Голямата тема за малките масла - 21

  • 70 433
  • 737
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 2 545
Преди време бях започнала да добавям по няколко капки чаено масло към шампоана . Бях прочела  някъде за големите му ползи против пърхут и себорея. Не получих полза, а напротив - предизвиках такова раздразнение на скалпа, че в продължение на няколко години не смеех да ползвам обикновен шампоан, а само медицински за чувствителен скалп.
Едва от преди година се престраших да се върна към "нормалните" шампоани.

Така, че внимавайте много с чаеното масло  Thinking.

# 196
  • Мнения: 4 611
О, да, аз не бих го ползвала всеки ден. То по силната му миризма се познава колко е силно и то. Като си капна 2 капки във водата, с която си мия лицето от време на време и после целият апартамент мирише.

# 197
  • Мнения: 2 277
Мирише на камфор. И е силничко, аз имам на Ривана.

# 198
  • Мнения: 160
Благодаря, душички, откъде купувате масло от чаено дърво? По-скоро се обривам като акне, не ситен обрив, вероятно е хормонално, да, пх и цикъла ми подрани много.
Кои са тези масла от Дотера, ще прочета ей сега, в София ли си vesselina_g?

Да, в София.

 Има много информация за маслата Дотера. Аз съм от скоро с тях, ползвам ги за собствена нужда. Нямам много опит все още, тъй като кърмя и не мога да ги ползвам просто ей така профилактично.

# 199
  • София
  • Мнения: 1 262
Не е по темата , но ако има ползвали алое вера гела на Кройтерхоф моля да споделите впечатления. Добър ли е, или да се насоча към друг.

Аз го ползвам, доволна съм. Но не съм ползвала друга марка. Дори не знам какво значи да е добър или лош - нали е просто гел от алое? Уважавам марката.

# 200
  • Благоевград
  • Мнения: 512
Момичета, бихте ли споделили как използвате аргановото масло върху косата си? Маски, техники ..За първи път ще си купувам, а досега не съм използвала подобни масла. Предварително благодаря!

# 201
  • София
  • Мнения: 398
Момичета, бихте ли споделили как използвате аргановото масло върху косата си? Маски, техники ..За първи път ще си купувам, а досега не съм използвала подобни масла. Предварително благодаря!

Аз си го мажа на цялата коса или само в корените, а по краищата слагам кокосово. Слагам шапка за баня и увивам в хавлия. Стоя колкото време  имам, като гледам да е поне час. Simple Smile

# 202
  • Благоевград
  • Мнения: 512
Момичета, бихте ли споделили как използвате аргановото масло върху косата си? Маски, техники ..За първи път ще си купувам, а досега не съм използвала подобни масла. Предварително благодаря!

Аз си го мажа на цялата коса или само в корените, а по краищата слагам кокосово. Слагам шапка за баня и увивам в хавлия. Стоя колкото време  имам, като гледам да е поне час. Simple Smile

Благодаря, ще пробвам така. Simple Smile А това преди/след баня ли, или няма значение?

# 203
  • Мнения: 91
Аргановото го нанасям на цялата коса, включително скалпа преди баня. Стоя максимално, дори спя така. След баня ползвам масло за коса в което има арганово също, нанасям го само на връхчетата на още мокра коса.

# 204
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Здравейте. Имам въпрос за маслата, малко в страни от козметичната им функция. Трябва ми етерично масло, което да ползвам за ароматизиране на дома в ароматична лампа. Мислех си за розово масло, но се оказа прекалено скъпо, за да го ползвам за такова нещо. Някакви други идеи - масло, което да мирише на цветя... изобщо на нещо приятно (но не на бор, кедър или цитрус)?

# 205
  • Мнения: 2 277
Здравейте. Имам въпрос за маслата, малко в страни от козметичната им функция. Трябва ми етерично масло, което да ползвам за ароматизиране на дома в ароматична лампа. Мислех си за розово масло, но се оказа прекалено скъпо, за да го ползвам за такова нещо. Някакви други идеи - масло, което да мирише на цветя... изобщо на нещо приятно (но не на бор, кедър или цитрус)?
Може би лавандулово масло?

# 206
  • Мнения: 18 542
Здравейте. Имам въпрос за маслата, малко в страни от козметичната им функция. Трябва ми етерично масло, което да ползвам за ароматизиране на дома в ароматична лампа. Мислех си за розово масло, но се оказа прекалено скъпо, за да го ползвам за такова нещо. Някакви други идеи - масло, което да мирише на цветя... изобщо на нещо приятно (но не на бор, кедър или цитрус)?
Портокал?

# 207
  • Мнения: 1 953
Alteya ще имат 25% отстъпка за 14-ти + подарък балсам за устни, а над 200лв. и други неща.

# 208
  • Мнения: 758
Момичета, с какво масло да мажа много сухи и напукани до кръв ръце? Пробвах с карите и с кокосово, но няма ефект. С готови кремове много ми щипе и боли Sad

# 209
  • Мнения: 18 542
Парафинова маска за ръце + крем с урея Юсерин имат хубави продукти с тази съставка. Също може да спиш с ръкавици като преди това намажеш ръцете с Дефламол, масла или чист вазелин. Задължително трябва да пазиш от всякакви препарати и резки температурни промени.   

Общи условия

Активация на акаунт