Провайдърът в съвременното общество

  • 13 682
  • 447
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 12 374
Няма такова нещо като интересен разговор за работа.
За неработещите - няма.
Върнахте ме пет години назад. Ясно си спомням, третата година от майчинството, която за разлика от първите две ми се стори безкрайна, как излизах с приятели на кафе или на клуб, и те разказваха това-онова от работата си, съвсем небрежно, а аз се опулвах и следях всяка дума все едно беше откровението на Св. Йоан Smile

Контеса, взаимно е Hug

Към днешна дата говоря умерено за работата си - най-често май ми се случва с баба ми Simple Smile Миличката ми тя, обичам я до звездите и обратно, и ми е кеф, когато започне да ме разпитва как ми е минал денят, какво съм направила и дали съм доволна. Не разбира сигурно и една трета от обясненията ми, но ме слуша внимателно и задава много въпроси.

С приятели си говорим за музика, театри, концерти, планове за пътувания, животни, чат-пат за деца и работа, но по-рядко.

# 136
  • Мнения: 4 578
В основните български градове, за да бъде един мъж "провайдър" и да осигурява среден стандарт на живот + някаква сигурност за "черни дни", трябва да получава минимум 4000-5000 чисто, даже за СФ поне още 1000-2000 отгоре, особено ако изплаща жилище. За по-лежерен живот с екскурзийки, две по-нови коли и други екстри, съвсем ще набъбне сметката. Като изключим няколко професии, такива доходи имат далавераджии, хора, които яко бачкат за собствения си частен бизнес, мениджъри на минимум средно ниво в международни компании. С две думи, това са максимум  10%-15% от работещите в големите градове. Аз, лично не познавам мъж (освен ИТ-та) с  доходи над 5000, който да има времевия ресурс да бъде добър баща и равнопоставен съпруг. А покрай работата ми  срещам много такива мъже. За мен семейство с провайдър, прибиращ се скапан в 21.00 или постоянно отговарящ на мейли, телефони и т.н. НЕ Е пълноценно. Лесно изкараните пари пък, вървят с мошенически характер. От друга страна, образованите жени със самочувствие, градено не само върху външност, много рядко са удовлетворени от ролята на домакиня или кифла. Имат нужда от чувство за независимост, от собствена самоизява. Напълно съм съгласна с НСЧ, че провайдърската роля почти винаги води до едни небалансирани отношения. Мъжът най-малкото става нещо като покровител, а в по-лошия случай - диктатор. И почти винаги е отсъстващ, дългосрочно, не за период от 1-2 години.
Да не говорим за липсата на план Б при всякакви житейски несгоди. В това отношение напълно споделям мнението на Black sapphire.

Последна редакция: сб, 08 дек 2018, 02:05 от TafTaf

# 137
  • Мнения: 41
Къде са тези провайдъри,че търся няколко. Моя близка със собствен бизнес,но все пак изкарваща колкото да поддържа себе си-тоест около средна заплата в София,все попада на издънки,които искат от нея да ги издържа.
 В моите последни две връзки... даже едното не беше и 'връзка',и аз попадам на обратното на провайдър. В единият случай господинът се подвизаваше на мой гръб за кратко време.Сметки,терен,ядене...всичко- аз.
В другият случай-харчи се всичко  и се опира до мен. А аз съм с около 5 пъти по-ниски доходи от визираният.
Та,ако трябва да съм честна-предпочитам провайдър,който да ми помага,докато се реализирам,отколкото да се чудя как с мизерната си заплата да изхранвам и хрантутник,който харчи за себе си всичко. Естествено,и без провайдър си се справям чудесно.Ама ,ако все пак някой иска да ме провайдва,докато се развивам-елате ми Laughing
И ако двама души се обичат,градят семейство-за мен е нормално да го градят заедно. Да се подкрепят. Да мизерстват и да богатеят заедно.Да може единият да остане безработен,докато развива собствен бизнес или друго...дори с цената на лишения в семейството.
Но в днешно време не виждам такива всеотдайни взаимоотношения около себе си,уви. Виждам търтеи,на които им е ужасно изгодно една жена да се гледа сама... ама ако може и тях да гледа.
Та крайностите ги има и при двата пола.

# 138
  • Мнения: 17 411
Всяка жена може да си стои в къщи, но истината е, че сериозните добре възпитани и образовани мъжете държат да имат до себе си жена с добра себереализация. Донко от Ямбол ли беше може и да се гордее, че е затворил някоя в къщи, но мъж, който си тежи на мястото, умее добре да цени и да живее с жена, която също има своята професионална и социална роля извън дома. Тя не е "лъжица" за всяка мъжка уста.
За много мъже е предизвикателство да знаят, че ги е избрала жена, чиято позиция не се изчерпва с домашните задължения и функции покрай тях.  


Ние сме в 21- ви век и това, което пишеш, просто не е вярно.

Днес едва ли повече от 1% от мъжете могат да си позволят фриволността да затворят жена си в кухнята, осигурявайки ѝ всичко, от което се нуждае.
Затова и се радват, като попаднат на някоя, дето се мери с тях и "гребе" наравно.
И да, предизвикателство е да се чувстват по- малко мъже, колкото по- малко жена се чувства тя, ама свикват бързо.

Абсурт, в много, много дълбоки води влизаш, без да имаш какво да кажеш.
Съвсем истината пише по-горе.

# 139
  • Мнения: 7 006
. А покрай работата ми  срещам много такива мъже. За мен семейство с провайдър, прибиращ се скапан в 21.00 или постоянно отговарящ на мейли, телефони и т.н. НЕ Е пълноценно.

Мдaм..
Къде по -пълноценно е семейството когaто и двaмaтa  бaчкaт по 10- 12 чaсa и никой не е скaпaн и уморен..

# 140
  • Мнения: 30 802
От друга страна, образованите жени със самочувствие, градено не само върху външност, много рядко са удовлетворени от ролята на домакиня или кифла.

Синдромът на отличничката - станала на 30, ама още иска да вдига ръчичка колко знае и колко може. Само че в живота е важен крайният резултат, не да ти ръкопляскат.

Проблемът е, че човек има определена енергия за деня. Ако я дадеш за себеизява, други неща ще останат несвършени. Да не говорим, че при някои жени си е жив нарцисизъм това "удовлетворение" в стил "вижте ме колко съм яка кака".

Напомка: на никой не му пука и говоренето ви за работа не е яко и интересно, а скука голяма.

# 141
  • Мнения: 7 006
Имам една приятелка,която ще остане в историята със следния лаф: "Вземи нажежена игла и ми избоди окото,ма за работа не ми говори.."

# 142
  • Мнения: 4 488
Като гледам и във форума, за работа говорят най-вече тези, които я нямат. Останалите, вероятно са заети с нарцисизма си, яденето на форнети и разнасянето на роклички. Мда, далеч по-престижно е да пишеш напоително в бг мамма.

Трябва да си доста заблуден, за да занимаваш хора извън работната ти среда и интереси с това, което работиш.

Последна редакция: сб, 08 дек 2018, 15:11 от Iza_

# 143
  • Мнения: X
Разговорите за работа са като че ли някакво табу (ако не са между колеги) - освен ако не става дума за някаква клюка около колегите или шефовете.

Доколкото съм виждала, мъжете, като се съберат, си говорят за спорт, коли, хобита и жени. Жените пък си говорят за мода, домакинство, деца и мъже. В смесените компании има малко флиртуване и закачки, обсъждат се разни общи познати, ако се паднат по-възвишени участниците, може и да се стигне до обсъждане на някоя книга, изкуство или абстрактни теми за Живота, Вселената и Всичко останало.

Разговорите за политика също са нещо като забранени, защото редовно се стига до взаимно гледане на кръв.

Не че някой е заковал на стената с кабърче тия правила и няма изключения, просто такива са ми наблюденията в общия случай.

# 144
  • Мнения: 1 810
Аз честно си признавам, че съм помолила мъжът ми за второ дете той да е в бащинство. И не е кариеризъм. Просто чистене, готвене, подреждане и малка прекрасница не е моята представа за живот.
Той не е съгласен засега.
Пък нека някой си мисли, че слугинажа е трофейна характеристика.

# 145
  • Мнения: 7 006

Но в днешно време не виждам такива всеотдайни взаимоотношения около себе си,уви. Виждам търтеи,на които им е ужасно изгодно една жена да се гледа сама... ама ако може и тях да гледа.
Та крайностите ги има и при двата пола.

Що да са търтеи?
Ми търсенето определя предлагането в крайна сметка..
Масово жените искат и сами се натискат да опъват каиша наравно с мъжете и най-вече да се "доказват"(пред кого  точно,не е ясно)че могат да се издържат сами..
Тъй,че нещата са синхронни..

# 146
  • Мнения: 4 488
Какво?:  още една гледна точка: не е въпрос на доказване, а на избор, с кой да бъдеш в живота си. За някои излизането от детската стая в дома на родителите им е задължително, ако си намерят придружител, а други и сами го правят и да не чакат на провайдър.

Последна редакция: сб, 08 дек 2018, 15:10 от Iza_

# 147
  • Мнения: 7 006
Какво?:  още една гледна точка: не е въпрос на доказване, а на избор, с кой да бъдеш в живота си. За някои излизането от детската стая в дома на родителите им е задължително, ако си намерят придружител, а а други и сами могат да го направят и да не чакат на провайдър.
Нещо по средата не може ли?
Излизаш си сам от детската стая,и сам си подреждаш живота тъй,че да срещнеш провайдър.

# 148
  • Мнения: 4 488
Отговорих в крайности, защото бяха дадени крайни примери: далеч не смятам, че българските жени са в конкуренция с мъжете, защото са им били налoжени ред ситуации от близко миналo, в които дори не са имали избор; не съм и толкова ограничена, че да мисля, че всички жени ходят на работа, за да разносват костюмчета. Най-често говоря за тези, за които финансовата независимост е важна. Защото работодател и работа можеш да смениш по- лесно от провайдер с деца.

Последна редакция: сб, 08 дек 2018, 19:14 от Iza_

# 149
  • Мнения: 3 467

Но в днешно време не виждам такива всеотдайни взаимоотношения около себе си,уви. Виждам търтеи,на които им е ужасно изгодно една жена да се гледа сама... ама ако може и тях да гледа.
Та крайностите ги има и при двата пола.

Що да са търтеи?
Ми търсенето определя предлагането в крайна сметка..
Масово жените искат и сами се натискат да опъват каиша наравно с мъжете и най-вече да се "доказват"(пред кого  точно,не е ясно)че могат да се издържат сами..
Тъй,че нещата са синхронни..




Тук не съм съгласна. Причината жените да се натискат да работят е факта, че вече не могат да разчитат на мъжете си. При една раздяла/развод те остават почти без нищо и ако не си оставят някой лев на страна са загубени (изпитала съм го на гърба си).
Времената станаха такива, че вече да нямаш вяра на никой. Любовта е до време, винаги ти трябва план Б ако "любимия" утре реши да ти покаже вратата понеже вече не си му интересна.

Общи условия

Активация на акаунт