Зимен студ навън настана, вече съм ноемврийска мама.

  • 35 216
  • 728
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 17
Деси, пиятно и от мен и дано не се стигне до АМ.

Лаленце,

Малката се роди 3 370, а сега е без 1 ден на 2 месеца и е 5 500. Първият месец беше 4 500. На АМ е. Доста ми понатежава като я нося. В сряда сме на доктор, но ще отложим ваксината, защото баща й е сополив. Чакам пролетта да се присъединя към вас на разходка в Южен парк.

Ели, за книжката на доктор Карп - стигнах до 100тната страница и не съм много впечатлена. Явно съм добре информирана, защото почти нищо ново не научавам, рязтягат се едни локуми, а и се говори за разни неща, които одавна са ясни. От друга страна при нас коликите вече поотминават и не ми е актуална много темата. Не я препоръчвам като че ли.

# 661
  • Мнения: 116
Пънче-мънче и на нас ни казаха, че бързо качва и има опасност от рахит, затова сме на по 2 капки вит Д, вече месец.

# 662
  • София
  • Мнения: 1 121
Лаленце, и аз така си помислих като я разглеждах отгоре-отгоре, че няма да е написано нещо по-особено.

Anikka, да ти кажа има дни, в които и аз си мисля, че няма живот след раждането Simple Smile добре, че има и такива, в които мога да се почуствам човек, че иначе ще полудея.

Като днес например - Теодор е мега кисел, не е спрял да реве цял ден, само с главата надолу дето не съм го носила. Отделно като заспи е за макс 20 минути. Опитвам се да го приспя, той не и не. Предишните дни си спеше през деня достатъчно. Вечер заспива в 22ч. с триста мъки и в 6 сутринта вече е кукуряк, като се е събуждал и два пъти през нощта да яде. Съответно от около 4-5 дни аз спя по около 4-4.5 часа на нощ и нищо през деня. Сили не ми останаха и този панаир днес, направо бях пред нервна криза. Зарязах го на баща му да се оправят и излезнах за един час да обикалям квартала. А и в слинга не ми дава да го сложа, изпада в истерия, пищи все едно го колят. Извива се назад, изпъва крака, мята глава к се удря с нея в мен. Изобщо не мога да го вържа. Абе с две думи - побърква ме.

За теглото - на 2 месеца и 10 дни тежеше 4950, 60 см. Роди се 2790 гр и 49 см. Преди ядеше на по-често, но сега се старая да не му давам ако не са минали 2 часа. Като цяло гледам минималното разстояние между храненията да е 2.5 часа. Случва се да прави пауза и по 4-5 часа през деня. Но това нощно хранене, не знам как ще се справим с него.

# 663
  • Мнения: X
При нас отскоро Марина заспива между 22ч. и 00:30ч. Понякога заспива и по-рано, но рядко. След това спи по 4-5 часа, все по-често и по 6. Събужда се за хранене което е около 5 мин. от гърда и след това пак спи по 3-4 часа. Така до към 13ч. Ии след това няма заспиване. От седмица храненето през деня е през час, два но никога три. Вечер заспива задължително с мрънкане и рев. През цялото време сме до нея и до сега не сме успявали да я преспим.

# 664
  • София
  • Мнения: 1 121
Anikka, забравих в предишния пост да пиша за ЗВБ. Аз смятам да се насоча към този метод. Взела съм си книгата и ще започвам да я чета съвсем скоро, присъединила съм се към групата във фейсбук, както и следя темата тук.

Евита, и ние така с приспиването, такава мъка е. Такъв бой ни хвърля, щипе, дере, блъска. Общо взето дали ще го приспиваме на ръце или ще го оставим в леглото сам, истерията е една и съща. А като заспи в нас, после чакаме по 20-30 минути, за да можем да го преместим в леглото. Нощем също яде макс 10 минути, но пак го чакам да заспи хубаво.
Има сутрини, когато се събужда в 6, но до 7 си гука и зяпа сам в леглото (ако имам късмет). Като стана да го взема, той си е готов за подвизи - ококорен, гледащ с интерес. Пробвах се веднъж да го нахраня и да го приспя, без успех. Затова вече ставаме, махаме чувала, сменяме памперса, практикуваме ЕБХ, яде, пак ЕБХ, малко разходка из апартамента да разгледа дали всичко си е на мястото, забавлява се на активната гимнастика 20мин. След това му писва и почва да реве и в най-добрия случай след 20 мин рев заспива. За съжаление спи за кратко.

# 665
  • Мнения: 980
Малката също не уважава много спането.  Вечер почти не заспива преди 2. Като стане 22ч и все едно пие едно кафе и така се ококорва, става много активна. Така е от нова година насам. После се буди между 5 и 7 да цока и после към 9 пак. Но последните дни сънят й е много неспокоен. Спи, но мрънка, пъшка, сгъва се, пръцка, смуче си палеца, с другата ръка си пипа отзад главата. Ние така и не сме имали ясно изразени колики и сега това не знам направо какво е. От доста време не си спи в кошарата, двете с нея спим на спалнята. През деня понякога спи по повече, понякога спи по 20 мин и се криви.
Днес в памперса й като се беше изакала, забелязах и малко слузесто като белтък? Някой с подобна находка?
Ние засега ваксини няма да слагаме, заради обявената грипна от днес.

# 666
  • Мнения: X
Аз сега се сетих да питам нещо. Бебетата ви смучат ли биберони? Моята НЕ! И вече се побърквам каква марка да купя и не и не - бута го с езика. По принцип не искам да я уча на биберон, но от известно време си смуче ръцете и ми се струва, че с биберон ще заспива по-лесно. Все пак старая се да не съм крайна и да се водя горе долу по детето.

# 667
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
За заспиването мога роман да напиша- от както се е родила, няма нощ, в която да сме спали. Заспива само и единствено на ръце, трябва да ходя из нас, ако седна се събужда, ако я преместя се събужда, не обича по гръб, плюе бибата после се събужда да я търси..... нещо страшноооо.
За яденето пък- яде по 20-30 мл, след час пак, само след сън повечко. Спрях да следя кога и по колко.
Сега сме на гости, върнем ли се почвам 3 часов режим. За спането ми казаха да усиля тв до дупка и да се правя че не я чувам. На кой се е метнала такъв кукуряк не знам, но съм на прага на нервна криза Simple Smile
Мрън!

# 668
  • Мнения: 772
И Боби е в тежката категория.На 2 месеца тежеше 5700кг.-много е!

# 669
  • София
  • Мнения: 3 715
Привет, ние ходихме в мола и висяхме цели 4 часа! Първо един час и нещо си седя в количката и оглеждаше лампите, после започна да киселее и отидохме в стаята за кърмене да яде. Много съм разочарована, представях си го уютно, а то като тоалетна. Ужас, даже стол няма, ами трябва да седиш до мивката евентуално. Да не говоря, че някой беше пушил някога и имаше тръскано в мивката, абе ужасно, но се справихме. После излязохме и му дадох млякото на една пейка, беше по-приятно. След това малко спа и пак се кокори на лампите. Като цяло много добре беше, дори си взех едни обувки и едно елече. Забавно беше като се появи едно 6 годишно дете и почна да се набира на количката и да се катери да види бебето. 🤣🤣🤣 майка и тича уплашена след нея да я спре, а Калин се кокори и се чуди какво става. Таа видя го де и си тръгна доволна. Сега го приспах, че беше доста уморен и заспа веднага.

# 670
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Ние пък вчера се събрахме вкъщи да се почерпим за Монито. Дойде жената на брат ми с бебка, която е на 8 месеца. И като я заведе до коша на Монито, лелееее, умрях да се смея, голям кеф.
Две бебета как се радват едно на друго, много сладка гледка. Нашето гука и се смее, другото разни срички и то се смее, много си приказваха. Grinning

# 671
  • Мнения: 116
Пфф, аз се цедя на всеки 2ч, така че също нямам сън....но си заслужава.

За бибероните, тези които не плюе са на томи типи Ето ни и нас, правим муцки след разходката до педиатърката

Последна редакция: вт, 15 яну 2019, 08:09 от _Anikka_

# 672
  • Мнения: 17
Аз сега се сетих да питам нещо. Бебетата ви смучат ли биберони? Моята НЕ! И вече се побърквам каква марка да купя и не и не - бута го с езика. По принцип не искам да я уча на биберон, но от известно време си смуче ръцете и ми се струва, че с биберон ще заспива по-лесно. Все пак старая се да не съм крайна и да се водя горе долу по детето.

Привет,

аз първо купих биберон на Nuc, но малката  не го хареса много. Сега сме с биберон на Еco Viking Bulgaria и си го харесва, той е от естествен каучук, но е скъп. Имай предвид, че няма как да знаеш кой биберон ще й хареса. Трябва да пробваш с различни, но е хубаво малко да посмуче биберон преди да заспи, тъй като така се успокоява и заспива по-лесно. След като заспи вадя биберона.

# 673
  • София
  • Мнения: 3 715
Калин ако не му дам залъгалката като се приспива киселее и почва да си хапе ръкава да се приспива.. ама пак реве.  Някак си се е научил и си чака бибата като почва да му се спи. Ползваме на Нук ортопедичната, шишетата ни са на Авент за ядене, ама бибите им не ги иска, а имам две чисто нови. Странна работа Simple Smile Пробваш по една от вид и така докато не си избере.. според мен ще ти е мнооого по-лесно приспиването с биба.
От днес малкия си вдига глвата и почва да се върти, наляво, надясно. За пръв път го прави. Като щраус, явно скоро може и да стигнем до раница. Нямам търпение да се носим и ние.. Simple Smile и яке имам даже и така си седи с етикета.. то ще мине зимата. 😁

# 674
  • Мнения: 1 148
При мен баткото харесваше като вашия биберон с такава симетрична форма, сплеснат странично (как го описах само). Такива са на Авент, но после открих, че със същата форма имат и Baby love от DM, а струват към 3лв. Сега Камен също харесва такива. По-голям зор ми беше да намеря такъв биберон за шише, че преди купувах МАМ, но вече не ги внасят. Случайно в една аптека Медея намерих изостанали някакви бройки, та си купих и съм много доволна, бебо също ги одобри.

Общи условия

Активация на акаунт