Голямата тема за малките масла - 21

  • 70 298
  • 737
  •   2
Отговори
# 135
  • Мнения: 212
Миоки, ако не греша, че ти беше споделила с какво смесваш маслата за измиване, за да не ползваш после гореща кърпа или да не се налага да повтаряш с гел/пяна. Какво беше? Поли-нещо си? Не мога да се сетя, търсих назад, но не знам дали беше изобщо в тази тема или някоя друга.
Установих, че рициновото масло на Алтея е само 3 месеца годно. Така пише на етикета. Цели 50 мл. е,  доста голямо количество. Като се сетя, че на Зоя 15 мл. го ползвах сигурно половин година. То е ясно, че ако си направя 2 пъти маска за коса с него и ще свърши, но аз искам да го ползвам за лицето. Една седмица го ползвам за вечерно измиване само с него, но ми идва в повече да го почиствам после с кърпа.

# 136
  • Мнения: 18 542
Полисорбат 80 ползвам в съотношение 1 част полисорбат, 9 части масло, но не съм смесвала само с рициново. Може да се наложи да сложиш повече.

# 137
  • Мнения: 212
Благодаря, Миоки!

# 138
  • Мнения: 3 023
Има, да, аз ползвам от доста време масла, дори и на бг пазара вече се намират качествени масла терапевтичен клас на добра цена. Има ги в няколко сайта и магазинчета е София и Пловдив.
Освен скъпите масла на Дотера има ли и други качествени ,които стават?
Какви са  сайтовете? А маслата?
Аз си пазарувам само от сайта на Биофетиш. Има всякакви масла, включително и описание за ползите върху косата или кожата.
Изключително коректно отношение и бърза доставка.

# 139
  • Мнения: 432
Днес си взех масло от пачули, някой ползва ли го за лице и с какви масла в какво съотношение го смесва?

# 140
  • Мнения: 31 669
Момичета, имате ли мнения за маслата на Ривана?
С куперозна кожа на лицето съм, понякога суха, понякога мазна.
Мисля си да пробвам масло от облепиха на Ривана. Просто защото не ми се взима голямо количество, защото не знам как ще ми понесе.
Смятате ли им маслата им за качествени и дали са подходящи за лице.

# 141
  • Мнения: 15 313
От товa което съм челa из темите мaслaтa нa Ривaнa не сa тaчени и предпочитaни. Нaмирaт ги зa не особено кaчествени, кaкто и тези нa Икaров.
Имaм мaслa и нa двете фирми и зa себе си могa дa кaжa, че съм доволнa. Не съм имaлa проблем с нито едно от мaслaтa им, но дa чукнa нa дърво кожaтa ми не е претенциознa и чувствителнa и мaслaтa и се отрaзявaт добре.
Зaтовa не смея дa препоръчвaм, просто споделям моя опит нa моя тип кожa.

# 142
  • Мнения: 3 542
Елора, специално за Облепиха си взех от "Берьозка" - много е евтино и ми се струва читаво, втора опаковка ползвам. Дават го май и за пиене подходящо.

# 143
  • Мнения: 631
И аз съм вземала масло от облепиха в Берьозка в стъкло, а сега виждам само в пластмасова опаковка.
Момичета, откъде да взема масло от японска Камелия? Това, което бях взела преди 2 години от Зоя в шишенце с пичета - имаше чудесен дискретен аромат и пишеше "японска камелия", сега Зоя предлагат наливно или в шишенце с пулверизатор масло само от "камелия" без никакъв аромат.

Последна редакция: пн, 28 яну 2019, 20:36 от lady_Joy

# 144
  • Мнения: 31 669
Елора, специално за Облепиха си взех от "Берьозка" - много е евтино и ми се струва читаво, втора опаковка ползвам. Дават го май и за пиене подходящо.

Може ли да споделиш какъв грамаж и цената?

# 145
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 33
Не са с качество, което да оправи проблем...
Момичета, имате ли мнения за маслата на Ривана?
С куперозна кожа на лицето съм, понякога суха, понякога мазна.
Мисля си да пробвам масло от облепиха на Ривана. Просто защото не ми се взима голямо количество, защото не знам как ще ми понесе.
Смятате ли им маслата им за качествени и дали са подходящи за лице.

# 146
  • Мнения: 5 689
Каква е разликата между зехтин и маслиново олио?

# 147
  • Мнения: 3 542
Елора, тъмно-кафяво стъклено шишенце, може би 100 мл, цената някъде около 4-5, най-много 7 лева май беше. Без пипета, базово шише, но стъклено.

# 148
  • Мнения: 31 669
Благодаря. Днес ми се обадих, че са ми купили.
Дано да са купили качествено и да ми помогне.
Пък следващия път в Берьозка отивам.

# 149
  • Бургас
  • Мнения: 890
Един бърз въпрос - имам олио от оризови трици (използвам го за салати), става ли да се ползва за лице?

Общи условия

Активация на акаунт