Голямата тема за малките масла - 21

  • 70 329
  • 737
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 481
Лейс, моето рициново масло винаги е миришело неприятно- на пепел от цигари по спомен, нямам под ръка в момента, за да опиша по-точно. Купувала съм само екстра дарк, при което се очаква миризмата да е най-силна. Ползвала съм го няколко пъти за маслено измиване на лице, но най-вече за косата.

Последна редакция: вт, 02 апр 2019, 19:34 от Шапокляк

# 361
  • Мнения: X
Масло от кафе не съм ползвала, но и не откривам какъв комедогенен индекс има. Възможно е да ви действа така, аз преустанових с кокосовото за лице и съм само на бадемово и шипково засега.

# 362
  • Мнения: 6 893
И каква е връзката между косопада и подстригването?

Дългата коса се изтощава повече. Като се подстриже и се позасилва малко.

# 363
  • Мнения: 5 994
Според мен връзката между подстригването и косопада е чисто психологическа. Когато пада дълга коса, изглежда, че се губи повече коса на топки, а с късата коса не е толкова стресираща гледката.

# 364
  • Варна
  • Мнения: 135
Поръчах си шипково масло на алтея. Четох, че помага и за петна по лицето, та залагам надежди на него. Имам няколко малки следродилни петънца, както и от пъпки които съм чоплила, и сега със затоплянето се виждат доста и ме дразни. Дано поне намалеят малко. Ще следя темата, мисля да пробвам и други масла Simple Smile

Не очаквай да намалеят.И аз имам няколко от бременността и се мажа всяка вечер с шипково масло,но не са мръднали.

# 365
  • Мнения: 10 263
Е то какви киселини се изписват, и лазерни процедури се прилагат че нямат махане петната, пък какво остана някакви масла да махната мелазма или каквото и да е петно от кожата. Бъдете реалисти.

# 366
  • Мнения: 758
Здравейте, някой дали е поръчвал нещо от arometera.bg? Изглеждат ми много надеждни като съотношение цена-качество, но ми се искаше и да прочета лични отзиви.. Иначе да добавя, че информацията за маслата е много изчерпателна, а има и доста рецепти. ☺️

# 367
  • Мнения: 139
Здравейте, някой дали е поръчвал нещо от arometera.bg?

shanan4e,   благодаря ти за сайта, не съм поръчвала, но  със сигурност ще го направя,  като ми свърши аргановото:)  Наистина изглеждат ОК, но трябва да се пробва все пак. Ще съм ти благодарна за отзиви, ако поръчаш. Ужасно трудно е да се намери наистина качествено неразреждано масло в България. Информация и рецепти  вече има в много сайтове, за разлика от  качествени базови масла.

Последна редакция: чт, 04 апр 2019, 00:20 от bubanka

# 368
  • Мнения: 758

Аз научих за сайта от една книжка за маслата, която имам, тъй като авторът й е създателят и на сайта. Полина Маркова е сертифициран ароматерапевт и е завършила и живее във Франция. Продуктите се изпращат от там и доставката отнема около 10 дни, но мисля, че чакането ще си заслужава.

Последна редакция: чт, 04 апр 2019, 00:22 от bubanka

# 369
  • Мнения: 449

От този сайт не съм поръчвала,но от години поръчвам от френския( https://www.aroma-zone.com/) ,чийто продукти предлагат и то някои двойно по-скъпи(могат да се сравнят цените),освен това няма мостри като във френския и големи разфасовки на маслата и активите.Безплатна е доставката над 53 евро мисля,че беше.Под тази сума е 8.90 евро-всичко е до адрес.Например поръчвам във вторник,подготвят и изпращат в петък.Има проследяващ номер.В неделя е в България,а понеделник-провинцията,носи я куриер до адреса.

Последна редакция: чт, 04 апр 2019, 00:23 от bubanka

# 370
  • Мнения: 758

 Щом поръчваш от там, да разбирам, че качеството е добро.. Може ли да споделиш какво точно си използвала и да дадеш отзиви?

Последна редакция: чт, 04 апр 2019, 00:25 от bubanka

# 371
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 639
Поръчах си шипково масло на алтея. Четох, че помага и за петна по лицето, та залагам надежди на него. Имам няколко малки следродилни петънца, както и от пъпки които съм чоплила, и сега със затоплянето се виждат доста и ме дразни. Дано поне намалеят малко. Ще следя темата, мисля да пробвам и други масла Simple Smile

Не очаквай да намалеят.И аз имам няколко от бременността и се мажа всяка вечер с шипково масло,но не са мръднали.

Имам позната на която пък лицето й се подобри. Все пак дори да не помогне, няма да навреди. Не съм си и мислила, че след някво време няма да има нищо едва ли не.

# 372
  • Мнения: 449

Цитат
Щом поръчваш от там, да разбирам, че качеството е добро.. Може ли да споделиш какво точно си използвала и да дадеш отзиви?
Много неща поръчвам от години като например масла-купуасу(уникален плодово-шоколадов аромат),марула-много повече ми харесва от аргановото,саша инчи,янгу,абисинка,бурити-няколко капки в крема лятото дава загар,макадамия(уникален аромат,но зависи от партидата),оризово(за тъмни кръгове под очите,овесено(липидно),баобаб(косопад,белези,подмладяващо),сини сливи,пшеничен зародиш(най-богато на витамин Е),кукуи,пракакси(за белези,петна, подмладяващо,косопад),пекюи,кайсиеви ядки,сквален....не се сещам за всички в момента.От активите писала съм по-назад купувам  фитокератин на прах, колаген, естествени силикони,драконова кръв(за белези) и много други неща...както и етерични масла,витамин Е ,консерванти,емулгатори ,гел алое вера.....Харесва ми ,че от маслата могат да се взимат пробички от 10мл,които са в миниатюрни бутилчици,за да се прецени  индивидуалната поносимост към дадено масло.....

Последна редакция: чт, 04 апр 2019, 00:28 от bubanka

# 373
  • Мнения: 4 611
И каква е връзката между косопада и подстригването?
Може и да са бабини деветини, въпреки, че аз съм усещала ефект - след подстрижка косата ми падаше по-малко. Като ми порастне по-дълга и почва да пада. Сигурно има общо с това, че натежава като е дълга.

# 374
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 449
Здравейте, някой дали е поръчвал нещо от arometera.bg? Изглеждат ми много надеждни като съотношение цена-качество, но ми се искаше и да прочета лични отзиви.. Иначе да добавя, че информацията за маслата е много изчерпателна, а има и доста рецепти. ☺️

Аз поръчвам изключително само от този сайт.
Според мен са много качествени... (Дано не се сметне за реклама.)
От базовите масла съм взимала липидно(овесеното),шипково, сафлорово и памуково...
Преди година и малко претърпях изключително тежко изгаряне на много голяма площ
и след като се възстанови кожата мазах с шипковото и сафлоровото - определено ми помогнаха.
Другите две ползвах за нокти...

Общи условия

Активация на акаунт