Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 56

  • 44 721
  • 734
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 986
С храненето задължително трябва да внимаваш, и не само колко, а най-вече какво. Нито за теб е добре да качваш твърде много и/или да ядеш много празни калории, нито за бебето. За буденето - споделяли са доста момичета, че стават "вампири". Аз бях обратното, цял живот проблеми със съня, като бременна станах като пън, по 12-14 часа непробуден сън. Може и да е период и да отмине.

# 91
  • София
  • Мнения: 1 127
Момичета, знам че е коментирано 100 пъти, но в момента съм блокирала и не помня, а и не успях да го намеря къде го четох. Колко дни след закъснение и над колко трябваше да е ЧХГ, за да се види плоден сак? Чудя се кога да запиша час за лекар.. Също и кога се чуваше сърдечен пулс?

# 92
  • Мнения: 6 622
Плоден сак се вижда при ЧХГ над 1000. В повечето случаи е най-сигурно да се отиде на преглед при 10-15 дни закъснение. Зависи какво искаш да видиш. Аз отидох в 5 г.с за да видя сакче и след 2 седмици за пулс.

# 93
  • Sofia
  • Мнения: 1 060
Здравейте, моля за малко помощ в разчитане на изследвания. При АГ съм др седмица във вторник, но ако е нещо притеснително да я търся още днес. Пусках ПКК, Вит д, б12, желязо, магнезий, СУЕ, црп, стерилна и обикновена урина, която пуснах отделно на място. Извън граница са ми:
Хемоглобин - 112/120-165/ по принцип ми е 120, но мисля, че докато бях в болницата ми беше пак 112
Хематокрит - 0.335/0.35-0.49/
СУЕ - 33/0-20/
Урина обикновена:
Левкоцити - пол 2+/0-5/
В седимент също им левкоцити, те са 125😳 /0-9/
Плоски епителни клетки положителни 1+
Бактерии положително 2+
Вит Д - 18.2/20-43/
ЦРП ми е в норма, както и вс други кръвни показатели. Стерилната урина все още не е готова. Миналия месец, всичко беше ОК. Нямах никакви отклонения, но сега малко се притесних. Слагам вагинално утрогестан. Възможно ли е да повлияе на обикновената урина? Защото докато стигнем до болницата вече ми беше изтекъл утрогестан на превръзкта(извинявам се) и не знам дали е възможно да окаже влияние в/у обикновената урина, защото при стерилната нали Се прави тоалет...не знам. А и седименти и обикн урина все са ми я взимали от стерилната, но този път отделно искаха на място. Ох, малко ви обърках сигурно, но исках да съм изчерпателна. Благодаря ви предварително

Здравей, при мен се получи същото излезнаха ми повишени левкоцити и в кръвта и в урината и АГ-то което ме следи поиска стерилна урина. Аз също слагам утрогестан все още. Да не казвам колко пъти повтарях тази стерилна урина, че все ми искат нова проба..., но най после ми излезе днес и там пише, че няма развитие на бактерии. Малко се озадачих.... това възможно ли е, ако в обикновенната излиза че има инфекция?

# 94
  • Мнения: 775
Да не те подведа, но до колкото знам е възможно, за това винаги при отклонение в обикн урина, се пуска и стерилна. Аз пускам и двете заедно. АГ ме предупреди, че в един момент с утрогестана ще си вкарам някоя бактерия, за това си пускам на 3 седмици горе долу изследвания, за да следя црп, урина и микробиология. Чакам на тръни стерилната урина да излезе, ако има инфекция да знам каква е и да я лекувам. Ако е чиста стерилната урина и микробиология няма място за притеснение..просто тези левкоцити(в седимент) 125 ми се виждат страааашно много и ми е криво, но ще чакам стерилната, тогава, ако трябва ще взема мерки.

# 95
  • Мнения: 6 622
Даването на обикновенна урина си е излишен стрес според мен. За да не се чудя дали е замърсена пробата винаги давам пробата като за стерилна урина. Вкъщи след тоалет в стерилен контейнер. А и така ми е много по-удобно. 
 

# 96
  • Sofia
  • Мнения: 1 060
така е, но стерилната урина доколкото разбрах, трябва да започне да се обработва до час и половина от изхождането иначе после пак се развивали бактерии. Аз така първия път вкъщи, след тоалет и докато се замъкна до лабораторията и нз колко време мина и резултата беше замърсена проба....после айде пак наново пак вкъщи, та сега излиза чиста. Иначе микробиологията ми е ок, а седимента ми 9-12 левкоцита.

# 97
  • Мнения: 7 776
Не е вярно това, защото ти кога я носиш и кога я взимат за  изследване са две различни неща. Аз винаги нося проби, които са на час и половина, а понякога и повече, просто пътят ми до лабораторията е час и 15 мин, ако няма задръстване. Като занеса пробата, слагат контейнера на  един шкаф на стайна температура и чак като им се съберат повече проби, ги взима за изследване. И то в централата на една от големите лаборатории. И единственият път, когато ми е излязла замърсена проба, пишках там на място в контейнер, даден ми от лабораторията.                                                                       

# 98
  • Мнения: 775
Вече само стерилна, сега съм супер напрегната, докато излезе ще съм на тръни

# 99
  • Sofia
  • Мнения: 1 060
еми нз така ми обясниха в лабораторията, че вероятно мн съм се била забавила докато я занеса затова станало така. Иначе аз умишлено отидох в събота сутринта с идеята до понеделник д ами излезе резултата, но уви не се получи.

# 100
  • Мнения: 775
Говорих с личния ми лекар. Според нея е замърсена и каза да изчакам стерилната да излезе, тя най-сигурно ще покаже какво е положението. Обясни ми, че при толкова завишени стойности на левкоцитите ще имам със сигурност доста изявени симптоми, за това според нея този резултат е невалиден. Така че малко се поуспокоих и ще чакам до понеделник, вторник

# 101
  • Мнения: 71
Ами сега си погледнах листа..прегледала ме е д-р Мария Атанасова-Еленкова.Също така искам да попитам какво мислите за формата на плодния сак,тъй като на мен лично ми изглежда малко странна?!
(7г.с + 3 дни)



Verji777, кой те прегледа в Токуда?

Момичета, аз да питам - на вълна втора ФМ съм и се чудя между Марковс и Фемина. Някой да даде съвет? Първата правих при Чавеева в Щерев и няма да повторя.

Последна редакция: пт, 14 дек 2018, 16:15 от Verji777

# 102
  • Мнения: 25
Здравейте, моя казус е следния.
Бях с термин на раждане 05.02.19, но бебока реши да ни изненада на 21.11.18.
Та въпроса ми е следния. От болницата в която раждах ми дадоха 42 дена болничен след раждане. АГ-то което ми седеше бременността ми каза, че личната лекарка ще ми издаде другите болнични до 135 дена без тези 42, тоест 93 дена, но след записване на малкия. Най рано обаче ще бъде записан догодина тъй като е недоносен и е в кувиоз. Та бъркам ли някъде или е така както са ми казали?

# 103
  • Мнения: 990
Sunipop ако ме питаш за на вуйна ми секциото,тя е получила алергична реакция и си е била кажи-речи без упойка,но ако всичко е наред не би трябвало да има болка при секцио.
Verji777 според мен отиди при друг лекар най-добре и не избързвай с прегледа,защото ако си била с късна овулация пак няма да има сърдечна дейност,все пак се развива и на мен ми се струва,че всичко ще е наред накрая,при някакви притеснения ходи на лекар,но след 3-4 дни ми се струва,че ще е рано пак.

# 104
  • Мнения: 71
Ии аз така мисля.
Другият вариант е да си преместя прегледа,но за кога не знам Neutral Face
Иначе съм избрала д-р Врагалева да ме следи от МЦ Фемина.Вчера ме гледаха просто извънредно заради вируса и се оказа,че има ембрион.
Sunipop ако ме питаш за на вуйна ми секциото,тя е получила алергична реакция и си е била кажи-речи без упойка,но ако всичко е наред не би трябвало да има болка при секцио.
Verji777 според мен отиди при друг лекар най-добре и не избързвай с прегледа,защото ако си била с късна овулация пак няма да има сърдечна дейност,все пак се развива и на мен ми се струва,че всичко ще е наред накрая,при някакви притеснения ходи на лекар,но след 3-4 дни ми се струва,че ще е рано пак.

Общи условия

Активация на акаунт