Зимен студ навън настана, вече съм ноемврийска мама.

  • 35 195
  • 728
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 380
А какво е ЕБХ? Relaxed

# 61
  • София
  • Мнения: 6 010
Естествена бебешка хигиена Simple Smile

# 62
  • Мнения: 425
За аспиратора - аз имам този са прахосмукачка от преди, обаче не посмях с него. Взех такъв, който дърпаш с уста. Дърпах няколко вечери след баня, обаче спрях. Много са им малки и нежни нослета та и ме е страх да не се получи негативен ефект. Педиатъра каза само с физиологичен разтвор да промивам.
 
Ellie, как точно промиваш? При нас се получава един хриптящ звук, мисля, че е от върната през нослето кърма и се чудя как да го почистя по някакъв щадящ начин.

# 63
  • София
  • Мнения: 1 121
Лаленце, ще се опитам и аз да съм постоянна. Малкия ака докато се кърмим и не мога да прекъсна яденето, за да го събличам. Освен да пробвам след ядене, пък дано се усети Simple Smile

Lucky, пълня една пипета наполовина с физиологичен разтвор и слагам половината в едната ноздра и после в другата. Не му е особено приятно и доста реве. Сополи не виждам, но много често си хрипти/грухка като прасенце.

Обаче много често започна да връща по малко след ядене. Наблюдавам го от няколко дни, след като включих витамин Д, не знам дали има някаква зависимост.

# 64
  • София
  • Мнения: 6 010
Ellie D, и моят редовно ака и пръцка по време на хранене. Коментирахме с педиатърката и тя каза, че това бил "не знам си какъв гастро" рефлекс, който е характерен за периода на коликите. ЕБХ наистина не трябва да е на всяка цена, пробвайте при удобна възможност, идеята е да не се изпадне в крайност и детето да се стресира ако все пак се изака в пелената.
Изследвахте ли вит. Д преди да започнете приема?

# 65
  • София
  • Мнения: 1 121
Лаленце, определено няма да е на всяка цена. Мога евентуално да хвана нещо сутрин след ставане и преди баня.
Витамин Д не сме изследвали, не знаех, че може на толкова малко бебе да се изследва. Чудя се ако аз си продължа моя прием, доколко ще му се предаде на него с кърмата.

Момичета, как са вашите бебоци, някакво затишие е настанало в темата Simple Smile

# 66
  • Мнения: X
Моето бебче не е акало от двс дни. Преди пълнеше памперси след всяко ядене сега...правим масаж на коремчето и свиваме крачета, но няма резултат. Пръцка много, свива се и се напъва, като предните дни беше по-силно днед само леки пръцки. Не знам дали е запек, мисля си дали е възможно да започва да усвоява млякото по-добре и от това да изпитва дискомфорт. Иначе след всяко ставане от сън памперсите са напълнени с пиш. Sad мисля утре да звънна на педито.

# 67
  • Мнения: 980
evita, и при нас е така. 2 дни давах еспумизан и малката 3 дни не беше акала като хората. Снощи й направих масаж и след час така го напълни, навакса за предните дни. Но от снощи повече не е ходила. Сега след банята пак й направих масаж и ще видим дали ще подейства. Иначе доста пишка и винаги са тежки памперсите.

# 68
  • Мнения: X
Аз не й давам нищо освен витамин Д. Вече повече от седмица след последното хранене за деня (по това време някъде) започва да плаче и не спира поне до следващото хранене, което е след около 3 часа. През това време нищо не я успокоява. Това единственото време, в което плаче, през деня спи, будува си понякога, но е много кротка.

# 69
  • София
  • Мнения: 3 715
И ние сме така с акането, ака на всеки три дни, без значение че правя по 5 пъти на ден масаж и гимнастика, ям сливи като луда и давам сироп лактулоза. Мисля, че при нас е от дохранването с АМ, вие дохранвате ли?? Утре ще звъня на педито да видим дали ще увеличи сиропа, че сега давам много малко, към 1-2 мл. Ние пием витамин Д сутрин преди ядене от месец и не съм забелязала нищо странно от него.

# 70
  • Мнения: X
Аз съм дохранвала няколко пъти само. Един от тези пъти беше точно преди да се изака за последно, но не хапна много и голяма част повърна. Не знам дали е от АМ, давала съм й и преди и не сме имали проблем. Навсякъде пилше, че е нормално да акат на няколко дни по веднъж. Ако се изхожда на три дни, но редовно и бебето е спокойно аз не бих се притеснявала. Simple Smile

# 71
  • Мнения: 980
Аз не дохранвам. Но си мисля, че е от капките за колики. Вит. Д давам от 5 дни и не съм видяла някаква разлика, а и не мисля, че той запича. Иначе и аз почнах да ям кивита и сушени сливи, защото след раждането аз станах нередовна. Никога не съм имала такъв проблем, дори и през бременността. Четох, че понякога било нормално след раждане.

# 72
  • София
  • Мнения: 3 715
Аз капки със симетикон не давам, при нас не е от тях.

# 73
  • Мнения: 980
Аз капки със симетикон не давам, при нас не е от тях.
Аз мислих да пробвам Абоколикен или Биоамика, но четох, че и те могат да запичат и нищо не взехме повече, освен чайовете 🙄

# 74
  • Мнения: 2 603
KikiMoon и аз имах подобен проблем след раждането, пих един пробиотик няколко дни, който беше доста разхлабващ, но просто при мен беше кошмар. Сега вече се нормализирах май, друг е въпросът, че нямам време да отида до тоалетна Joy

Общи условия

Активация на акаунт