Голямата тема за малките масла - 21

  • 70 325
  • 737
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 2 268
Аз това, което ползвам е на Dragon и го ползвам както за лице, устна кухина, коса, така и за пържене/ядене.

# 286
  • София
  • Мнения: 1 247
Козметичното кокосово не се яде, но ядливото био може да се маже на кожата. Аз купувам от Билла с марка Zido. Много е вкусно.

# 287
  • Мнения: X
Да, това е и моето, точно от Билла, добре че ме подсети, Luna* . Та, то е подходящо и да се консумира и за козметични цели също, в абсолютно натурален вид, дори не знаех, че има неядливо, специално за прилагане в козметиката. Уточних по-горе недобрите ми впечатления само от кокосовото масло за готвене, което е на калъп, аммм като обикновеното масло в квадратна форма и във фолио... Това обяснение не ми се получи много, но се сещате Grinning

# 288
  • София
  • Мнения: 1 247
Моето козметично кокосово е от Алтея и пише, че не става за хранителни нужди. Предполагам това важи и за всички други марки.
Иначе има много хубави хранителни масла, които смело може да се използват за базови. Например от гроздови семки, сусамово, май и орехово съм виждала. И маслиново, естествено.

# 289
  • Варна
  • Мнения: 135
Аз това, което ползвам е на Dragon и го ползвам както за лице, устна кухина, коса, така и за пържене/ядене.


И аз така .

# 290
  • Мнения: 587
Бях питала една продавачка в Зоя за разликата между кокосовите масла - за ядене и за козметични цели и до колкото разбрах единствено се различават в сертифицирането

# 291
  • Мнения: 5 230
Моето масло от жожоба е на Икаров, но това от розмарин не е. Ползвам смес от двете и съм доволна, не ми се омазнява косата.

# 292
  • Мнения: 2 583
Бях питала една продавачка в Зоя за разликата между кокосовите масла - за ядене и за козметични цели и до колкото разбрах единствено се различават в сертифицирането

Аз пък си мисля, че в това за козметични цели явно добавят и още нещо, затова да не може да се консумира.
Ако кокосовото масло е чисто, няма логика да не може да се консумира. Аз ползвам на Zido или на Dragon foods и на тях си пише 100% кокосово масло. Дори и не към се замисляла, че не може да се яде.
Добре, че не съм попадала на други видове, че щях да се изпонатровя Joy

Ето на Зидо отпред пише 100%

# 293
  • Мнения: 31 678
На Драгон може да се яде, нали?

# 294
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 017
По описанието му става ясно, че става и за ядене, и за козметични цели.

# 295
  • Варна
  • Мнения: 135
На Драгон може да се яде, нали?


Може,да.

# 296
  • Мнения: 91
Цените на Алтея са почти на половина, ако си влезете в профила. Спирам да мрънкам за повишаването на цените им, защото то важи само за нерегистрирани потребители. Някой забелязал ли е това?

# 297
  • Мнения: 449
Цените на Алтея са почти на половина, ако си влезете в профила. Спирам да мрънкам за повишаването на цените им, защото то важи само за нерегистрирани потребители. Някой забелязал ли е това?
Аз имам профил,но отдавна не съм пазарувала.Сега влязох и видях,че масло от баобаб например 100 мл и от профила и без него  е 36.70лв,така че как при вас излиза наполовина?

# 298
  • Мнения: 1 410
И при мен не излизат на половина. С или без профил цените са еднакви

# 299
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 017
Аз не поръчвам от Алтея, но преди време четох тук във форума, че имало разлика в цените, стана ми интересно и реших да пробвам и да видя наистина ли е така. Ето пример:
Без профил

С профил

Общи условия

Активация на акаунт