Голямата тема за малките масла - 21

  • 70 324
  • 737
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 387
Една колежка ми донесе арганово масло от Мароко и сега най-съвестно си мажа вечер лицето,ръцете и косата с него!За косата вече виждам ефект-направо го изпива и за още пита,дължинити и вече не са така сухи и хвърчащи.Доволна съм!

# 181
  • Мнения: 1 109
Кое масло според вас не би дразнило клепачите/ очите. Иксам да си намажа миглите с някакво масло и да стоя малко на пара, с цел да ви паднат изкуствените мигли. Идеи какво да е маслото?

# 182
  • Мнения: 2 268
Аз мойте мигли ги мажа с арганово за растеж и съм доволна.

# 183
  • София
  • Мнения: 398
И аз в момента си ги мажа с арганово, мазала съм ги и с рициново. От рициновото имах голям ефект, за аргановото все още е рано да кажа.

# 184
  • Мнения: 479
Аз ги мажа от 2 3 дена с рициново, но нямам още мнение.

# 185
  • Мнения: 4 611
За лице, склонна към акне какво масло препоръчвате? Четох за някакво маслено почистване, но не разбрах много за какво става дума.

# 186
  • Мнения: 91
Моята кожа беше изключително зле, спрях нощния крем и започнах да използвам един скраб с арганово масло и чаено дърво. Отмивам го само с хладка вода и оставям кожата да попие останалото. Супер доволна съм. Правя го през ден. Навярно аргана би подействал добре и при теб, защото е с нисък комедогенен индекс, всъщност май е 0.

За лице, склонна към акне какво масло препоръчвате? Четох за някакво маслено почистване, но не разбрах много за какво става дума.

# 187
  • Мнения: 4 611
Моята кожа беше изключително зле, спрях нощния крем и започнах да използвам един скраб с арганово масло и чаено дърво. Отмивам го само с хладка вода и оставям кожата да попие останалото. Супер доволна съм. Правя го през ден. Навярно аргана би подействал добре и при теб, защото е с нисък комедогенен индекс, всъщност май е 0.

За лице, склонна към акне какво масло препоръчвате? Четох за някакво маслено почистване, но не разбрах много за какво става дума.
може ли да кажеш на коя марка е или направо да дадеш линк? Моята кожа е смесена, по челото много се омазнява, но по бузите е суха. Нали няма да ми се омазнява кожата от тях?

# 188
  • Мнения: X
Момичета, не знам какво ми става, но цялата съм в пъпки, ползвам бадемово масло в момента, досега не се е случвало така. Кожата ми е суха, но ми се замърсяват порите често, от мръсната околна среда (дето се вика, виждаш какво дишаш, хаха), но така не съм се изприщвала ужас. Препоръчайте почистване и успокояване на кожата, pls!

# 189
  • Мнения: 91
Ако нямаш промяна в рутината в грижата за кожата, веротно е хормонален дисбаланс или от някоя храна. При вариант, че си отскоро така, по-добре не променяй нищо в грижата. Може да използваш локално върху пъпчиците масло от чаено дърво.

Момичета, не знам какво ми става, но цялата съм в пъпки, ползвам бадемово масло в момента, досега не се е случвало така. Кожата ми е суха, но ми се замърсяват порите често, от мръсната околна среда (дето се вика, виждаш какво дишаш, хаха), но така не съм се изприщвала ужас. Препоръчайте почистване и успокояване на кожата, pls!

# 190
  • Мнения: 153
@tedka132, пъпки като акне или просто ситен обрив? Аз ситен обрив имах при проблеми с черния дроб (заради мононуклеоза Angry ). Когато нещо с него не е наред - избива директно по кожата и буквално за няколко дни се обриваш доста неприятно... и за жалост, докато не се възстанови, оправия няма. Същото е и ако се дължи на някаква хранителна алергия - просто трябва да мине време, за да отшуми.
 Иначе, както казва @Amoraia, маслото от чаено дърво доста помага при акне, ако е такъв проблемът. Wink

# 191
  • Мнения: 2 268
Внимавай обаче с маслото от чаено дърво, тъй като много изсушава. Буквално ги "гори" и ако си с по-чувствителна кожа може да не ти понесе.

# 192
  • Мнения: 8 476
Не е по темата , но ако има ползвали алое вера гела на Кройтерхоф моля да споделите впечатления. Добър ли е, или да се насоча към друг.

# 193
  • Мнения: X
Благодаря, душички, откъде купувате масло от чаено дърво? По-скоро се обривам като акне, не ситен обрив, вероятно е хормонално, да, пх и цикъла ми подрани много.
Кои са тези масла от Дотера, ще прочета ей сега, в София ли си vesselina_g?

# 194
  • Мнения: 4 611
Масло от чаено дъвро има във всички аптеки.

Общи условия

Активация на акаунт