Блогъри и влогъри от България и чужбина - да ги обсъдим - 2

  • 234 571
  • 4 167
  •   1
Отговори
# 2 745
  • Мнения: 46 518
Гледах сега клипа на дамата с минимализма Charly, в който показва домът им... Искам да видя такъв минимализъм , когато се роди детето. И другото- това тътрене на чехли ме влудява!!!!
Аз след детето започнах да се ориентирам към минимализъм. У нас е подобно като тип, само без цветята. Даже според мен е доста софт вариант на минимализма.
Чехлите са ужасни, да Laughing

# 2 746
  • Мнения: 5 995
Минимализмът според мен може да съществува и с бебе вкъщи, ако се сведат до минимум излишните дрънкулки. Отделя се един шкаф само за бебешките неща и те си стоят вътре тези неща, прибират се само в този шкаф и не се пръскат из цялата къща. Като проходи детето - по същия начин. Един кош  играчки, които винаги се прибират в този кош и готово.

# 2 747
  • USA
  • Мнения: 7 299
E,как да не се усеща акцента на Полина? Още на втората дума и се разбира,че е или рускиня или украинка.
Намирам го за симпатичен и придава шармантност на изказа й,който между другото е много правилен и въпреки,че българският не е родния й език,се справя чудесно.Иначе да,мудна е и сякаш й липсва живец,аха аха всеки момент да припадне пред камерата от изтощение.

На 28г е,някой пита в предните публикации.
Прилича ми на Блейк Лайвли.

# 2 748
  • София
  • Мнения: 6 219
На мен идеята за минимализъм ми харесва, но не бих могла да се справя с обличане само на един-два цвята дрехи. Или един тип дрехи например. В същото време една голяма част от нещата, които натрупваме по домовете си са абсолютно ненужни и само пълнят шкафовете. Опитвам се да следвам принципа да подарявам емоции, полезни предмети, избягвайки пластмасата, и донякъде ми се получава.
Проблем обаче са ми роднини и приятели, които задължително си мислят, че за Коледа трябва да те засипят с ненужни украси за елха, свещници за къщата и т.н. щото да не останеш без достатъчно голяма купчина пластмасови боклуци. Не знам как да обясня, че ваучер за книжарница от 10 лв., ще ми свърши идеална работа, а на тях ще им излезе по-евтино.

По отношение на минимализма много ме подразни едно правило, което срещнах при Мари Кондо мисля - да пазим максимум 10 книги. Ами няма как да стане... 

# 2 749
  • Мнения: 5 995
За да живее човек минималистично е добре да си има още един апартамент като склад, в който са всички онези неща, които не може да изхвърли. Simple Smile Живяла съм минималистично под наем, наистина носи много красива енергия този начин на живот, обаче си е друго като знаеш, че имаш и дом, в който винаги може да се завърнеш и да са там нещата, натоварени с емоционални стойности през годините.

# 2 750
  • София
  • Мнения: 6 219
Аз също не живея минималистично де. Имам кутии, в които си пазя сантиментални спомени от приятели и познати. Имам и мания по някои неща като лакове за нокти и моливи за рисуване, които си трупам с удоволствие. Но пък под влияние на минимализма, изхвърлих от живота си купчини пластмасови предмети, замислям се  какво купувам повече и гледам да са дрехи/предмети от естествени материали (дърво, памук). Някакви дребни, но съществени неща.

# 2 751
  • София
  • Мнения: 17 775
Гледах клипчето на Елица с партито от НГ.
Побиха ме тръпки. Изглеждаха като живи кукли, затворени и подскачащи в къщичка на някой злодей. Едно такова потискащо и почти нереално.
Абе, като в кофти роман.

# 2 752
  • Мнения: 35 112
И аз малко понаредих къщата и изхвърлих много неща, откакто се появи детето. Но се надявам да не си мисли, че всичко на детето се побира в 2 чекмеджета..Ще я видим.

# 2 753
  • Мнения: X
Много искам и аз да живея минималистично, но не мога да се пречупя да изхвърля толкова много неща....☺
Давам си обещание тази година да не купувам нищо повече от необходимото.

Видеата на Милена ги следя редовно, но никога не ги гледам от-до. Превъртам си като ми стане еднообразно.
Мики какво работи, Милена май е казвала, че продава авточасти, но от вкъщи ли, не си спомням.
Майката на Милена е много хубава.

Последна редакция: ср, 16 яну 2019, 19:05 от Анонимен

# 2 754
  • Мнения: 3 789
Може ли линк за тази Чарли?

# 2 755
# 2 756
  • Мнения: 878
Гледах я и аз тази Чарли. Не бих нарекла това нейното точно минимализъм. Нормален дом, който не е затрупан от ненужни вещи. У нас е подобно, ще взема да се замисля дали и аз не съм един минималист Laughing В интерес на истината, осъзнавам, че главната причина да нямаме много вещи е, че сме в нов апартамент. Човек неминуемо се затрупва с вещи с времето, защото повечето хора имаме психически задръжки да изхвърлим това, което не използваме.
И дете имам, за протокола, но не я затрупваме с играчки.

# 2 757
  • София
  • Мнения: 1 621
Гледах клипчето на Елица с партито от НГ.
Побиха ме тръпки. Изглеждаха като живи кукли, затворени и подскачащи в къщичка на някой злодей. Едно такова потискащо и почти нереално.
Абе, като в кофти роман.

А, бях го пропуснала.
На моменти говори с толкова бавен и отпаднал глас все едно не са на парти, а на тъжна церемония, оффф...направо се потиснах.
Човекът с каскетчето беше много ентусиазиран и май само на него му беше весело наистина.

# 2 758
  • Варна
  • Мнения: 1 559
И аз останах с подобно чувство. Уж е мегавесело и забавно, но всъщност ми изглеждаха като на сцена. Като празненство в ДГ.

# 2 759
  • Мнения: 3 789

ама това е Ралица Grinning
не ми харесва, гледала съм я преди
не знам защо се е прекръстила..

Общи условия

Активация на акаунт