Голямата тема за малките масла - 21

  • 70 178
  • 737
  •   1
Отговори
# 150
  • Пловдив
  • Мнения: 6
Момичета, някоя от вас има ли опит със студено пресовано сусамово олио? Наскоро се сдобих с едно шише. Чета, че е подходящо както за консумация, така и като козметичен продукт, но ще ми е по-полезен споделен личен опит.

# 151
  • Мнения: 5 994
Един бърз въпрос - имам олио от оризови трици (използвам го за салати), става ли да се ползва за лице?

Аз ползвам в момента, но моето е масло. Не знам дали има разлика с олиото.

# 152
  • Мнения: 755
Един бърз въпрос - имам олио от оризови трици (използвам го за салати), става ли да се ползва за лице?
Предполагам, че олиото претърпява някаква обработка, както слънчогледовото се рафинира. Но като цяло не мисля, че ще ти стане нещо, най-много да не усетиш никакъв ефект. Аз редовно си ползвам зехтина вкъщи за мазане по тялото, че даже и скраб съм си правила..

# 153
  • Мнения: 883
Момичета, някоя от вас има ли опит със студено пресовано сусамово олио? Наскоро се сдобих с едно шише. Чета, че е подходящо както за консумация, така и като козметичен продукт, но ще ми е по-полезен споделен личен опит.

Маслото попива бавно. Аз го използвам за много сухите краища на косата. Като си сложа вечерта на измитата и влажна коса, на другата сутрин все още има малко остатъци, но не стои като мазно а по-скоро като крем или кристали.

# 154
  • Бургас
  • Мнения: 890
Благодаря за споделените мнения за оризовото олио. Ще търся масло, че поне като е да е Simple Smile

# 155
  • Мнения: 425
Здравейте момичета 😊 Косата ми е суха в краищата, а и явно съм си раздразнила скалпа, та достатъчно ли е да ползвам кокосово масло? Искам да я "напомпя", да я съживя малко. Много ще се радвам на съвет 🌞

# 156
  • Мнения: 31 550
Аз използвам понякога. Добре ми действа.

# 157
  • Мнения: 441
Здравейте! Отварям тази тема, тъй като реших да изпробвам една рецепта за сгъстяване на косата(понеже е доста оредяла). Та смесих всичко, както пише - 50мл. рициново масло,20 мл. кокосово масло, 10мл. етерично масло от розмарин. Навсякъде обаче чета, че се използват за мерни единици капки, а не милилитри, когато става въпрос за етерични масла. Забърканата смес използвам, като серум по 2 пъти на ден. С пипета нанасям в проблемните зони. Ползвам го от 7-8 дни. Откакто започнах да се мажа обаче се получи едно леко виене на свят, и съм сигурна, че е от етеричното масло от розмарин. Въпросът ми е, ако може някой по запознат от мен да ми каже, дали не е сгрешена рецептата, и дали не е всъщност на това количество кокосово и рициново масло, да се капят определен брой капки от етеричното масло от розмарин(а не цели 10мл.). Благодаря предварително!

# 158
  • София
  • Мнения: 6 246
Не съм писала доста време в темата, влизам с питане - има ли масла, които подпомага запазването на цвета на боядисана коса?

И да споделя - маслото от кипарис (няколко капки етерично) в шампоана (голяма бутилка от 400мл) се отразява много добре на мазен скалп!

nod32, 10ml са много! И 10 капки май са доста на 70мл базово масло.

По принцип харесвам маслата, но от опит се убедих, че с етеричните трябва още по-предпазливо. Писах наесен в темата, как си предизвиках обилен косопад с маска за по-бърз растеж (сложих очевидно твърде много лавандулово масло). Това беше септември, чак сега мога да кажа, че косата ми се възстанови и си я харесвам отново (пих добавки и бях спряла всякакви маслени маски). Розмаринът го дават много добър за косата, но според мен сложи 2-3 капки, не повече. Сега се сещам, че преди време си правих (някаква рецепта бях намерила) зехтин + розмарин (семена), стои на тъмно месец ли беше и след това прецеждаш и си правиш маска. Не знам колко качествено така се отделя розмарина.

# 159
  • Мнения: 15 299
.... рецепта за сгъстяване на косата(понеже е доста оредяла). Та смесих всичко, както пише - 50мл. рициново масло,20 мл. кокосово масло, 10мл. етерично масло от розмарин. ....
Олеле, 10мл. етерично масло са ужасно много за 70мл. базово масло.
Накапват се най много до 10 капки от етеричното. Даже според мен трябва да са 5-7капки.

От сместа,  която си направила сега, можеш да добавяш по малко в достатъчно количество базово масло.
Иначе оставена така, за мен е неизползваема и може да ти навреди.

Аз преди време бях питала в темата колко лавандулово масло да сложа в базово бадемово масло. И ми отговориха, че 10 капки етерично в 100мл. базово масло пак може да дойде множко. Та сега съм много пестелива с използването му и то не на често.

# 160
  • Мнения: 5 994
Аз да питам пък забелязвали ли сте от някое масло лицето ви да червенее?
Още не мога да установя дали е от крема или маслото.

# 161
  • Мнения: 18 542
влизам с питане - има ли масла, които подпомага запазването на цвета на боядисана коса?
Не мисля, че има такива. Маслата обикновено подпомагат падането на боята.

# 162
  • Мнения: 2 290
 Използването на яйце в
домашна маска за коса също спомага за падането на боята.

# 163
  • Пловдив
  • Мнения: 6
Момичета, някоя от вас има ли опит със студено пресовано сусамово олио? Наскоро се сдобих с едно шише. Чета, че е подходящо както за консумация, така и като козметичен продукт, но ще ми е по-полезен споделен личен опит.

Маслото попива бавно. Аз го използвам за много сухите краища на косата. Като си сложа вечерта на измитата и влажна коса, на другата сутрин все още има малко остатъци, но не стои като мазно а по-скоро като крем или кристали.

Благодаря Simple Smile

# 164
  • Мнения: 441
Благодаря! Първата смес почти свърши, но останалото количество ще го разредя с по-вече от рициновото и кокосовото масло. Значи излиза, че на 10мл. базово, не по вече от 1 капка. Така.ще го правя.

Общи условия

Активация на акаунт