слинг - какъв размер/дължина?

  • 5 575
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
Здравейте!

Искам да попитам дали някой има добри упътвания за вързване на слинг?

Ще се радвам, ако някои може да ми прати file или uploadne от CD с инструкции. Моят слинг е Girasol, но тьй като е second hand/
подарък нямам инструкции.

Мерси предварително!

# 16
  • Мнения: 1 761
Аз имам илюстровано указание как се връзва слинг,ако ми пратиш е-майл мога да ти го сканирам и да го пратя.Има доста варианти.

# 17
  • Мнения: 1 194
А коя е най-добрата дължина на шала? Аз гледах сайтове в интернет за поръчка и видях, че има най-различни?

# 18
  • Мнения: 664
mariakara, аз взех най-големия възможен размер, защото таткото ни е почти два метра и да може да я носи и той. Бих ти препоръчала,ако можеш да отидеш на някоя от сбирките на Ла Лече Лигата във вашия квартал, има всички разновидности, показват ти на място как се връзва, само по книжки е много по-трудно. От качеството съм много доволна и май са по-евтини от тези по сайтовете.

# 19
момичета,
ето една идея от холандия/не родена тук само са я приютили/
памучен плат с размери 70см/гр.обиколка на бебе плюс тази на мама се зашива здраво по дължината на 70-те см като тръба,като пола без ластик ,ползва се като от едната страна се прегъне на две и се облича както едно време слагаха лентите на знаменосците,страната която не е прегъната е чудесно и безопасно място за какъвто и да е размер бебе аз си го нося,бебето де отстранина хълбок и много се кефи
когато си бях в бг ходих при др. драганов в военна болница за проверка на ставите и той ми каза че няма по добър начин да си носиш бебето ,и за него и за мен да не съм обръщала внимание ако ме гледали странно от опита който имам хората ни харесват и казват че е много елегантно
 ако някой иска мога да изпратя снимки

# 20
  • Мнения: 8 163
Аз съм 1.59, 46 кила (преди сегашната ми бременност), след раждането на Аля бях 53. Ползвам слинга на Didymos откакто Аля беше на около 3 месеца, защото тогава пристигна. Носили сме я с него дори когато тя беше на 2 години. Честно казано, все още съм убедена, че това е най-доброто нещо, което съм купувала за щерчето.

Оригиналният слинг, който поръчах е 470 см. (размер 6-ти). Взехме го толкова дълъг заради това, че мъжът ми е почти 2 метра. За него тази дължина на плата е перфектна, но за мен е много. Затова имам домашно ушит слинг, който е 370 см. Двегодишната Аля се събираше без проблем и нямах излишен плат. Мога да правя всички видове връзвания.

Така че размерът на слинга, който ще си поръчаш зависи от ръста на
човека, който ще е основният "носач" на бебето. Нищо не пречи да си направите и втори, и трети слинг, ако искаш. Само гледай платът да е чист лен или памук.

# 21
  • Мнения: 8 163
Има инструкции в подписа ми. Преведох ги на български. Питай, ако искаш да знаеш още нещо.

# 22
  • Мнения: 11 315
Вяра, да не би да бъркаш нещо при връзването? Аз имах даже по-малък размер (3,60м) и се справях много добре. Ползвала съм обикновения кръст, хълбочното носене и на гръб. Не знам ти какви възли ползваш, за да не ти стига плата. Само да вметна, че нося от поне 4 г размер 44 (по немски стандарт)

# 23
  • Мнения: X
Офф - Абаджиева, честита ти нова бременност! Лека и безпроблемна!
От доста време не те бях мяркала из форумите...

Благодаря ти за разясненията за слинга, както и за инфото в подписа ти !

# 24
  • Мнения: 804
Щатските мами,
можете ли да ми препоръчате слинг? Мисля да си поръчам от e-bay, нещо по магазините не мога да намеря такъв тип-кърпа. Препоръчайте нещо. Този тип с халките:http://cgi.ebay.com/ORGANIC-MAYA-baby-sling-carrier-Brand-New-with-Tags_W0QQitemZ230003485172QQihZ013QQcategoryZ117031QQrdZ1QQcmdZViewItem
или нещо такова:
http://cgi.ebay.com/BABY-to-TODDLER-Sling-NEW-by-Cortez-Company_ … dZ1QQcmdZViewItem
 Ако пък знаете в кой магазин мога да отида да ги видя , много ще ми помогнете Hug

# 25
  • Мнения: 8 163
Виж тук за слинг.

# 26
  • Мнения: 132
Тук можете да видите интересни неща за слингове, а също и инструкция как да си ушиете сами.
http://www.mayawrap.com/
Успех и дано съм била полезна.

# 27
  • Мнения: 4 156
Дано мамите от Германия и страните около нея да прочетат поста ми и да ми дадат съвет.
Една позната ще си идва от Германия в края на август. Искам да й поръчам да ми купи слинг. Разгледах ebay.de и съм тотално объркана.
Бих искала слинга да не струва повече от 50 евро (но май ще се наложи да е 60-65 евро).
Само, че коя марка?
Лошото е, че не разбирам немски, а в английските сайтове не споменават всички марки слингове, които видях в немския ebay.
Искам да е от типа wrap.
Моля ви, помогнете със съвет:

HOPPEDIZ 4.60 м - 50 евро
GIRASOL  5,20m - 53 евро
STORCHENWIEGE  4,60m - 60 евро
STORCHENWIEGE 5,20m  63 евро
MOBY WRAP 5 m - 40 евро
някой използван Didymos за 50-60 евро.

Аз съм висока 1.62, но доста пълна. И затова гледах по-дългите модели. Но се притеснявам, че ще е много неудобно да се умотая в толкова плат. И то (доколкото разбирам) вълнен.
Четох, че могат да се намерят стари модели Didymos на половин цена. Но от къде?

# 28
  • Мнения: 4 399
Вяра, да не би да бъркаш нещо при връзването? Аз имах даже по-малък размер (3,60м) и се справях много добре. Ползвала съм обикновения кръст, хълбочното носене и на гръб. Не знам ти какви възли ползваш, за да не ти стига плата. Само да вметна, че нося от поне 4 г размер 44 (по немски стандарт)

НИщо не бъркам, не е чак такава философия, имам и СД, където е показано като за идиоти. Опитвах Wickelkreuztrage, което би трябвало да става с кърпа номер 6 и по-големи размери. Връзвам я в крайна сметка, но със зор и не знем дали ще е възможно през зимата когато сме по-дебело облечени и двете. И мъжа ми даже я връзва, но при него зора е още по-голям.  LaughingЗатова казвам че по-големите размери са за предпочитане. Мислете за мъжете си и за зимата.  Laughing

# 29
  • Мнения: 132
Не можах да намеря сайта с инструкциите и затова ви пускам това което съм си свалила преди време от мнението на една майка.
Фигурите не мога да ги пусна, но това е текста.

За плата ви трябват дължина 220 и ширина 90 см.Плисетата се правят с ширина около 15см и плата се нагъва като хармоника.Гривните се зашиват,но не плътно,а с малко разстояние да могат да се движат - мисля,че на снимките ми се вижда.Самият плат най-добре да е едноцветен - моят слинг е от най-обикновено хасе с бебешка щампа,но не е най-удачното,защото се вижда и обратната страна - така че търсете плат,който няма обратна страна или поне не е много различна.Най-добре лен или памук с малко (10-15%)синтетика.Много еластичните платове не са много удачни,защото ще се разтеглят от постоянното опъване.Трябват ви 2 ринга с диаметър 7-8см - най-лесно е с обикновени пластмасови гривни,но трябва да са много стабилни - като ги стиснете с ръка,да не се огъват - има ги по магазинчетата за разни джвъчки,фиби и пр,както и по магазинчетата за 1лв.
Стига толкова приказки,ето ги нещата:
Плисетата се правят по ширината (късата част) и после всичките заедно се прехвърлят през гривните и се зашиват.Така са само в единия край - в другия край няма нито плисета,нито гривни,а е съвсем свободен - погледни на филмчетата,там го размятват и показват от всички посоки  Трябват две гривни - те образуват нещо като катарама,като тези на раниците,при които промушваш ремъчетата и пристягаш.Хубавото е,че веднъж като го нанижеш,няма нужда да го правиш всеки път - само си разхлабваш с ръка колкото ти трябва,за де се измъкнеш,а после като го сложиш и пъхнеш бебето,си пристягаш - става само с една ръка и е много лесно  Най-ясно се вижда на филмчетата,няма как да го разясня писмено по-ясно .
Хайде ще опитам да дам инструкциите за шиене най-простичко на български,както ги направих аз - за удобство пробвайте първо с парче хартия,най-добре гланцова,че да има една бяла и една цветна страна и да ви е по-лесно.
1.Взимате плата и го опъвате на пода по дължина,така че лицевата(цветната) страна да е отгоре,а опаковата - към пода.
2.Сега го сгънете на две по дължина - ще получите лента,която е също толкова дълга,но двойно по-тясна,като се вижда само опако.
3.Сега идва по-трудното - хванете само горната част на плата и я сгънете на две,така че ивата да стигне до сгъвката на плата - ще се покаже лицевата част.
4.Сега трябва да повторите същото и с долната част,така че да получите две плисета с еднакви размери,нагънати като хармоника.
5.Сложете гривните в единия край,промушете плисетата и през двете едновременно.Нека промушения край да е с дължина 15см и го захванете с безопасна за останалата част от плата - така гривните са захванати в нещо като халка от плат в единия край на плата.Там трябва да се зашие стабилно и това е всичко - слингът ви е готов.
Много е просто - както бихте направили,ако искате да имате две гривни,закачени в единия край на едно дълго парче плат.Плисетата се правят единствено за да се намали ширината на плата,защото иначе е много трудно да наберете 90см плат да се промуши през гривна с диаметър 8см 
Така че не ви трябва целия плат да е на плисета - като се захванат гривните,всичко останало си е свободно.
Белинда,по-голямото бебе не се носи отпред,а на хълбок - слинга го придържа да не падне - аз беба също така я нося вече,когато ми натежи.Позата отпред е само за малки бебета или когато е легнало детето - иначе с него може и на гръб да го носиш по-голямото мече 
А платът американ не е нищо друго освен по-грубо хасе - има го по магазините,но също като хасето не е най-удачния избор,защото лесно се цепи,а в слинга е подложен на голямо натоварване с постоянното издърпване напред-назад.По-добре плат,който е тъкан с кръстосани в няколко посоки нишки (хасето и американа са само по най-простия начин като накръст) - като някои тънки ленени платове или памук със синтетика.

Общи условия

Активация на акаунт