Още ли се правят такива неща?

  • 12 797
  • 117
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 505
Мен ме  разбули кумата в края на сватбата. Излязохме навън само ние четиримата ( + видеото) и тя свали булото от косата ми с две клонки и го закичи на дръвче. После се върнахме в ресторанта и доизкарахме сватбата, изглеждах съвсем различна без було и този момент от сватбата ми е един от любимите. Не бих разрешила да ме извеждат с тъпани и зурли, както и да ми пъхат пари в обувката, но харесвам именно тези по-народни ритуали, в сравнение с модерния жартиер, пукането на балони и разни други DJ -ски игри. Зная, че свекърва ми прибрала булото и че има поверие до една година булката да не го вижда. Съвсем наскоро пък ми казаха, че в годината след сватбата булката трябвало сама да си намери булото - прибрано в свекървиния дом -  това означавало, че снахата вече е наясно напълно с подредбата на дома. Има логика, макар и малко "древна"  Simple Smile и е приятно да си спомним традициите си.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Честно казано за първи път чувам за такъв ритуал. На нито една от сватбите на които съм присъствала, не съм виждала такова нещо.

И аз също  newsm78

# 32
  • Мнения: 742
В това отношение не мога да се оплача- с някои леки изцепки на родата, всичко си беше както си го исках. Мен ме забули кумата в къщи, преди да ме вземат. А ме разбули мъжа ми в ритуалната- т.е. отметна ми булото за да ме целуне. /Цирка беше, когато дядо ми - да ми е жив и здрав, докопа микрофона и петнайсет минути ви като вълк единак странджански народни... Наложи се да му го изтръгнат с хитрост - "я виж кой е зад теб" и хоп! измъкнаха му го от ръцете/

Офф: Никол, страшна сладурана е щерка ти. Пу пу... Да ти е жива и здрава

# 33
  • Мнения: 9 990
Що не оставите хората да си се женят селски, да не ви женят вас, че и претенции, че се шокирате... Mr. Green

# 34
  • Мнения: 505
Аз под разбулване имам предвид въобще махането на булото от главата.

# 35
  • Мнения: 11 004
Аз под разбулване имам предвид въобще махането на булото от главата.
Като започна спора за традициите, трябва ли изобщо да има було ?  newsm78

# 36
  • Мнения: 101
[qКато започна спора за традициите, трябва ли изобщо да има було ?  newsm78
[/quote]

Аз поне нямах . По принцип харесвам стилни и модерни сватби , където всичко е премислено и има някакъв сценарий , а не импровизации на място .

# 37
  • Мнения: 1 425
Хора всякакви - вкусове разни.
Има хора които си почитат традициите и обичайте, има и хора които не точно ги зачитат, ама ги следват заради купона. Правят си шоу. Аз лично не виждам нещо лошо в това да се спазват традициите (с изключение на някой наистина безумни) Много хора също така харесват импровизациите.Според мен правенето на всичко по план за мен показва бедна фантазия и е доста скучно.

# 38
  • Мнения: 101
Хора всякакви - вкусове разни.
Има хора които си почитат традициите и обичайте, има и хора които не точно ги зачитат, ама ги следват заради купона. Правят си шоу. Аз лично не виждам нещо лошо в това да се спазват традициите (с изключение на някой наистина безумни) Много хора също така харесват импровизациите.Според мен правенето на всичко по план за мен показва бедна фантазия и е доста скучно.

Напротив , не мисля че е скучно една сватба да е предварително обмислена откъм детайли . Просто исках да споделя какво съм видяла и повярвайте далеч не беше забавно , а дори плачевно . Уважавам вкусовете на хората , но това граничеше с върха на простотията .

# 39
  • Мнения: 3 248
Според мен това е било бъзик ... един вид какво ги очаква младоженците от днес нататък Peace  hahaha
Била съм на много сватби, но на подобно нещо не съм присъствала!
Thinking

# 40
  • Мнения: 4 806
не съм чувала за подобен ритуал...
но определението "селски" и "простотия" никак не са уместни
като не ви харесва, не го правете на вашите сватби - не е закон
ако на хората им харесва - какво по - хубаво от това???
Какво, ако е стара традиция? Всички сме от село, не го забравяйте... и в това няма лошо.
Ако говорим за толерантност, това е едно от малкото неща, които съм готова да отстоявам със зъби и нокти. Само от такава иам смисъл. Не считам, че е толерантно да оставяме ромите да крадат ток. Но е толерантно да уважим едно по - различно мнение.

Последна редакция: пн, 19 юни 2006, 19:14 от Асса

# 41
  • Мнения: 22 935
Момичета,нещо се объках.Понеже знам,че СВАТБА се пише с Т,а тук масово виждам думата написана с Д,та....да не би нещо да съм позабравила правописа???!!! newsm78Сори за 0фф-а.

# 42
  • Мнения: 101
Момичета,нещо се объках.Понеже знам,че СВАТБА се пише с Т,а тук масово виждам думата написана с Д,та....да не би нещо да съм позабравила правописа???!!! newsm78Сори за 0фф-а.

Не , не си го позабравила , точно така се пише . А до определенията , които съм използвала , мисля , че мога да изразя свободно мнението , независимо дали харесва на някого или не .

# 43
  • Мнения: 4 806
благодаря, момичета за поправката,,,
не знам защо, обаче тази дума непрекъснато я бъркам... Simple Smile

Да, разбира се, че можеш да изразиш всяко мнение. Както и аз, даже и с правописни грешки... Simple Smile

# 44
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
На мен ми е странен не толкова описаният ритуал, колкото реакцията на повечето тук  Crazy. Шокирани и учудени... ooooh!  Така са решили, така са го направили. Сигурна съм, че в различните краища на страната има още по- странни и нечувани от мнозинството ритуали, ама какво от това?!
И в селата хората се женят... Grinning
А относно разбулването- това се прави и в Шумен. Като под разбулване разбирам просто повдигане на булото, за да се открие лицето на булката.
Мен ме забули кумата ми, мъжът ми ме видя чак след подписването. Дори в ритуалната зала има реплика- Можете да разбулите булката. Казват я преди- Можете да целунете булката.

Общи условия

Активация на акаунт