Уреаплазма и Микоплазма - 2

  • 51 915
  • 762
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 39
Аз лично разбрах при мисед аборт за уреаплазма парвум. Симптоми бяло течение и болки ниско долу в корема, но се съм сигурна на 100%, че са от бактерията

# 436
  • Мнения: 57
Аз лично разбрах при мисед аборт за уреаплазма парвум. Симптоми бяло течение и болки ниско долу в корема, но се съм сигурна на 100%, че са от бактерията
И аз по абсолютно същия начин. При мен има болки, режещи, ниско долу в корема и отиват към кръста. До сега никой лекар не е открил от какво идват тези болки.

# 437
  • Мнения: 671
Здравейте момичета. Уреаплазма парвом ми откриха през декември. Пих 10 дни клиндамицин, но лекаря след това не повтори изследването, за да провери дали е излекувана, което ме наведе на мисълта, че е време да потърся друг лекар. Междувременно през цялата пролет, та чак до края на юни бях постоянно с цистит, но отново 0 внимание. Антибиотик за цистит и в къщи, въпреки че всеки път напомням за уреаплазмата. Края на юни тръгвайки на море бях със страхотно парене и болки, дори се чудех дали да не се отказвам от почивката. Оказа се обаче , че в хотела в който отседнахме водата  е минерална със силно съдържание на сяра и още на следващия ден нямаше и помен от симптомите. Забравих да спомена , че имах и мн. неприятна миризма долу. След като се върнах от морето отидох при друг лекар, уж специалист по проблемно забременяване, като основно исках да се отърва от гадината преди евентуална бременност, защото правим опити за бебе от доста време, а знам че не е добре да има каквито и да било инфекции , но не. Въпросният " специалист" ме прати 3 месеца да си правя тестове за овулация и отново никакво изследване или лечение за уреаплазмата. Естествено няма да стъпя повече при него. ( Имам доказана овулация всеки месец с фоликулометрия при предишния лекар в продължение на 1 г.). Вече не знам какво да правя. В момента съм на нисковъглехидратен режим и от вече 2 седмици нямам никакви симптоми, но все пак..... Записала съм си час при д-р Стефанов от Ин витро Стефанов, но е чак за началото на декември. Надявам се този път да случа а лекар.

# 438
  • Мнения: 85
Кажи им ,че искаш да ти пуснат изследване за уреаплазма ,микоплазма и хламидия . Както и микробиология. Няма как да ти откажат като им кажеш ,че заради това отиваш. А от тези изследвания ще стане ясно ,какво имаш. Щом имаш симптоми (особено неприятната миризма) това е сигурен знак ,че има инфекция. Не го отлагай ,а отивай .

# 439
  • Мнения: 220
Момичета, моля ви, напишете лекар от София, от който сте доволни при лечение на уреаплазма.
Благодаря ви 🌺

# 440
  • Мнения: X
Здравейте момичета. Уреаплазма парвом ми откриха през декември. Пих 10 дни клиндамицин, но лекаря след това не повтори изследването, за да провери дали е излекувана, което ме наведе на мисълта, че е време да потърся друг лекар. Междувременно през цялата пролет, та чак до края на юни бях постоянно с цистит, но отново 0 внимание. Антибиотик за цистит и в къщи, въпреки че всеки път напомням за уреаплазмата. Края на юни тръгвайки на море бях със страхотно парене и болки, дори се чудех дали да не се отказвам от почивката. Оказа се обаче , че в хотела в който отседнахме водата  е минерална със силно съдържание на сяра и още на следващия ден нямаше и помен от симптомите. Забравих да спомена , че имах и мн. неприятна миризма долу. След като се върнах от морето отидох при друг лекар, уж специалист по проблемно забременяване, като основно исках да се отърва от гадината преди евентуална бременност, защото правим опити за бебе от доста време, а знам че не е добре да има каквито и да било инфекции , но не. Въпросният " специалист" ме прати 3 месеца да си правя тестове за овулация и отново никакво изследване или лечение за уреаплазмата. Естествено няма да стъпя повече при него. ( Имам доказана овулация всеки месец с фоликулометрия при предишния лекар в продължение на 1 г.). Вече не знам какво да правя. В момента съм на нисковъглехидратен режим и от вече 2 седмици нямам никакви симптоми, но все пак..... Записала съм си час при д-р Стефанов от Ин витро Стефанов, но е чак за началото на декември. Надявам се този път да случа а лекар.

Здравей, надявам се да не те отчаям с думите ми, но всичко което си правила досега като лечение е изключително погрешно, за което не си виновна ти, а лекарите които не знаят нищо и са те подвели. Но всички в тази тема сме на това положение... В предните страници много съм писала за уреаплазма парвум - тя се лекува само и единствено с антибиотици от три вида групи (тетрациклини, макролиди и флуорохинолони). Може да ги провериш една по една в гугъл и да видиш кои антибиотици спадат към тях. Клиндамицин спада към съвсем друга група, която лекува уреаплазма уреалитикум, но не и парвум. И на мен първо Клиндамицин ми изписаха, но се усетих навреме, четох много и не го изпих. Занапред като ходиш при лекар задължително проверявай към коя група спада антибиотика, който са ти дали, защото всички антибиотици, които не са от тези три групи няма да имат абсолютно никакво влияние върху парвум. Другата ти грешка е, че си пила някакви други антибиотици за цистит. Уреаплазмата причинява всякакви разнородни оплаквания в пикочните пътища също както цистита. Трябвало е лекаря да ти пусне стерилна урина с антибиограма и да се види дали въобще имаш други бактерии в урината и кои антибиотици са подходящи за тях. Никога не пийте антибиотици без предварително направена антибиограма (освен в случая с парвум, където такава не се прави тук). Това, че си получила облекчение на симптомите от  минералните бани е много хубаво, може да пробваш и разни билки и добавки, но те могат само да облекчават симптомите, но не и да унищожават уреаплазмата. Относно проблемното забременяване много момичета са писали в темата, че са имали такъв проблем и след месеци лутане са открили, че имат уреаплазма и че тя може да е причина за това. Има и много хора без никакви симптоми, но са им откривали бактерията след спонтанен аборт. Но има и много такива, които въпреки уреаплазмата са имали безпроблемна бременност. Просто бактерията е трудна за убиване и понякога няма време да се чака. Надявам се това да не те наплашва и отчайва, но е хубаво да си информирана, защото повечето лекари не са. Аз бих те посъветвала да пуснеш три неща:
1. стерилна урина
2. уринен седимент
3. ДНК тест за уреаплазми и микоплазми (но задължително гледай да има парвум в изследването, защото не във всички лаборатории изследват точно парвум - най-добре е разширения пакет в Геника)

Като излязат резултатите вече може да се мисли за лечението. Ти щом си пила и други антибиотици има и някакъв шанс някой от тях да е бил от тези, които лекуват парвум и да си я унищожила, но само от ДНК тестът ще се разбере. Не се притеснявай, ще се излекуваш и ще имаш бебче, но трябва време и много търпение. И малко почивка от антибиотиците, за да не се стресира организма и имунната система.

Също съветвам не само теб, но и всички в темата, ако видят отрицателен резултат от ДНК за уреаплазма, да повторят изследването с друг вид секрет, защото при мен от цервикален секрет излиза отрицателно, а от урина положително. И ако не бях пуснала урина щях да си мисля че съм я убила, макар че имам симптоми постоянно. Също трябва да се изчака поне 20 дни след последния антибиотик и тогава да се пуска изследване, за да не излезе фалшиво отрицателно. Успех и ще чакам да пишеш за резултати от изследванията!

# 441
  • Мнения: 220
Скрит текст:
Здравейте момичета. Уреаплазма парвом ми откриха през декември. Пих 10 дни клиндамицин, но лекаря след това не повтори изследването, за да провери дали е излекувана, което ме наведе на мисълта, че е време да потърся друг лекар. Междувременно през цялата пролет, та чак до края на юни бях постоянно с цистит, но отново 0 внимание. Антибиотик за цистит и в къщи, въпреки че всеки път напомням за уреаплазмата. Края на юни тръгвайки на море бях със страхотно парене и болки, дори се чудех дали да не се отказвам от почивката. Оказа се обаче , че в хотела в който отседнахме водата  е минерална със силно съдържание на сяра и още на следващия ден нямаше и помен от симптомите. Забравих да спомена , че имах и мн. неприятна миризма долу. След като се върнах от морето отидох при друг лекар, уж специалист по проблемно забременяване, като основно исках да се отърва от гадината преди евентуална бременност, защото правим опити за бебе от доста време, а знам че не е добре да има каквито и да било инфекции , но не. Въпросният " специалист" ме прати 3 месеца да си правя тестове за овулация и отново никакво изследване или лечение за уреаплазмата. Естествено няма да стъпя повече при него. ( Имам доказана овулация всеки месец с фоликулометрия при предишния лекар в продължение на 1 г.). Вече не знам какво да правя. В момента съм на нисковъглехидратен режим и от вече 2 седмици нямам никакви симптоми, но все пак..... Записала съм си час при д-р Стефанов от Ин витро Стефанов, но е чак за началото на декември. Надявам се този път да случа а лекар.

Здравей, надявам се да не те отчаям с думите ми, но всичко което си правила досега като лечение е изключително погрешно, за което не си виновна ти, а лекарите които не знаят нищо и са те подвели. Но всички в тази тема сме на това положение... В предните страници много съм писала за уреаплазма парвум - тя се лекува само и единствено с антибиотици от три вида групи (тетрациклини, макролиди и флуорохинолони). Може да ги провериш една по една в гугъл и да видиш кои антибиотици спадат към тях. Клиндамицин спада към съвсем друга група, която лекува уреаплазма уреалитикум, но не и парвум. И на мен първо Клиндамицин ми изписаха, но се усетих навреме, четох много и не го изпих. Занапред като ходиш при лекар задължително проверявай към коя група спада антибиотика, който са ти дали, защото всички антибиотици, които не са от тези три групи няма да имат абсолютно никакво влияние върху парвум. Другата ти грешка е, че си пила някакви други антибиотици за цистит. Уреаплазмата причинява всякакви разнородни оплаквания в пикочните пътища също както цистита. Трябвало е лекаря да ти пусне стерилна урина с антибиограма и да се види дали въобще имаш други бактерии в урината и кои антибиотици са подходящи за тях. Никога не пийте антибиотици без предварително направена антибиограма (освен в случая с парвум, където такава не се прави тук). Това, че си получила облекчение на симптомите от  минералните бани е много хубаво, може да пробваш и разни билки и добавки, но те могат само да облекчават симптомите, но не и да унищожават уреаплазмата. Относно проблемното забременяване много момичета са писали в темата, че са имали такъв проблем и след месеци лутане са открили, че имат уреаплазма и че тя може да е причина за това. Има и много хора без никакви симптоми, но са им откривали бактерията след спонтанен аборт. Но има и много такива, които въпреки уреаплазмата са имали безпроблемна бременност. Просто бактерията е трудна за убиване и понякога няма време да се чака. Надявам се това да не те наплашва и отчайва, но е хубаво да си информирана, защото повечето лекари не са. Аз бих те посъветвала да пуснеш три неща:
1. стерилна урина
2. уринен седимент
3. ДНК тест за уреаплазми и микоплазми (но задължително гледай да има парвум в изследването, защото не във всички лаборатории изследват точно парвум - най-добре е разширения пакет в Геника)

Като излязат резултатите вече може да се мисли за лечението. Ти щом си пила и други антибиотици има и някакъв шанс някой от тях да е бил от тези, които лекуват парвум и да си я унищожила, но само от ДНК тестът ще се разбере. Не се притеснявай, ще се излекуваш и ще имаш бебче, но трябва време и много търпение. И малко почивка от антибиотиците, за да не се стресира организма и имунната система.

Също съветвам не само теб, но и всички в темата, ако видят отрицателен резултат от ДНК за уреаплазма, да повторят изследването с друг вид секрет, защото при мен от цервикален секрет излиза отрицателно, а от урина положително. И ако не бях пуснала урина щях да си мисля че съм я убила, макар че имам симптоми постоянно. Също трябва да се изчака поне 20 дни след последния антибиотик и тогава да се пуска изследване, за да не излезе фалшиво отрицателно. Успех и ще чакам да пишеш за резултати от изследванията!

Един от лекарите каза, че уреата може да за закачи и към бъбрек и да я няма във влагалището, явно при теб така се е случило. Sad

Последна редакция: чт, 29 авг 2019, 22:55 от AnMary

# 442
  • Мнения: 126
При мен симптомите бяха парене и дискомфорт. Правила съм два цистита през годините и двата бяха кошмарни. Последния път не можех да седна от болка, просто беше нетърпима, който го е преживявал знае какъв ужас е и така реших да се консултирам и с гинеколожката ми освен с нефролога. Тя веднага ме пита, пуснали ли са ми уреаплазма. И хоп уреалитикум - положителен. Пих азатрил и сумамед, но не се справиха. После отидох на друг гинеколог, той ми изписа, флажил за пиене и глобули, биозин, нистатин глобули и за пиене и далацин С. Не знам дали нямаше и още нещо, помня че в аптеката едва ми разчетоха рецептата. Всичко беше по схема. Стоически и аз и партньора ми пихме всичко. Докато не почнах далацина и на третия ден не получих натравяне, беше някаква конска доза. Тааа след всичко това и абсолютно разбития ми стомах чакам и урината да е отрицателна. Адски се надявам. Само да кажа, че в геника не правят антибиограми на ДНК изследванията, аз си пуснах вагинален секрет в Лина и там ми направиха антибиограма след като пих първите два антибиотика без успех, въпреки че в антибог пишеше, че е чувствителна и на тях...
Някой питаше за билки. За съжаление освен най - много да облекчите някой от симптомите, няма как да излекувате бактерията с билки.

Последна редакция: чт, 29 авг 2019, 23:46 от malinamaslina

# 443
  • Мнения: X
zxcpoi11, най-вероятно е така, но май пък не е чак толкова рядко срещано. Важното е да се пускат много тестове, да е сигурно накрая, че всичко се е махнало. Макар че отиват много пари...


malinamaslina, ти имаш късмет, че си с уреалитикум, заради антибиограмите. На ДНК тест не се прави антибиограма никога. Самият метод на изследване е по-различен от другия метод с антибиограмата, но ДНК-то е 100% достоверен, докато при другия трудно се хваща и повечето пъти излиза отрицателно, а реално не е. При съмнения винаги прави ДНК тест първо и ако излезе положителен, пускай антибиограми, докато излезе и на тях. Поне аз така бих процедирала. Иначе Азатрил и Сумамед е едно и също нещо. А другата схема с Далацина - той е едно и също с Клиндамицин и има влияние върху уреалитикум, така че може и да си я махнала вече. Останалите неща са против гъбички и са задължителни към антибиотика. Единствено не съм съгласна, че партньора ти е правил твоята схема, защото неговата уреаплазма може да е резистентна към тези антибиотици. А има и много малка вероятност той да няма уреаплазма. Много малко вероятно е, но имаше и няколко такива случая в темата. Партньорите трябва да се лекуват задължително, но само след като се докаже, че и те имат бактерия. И евентуално отделна за тях антибиограма.

# 444
  • Мнения: 126
Има и партньорът ми Cry и той си прави антибиограма. Силно се надявам да сме се отървали окончантелно. Успех и търпение на всички.
Уви, сега ми излезе урината положителна за парвум, няма отърване. Пак наново антибиотици, че и за парвум не правели антибиограма Cry Не можа ли да се сети някой да ми пусне по-рано урина и да се комбинират антибиотиците, ако има възможност (така и не разбрах) за парвум и уреалитикум. Много ми е интересно сега какво ще каже гинеколожката като самоинициативно си пуснах урина.Rage

Последна редакция: пт, 30 авг 2019, 11:39 от malinamaslina

# 445
  • Мнения: 161
Здравейте отново, предписан ми е следният АБ за лекуване на уреаплазмата: Азитрокс, 2 таблетки еднократно, което явно значи наведнъж се пие и това е.
Струва ми се малко това лечение, някой излекувал ли се е с този АБ и най-вече тази доза? Мъжът ми пи Таваник 10 дена и успя да я отърве, а той е от друга група антибиотици и ми е странно.

# 446
  • Мнения: X
Да, подходящ е - обикновено се изпиват 2 таблетки в един ден и на другия третата. Обаче според мен е много кратък курса. Тук има хора с по 4-5-6 курса антибиотици по 14 дни всеки. Но има и такива, които с 3 таблетки са се оправяли.

# 447
  • Мнения: 539
Здравейте! Днес направих контрола, след като пих вибрамицин (7дни) преди 26-7 дни. Излезе отрицателен на ДНК анализа, но сега ме човърка... рано ли съм пуснала контролна, фалшиво ли е... няма угодия.

# 448
  • Мнения: 126
Здравейте! Днес направих контрола, след като пих вибрамицин (7дни) преди 26-7 дни. Излезе отрицателен на ДНК анализа, но сега ме човърка... рано ли съм пуснала контролна, фалшиво ли е... няма угодия.

На мен ми казаха най - рано след два цикъла. Пуснете си и урина за да сте сигурна. Аз не съжалявам, че го направих Confused

# 449
  • Мнения: 16
Здравейте! Днес направих контрола, след като пих вибрамицин (7дни) преди 26-7 дни. Излезе отрицателен на ДНК анализа, но сега ме човърка... рано ли съм пуснала контролна, фалшиво ли е... няма угодия.
Здравей Lilac! Страхотно е, че си я преборила  само със 7 дни Вибрамицин! Моя съвет е да пускаш винаги ДНК контроли, както на цервикален секрет, така и урина, за да си сигурна, че си се отървала окончателно.
Принципно се препоръчва контрола най-рано 30 дни след приема на антибиотици, защото резултатът може да бъде фалшиво ПОЛОЖИТЕЛЕН, а не фалшиво отрицателен. Така че спокойно! Щом на 26-27 ден си отрицателен, значи си я унищожила! Но винаги трябва да се проверяват и двата секрета според мен!

Общи условия

Активация на акаунт