Голямата тема за малките масла - 21

  • 70 251
  • 737
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 1 953
Аз да питам пък забелязвали ли сте от някое масло лицето ви да червенее?
Още не мога да установя дали е от крема или маслото.
Когато не знаех за комедгенните индекси и ползвах зехтин за лицето, ми почервеняваше и усещах нещо като сърбеж. От аргановото и шипковото също съм изпитвала подобен, но по-лек дискомфорт.

# 166
  • Мнения: 5 998
Чела съм за тези индекси, но не съм гледала. Къде мога да проверя моите масла?

# 167
  • Мнения: 308
Здравейте!

До сега не съм използвала много масла за грижа за тялото, но сега много ми се иска да си направя крем за тяло. Търсих в интернет и си харесах една идея с какаово масло, кокосово масло, карите. Според вас да сложа ли бадемово или пшенично и кое? Пише, че е хубаво да се сложи етерично масло, но на мен ми се иска кремът да мирише на какао и се чудех дали какаовото масло ще е достатъчно за идеята? Ако сложа масло от малинови семки може ли да ползвам крема лятото за слънцезащита?
Много съм ентусиазирана и ще бъда много благодарна на каквато и да било помощ и разяснения! Heart

# 168
  • Мнения: 1 953
Чела съм за тези индекси, но не съм гледала. Къде мога да проверя моите масла?
Заповядайте:
http://mybeautylist.org/all/comedogenic-index-ingredients/ (Не знам дали е вярна. Сега погледнах, че за конопеното дават comedogenic rating 2, а в чуждите е 0.)
https://thebestorganicskincare.com/a-list-of-non-comedogenic-facial-oils - гледам тук
и тук: https://www.holistichealthherbalist.com/complete-list-of-comedogenic-oils/
Хубаво е да се гледа и какво дразнене може да предизвикат маслата. Освен това и какво е съотношението на линоловата и олеиновата киселина. За по-мазни и проблемни кожи е добре първата да е повече, за сухи - втората (олеинова).

# 169
  • Мнения: 567
Здравейте!

До сега не съм използвала много масла за грижа за тялото, но сега много ми се иска да си направя крем за тяло. Търсих в интернет и си харесах една идея с какаово масло, кокосово масло, карите. Според вас да сложа ли бадемово или пшенично и кое? Пише, че е хубаво да се сложи етерично масло, но на мен ми се иска кремът да мирише на какао и се чудех дали какаовото масло ще е достатъчно за идеята? Ако сложа масло от малинови семки може ли да ползвам крема лятото за слънцезащита?
Много съм ентусиазирана и ще бъда много благодарна на каквато и да било помощ и разяснения! Heart
Аз си правя постоянно кремове за лице,тяло.По-прости идеи може да почерпиш от тук:
http://giza-perfumes.eu/product_info.php?products_id=341
Лесно е, за да събереш масло и вода ти трябва емулгатор,задължително консервант и етерично масло за аромат!

# 170
  • Мнения: 8
Здравейте мами! Нова съм и искам да Ви попитам за мнение за арганово масло за коса ? Извинявам се ако вече сте обсъждали тази тема! Искам да ми кажете от къде мога да си поръчам? Благодаря предварително!! 🙂

# 171
  • Варна
  • Мнения: 135
Моето арганово масло е от Алтея.

# 172
  • София
  • Мнения: 398
И моето е от Алтея, доволна съм. Използвам го за коса, лице и тяло.

# 173
  • Мнения: 8
Благодаря ви много! 🙂

# 174
  • Мнения: 5 998
Благодаря много, rovaru, ще разгледам Simple Smile. Аз от няколко дни не нанасям масло (в момента ползвам от оризови трици) и от лицето ми сякаш изчезна тази червенина, за която бях писала. Почти съм сигурна, че е било от маслото.

# 175
  • Мнения: X
Опитах масленото измиване, с налично вкъщи бадемово масло. Използвам масла за лек масаж на лицето, основно бадемово и арганово, но след масленото измиване, почувствах кожата по-гладка, като че ли... Само, много бързо ми изстива тая кърпа, почти веднага, а уж с гореща вода мокря.

# 176
  • Мнения: 18 542
Не епроблем, стига да не ти е неприятно. Като изстине, намокри я пак Simple Smile

# 177
  • Lost in a fairytale ...
  • Мнения: 714
Здравейте,
От известно време насам правя маслено измиване и искам да попитам каква е ролята на кърпата? Аз го измивам с Пяна за лице.

# 178
  • Мнения: 18 542
Кърпата е за по-лесно отстраняване на маслото и леко ексфолиране. Не е задължителна.

# 179
  • София
  • Мнения: 4 305
С пяна за лице е по-добре при мен. Сега пробвам да масажира 60 сек. лицето с нея. Мислех, че ще пресушава, но с тази, която ползвам е добре. Рано ми е да кажа дали забелязвам разлика с преди 60 сек. метод

Общи условия

Активация на акаунт