Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 56

  • 44 415
  • 734
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 988
Не съм плащала за нищо,че при мен беше екстремна ситуацията,и не ми дадоха никакви обезболяващи,биха ми по едно време но-шпа като им потърсих райски газ (хяххяхя),после ужким пак ми дадоха венозно,обаче съм 99% сигурна,че беше окситоцин,защото не ми мина,а напротив превод се от болка.

# 46
  • Мнения: 9 196
Борислава - ако имаш проблем със зъбите си провери Б витамините и особено Б6 и Б12, не е лошо да обсъдиш с лекаря прием и преди да си ги проверила, защото Б6 става бавно. Но гниене на зъб някъде в устата, удря точно в тези витамини и то силно. А щом се чупят, то и меките тъкани са почнали да загниват.

Мегън Маркъл не знам дали ще ражда с хипноза, но почти съм сигурна, че тоя принц се ожени за нея под хипноза ... нямам друго обяснение. Simple Smile

# 47
  • Мнения: 7 776
Тя нещо се е объркала Мегън, всичко ти е като под хипноза след раждането 😂🤣😆 Да пита Кейт Мидълтън, три деца с хипноза ли се раждат. Ама те са безплатните мечтите 😂

# 48
  • Мнения: 988
Salsisha благодаря,най-вероятно имам липси,че това ми беше основния проблем при зъбите(загниване).Точно за тези изследвания ми каза,че ще ги пуснем,исках още сега,ама рано било,другия път...Гледахме със зъболекаря да ги оправим тези,които бяха загнили,снимка правих също,но съм убедена,че докато не си променя начина на хранене минимум,все ще се развалят и да се разбере от какво са по-крехки де.

Хич ме няма при тези принцове и принцеси,сега ги проверих,ама той и принца не е голям красавец.Този не беше ли по-рано с друга булка или ги обърках принцовете?
LittleCactus някъде бях чела някаква статия и пишеше,че мозъка на жената се заглажда по време на бременност и една година след раждането чак се възстановява.За да може да забравиш по-лесно най-голямия ужас.Аз вече 2 години съм в сън,вятър ме вее на бял кон,може и от други неща да е,но може и заради това заглаждане.Дано само не е перманентно състояние.
И тая хипноза си я има при всички,ей сега като се замисля поне 2/3 от целия процес ми се губи.Кога как съм се пренесла нямам спомен.То го обясняват като самонастройка,та може и аз да съм раждала така без гурута и наставници как да изпадна в това състояние.
Благодаря ви още веднъж за съветите,бяхте ми много полезни и моля да ме извините,че без да искам ви превзеха темата,ама при вас е много приятен разговора.

Последна редакция: ср, 12 дек 2018, 18:52 от borislavabgmamma

# 49
  • Мнения: 785
Здравейте, днес бях на фм. В 12+4 гънката под вратлето на бебето беше 1,59 мм, в заключението пише, че плацентата е предна, амниотичната течност е нормална, вижда се ностна костица. Според вас добре ли е резултата от 1,59мм?

# 50
  • Мнения: 9 196
Да, над 2,5 е проблем.

# 51
  • Мнения: 5 468
Раждането с хипноза, доколкото съм чела, се нарича хипнораждане. В други страни се практикува, но в България не е възможно, тъй като се посещават специални курсове и са необходими условия при самото раждане(мисля, че и татковците присъстват).В България трудно можеш да намериш болница, в която дори да те оставят да родиш с минимална намеса, камо ли да имаш възможност за хипнораждане. Далеч сме от този начин на възприемане на раждането, като един съвсем естествен процес. Смятам, че това е и причината толкова жени да се страхуват от него. Лично аз вярвам в подобен тип раждания, като хипнораждането, не за друго, а просто защото съм се убедила, че човешкият мозък е необятен и с правилната нагласа, всичко е възможно. Ако гледате клипчета в интернет, разни предавания на тема раждане и пр., ще забележите, че колкото по-спокойни и подготвени са родилките, и в колкото по-спокойна обстановка се намират, толкова по-леко минава раждането. Не вярвам в раждането без болка, но вярвам, че е възможно тя да бъде овладяна и притъпена.

# 52
  • Мнения: 561
Здравейте, тъй като през този период има много болести и зарази, пиете ли някакви имуностимуланти?

# 53
  • Мнения: 775
Жанет, аз пия биозин мама и в болниците си слагам маска. Надявам се да не се разболявам, защото навсякъде се киха и кашля.

# 54
  • Sofia
  • Мнения: 1 060
и аз пия Биозин мама, изписа ми го АГ-то понеже предния месец на 3 пъти ми излезнаха херпеси и имунитета ми замина.

# 55
  • Мнения: 279
Тя и Кейт Мидълтън била родила третото с този метод, под хипноза. Помните ли, че няколко часа след раждането се изтипоса за снимки на високи токчета. Доста се коментира тогава дали е нормално.
Аз лично не си се предтавям така. Не знам.
Да питам мамите с повече деца, по-малко ли боли при второ, трето.

Завиждам ви за излизането, почна да ми става тягостно лежането.

borislavabgmamma,  заглаждането на мозъка много ми допада, ако може и по-рано да стане. Нали казват, че глупавоте хора са щастливи. Simple Smile

# 56
  • Мнения: 9 196
Най-добре да продължи това заглаждане на мозъка, да не помня изобщо, как съм го преоблякла преди 1 час и как ми се е хилило, като се мъча, да го напъхам в дрехите и го видя отново омазано с нещо ... и отново ухилено, като победител ...

# 57
  • Мнения: 279
А след секцио как е? Пак ли ще имам нужда от заглаждане?
Честно казано ми е мъчно, че не мога да родя естествено. Аз обаче искам таткото да присъства. С него ще се чувствам по-сигурна.

# 58
  • Мнения: 7 776
При секцио възстановяването е по-тежко. Трябва да се движиш много, нищо, че ще те боли, движение му е майката.  Иначе самата операция, не съм я усетила, честно казано, аз заспивах на масата, нищо не усещах, след близо 30 часа контракции, спиналната упойка ми дойде като Манна Небесна, чух си бебето да изревава, ревнах и заспах след 10 минути.

# 59
  • Мнения: 988
Биозина много помага,сега още не съм го пила,но миналата пих и веднъж не съм кихнала.
Ето убедихте ме,че съм била под хипноза при раждането,час и половина след раждане отидохме със санитарката да пием кафе,та като нищо при по-други обстоятелства можех да си се снимам и аз.Макар,че на токчета не си представям как бих ходила,наскоро видях една жена с огрооомен ток и ходеше под наклон назад,може да излезе нещо такова,но и с разкрач.
Майка ми ми е разказвала в какво състояние е намирала брат ми,след като го оставила на тоалетна,та ако ми се случи да намеря бебчо целия омазан се надявам и аз да я забравя тая гледка.
А това,че глупавите хора са по-щастливи,зависи колко точно е глупав човека,че на някои точно от глупост не им се получава.Но и аз бях чела някъде за подобна теория и има доза истина в нея.
LittleCactus да питам за секциото,защо е трябвало и контракциите да изтърпиш?Че се колебая за следващото раждане и събирам различни мнения.

Общи условия

Активация на акаунт