яде, да си играе или се захлюпва по корем докато спи и като й стане неудобно пищи.
Ставам по безброй пъти.
Изключително буйно и енергично бебе е.

# 652
  • Мнения: 122
Моята никога не е спала цяла нощ, буди се да яде, да си играе или се захлюпва по корем докато спи и като й стане неудобно пищи.
Ставам по безброй пъти.
Изключително буйно и енергично бебе е.
Много ми прилича на нашата ситуация.

# 653
  • Мнения: 3 045
Нашият трудно и рядко заспива преди 23 часа. Не знам как да променя това. Сутрин спи до 9-9,30  ч. През деня дремва 2-3 пъти и му се събират още около 3 часа общо. Нощем не се буди обикновено.

# 654
  • Мнения: 338
Здравейте момичета Simple Smile
Аз захраних на 4,5 месеца, заради рефлукс. Не съжалявам, защото заместването върви бавно. Понякога се налага да се спре, ако има някаква реакция, също ако е болно детето- не се въвеждат нови неща, около ваксина също. Та за мен след 6 навършвни е късно, но всеки си знае. Ние тръгнахме много добре, а след 2-3 седмици отказа всички зеленчуци, сега хапва чат-пат. Иначе каша с плод хапва с удоволствие за СЗ. Понякога варя просо или царевичен грис , винаги добавям плод и кокосово  масло- харесва се всичко. Ядем банан на парченца- дъвчи и си гълта - харесва й да си дъвче с венци .
Николче за мен не е ок след 190 гр пюре да даваш цяло шише с мляко, независимо, че детето го изпива. Просто вместимостта на стомахчетата им на тази възраст е около 170 гр , да изяде 190 не е проблем, но и цяло шише с мляко след това ще доведе до разширяване на стомахчето, според мен. Аз съдя по моята, за нея млякото си е мляко, когато и да й предложа и колкото и да й предложа винаги си го изпива. За тях е вид удоволствие и според мен не биха отказали мляко, дори и да са сити. Та пробвай без да предлагаш мляко, ако е хапнала 190 гр. Предложи следващото ядене по-рано, ако мислиш, че не я засища пюрето- да речем след 2,5 часа, вместо след 3.
Нашата спи уж през нощта, но става към 7 . Иначе има и нощи , в които се буди, пръцка, върти се , но не е всяка нощ така.

# 655
  • Мнения: 2 124
6 навършени месеца е препоръчителната възраст за захранване въобще не е късно, до 1 годинка основната храна си остава млякото, то захранването не е състезание да бързаме.
Моята госпожица когато се е нахранила просто извърта глава и никоя сила на света не може да й навре шише или храна в устата (няма такова чудо като разширяване на стомахчето), бебетата прекрасно си показват от колко храна имат нужда.
Моята госпожица не повръща, ако вместимостта както казваш на стомахчето й е по-малко ще повръща.

Тя не удря по едно шише мляко след всяко пюре има дни в които яде повече а в други по-малко, водя се изцяло по нея и няма никакви проблеми.

Предлагам й млякото 1 час преди пюрето всъщност.

# 656
  • Мнения: 122
Здравейте момичета Simple Smile
Аз захраних на 4,5 месеца, заради рефлукс. Не съжалявам, защото заместването върви бавно. Понякога се налага да се спре, ако има някаква реакция, също ако е болно детето- не се въвеждат нови неща, около ваксина също. Та за мен след 6 навършвни е късно, но всеки си знае. Ние тръгнахме много добре, а след 2-3 седмици отказа всички зеленчуци, сега хапва чат-пат. Иначе каша с плод хапва с удоволствие за СЗ. Понякога варя просо или царевичен грис , винаги добавям плод и кокосово  масло- харесва се всичко. Ядем банан на парченца- дъвчи и си гълта - харесва й да си дъвче с венци .
Николче за мен не е ок след 190 гр пюре да даваш цяло шише с мляко, независимо, че детето го изпива. Просто вместимостта на стомахчетата им на тази възраст е около 170 гр , да изяде 190 не е проблем, но и цяло шише с мляко след това ще доведе до разширяване на стомахчето, според мен. Аз съдя по моята, за нея млякото си е мляко, когато и да й предложа и колкото и да й предложа винаги си го изпива. За тях е вид удоволствие и според мен не биха отказали мляко, дори и да са сити. Та пробвай без да предлагаш мляко, ако е хапнала 190 гр. Предложи следващото ядене по-рано, ако мислиш, че не я засища пюрето- да речем след 2,5 часа, вместо след 3.
Нашата спи уж през нощта, но става към 7 . Иначе има и нощи , в които се буди, пръцка, върти се , но не е всяка нощ така.
А като се събудите в 7 веднага ли иска да яде или просто е наспана?Защото нашият се събужда,но яде чак в 9 попара или кускус.А този грис как го приготвяте,аз не съм давала още,май само грис не съм давала,слагате ли плод в гриса?
И ние започнахме да отказваме само зеленчуци,но временно,след като започна да яде месните пюрета,и после пак ги хапваше.Давала съм 2-3 пъти жълтък,Вие давате ли?

# 657
  • София
  • Мнения: 378
Аз когато въвеждам ново нещо му давам 150 Ам 2
Когато му дам половината от пасираното му давам 90 мл а когато ми дам цяла порция пропускам Ам, но той пие и много вода.даже в смешно сам като си вземе шишето от масата. Плодове давам по около 60 мл преди и след обед. Жълтък ми каза педи да почвам да давам по 1/4 през два дни.

# 658
  • Мнения: 338
Ами Николче не си права и това е 🤣 Хич не съм съгласна с теб, не че е нужно де . С разширения стомах ще се бориш на по-късен етап, няма как да го видиш сега и изобщо не е задължително детето да повърне  за да му се разшири стомаха. Хората са казали каква е вместимостта на стомаха на 6,7,8 и т.н. месеца . Като винаги може да има 20-30 грама отклонение , но 190пюре+ 150 мляко (примерно)= 340 дали ще е мл или грама все тая, огромно количество е . Плюс , ако даваш кърма не е чак такъв проблем - тя се усвоява много лесно и може да я ползва детето , вместо вода , а ти даваш АМ  . И това с основната храна мляко до годинка, който каквото иска да говори, ама карай си детето на мляко до годинка и пусни едни кръвни да видим какви показатели ще има . Винаги можеш да съчетаеш млякото с твърдата храна , можеш да приготвяш кашите с мляко , че дори и попарата можеш да направиш с мляко .
За сега приготвям само чаревичен грис, защото не съм въвела глутен. Слагам около 120 мл вода с 2 с.л. грис и варя 2-3 мин , докато се сгъсти, добавям кокосово масло и някакъв плод- много се харесва. Днес ще дам жълтък за пръв път, мисля, че ще се хареса. И ще редувам жълтък/месо, неделя почивка, а по-нататък, неделята ще е за риба.
Dornorose, изглежда ми много адекватен подхода ти . 

# 659
  • Мнения: 2 124
Абе ти май въобще не схващаш какво имам предвид.

Много добре си познавам бебето и знам кога по какво пие и яде и т.н.

Те хората от СЗО са го казали, че млякото е основната храна до 1 годинка не аз (това не означава, че се пие само мляко без твърда храна както си го тълкуваш явно, а означава, че се съчетава млякото с твърдата храна, но не се заместват всички млечни хранения).

Моето бебе пие първо мляко( като понякога изпива 170 мл, друг път  само 70) а след час, понякога час и половина  понякога два, яде пюре колкото пожелае както вече казах не изяжда такива огромни количества на 1 път всеки път, сама си определя по колко да яде, нахранила ли се е никой не може да й натика храна в устата.
Понякога първо си яде пюрето а след час или час и половина или два пие мляко, обикновено ако е хапнала повече от едното яде по-малко от другото, няколко пъти се случи да изяде и всичко от двете, но има разстояние все пак.

Различните бебета ядат различно количество храна недей дава мнения за чуждите бебета съдейки по твоето.

Това, че твоето пие мляко всеки път когато му предложиш не означава, че всички са така, моята ако не е гладна извърта глава и това е не си пие млякото.

Освен това тя отказва вода, колкото и да й предлагам я плюе, ти ми предлагаш да я ограничавам от мляко и да чакам да се дехидратира....

На мен двама лекари са ми казали, че това с разширения стомах е глупост и бебетата не са туба с вода та всички да имат точно определена вместимост както казваш.
 Освен това тя има вече  две хранения с твърда храна дневно и прием на 600 мл мляко за денонощие, понякога 500,понякога 470, точно по учебник....

Много добре знам кое как да й приготвям и с какво незнам защо си решила, че не съм наясно как мога да й приготвям каша с мляко...

С лекар се консултирам все пак...

От два написани  реда си си направила някакви генерални заключения за начина по който си храня детето, че и диагноза разширен стомах й постави.

Че тя става на 6 месеца, висока е 69 см и тежи 7 кг, надали преяжда Grinning

Последна редакция: вт, 26 фев 2019, 12:09 от Mn.nikol

Общи условия

Активация на акаунт