Нервно Напрежение

  • 10 955
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 480
Д-р Димитрова е психиатър и тя също ми каза, че няма да възникне проблем с шофирането! А идваше време за море и каране до Русе и после до Кавала. Послушах съвета на близки аптекарки. Спрях ги и едва след 3-4седмици се почувствах във форма за каране. Даже вдигнах 140км/ч на гръцкия аутобан, но не усетих никаква несигурност. Едната аптекарка ми каза, че ако пия алкохол и седна да карам, ще бъде по-добре, отколкото със споменатите лекарства! Аз въобще не пия и не пуша......А другата го коментира така:"Все едно, че ти е казала "Върви и се пребий!""

Какъв аптекар-идиот? Никой аптекар сега не е в състояние да продаде лекарство, което е със зелена рецепта! Ако лекарите не го изпишат как ще стане?

Последна редакция: пт, 14 дек 2018, 15:27 от vl

# 16
  • Мнения: X
Пил/а си тези лекарства неправилно и в комбинации с неясно взаимодействие. Нормално е да си се чувствал/а зле. Повече не знам какво да ти кажа. Не ми се вижда коректно да пренасяш своя специфичен случай на комбинирани здравословни проблеми и злоупотреба с лекарства върху други хора с други оплаквания.

# 17
  • Мнения: 82
Ами добре е, че няма физиологични проблеми. Оттук следва това, което съм ти писала. За съжаление ще е процес, няма да стане от ден за ден. Знам и че на млад човек не му се вярва и иска всичко веднага, но е нужно време, почивка и приятни занимания.

Ако можеш да се движиш/спортуваш поне 3-4 пъти седмично, ще е идеално. Знам, че пишеш, че ти се появява сърцебиене и страх. Нещата в тялото са свързани: в момента, когато си кажеш "Край, умирам, получавам инфаркт" или каквито там страхове те мъчат, в кръвообръщението ти се излива нова доза стрес-хормони и ставаш физически по-зле. Физическото зле пък те допаникьосва и става затворен кръг. Тялото ти реагира на тези хормони по специфичен начин: треперене, изтръпвания, болки, някои ги удря в стомаха с гадене, повръщане, трети кашлят, четвърти ги стяга сърцето и се препотяват. Колкото повече си повтаряш колко си зле, толкова по-зле ставаш. Съветът ми е да спреш всякакъв кофеин и стимуланти, защото влошават кризите. Особено кафета, енергийни напитки, но и ударни дози захар не са препоръчителни. Можеш да опиташ и mindfulness - ако пишеш в Гугъл "какво е mindfulness" ще ти излезат материали. Трябва да се научиш да си отпускаш тялото, оттам и психиката ще реагира и ще намалеят нервните прояви. За съжаление кратки пътища към постигане на това няма, макар че рекламиращи и продаващи обещания има много. Вземи мерки и си преосмисли живота докато си млад. С най-добри чувства ти го пиша това.
благодаря ти за всичко искам и друго да те попитам защо като почна да се смея дълго или започна тичам малко повече усещам същото причерняване като че ли съм станал рязко дали това е част от стреса?

# 18
  • Мнения: X
Няма как да знам. При всеки проявите са различни. Ако кардиолог е изключил проблеми със сърдечно-съдовата система, говорил си с личния лекар, правил си изследвания, не се сещам какво друго би могло да бъде. Падащо кръвно, падаща кръвна захар? При бягане може да се случи, понижава се кръвното, от което може да чувстваш слабост и замаяност, да виждаш черни петна. Потенето и дехидратацията (много кафе, недостатъчно вода) спомагат за това. За смеха не знам.

# 19
  • Мнения: 2 480
Пил/а си тези лекарства неправилно и в комбинации с неясно взаимодействие. Нормално е да си се чувствал/а зле. Повече не знам какво да ти кажа. Не ми се вижда коректно да пренасяш своя специфичен случай на комбинирани здравословни проблеми и злоупотреба с лекарства върху други хора с други оплаквания.

Ами нали е трябвало да бъде ясно за лекарите, които ми ги изписват??? За какво са учили? Да копаят или да мият улиците?!

Кое не е коректно? Че обяснявам какви беди донесоха АД на мен и на моята майка??? А ти каква полза имаш да ги рекламираш тук? До другата НГ ли искаш да продължим разправията??? Аз мога......Няма проблем! Не е коректно четящите да бъдат заблуждавани относно АД!!!  Моето не беше злоупотреба! Твърде бързо ги спирах, като виждах лошите последствия от тях! Каква вина имам, че над 10г. попадах на некадърни лекари??? А днес ходих да почерпя въпросната способна невроложка, както и способната дерматоложка, която открих преди 2г. след дългогодишно губене на време с некадърници! Същото беше и с очите ми преди повече от 20г. Лутаха се в грешни диагнози и не разпознаваха глаукомата! Оцелях по Божията воля.....

Последна редакция: сб, 15 дек 2018, 00:38 от vl

# 20
  • Мнения: 1
четох някъде съвет за редовен секс и спорт.... само че аз (и) на антидепресантите тея неща не ги мога общо взето.

# 21
  • Мнения: 617
Може да се пробва със златен корен-Родиола или жълт кантарион.
Но трябва да са качествени, по възможност да са канадски, американски.
Помагало ми е прием на шуслерови соли 7и 5.

Общи условия

Активация на акаунт