Голямата тема за малките масла - 21

  • 70 215
  • 737
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 338
Чудя се и аз по същия въпрос с маслата и косата. Както и дали с жожоба и арганово се получава същия проблем?

# 91
  • София
  • Мнения: 4 296
Аз преди си играех да мажа масла по косата. Много ми се разхвърчаваше. Добре се получава да се дообогатят маските с масла, а и тогава по-лесно се отмиват.
Взимам неособено любима маска, добавям маслото, глицерин, може малко мед, витамин Е. Нанасям на мокра коса, стоя колкото мога и после отмивам по стандартния начин и след това полагам стандартна грижа за косата.

# 92
  • Мнения: 449
Момичета само мазане с кокосово масло и захтин ми донесе такава сухота на косата,че дълго време не можах да я оправя,но пък косъма ми стана много дебел.Сега винаги слагам в готова маска(защото има вода в нея)масла+гел алое вера+глицерин+мед(агаве,меласа)+етерични масла,сок от лимон.Понякога ако имам нужда от протеин слагам и фитокератин на прах или бирена мая.Използвам повече така наречените екзотични масла за лице и коса-бразилски,амазонски...Доволна съм...Много отдавна не купувам скъпи кремове ..Да не забравяме обаче,масла,колкото и хубави да са без водна фаза и допълнителни активни съставки не вършат работа...

# 93
  • Мнения: 18 542
Маслата ги комбинирам с глицерин, винаги когато си правя маски на косата.

# 94
  • Мнения: 1 144
А след като обтриете венците и зъбите с кокосово масло, изплаквате ли устата или го оставяте?

# 95
  • Мнения: 2 290
Оставям си го Smile

# 96
  • Мнения: 5 987
И аз го оставям и усещам допълнителна чистота на зъбите.

# 97
  • Мнения: 449
Маслата ги комбинирам с глицерин, винаги когато си правя маски на косата.
Аз също слагам глицерин,но само до 2% и то не всеки път.Много има писано в интернет по този въпрос,че глицерина в по-големи количества или при сух климат може да има обратен ефект за косата и лицето т.е да изтегли влагата един вид от тях и да ги изсуши вместо овлажни.

# 98
  • Мнения: 479
Аз четох, че кокосовото масло спомага само за по-чисти зъби, а не че може да ги избели.

# 99
  • Мнения: 449
Аз четох, че кокосовото масло спомага само за по-чисти зъби, а не че може да ги избели.
Може да избели и петна по зъбите в комбинация със сода за хляб или активен въглен на прах.

# 100
  • Мнения: 5 987
За избелване за кратко бях пробвала и кокосово масло с куркума, обаче проблемът беше, че куркумата ми оцветяваша устните. Много хора така поддържат белотата си.

# 101
  • Мнения: 479
Аз четох, че кокосовото масло спомага само за по-чисти зъби, а не че може да ги избели.
Може да избели и петна по зъбите в комбинация със сода за хляб или активен въглен на прах.

А самостоятелно само кокосово ще ги избели ли? Жълтеникави са ми зъбите, а не пуша и пия кафе рядко. Содата до колкото знам е много вредна за такива цели.

# 102
  • Мнения: 18 542
Аз също слагам глицерин,но само до 2% и то не всеки път.Много има писано в интернет по този въпрос,че глицерина в по-големи количества или при сух климат може да има обратен ефект за косата и лицето т.е да изтегли влагата един вид от тях и да ги изсуши вместо овлажни.
Малко преекспонирано ми се струва специално за маските за коса. Обикновено се стои с тази маска 2-3 часа и после косата се измива. Глицерин не остава много-много. Въобще ефектът от маската е че затваря кутикулите на косъма и така го прави по-гладък, а не прави филм от глицерин, който остава след измиване.

Дори и така да е, този ефект за сухия климат е спряган за хиалуроновата киселина върху кожата, а не за глицерина. Няма да се учудя, ако някой блогър е започнал да си измисля някакви причинно-следствени теории и вече, и глицеринът е в тази графа.

# 103
  • Мнения: 449
Не налагам мнението си на никой.Не съм чела мненията на блогъри.Стотици статии има в интернет за обратното действието на глицерина.Въпрос на избор....

# 104
  • Мнения: 5 987
Содата за хляб надрасква емайла. Активният въглен мисля, че има също драскащо действие, но не съм сигурна за него.

Общи условия

Активация на акаунт