Съмнителна смяна на постоянен адрес

  • 5 520
  • 95
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 251
Не знам защо пишете за "свекъри" и "снахичката", при положение, че авторката започва поста си с " бащата на мой приятел". " Дори не е " моят приятел"...излиза, че става въпрос за някакъв там приятел, не нейният собствен:)
И как така какво го притеснява сина? Ако вашите бащи заживеят с непозната за вас жена в собствения ви апартамент и тя се разхожда с нотариалния ви акт по институции, няма ли да ви е притеснено? Днес отива да се регистрира, утре може да накара дядото да се подпише уж за нещо на бял лист...всичко е възможно.

Подписването на бял лист не важи в съда. Трябва да е саморъчно написано и подписано.

# 76
  • Мнения: 3 251
Това, което аз мога да посъветвам авторката и приятеля и е да си приберат нотариалния акт на дарения имот. Въобще не разбирам защо той стои у бащата, при условие, че той вече не е собственик, а има само право на ползване до смъртта си. Не го казвам с лошо, но новата жена/приятелка на бащата може да използва болестното му състояние и да опита по измамен начин да придобие или продаде жилището.

Ама разбира се. А сега се върнете и прочетете там където са обяснили защо бащата има нотариален акт и каква точно собственост има синът.

# 77
  • Мнения: X
Ако вашите бащи заживеят с непозната за вас жена в собствения ви апартамент и тя се разхожда с нотариалния ви акт по институции, няма ли да ви е притеснено?
Щом не е под запрещение и е с право на ползване дядото,
то ще си ползва всички права, които са му по закон.

Един "гол" лист хартия (НА) нищо не може да свърши.
Написах, давайки и линк, че препис на НА от АП всеки може да получи.

Ако толкова се притеснява синът, то да се консултира с адвокат(20лв),
а не с "приятели", които не са юристи и са негативни, наричащи оная жената,
която десет години съжителства на семейни начала с дядото.

Синът може да си направи SMS известяване,
ако има движение по партидата на дареният му имот.
https://www.registryagency.bg/bg/registri/imoten-registar/sms-op … -imoten-registar/
Искаме да го изобличим, да не ни взима за бавноразвиващи се.
Та, каква се явява jul@e?
Подписването на бял лист не важи в съда. Трябва да е саморъчно написано и подписано.
пред нотариус

# 78
  • Мнения: 46 570
И как така какво го притеснява сина? Ако вашите бащи заживеят с непозната за вас жена в собствения ви апартамент и тя се разхожда с нотариалния ви акт по институции, няма ли да ви е притеснено?
Те не живеят в апартамента, бащата живее в имот на въпросната жена.
Не е непозната, заедно са вече 10 г.
Въпреки че вече е сериозно болен, тя не го е пратила да си ходи у тях или при сина.
Този имот си е на бащата, подарил го е на сина, но той няма заслуга за придобиването, така че поне малко уважение да прояви.

# 79
  • Мнения: 25 811

 Искаме да разберем, дали ни лъже, бащата...

Ето това е проблема.
Стигнало се е до там, че баща да лъже сина си. Защото сина не е стока, и не се е погрижил за собствения си баща, а го е оставил на непозната, 10 години да го обгрижва. И нахалника има наглостта да забранява на родителя си.
Дали авторката е близка или далечна на този индивид ми е безразлично. Жал ми е, че има такива стари хора, дето си даряват имотите, а после се принуждават да лъжат, за да запазят мира в отношенията си с алчните си деца.

# 80
  • Мнения: X
Като написах " да се подпише на бял лист", разбира се нямах предвид, че ще го представят бял пред нотариус или институции. Бял е при полагането на подписа, после много неща могат да се напишат на листа...Знам за подобен случай, затова го казвам.
А това, че бащата десет години живее с жената, изобщо не означава, че роднините я познават и могст да й имат доверие.
И как няма да се грижи за дядото и ще го хвърли на сина...та нали, ако го хвърли и тя ще си замине от апартамента. Не твърдя, че конкретната ситуация е такава, може да става дума и за напълно почтени отношения. Животът стана такъв, че човек винаги се притеснява и си казва " ами ако...". Мошеници всякакви, особено, когато има намесени имоти.

# 81
  • Sofia
  • Мнения: 6 113
И как няма да се грижи за дядото и ще го хвърли на сина...та нали, ако го хвърли и тя ще си замине от апартамента.
Ама, те не живеят в апартамента на бащата, те живеят в нейния апартамент. Тя просто е искала да се регистрира там заради синята зона и др.

# 82
  • Мнения: 46 570
Christis, ако искаха да я опознаят, щяха да го направят, това са 10 г. все пак.
Единствените, които се интересуват от апартамента са те, жената НЕ живее там, нито дядото.

# 83
  • Мнения: 25 811

И как няма да се грижи за дядото и ще го хвърли на сина...та нали, ако го хвърли и тя ще си замине от апартамента. Не твърдя, че конкретната ситуация е такава, може да става дума и за напълно почтени отношения. Животът стана такъв, че човек винаги се притеснява и си казва " ами ако...". Мошеници всякакви, особено, когато има намесени имоти.
Не прочетохте ли, че те повечето време живеят при жената. И сега се регисртира защото и трябва за синята зона, АР . Защо да плаща по 2лв на час когато с човека са заедно от години и може да се регистрира в апартамента и да си вземе талон?
Ако е искала да направи имотна измама, със НОТ акт в ръка досега щеше да е предприела нещо пр продуктивно. Разваляне на дарението, примерно или друго.

# 84
  • Мнения: X
"Баща на мой приятел живее с една жена в жилище, което е дарено на приятелят ми, но бащата има право да го обитава."
Аз лично прочетох това. Ако авторката пише в други теми и нещо в дообяснила, не съм го чела.

# 85
  • Мнения: X
Жал ми е, че има такива стари хора, дето си даряват имотите, а после се принуждават да лъжат, за да запазят мира в отношенията си с алчните си деца.
Именно, като включително да преминават в обяснителен режим,
понеже са подложени на кръстосани разпити.
А това, че бащата десет години живее с жената, изобщо не означава, че роднините я познават и могст да й имат доверие.
Не е необходимо да я познават, ако не желаят да я опознаят.
Щом дядото живее вече 10 години с нея, значи се чувства добре.
Вие питате ли децата си и искате ли разрешение от тях с кого да споделяте живота си?
Като написах " да се подпише на бял лист", разбира се нямах предвид, че ще го представят бял пред нотариус или институции. Бял е при полагането на подписа, после много неща могат да се напишат на листа...
  ooooh!
Подписа се полага пред нотариуса. Пред нотариуса собственоръчно се изписват имената.
Нотариуса сверява данните от ЛК. Прави и проверка на валидността на ЛК.
Има  заверка на подпис, а има и заверка на съдържание.
ето пълномощно, заверено от нотариус:
Скрит текст:

# 86
  • Sofia
  • Мнения: 6 113
"Баща на мой приятел живее с една жена в жилище, което е дарено на приятелят ми, но бащата има право да го обитава.";
Аз лично прочетох това. Ако авторката пише в други теми и нещо в дообяснила, не съм го чела.
Проблемът е дали лъже бащата и още, те не живеят непрекъснато на този адрес, повечето време са при жената, в друг град...

# 87
  • Мнения: 25 811
"Баща на мой приятел живее с една жена в жилище, което е дарено на приятелят ми, но бащата има право да го обитава."
Аз лично прочетох това. Ако авторката пише в други теми и нещо в дообяснила, не съм го чела.
Не е само 1 пост, авторката писа и след това.
И факта, че не се върна да дообясни ме навежда на мисълта, че се е осъзнала що за наглост и претенции има.

# 88
  • Мнения: 920
Аз бих попитала авторката на темата, приятелката/жената на бащата отскоро ли е придобила автомобил? Ако не, то как преди смяната на адресна регистрация е решавала проблема с паркирането в синя зона?!

# 89
  • Мнения: 25 811
Аз бих попитала авторката на темата, приятелката/жената на бащата отскоро ли е придобила автомобил? Ако не, то как преди смяната на адресна регистрация е решавала проблема с паркирането в синя зона?!
На някои места в София зоната е от тази година.
Лозенец примерно.

И какво ако е придобила скоро автомобил?

Общи условия

Активация на акаунт