Бързи въпроси и отговори на тема КЪРМЕНЕ - тема 17

  • 29 734
  • 724
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 776
Извинявам се за двойния пост, не мога да го изтрия, за жалост. Ако иска някой да го докладва на модератор, да го махнат Simple Smile

Последна редакция: чт, 13 дек 2018, 16:57 от LittleCactus

# 46
  • Мнения: 1 603
Лаленце,  мойта девойка беше така, даже и сега, днес стана на три й се случва, но по-рядко  миналия месец питах ЛЛ и тя каза, че е нормално. Наддаване по кг., кг. и двеста. Чак след 4 мес. ако имало обилно повръщане -тогава.

Dolca.callejo
Ползвах гиназол предписание от лекар. Лошото е,че е упорита кандида и пак ще трябва.

# 47
  • Мнения: 6 547
Сега ме хвърлихте в размисъл. Бебето е на 5++ и все още си повръща при оригване и между храненията. Никак няма недохранен вид - 9 кг, изключително кърмен. Сега за рефлукс ли да мисля... Head Band Педиатърът само гледа кантара и въобще не ми обръща внимание като говоря за повръщането.

# 48
  • Мнения: 7 776
Може да се консултираш с гастроентеролог, но ако няма други симптоми, се съмнявам да е рефлукс
 Реве ли безпричинно?

# 49
  • Мнения: 3 794
Момичета на минавам да се отчета и съответно да споделите опит и мнение.
Питах и в друга тема, малко ще се повторя, но търся повече мнения и опит . Извинявам де, ако досаждам на някой.

Бяхме на консултация днес 7 дни от изписването (11 от раждането) . Бебка е 3030,и писахме я 2910 (роди се 3000.
) Притеснявам се дали е ок зс този период. Докторката каза, че е ок, но не беше много сговорчива... на тези безплатни прегледи си мисля, че не отделят достатъчно внимание.
Препоръча ни и пробиотик да даваме.

Еуфория, за 7 дена е качила 120 грама, което е много добре Simple Smile Също така е надминала рожденото си тегло. Давайте в същия дух и да расте куклата Heart

# 50
  • БГ
  • Мнения: 1 271
Здравейте, успях да се скопосам и да настина и направих остър цистит. Успях да се справя горе долу с положението с преварена бира и цистон, но сега пак се обостри. Утре отивам на лекар, но можете ли да ми препоръчате нещо за облекчение, че не се издържа.

# 51
  • София
  • Мнения: 2 666
Голямата повръщане, но малкото направо ми разказа играта. Цели чаршафи съм сменяла заради нея. Наддаваше доволно, но след всяко кърмене я държах изправена по половин час и повече. Накрая ми изписаха лечение за рефлукс, но се отказах да й давам лекарствата. Със захранването всичко отшумя.

# 52
  • Мнения: 191
Здравейте,

колко време след като съм пила лекарство, противопоказно по време на кърмене, мога да кърмя пак? Синът ми е почти на годинка, а аз просто не съобразих, че кърмя и пих лекарство, което не е позволено. Вечерното млпко ще изцедя и ще хвърля, ще пробвам да дам мляко от шише, но през нощта се буди два пъти и не знам дали да му предложа или да дам пак шише. Пих лекарството преди половин час.

# 53
  • Мнения: 7 776
Кое е лекарството да го проверим?

# 54
  • Мнения: 191
Cloroxinum (endiaron)

Последна редакция: чт, 13 дек 2018, 20:08 от Есен1

# 55
  • Мнения: 7 776
Уви, не намирам никакво инфо. Това ли е активното вещество на лекарството? Иначе това е статията на Хедра по въпроса https://xedra.wordpress.com/2010/01/31/safertreatment/
Ако сте сигурна, че не е съвместимо с кърменето, по-добре от шише да пие тази нощ.
Хрумна ми, че може да се обадите и на консултант по кърменето да питате за това лекарство. В e-lactancia не ми излиза обаче 😯

# 56
  • Мнения: 191
Благодаря,
 да, написала съм активното, а в скоби лекарството. А сутринта към 6 може ли да пие или пак от шише?

# 57
  • Мнения: 754
Уау, тъкмо щях да питам защо дъщеря ми напоследък прави всячески опити да яде и едновременно да стои на 4 крака по корем. А то идат кончета-вихрогончета, прескочи-кобили и хапещи зверове. 😀 Въпрос, това защо го няма на картинките на кърмещи жени? Вместо това едни смирени Мадони и едни бебета, излъчващи спокойствие.

# 58
  • Варна
  • Мнения: 1 595
И при нас същата робота: въртене на зърно, драскане с нокти на гърди и корем, по-често галене, ако ноктите съм изрязала добре. Simple Smile И самообслужване, сам се позиционира вече(на 1год), където пожелае. Но освен работата с ръце основно, не буйства много.

# 59
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 409
Здравейте, успях да се скопосам и да настина и направих остър цистит. Успях да се справя горе долу с положението с преварена бира и цистон, но сега пак се обостри. Утре отивам на лекар, но можете ли да ми препоръчате нещо за облекчение, че не се издържа.
Монурал ми изписаха на мен преди време. Едно прахче само. Антибиотично е, но подейства добре при мен. Още нещо имаше в допълнение, което пих поне седмица, но трябва да намеря рецептата. Склонна съм да мисля, че беше лактофлор уробиотик, но не съм на 100 %.
При предишното по-леко състояние ми изписаха цистостоп sr.

Общи условия

Активация на акаунт