Блогъри и влогъри от България и чужбина - да ги обсъдим - 2

  • 234 539
  • 4 167
  •   1
Отговори
# 4 140
  • Мнения: 1 530
Аз за вечеря сготвих също баничка, явно петък вечер върви с домашна баничка Simple Smile
Аз вече начевам третата година от майчинството и мисля, че ще има доста неодобрителни мнения затова, че не съм почнала работа като стане на 2 детето, пък и отдавна не пиша в блога ми, та минавам за безделничка сигурно Simple Smile
Пепе имам чувството, че що се отнася до рокли влиза в някоя втора употреба и взема, която изглежда най нова, дори не ги пере преди да ги метне на гърба уоу!

# 4 141
  • Мнения: 6 930
А защо да е балкански синдром? В другите държави какво правят чак толкова по-добре различно??

В повечето държави просто няма такова дълго майчинство. Та, ако съпругът не е състоятелен, стоенето вкъщи с децата е мираж

# 4 142
  • София
  • Мнения: 17 775
Не е въпрос на народност, а на търтейство или нежелание за търтейство.
Има жени, които са готови да раждат до откат само и само да не работят. Или се лепват за някого, който да ги издържа от любов.
Бас ловя, че предвид байганьовското поведение около студентския заем е наета фиктивно във фирмата на мама или тате и ѝ върви майчинство, въпреки че няма повече от 2 месеца трудов стаж.

# 4 143
  • Мнения: 6 930
Не е въпрос на народност, а на търтейство или нежелание за търтейство.
Има жени, които са готови да раждат до откат само и само да не работят. Или се лепват за някого, който да ги издържа от любов.
Бас ловя, че предвид байганьовското поведение около студентския заем е наета фиктивно във фирмата на мама или тате и ѝ върви майчинство, въпреки че няма повече от 2 месеца трудов стаж.

Makes sense. Тя кога го е работила това, преди, по време, или след връщането от Дания?? Sunglasses майчинство от Дания
едва ли е закачила ама знае ли се...

# 4 144
  • Мнения: 35 110
Или работодателите не стимулират служителите си да се връщат на работа?
Отделно, ако имаш възможност да гледаш детето си до 2 годишна възраст и имаш желание,защо да не го направиш?
Ако искаш да прекараш с детето си повече време, то ти си търтей, така ли? Защото гледането на дете е да го сложиш в аквариум и да стоиш и да го наблюдаваш как расте. Явно е по- добре да си метнеш детето на непознати като стане на 3 месеца и да работиш , за да докажеш , че не си търтей.

# 4 145
  • Мнения: X
Работила е след връщането си от Англия. Изкарала е няколко месеца, видяла е, че не става само с клатене на крака и е напуснала. Оттам заминава за Дания да стане продавачка, среща третото си дете и на втората седмица заживяват заедно, на втория месец е бременна.

# 4 146
  • Мнения: 1 530
Аз раждали като Пепе не ги мисля, ами тия дето са на по 30 години и се чудят още с бретон или без бретон да съм, къде да изляза петък вечер или каква " сензация " да сложа като заглавие на влога си, те са ми интересни. Сега, ако мога да избирам никога не бих родила на 30, а много по отдавна, ама бг реалност Simple Smile Да им имам кариеризма на повечето, самозабравиха се вече с това Инфлуенсър и както доста нарицателни, до година две и това няма да е с положителен знак и ще искат да се разграничават от него.
На мен Пепе не ме интересува какво й е майчинството и откъде е, щото нямаме всички ние поне по две такива познати с близки, които са ги назначили така да вземат и те някой хубав лев. Аз работех на две работи и изобщо не смятам, че заслужават да се връщам при тях, а да си давам детето на 2 години на ясли и ДГ. До 3 години е нормата за мвн, оттам нататък вече идва в повечко за двете страни, но не се чувствам търтей в никакъв случай, нито мъжа до мен е богат, просто приоритети Simple Smile

# 4 147
  • София
  • Мнения: 17 775
Фалън, хахахха, много точно! Смях се с глас.

Не съм коментирала кой до кога да си гледа децата. А конкретно поведение- като видиш, че не ставаш за нищо, да започнеш да се оглеждаш кой да ти направи дете, за да изкласиш някак си. И после пак, и пак. Едно дъъълго майчинство. Вероятно ще станат 3 застъпващи се.

# 4 148
  • Мнения: X
А защо да е балкански синдром? В другите държави какво правят чак толкова по-добре различно??

Ами например в Швеция майчинството е една година и всички деца тръгват на ясла. Аз моето дете го дадох на ясла на година и три месеца, все още не беше проходило. Детето ми е било  само на кърма до началото на 9-я месец, след това захранване и отбиване. За 12 години е пило само два пъти антибиотик, а отсъствията от ясла, детска градина и училище по болест се броят на пръстите на едната ми ръка. Като новородено спеше всеки ден зимата навън в количката пред къщата на минус 15 градуса, разбира се добре екипирано.

# 4 149
  • Мнения: 973
Не ми беше идеята да разпаля спор за това колко да си гледаме децата и как , а че Пепе просто оползотворява малкото свободно време и че всъщност си има какво да прави в момента освен това . Не знам каква е била преди и каква ще бъде след 2 години - в момента не мога да кажа че си клати краката.

Няма значение , от вчера гледам видеата на живот със синдром на Даун.
Тези хора ме мотивираха, изпълниха с позитивизъм , научих много от тях и съм супер благодарна.
Това е наистина полезен влог , с идея и мисия , ако някой който чете не ги в гледал да го направи - няма да съжалява.
Благодаря и на тези , които споделиха този канал в тази уж хейтърска тема - ето че има и полезни неща .

# 4 150
  • Мнения: X
Бебето на Алекс Богданска и Даниел Петканов с 12 000 последователи в инстаграм
https://www.24chasa.bg/ojivlenie/article/7276675

Всъщност към днешна дата последователите са вече над 15 000  Rolling Eyes

# 4 151
  • Мнения: 6 930
То това с 1-2 годишното майчинство е едно хубавите неща тук, няма какво да се кривим. Малко-много пари, все пак имаш избор някакъв. В Щатите, ако си късметлийка, може да ти дадат три-четири месеца и то не задължително платени. Другата крайност, разбира се, е 8 годишното майчинство (да е жив и здрав провайдъра!) Joy

# 4 152
  • Мнения: 630
На Ети й правя евала, че е навсякъде с бебето. Аз не мога да си представя с моето бебе да отида на парти - тя няма да може да заспи след такава превъзбуда и сигурно ще ревне.. цял денда среща нови хора, и после вечерта на парти - абсурд за бебето ми. На това й правя евала, макар че чак толкова ивентфул дни за малко бебе не знам до колко са ОК.
Роклята й според мен е ок за събитието, защото ще й позволи да кърми.

# 4 153
  • Мнения: 878
Уау.. Пепе ме отвя с тази рокля...от всичките рокли на света.. защо? Филипчо изглежда добре от това, което виждам.

Пепе в момента е в майчинство, ок, така е. Не съм съгласна, обаче, че не работи друго, освен инфлуенсър, заради децата. Тя този път си го е избрала още преди да роди София. За мен е по-скоро обратното - така и така си е вкъщи и не гони корпоративна кариера, защо пък да не роди 1-2-3, колкото са си решили.
И пак да кажа, въобще не я виждам да се преориентира професионално като отраснат децата. По-скоро би правила нещо близко до сегашното, маркетинг, нещо там да поддържа социалните мрежи и т.н, каквото правят много от ютюбърките като freelance.
Пепето в офис няма да ходи, не я чакайте  Laughing

Колкото до бебето по събития, да, аз също и завиждам какъв е непукист. На мен това щеше да ми донесе страшен стрес и на бебето ми също. Сиена май е най-спокойното бебе, което съм виждала.

# 4 154
  • Мнения: 2 586
Вече си я представих с 3 деца - майка-героиня, допринесла за демографския растеж, вечно неразбрана колко е трудно с 3. Тогава всички вече ще сме й длъжни. Абе, направо трябва в учебник по история да я включат.
И аз харесвам много Силвето и Краси,познавам я от дете, учихме в основното и в гимназията(ако не се лъжа бяха в един клас със Зорница).Определено си личи, че животът я е направил доста по-борбена и напук на всичко сега е много по-усмихната и позитивна. Грижат се прекрасно за Микаела, но това изисква и много време и средства. Не са много семействата, които могат да си позволят всички тези грижи за дете със синдрома.

Общи условия

Активация на акаунт