Трепет Коледен ни завладява, а подаръчето МАЙско шава, шава!

  • 30 608
  • 739
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 508
И аз се нареждам с ниската плацента и с надеждата да изкараме възможно най-дълго с бебо 2 в 1. И първия път беше така, като накрая се гарнира с прееклампсия. Секциото не ме плаши, така или иначе ще раждам така. Трябва само да сме спокойни!
Да, секцио или нормално, каквото се наложи.
Mamma Suzanna, ще разкажеш ли малко повече за прееклампсията от твоя опит. 🌺

# 181
  • София
  • Мнения: 5 738
Е задължително ли е секцио и ниска плацента?!  Аз четох по въпрос ниска плацента, но не открих, че това е предпоставка за секцио.

# 182
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 654
И аз се нареждам с ниската плацента и с надеждата да изкараме възможно най-дълго с бебо 2 в 1. И първия път беше така, като накрая се гарнира с прееклампсия. Секциото не ме плаши, така или иначе ще раждам така. Трябва само да сме спокойни!
Да, секцио или нормално, каквото се наложи.
Mamma Suzanna, ще разкажеш ли малко повече за прееклампсията от твоя опит. 🌺

Каквото и да кажа, все някоя ще си "намери" симптом. Много е важно да се следи кръвното налягане поне 4 пъти дневно. Мен ме караха да си записвам стойностите, понеже наистина се забравя накрая. Скочи ли горната граница над 140 - чантичката и в спешното. При мен имаше и много ясно изявени отоци, които знам, че не при всички се получават. При зимно бебе беше невъзможно да обуя каквото и да било на краката си.

# 183
  • Лондон
  • Мнения: 839
Mamma Suzanna, вярно е! Трябва да сме спокойни и позитивни.Това е.Пък каквото стане в крайна сметка.Нищо не можем да променим с тревоги и стрес.Една моя приятелка от стрес и страх сама си докара високо кръвно и беше в болница.Мен секциото не ме плаши.По-скоро съм неспокойна,че тук съм така да се каже по-небрежно като цяло в следене на бременността.За секцио да се навиват да ти направят е мн мн мн трудно,трябва да е животозастрашаващо.И така.Лека вечер мами Kissing Heart

# 184
  • Мнения: 41
Здравейте, момичета,

Аз съм в 20 г.с. и чак на 11.12 избрах лекар за ЖК по ЗК.Тогава не ми даде болничен , защото исках да работя до края на декември, но следващия ми час при него е за 14.01.Може ли от 31.12 до тогава да взема болничен от личния лекар по други причини и да се застъпят с болничния от гинеколога?
 Извинявам се, че ви занимавам с това , но нито някога съм взимала болничен, нито съм била бременна и изобщо не съм в час Simple Smile
Поздрави на всички бъдещи майски мами 😊🌹

# 185
  • Мнения: 299
Здравейте, момичета,

Аз съм в 20 г.с. и чак на 11.12 избрах лекар за ЖК по ЗК.Тогава не ми даде болничен , защото исках да работя до края на декември, но следващия ми час при него е за 14.01.Може ли от 31.12 до тогава да взема болничен от личния лекар по други причини и да се застъпят с болничния от гинеколога?
 Извинявам се, че ви занимавам с това , но нито някога съм взимала болничен, нито съм била бременна и изобщо не съм в час Simple Smile
Поздрави на всички бъдещи майски мами 😊🌹

Здравей! Аз също взех отначалото от личния, но ми даде само за 7дни. Ако му обясниш ситуацията обаче, според мен ще ти пусна два за по 7 (на една позната така и бяха дали) или направо за 14.

# 186
  • Мнения: 41
Значи няма проблем да взема от личния лекар болничен, например за настинка , или нещо друго, нищо, че вече АГ ми води бременността. Те ще се застъпят двата болнични в този случай. Единия по болест и другия от АГ.

Здравейте, момичета,

Аз съм в 20 г.с. и чак на 11.12 избрах лекар за ЖК по ЗК.Тогава не ми даде болничен , защото исках да работя до края на декември, но следващия ми час при него е за 14.01.Може ли от 31.12 до тогава да взема болничен от личния лекар по други причини и да се застъпят с болничния от гинеколога?
 Извинявам се, че ви занимавам с това , но нито някога съм взимала болничен, нито съм била бременна и изобщо не съм в час Simple Smile
Поздрави на всички бъдещи майски мами 😊🌹

Здравей! Аз също взех отначалото от личния, но ми даде само за 7дни. Ако му обясниш ситуацията обаче, според мен ще ти пусна два за по 7 (на една позната така и бяха дали) или направо за 14.

# 187
  • София
  • Мнения: 856
Diabolical, а не можеш ли да звъннеш на АГ-ТО и да кажеш от 1.01 искам болничен? Къде се следиш? В Надежда не е необходимо датата на болничния да е датата на Жк-я.

# 188
  • Мнения: 41
Ами в МЦ Майчин дом, но там болничния се издава след символичен преглед дали има нужда и такса 20 лв. Затова трябва да е когато отида следващия път. Предполагам, че може за друга причина несвързана с бременността , да ми даде болничен личния лекар, но затова питах тук, дали някой знае на практика как е. Вече ми отговори едно момиче, че е взимала и от личен и от АГ, но тъй като ще се паднат точно един след друг, се чудех дали ще е проблем.

Diabolical, а не можеш ли да звъннеш на АГ-ТО и да кажеш от 1.01 искам болничен? Къде се следиш? В Надежда не е необходимо датата на болничния да е датата на Жк-я.

# 189
  • Мнения: 2 826
Аз нещо изкуках снощи и си купих тест лентички за урина да следя за белтък. Да, знам, че съм луда, ама... И днес отидох до Токуда и пуснах една ПКК, чернодробни и CRP. Малко ми е нисък хемоглобина и хематокрита (115 за хемоглобина и 0.33 при долна 0.35 за хематокрита) и CRPто е 5.8 при норма 5. Чух се набързо с личния, каза че не звучи притеснително, CRPто хич не било кой знае колко повишено, а за хемоглобина щом желязото ми е ок от миналата седмица, за момента да си пия витамините и да не се притеснявам. Утре ще коментирам и с АГто, макар че хич не ми се иска да пия още нещо или да ми увеличат дозите на някое от сегашните, ама... Сама съм си виновна като ходя да се изследвам Grinning
Момичета, на вас как ви е хемоглобина?

# 190
  • София
  • Мнения: 4 011
Направи си една спаначена супа и една дроб сарма и стига си се притеснявала. Изобщо не са ти драматично ниски стойностите, няма за какво да се тревожиш. Ако не искаш да пиеш лекарства (което не се налага в случая), просто яж подходяща храна. Simple Smile

# 191
  • София
  • Мнения: 856
Моят хемоглобин през окт. Е бил 134, през ноември 126. Тръгва да пада , но това е нормално с напредване на бременността.
Абе вие като изкуквате, мъжете ви не ви ли се карат? Аз ако тръгна в неделя за Токуда да си изследвам нещо си, дето го има само в моята глава, моето съпруже ще ме обяви за луда. 😁
Ние в това отношение мн се допълваме- когато единият е аут ъф спейс, другият го приземява. Започнете ли да се подкрепете в откачените си теории, ще му изпуснете края. 😃

# 192
  • София
  • Мнения: 4 011
Аз не изкуквам. 100% съм сигурна, че всичко ми е наред и не мога да се занимавам с излишни нерви, нямам и време за това. Но да, мъжа ми е супер земен и изобщо не ме и оставя да изкуквам. Разбира се, ако има нещо .наистина сериозно, като кръв, припадъци и тн. Не би се поколебал веднага да ме закара, но за фантазии в главата нямаме време и двамата. Simple Smile))
Веднъж съм си пускала пкк по мое желание и то защото от няколко дни просто не можех да си седя на краката от виене на свят. Оказа се, че е трябвало просто да си премеря кръвното, но с няколко айряна със сол и по две яйца на ден + кафе, се оправих за два дни.

# 193
  • Мнения: 992
Последно ми беше 103 хемоглобина.
Док каза, че до 100 за бременни бива. Не е хубаво да пада под 100. Измолих го да ми изпише нещо, та каза магнерот да пия за усвояване на желязото.

# 194
  • София
  • Мнения: 4 011
Или пий витамин ц или просто лимонов сок. Това също помага за усвояване на желязото. Винаги предпочитам да действам първо с натурални съставки преди да прибегна към лекарства. Нивата ти не са толкова драстично ниски, че да се налагат лекарства.

Общи условия

Активация на акаунт