Уреаплазма и Микоплазма - 2

  • 51 917
  • 762
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 333
Днк на уреа и мико плазма е много по-коректна, тъй като ако има нещо на горе ще го хване изследването и ще излезе. Ако е със секрет ще се гледа само дали е във влагалището.
Аз на секрета бях ок преди месеци, но на днк излезна +.

# 706
  • Мнения: 177
Днк на уреа и мико плазма е много по-коректна, тъй като ако има нещо на горе ще го хване изследването и ще излезе. Ако е със секрет ще се гледа само дали е във влагалището.
Аз на секрета бях ок преди месеци, но на днк излезна +.
ДНК анализът не се ли прави пак на секрет? Simple Smile

# 707
  • Мнения: 2 801
Може и на секрет, може и на урина. Това, което ми бе обяснено на мен, е че ДНК изследването е "по-задълбочено" от обикн. микробиология. Лично моите проблеми бяха откъм уриниране, дискомфорт и т.н. Не съм имала течение или нещо подобно. Накратко - нещо като цистит. Затова ми пуснаха днк на урина. Ако имате течение или нещо подобно трябва да се пусне на секрет. Поне аз така си мисля.

# 708
  • Мнения: 177
Може и на секрет, може и на урина. Това, което ми бе обяснено на мен, е че ДНК изследването е "по-задълбочено" от обикн. микробиология. Лично моите проблеми бяха откъм уриниране, дискомфорт и т.н. Не съм имала течение или нещо подобно. Накратко - нещо като цистит. Затова ми пуснаха днк на урина. Ако имате течение или нещо подобно трябва да се пусне на секрет. Поне аз така си мисля.
Да, сега Ви разбрах. Аз имам точно уринални неразположения и първия път си пуснах ДНК тест на урина, може би сега пак така ще направя, стига да намеря някоя по-спокойна и все пак надеждна лаборатория, че в момента май не е особено подходящо, но вече доста време го отлагам...Геника дори не ми вдигат телефона Sad

# 709
  • Мнения: 2 801
Отивай на място, на мен ми предстоят контролни изследвания именно в Геника. Да се пробват да не ми вдигнат Grinning Grinning , месеци наред вече съм в този омагьосан кръг на антибиотици, изследвания и т.н. Моля се на всички Божества да сме чисти вече, че се натровихме с тези антибиотици вкъщи...

# 710
  • Мнения: 177
Отивай на място, на мен ми предстоят контролни изследвания именно в Геника. Да се пробват да не ми вдигнат Grinning Grinning , месеци наред вече съм в този омагьосан кръг на антибиотици, изследвания и т.н. Моля се на всички Божества да сме чисти вече, че се натровихме с тези антибиотици вкъщи...
За Геника-Плиска със сигурност знам,че правят само Covid тестове, исках да питам за филиал НДК, ама... Ние сме още в началото на драмата, като ви чета направо ми става лошо... Успех Simple Smile

# 711
  • Мнения: 2 801
Освен лечението с антибиотици, задължително нещо противогъбично, хубав пробиотик и имуностимулатори.

# 712
  • Мнения: X
Пробвай с ДНК на цервикален секрет щом урината е била отрицателна първия път. Повечето доктори, при които съм ходила винаги са се учудвали, че точно от урина ми е излязло и са искали да пускам и цервикален секрет допълнително (той пък излизаше отрицателен). Казват че от урина по-трудно се хваща.

# 713
  • Мнения: 177
Пробвай с ДНК на цервикален секрет щом урината е била отрицателна първия път. Повечето доктори, при които съм ходила винаги са се учудвали, че точно от урина ми е излязло и са искали да пускам и цервикален секрет допълнително (той пък излизаше отрицателен). Казват че от урина по-трудно се хваща.
Благодаря на всички за информацията! Ами точно от урината разбрах, че имам всъщност, от всички плазми излезе само тя, но пуснах стерилна урина с обикновено микробиологично изследване.На приятеля ми от ДНК на еякулат излезе абсолютно същото (той е без симптоми). Мисля, че при мен инфекцията е доста стара, тези урологични неразположения ги имам от повече от година, но никой лекар (АГ,уролог) не ме беше насочил точно към това изследване. Сега след прием на Доксициклин, сякаш ми е по-слаб дискомфорта, не мога да преценя...Още се чудя как да процедирам, защото истината е, че изобщо не ми се ходи по лекари да ми вземат секрети точно сега...От друга страна ако ми излезне отрицателна урината едва ли ще се успокоя, че всичко е наред и пак ще искам да изследвам и секрет Grinning Иначе за информация - свързах се с Геника, макар и по-трудно, за обикновени изследвания работи само централният филиал Simple Smile

# 714
  • Мнения: 2 801
Еее.... сега това означава ли, че в Пловдив няма да работят😵 Момичета, след колко време си пуснахте контролните изследвания след курса с антибиотици?
п. с. аз бях 30 дена на антибиотици по схема с почивки между тях. Моля за съвет.

# 715
  • Мнения: 220
Еее.... сега това означава ли, че в Пловдив няма да работят😵 Момичета, след колко време си пуснахте контролните изследвания след курса с антибиотици?
п. с. аз бях 30 дена на антибиотици по схема с почивки между тях. Моля за съвет.

Най-малко 20 дни, даже 25-30.
Сякаш стоят в затишие тези дни и след 25тия се разбира какво става. Поне при мен беше така.

# 716
  • Мнения: 97
Blondyberry за Пловдив ти препоръчвам лабораторията на Торакс. Правила съм в Геника, но лично аз в Торакс съм по-доволна като цена и акуратност.

# 717
  • Мнения: 2 801
В Торакс правят ли днк? Не намерих информация в сайта им.

# 718
  • Мнения: 97
Да. Аз доста съм си препатила с урраплазма, сега чакам да мине време за контрола и пак там ще пусна. Много широкоспектърни са изследванията, като цена също са по-ниски от Геника и винаги има антибиограма. Преди време лекувах и други гадини и винаги изследванията са били точни и лечението успешно. Сега съм само малко скептична, но поради други причини. Доста антибиотици изпих и едва изкарах 14 дена вибрацина. И ще видя скоро дали съм убила. Иначе преди 2 години пак вибрамицин пих 10дена, успешно.

# 719
  • Мнения: 2 801
Супер. Ние сега ще си пускаме само мико и уреа. Първо да мине време. Бяхме на Доксициклин/10 дена на 12 часа/, сумамед /3 дена по 1/Азитрокс /3 дена на 12 часа/. Като на моя приятел последните два антибиотика му бяха изписани за по 5 дена защото е повече килограми. В Геника този пакет е около 50лв за един човек.

Общи условия

Активация на акаунт