Уреаплазма и Микоплазма - 2

  • 51 959
  • 762
  •   1
Отговори
# 585
  • София
  • Мнения: 8 131
Имам въпрос към тези, които са пускали този тест в Геника от първа урина.
В други лаборатории пише, че не трябва и тоалет да се прави сутрин, а в сайта на Геника не пише такова нещо. Как сте го правили вие?
И още нещо. По-добре е да пусна това в Геника, знаейки че няма да получа антибиограма или да пусна в Цибалаб обикновения тест (не ДНК), но с антибиограма?
Четох, че ДНК тестът е най-сигурният, но като няма антибиограма не се ли обезмисля?

Последна редакция: нд, 15 дек 2019, 21:41 от Veseto*

# 586
  • Мнения: 290
Весето, първа доза сутрешна урина, не се прави таолет. Ако имате чуденки, звъннете им, ще ви обяснят.

Мерелин - аз отдавна го изпих. Това беше още лятото. Четох всякакви неща, имах огромни притеснения, но в крайна сметка за момента не даваме някакви отклонения, следствие на него. И докато го взимахме, и след това, се чувствахме добре с моя партьор, даже от други антибиотици имах повече дискомфорт. Явно активната съставка ни понася.

# 587
  • София
  • Мнения: 8 131
Благодаря. Така направих. Пуснах в Геника разширения пакет и утре ще чакам резултат.
Стигнах до там да се моля да открият нещо, за да го лекувам.
И още един въпрос имам. АКо се изолира някоя от тия гадини, на гинеколог или на уролог е по-добре да отида?

# 588
  • Мнения: 611
Съжалявам, че пиша тук не знам дали е правилното място. От пениса на моя прятел усещам някаква специфична миризма, не е на риба, но нещо не е наред сигурна съм, защото сме от 2 години заедно и не съм усещала нищо такова. Не и заради хигиена. Пуснахме андрофлор в геника, нищо не излезна ама абсолютно нищо. Звънняхме и ни обвиниха, че не е дал правилно сперма, както и да е 180лв на вятъра. После успях да го склоня в друга лаборатория да пусне уреаплазма поне. Но ако е отрицателна знам, че има нещо. А той не иска да се изследва, защото не вярвал вече на лабораториите. Лекували сме се от уреаплазма, но при мен вече уж няма и ме е страх да не ми лепне нещо. И от там пак антибиотици. А като се изследва първият път и имаше уреаплазма нямаше такава миризма. Не знам, какво да правя, той ме мисли за хипохондрик ама не ми се върти в омагьосан кръг. Според вас, какво да пусне и къде...? По лекари никакъв шанс да отиде пак. Cry Аз съм чиста пускала съм всичко възможно, но го правим само с презерватив вече, защото ме е страх от някоя бактерия.

# 589
  • Мнения: 290
Според мен защита 100% няма, все пак там не е някакъв стерилен вакум, че нищо да не влезе и нищо да не стане. Затова се надяваме, че имунната система отговаря адектавтно и избива каквото има за избиване.
От Геника се обаждат, ако има проблем с пробата - при мен имаше със секрета, пишете го в резултата и ми казаха да донеса нова проба, която изследваха безплатно.

# 590
  • Мнения: 126
Здравейте, вчера дадох урина за ДНК изследване за да проверя след Рулида, дали все още имам парвум. О, изненада - положителен! Пуснах изследването в Лина. Поне да бяха написали уреалитикум ли е парвум ли е, но съдейки по предното изследване, ясно че е парвум.  Аз обаче се отказвам. Не успях да се излекувам със Сумамед, Далацин Ц, Авелокс, Рулид и Флажил. Година преди да ми открият уреаплазмата, поради друг проблем съм изпила още сто вида антибиотици -Аугументин, Азакс, Депо пеницилин, Зинат, а да не забравя и Ципрофлоксацина, с който лекувах цистита, точно преди да разбера, че е уреаплазма. Уреалитикума в цервикалния секрет е отрицателен, но този парвум, не знам как да преборя.
Няма да пия повече антибиотици. Просто не мога, стомахът ми е супер зле, а ако се наложи да лекувам нещо по-сериозно с антибиотици, какво ще правя тогава?
Ще си живея с парене, без нормален сексуален живот съответно и без планове за бебе. Почнах да пия Биозин, ще пусна след следващия цикъл още една контрола, но едва ли резултатът ще е друг. Цяла година и половина, затворен кръг. Знам, че много момичета са така и аз лично не знам какъв е изходът.Cry

Последна редакция: вт, 17 дек 2019, 15:25 от malinamaslina

# 591
  • Мнения: X
Здравейте, вчера дадох урина за ДНК изследване за да проверя след Рулида, дали все още имам парвум. О, изненада - положителен! Пуснах изследването в Лина. Поне да бяха написали уреалитикум ли е парвум ли е, но съдейки по предното изследване, ясно че е парвум.  Аз обаче се отказвам. Не успях да се излекувам със Сумамед, Далацин Ц, Авелокс, Рулид и Флажил. Година преди да ми открият уреаплазмата, поради друг проблем съм изпила още сто вида антибиотици -Аугументин, Азакс, Депо пеницилин, Зинат, а да не забравя и Ципрофлоксацина, с който лекувах цистита, точно преди да разбера, че е уреаплазма. Уреалитикума в цервикалния секрет е отрицателен, но този парвум, не знам как да преборя.
Няма да пия повече антибиотици. Просто не мога, стомахът ми е супер зле, а ако се наложи да лекувам нещо по-сериозно с антибиотици, какво ще правя тогава?
Ще си живея с парене, без нормален сексуален живот съответно и без планове за бебе. Почнах да пия Биозин, ще пусна след следващия цикъл още една контрола, но едва ли резултата ще е друг. Цяла година и половина, затворен кръг. Знам, че много момичета са така и аз лично не знам какъв е изходът.Cry

Пробвай с доксициклин. Но се консултирай с лекар задължително.

# 592
  • Мнения: 126
Не знам как ще понеса още един антибиотик Cry То е ясно, че като отида при гинеколожката ще ми връчи рецептата с поредния аб, мога да ѝ предложа доксициклин. И без това е проба - грешка.

# 593
  • Мнения: X
Аз минах през 2 антибиотика - азитромицин (не помогна) и доксициклин. Проблемът беше, че след доксициклина почна една ужасна дисбактериоза. Малко е нож с две остриета, но пък ми помогна.
Може да направиш една почивка първо. И все пак да поговорите с лекарката (знам колко са "загрижени", но все пак тя трябва да прецени предвид многото изпити антибиотици). Успех и дано всичко да се оправи! Не губи надежда!

# 594
  • София
  • Мнения: 8 131
Моите резултати пък са отрицателни. Надявах се от тук да изскочи нещо, но не...

# 595
  • Мнения: 290
Моите резултати пък са отрицателни. Надявах се от тук да изскочи нещо, но не...

То вярно, че има един момент, в който се надяваш нещо да излезе, за да отговори на въпросите, но все пак си е повод за радост това.

Останалите канали за изследване пускали ли сте - вагинален и цервикален? Или вие си имате конкретно оплакване?

# 596
  • Мнения: 220
Моите резултати пък са отрицателни. Надявах се от тук да изскочи нещо, но не...

Може би е трябвало пълният пакет да се пусне, защото много други бактерии правят проблем. Поздравления, че поне това го няма, че ние тука се измъчихме от лекарства да я утрепем уреата.

# 597
  • София
  • Мнения: 8 131
Моите резултати пък са отрицателни. Надявах се от тук да изскочи нещо, но не...

То вярно, че има един момент, в който се надяваш нещо да излезе, за да отговори на въпросите, но все пак си е повод за радост това.

Останалите канали за изследване пускали ли сте - вагинален и цервикален? Или вие си имате конкретно оплакване?
Всичко започна като цистит. Затова търсим нещо в урината засега. В обикновените изследвания всичко е чисто, стерилната урина също. На ехограф при уролог също. Утре ще ходя и на гинеколог все пак, но нямам гинекологични оплаквания, освен може би една идея засилено течение.

# 598
  • Мнения: 220
Здравейте, вчера дадох урина за ДНК изследване за да проверя след Рулида, дали все още имам парвум. О, изненада - положителен! Пуснах изследването в Лина. Поне да бяха написали уреалитикум ли е парвум ли е, но съдейки по предното изследване, ясно че е парвум.  Аз обаче се отказвам. Не успях да се излекувам със Сумамед, Далацин Ц, Авелокс, Рулид и Флажил. Година преди да ми открият уреаплазмата, поради друг проблем съм изпила още сто вида антибиотици -Аугументин, Азакс, Депо пеницилин, Зинат, а да не забравя и Ципрофлоксацина, с който лекувах цистита, точно преди да разбера, че е уреаплазма. Уреалитикума в цервикалния секрет е отрицателен, но този парвум, не знам как да преборя.
Няма да пия повече антибиотици. Просто не мога, стомахът ми е супер зле, а ако се наложи да лекувам нещо по-сериозно с антибиотици, какво ще правя тогава?
Ще си живея с парене, без нормален сексуален живот съответно и без планове за бебе. Почнах да пия Биозин, ще пусна след следващия цикъл още една контрола, но едва ли резултатът ще е друг. Цяла година и половина, затворен кръг. Знам, че много момичета са така и аз лично не знам какъв е изходът.Cry

Лечението е най малко 14дни с доксициклин, при теб нито този антибиотик, нито този срок на прием е даван, също сумамед на 1ви, 7ми, 14ти ден по две таблетки, заедно с доксито се комбинират. Поне от такава схема има излекувани... Антибиограма за первум има ли?

# 599
  • Мнения: X
За парвум в БГ не се прави антибиограма никъде. Доста назад в темата съм писала поне няколко пъти кои антибиотици действат на парвум. Далацин Ц е с активна съставка Клиндамицин, която действа на уреалитикум, но не и на парвум. Флажил пък не е антибиотик и не лекува нито един вид уреаплазма. Също АБ от 3-5-7 дни не е достатъчен, макар че при единици хора има ефект. Най-добре е да се измисли комбинирана схема от 21 дни поне. Доксициклин + Азитромицин е класическа схема, но мисля че в повечето случаи не дава резултат, защото е предписан прекалено кратък курс.

malinamaslina, в твоя случай въобще не е учудващо че няма резултат, защото просто не си се лекувала с правилните лекарства и си пила такива, от които е нямало никакъв смисъл. Според мен трябва да изчакаш няколко месеца да си почине организма и тогава вече да пробваш.

Veseto*, това че в урината няма нищо, не значи че в цервикалния секрет също няма. За да си сигурна че нямаш уреа/микоплазми най-добре пусни и един цервикален секрет пак същия разширен пакет. Повечето хора нямат бактерия в урината, но имат в цервикалния секрет. При мен беше обратното. След пиене на сумати антибиотици пуснах и трите вида секрет, за да съм сигурна, че наистина няма нищо.

Общи условия

Активация на акаунт