Голямата тема за малките масла - 21

  • 69 630
  • 737
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 223
Момичета,отдавна се каня да започна да използвам масла,но не съм много запозната. Днес влизах в зоя бг,харесах си доста,но не съм запозната кои ще ми бъдат полезни.
Кожата ми е мазна,склонна към замърсявания,черни точки,имам нужда и от хидратация.
Косата ми е много гъста,дълга и къдрава. Изтощена е,има нужда от подхранване и хидратация. Ясно ми е,че за косата едно от маслата е кокосовото,но ми се иска да посъбера малко мнения. Благодаря ви

За коса можеш да правиш маски с кокос, карите, арган, авокадово и маслиново масло. Всички са много добри и ако имаш времето и търпението да стоиш с тях дълго определено има ефект.

За лице за мазна кожа склонна към черни точки препоръчвам горещо серума на Wooden Spoon с таману и марула. Не мирише кой знае колко главозамайващо, но е хубаво серумче. Преди време го ползвах вечерно време и на сутринта лицето ми беше хем хидратирано, хем матирано добре.

# 721
  • Мнения: 6 843
Здравейте, някой от вас да е купувал скоро масло от гроздови семки на Алтея? От 2 години го ползвам, много ми харесва и преди 2 седмици си поръчах отново. Днес го отварям и установявам, че 1. Не мирише изобщо ( предишните партиди винаги имаха специфична миризма на грозде), 2. Отвора на шишето няма дозатор ( преди имаше нещо като дозатор който разделяше на четири, който го е ползвал ще се сети). 3. Цветът е различен.
Звъня на Алтея, те казват - ще направим проверка и ще ви звъннем. Обадиха се и естествено отговора беше че всичко е наред.
На мен обаче ми се струва че това масло е друго погрешно етикетирано.

Затова влизам да питам дали някой от вас е забелязал нещо подобно?

А те как установиха, че всичко е наред, след като това шишенце не е при тях? За липсата а дозатор казаха ли нещо?
Може да е единично сгрешено шише, случайно попаднало при другите. Щом си купувала от тях и не е същото...

# 722
  • Мнения: 880
Diorela, не знам как са го установили, служителката отсреща ми обясняваше, че всяка партида била различна. Аз обаче съм убедена че това шише ( а може би и други)
е  погрешно етикетирано, просто няма как цвета на предишните масла да е червеникаво , а сега да е прозрачно и да няма никакъв цвят, дори не мога да кажа че има някакъв оттенък. Не може да е заради партидата.

Моят съвет е който иска истинско масло от гроздови семена да търси от друго място, не от Алтея ( поне докато не си продадат сбърканата партида). Съжалявам че го казвам, доскоро имах много добро мнение за фирмата. Въпроса е не, че са допуснали грешка, всеки може да сгреши, а че не я установяват (или признават).

Последна редакция: сб, 12 окт 2019, 18:57 от liiya

# 723
  • Мнения: 6 843
Все пак може да е от различни сортове грозде. На белите сортове семената са светли, а на черните сортове, семената са тъмни.
Аз ползвам на Икаров и не ми е правило впечатление да има цвят и мирис. Трябва да го погледна все пак.

# 724
  • Мнения: 402
Здравейте.Една майка разказваше на площадката ,че използвала масло от чаевец за хрема,сополки за детето, като нанасяла от вън и вътре на нослето.Много доволна от 2-3  нанасяния и спирали секрети.Потърсих на няколко места ,но не открих.Някой ползвал ли е такова масло и има ли впечатлрния от него, както и от къде да се намери?

# 725
  • Мнения: 9 122
Здравейте.Една майка разказваше на площадката ,че използвала масло от чаевец за хрема,сополки за детето, като нанасяла от вън и вътре на нослето.Много доволна от 2-3  нанасяния и спирали секрети.Потърсих на няколко места ,но не открих.Някой ползвал ли е такова масло и има ли впечатлрния от него, както и от къде да се намери?

 при хрема (в носа)  Лечение на хрема и синузит.Особено подходящ за малки деца, не изсушава лигавицата.

https://biomiray.eu/bg-product-details-140.html

# 726
  • Мнения: 880
Все пак може да е от различни сортове грозде. На белите сортове семената са светли, а на черните сортове, семената са тъмни.
Аз ползвам на Икаров и не ми е правило впечатление да има цвят и мирис. Трябва да го погледна все пак.

Възможно е, но не съм сигурна че Икаров може да служи за сравнение, защото повечето им масла нямат мирис и изглеждат еднакво.

# 727
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 33
В него има масло от чаено дърво, но като видях съставките се ужасих...петролат, парафин...по-добре си вземи етерично масло и картите или кокос и си направи мехлем...
Здравейте.Една майка разказваше на площадката ,че използвала масло от чаевец за хрема,сополки за детето, като нанасяла от вън и вътре на нослето.Много доволна от 2-3  нанасяния и спирали секрети.Потърсих на няколко места ,но не открих.Някой ползвал ли е такова масло и има ли впечатлрния от него, както и от къде да се намери?

 при хрема (в носа)  Лечение на хрема и синузит.Особено подходящ за малки деца, не изсушава лигавицата.

https://biomiray.eu/bg-product-details-140.html

# 728
  • Мнения: 402
Vili Dim
Масло от чаевец е масло от чаено дърво нали така?Как мога да си направя кремче ,коетонда мажа от вън и вътре на носа на детето, в какво съотношение?Четох за кремчета  с чаевец  на др
Фьостер.Някой ползвал ли е ?

Последна редакция: нд, 13 окт 2019, 14:31 от albita

# 729
  • Мнения: 710
Какво бихте препоръчали, което да има успокояващ ефект върху кожата на тялото? Търся си масло, което да играе ролята на афтършейв. Тук прочетох за кафееното масло, както и за маслото от андироба. Какво мислите?

# 730
  • Мнения: 15 250
Балеа имат едно масло за тяло 5в1, страхотно е. С много изчистен състав, аз го ползвам и за лице, успокоява раздразвания и зачервявания безотказно. Наскоро не съм следила дали го има още в ДМ.
Пп Напомни ми, че съм го забутала и забравила из запасите, а е чудесно масло.

# 731
  • Мнения: 6 843
Vili Dim
Масло от чаевец е масло от чаено дърво нали така?Как мога да си направя кремче ,коетонда мажа от вън и вътре на носа на детето, в какво съотношение?Четох за кремчета  с чаевец  на др
Фьостер.Някой ползвал ли е ?

Крем трудно, но маз ( мехлем) можеш да си направиш лесно в домашни условия. Загрей на слаб огън малко базово масло - зехтин, олио или друго течно, свинска мас, какаово, кокосово и др. В маслото разтопи с разбъркване малко парченце пчелен восък, за да го стегне при изстиване. Като махнеш от котлона, добави с разбъркване 1-2 капки етерично масло и веднага налей в кутийка и я затвори да не изветрява. Охлади го бързо, пак за да не изветрява ЕМ.
Преди да добавиш ЕМ, пробвай каква е гъстотата след изстиване, ако има нужда да промениш съотношението масло/восък, за да се маже добре. Най-лесно е да топнеш клечка за зъби ( може да я ползваш за разбъркване) и да я охладиш. Като ти хареса консистенцията, тогава добави ЕМ и наливай в кутийка за крем.

Друг вариант е да загрееш леко до разтапяне медицински вазелин ( чист, без други съставки) от аптеката  и като се разтопи, да добавиш 1-2 капки ЕМ , пак наливаш и охлаждаш бързо. Ще имаш вазелин, като тези, които продават в аптеките , напр. ментолов, но с ЕМ по твой избор и няма опасност да не уцелиш консистенцията.

Ето какво дават за крем чаевец, разминава им се описанието с посочените съставки.
Цитат
https://biomiray.eu/bg-product-details-140.html
В крема на фирмата Д-р Фьорстер е направена идеална комбинация от доброто въздействие на животинската мазнина, специфичните качества на чаените субстанции и тръпчивия натурален аромат на чаеното масло. Сместа притежава характерен билков аромат; не съдържа консерванти и е подходяща за грижи и защита на всички типове кожа. Кремът на Д-р Фьорстер с млечен конкрет на чаено дърво има разнообразно приложение
-----------------
Състав: Петролат, течен парафин, масло от листа на австралийското чаено дърво.

Последна редакция: вт, 15 окт 2019, 21:01 от Diorela

# 732
  • Мнения: 5 965
Момичета, какво мислите за маслото от чаено дърво на DM - Das Gesunde? Освен описаните приложения на етикета, ще свърши ли работа за локално третиране на пъпки преди цикъл? И най-вече ме инетерсува качествено ли е, защото към него съм се насочила засега.

# 733
  • Мнения: 710
Балеа имат едно масло за тяло 5в1, страхотно е. С много изчистен състав, аз го ползвам и за лице, успокоява раздразвания и зачервявания безотказно. Наскоро не съм следила дали го има още в ДМ.
Пп Напомни ми, че съм го забутала и забравила из запасите, а е чудесно масло.

Дали ще е удобно да снимаш опаковката, за да добия представа какво да търся?

# 734
  • Мнения: 15 250
Да, няма проблем. Ето това е маслото за тяло:

Голямо количество на ниска цена, с добър състав и вършещо работа. Икономично и ефективно.

Последна редакция: ср, 16 окт 2019, 08:34 от Джаста Праста

Общи условия

Активация на акаунт