Бързи въпроси и отговори на тема КЪРМЕНЕ - тема 17

  • 29 749
  • 724
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 2 988
Пълните памперси са най-добрият показател за това дали бебето се храни добре. На колко месеца е бебето, че вече се обърках.

Долча, вина за тази тенденция имат неонатолозите в болниците, педиатрите, роднините не само майките. Знаеш ли колко пъти съм чувала: нямаш кърма, защо цедиш, бебето е гладно, защо не му даваш вода/сок/пюре, не ака, защото не му стига млякото и т.н. глупости? Ядосвам се и аз, но си трая ако става въпрос за близък човек. Приемам, че решението си е тяхно и това е.

# 646
  • Мнения: 7 776
Напълно съгласна с Диди.
Флъфи, това, че не спи, не значи, че е гладно. Ако е гладно, ще реве. Пробвай с разходка. Както ти казахме няколко човека, някои бебета не искат да спят и това е. Аз не знам какво е това спящо през деня бебе. Пробвай да го носиш - щерката винаги се успиваше от слинга. Слагай на активна гимнастика, ако не му се спи или в шезлонг, който люшка.
Е Dolca да ти каже нейното бебе как беше обърнало ден и нощ,беше изперкала. Dolca, спи си вече нощно време нали?

# 647
  • Мнения: 633
Didi i Mitko, на 2 месеца става след няколко дни. Пълни памперсите добре, поне 8 напишкани и 4-5 обилно наакани 😇 там положението е добре.
Ето сега на препълнени гърди след голямата нощна пауза сука като невидял и гълта ли гълта на висок глас, ама вечер и компресия не помага и е много слаба работа. Едва го сложих да спи, люшкане в мен, в люлка, бял шум, чудеса, накрая пак на гърда си заспа. Занимавам го с играчки да го уморявам, той уж се успива и пак отваря едни очи широко 🧐
LittleCactus, сигурно няма общо, но вчера вечерта след като го храних 5 пъти беше кукуряк, а 3 дни по-рано си спеше доволно и малко множко ми дойде... продължавам упорито 🤭 извинявам се, че пак мрънках

# 648
  • София
  • Мнения: 6 010
Флъфи, не е от кърменето, а от възрастта това поведение. Виж, че и в отчвтната всички са пропищели от неспящи деца. Така както описваш и моя имаше такъв период, но честно казано, толкова съм убедена, че ще кърмя, че хич не ми е и минало през ум, че може да не му достига. Правиш каквото можеш, щом памперсите са добре си чакаш консултацията и там ще се види ако има проблем с храненето.

# 649
  • Мнения: 22 908
Флъфи, с растежа бебетата спират да спят непрекъснато.Започват да си правят два пъти дневно сън,който е различна дължина при всяко дете , а като поотраснат съвсем, тпзи сън става един за деня.
Както вече писах голямото ми дете спеше 2х30-40 мин., нощем се будеше на 2ч. Това е!
Според мен извеждай детето повече, и на теб ще ти се отрази добре разходката.Моите деца не са били навън само в мъгла и силен вятър.
Опитай да даваш биберон за приспиване и следи кога точно вечер му се приспива на бебето.
Върни се няколко страници назад,където съм обяснила за вечерните ритуали.
Играта с играчки невинаги уморява,а може да натовари бебето, защото е стимул за нервната система.

# 650
  • Мнения: 478
Здравейте, момичета! Моя бебчо е на 17 дни. От началото се борим с кърменето. Тъкмо мисля, че нещата са се наредили и се появява нещо ново. Имам достатъчно кърма и успях да я регулирам, така че да не се препълват гърдите. Имахме проблеми и със засукването на два пъти, но се справихме. Сега обаче от 2-3 дена започнаха силни болки в зърната по време и след кърмене. Мисля че става дума за вазоспазъм по описанието, което намерих. Внимавам много как бебчо засуква и ми изглежда отвън, че е добре, но сякаш стиска много докато суче или зърната ми вече са много чувствителни и усещанията са силно изострени. Стисках зъби досега, но болката е доста силна и последния път реших да се изцедя и да му дам от шише. Въпреки това пак си болеше и пак се появи бял участък на върха на зърното. Правя сухи топли компреси и мажа с лансинох, но ми е доста притеснено. Много искам да продължа с кърменето, но не знам как да се справя с този проблем. Някоя от вас да има подобен опит?

# 651
  • Мнения: 1 238
Хора, беше некъв ад!!!! Изперкала не, ами идеше ми да се застрелям ха ха ха 😂😂😂 то не беше рев, не беше чудо и в продължение на 3 седмици заспиваше чинно в 4:30. Сама си пренастрои режима. Сега заспива около 23:30-00:30 и спи до 9:00 плътно. Ще го израсте изведнъж! Просто една нощ ще заспи и ще заспиш и ти и като се събудиш ще видиш че е станало ден и приличен час. Тегаво си е! Просто прояви търпение!

# 652
  • Мнения: 633
Лаленце, ми то в темата все някой си се оплаква от неспящи бебета от раждането, та много не съм забелязала тенденция да има повече напоследък. Дано е период 😇
ДХЗ, опитвам се да му създавам отпускаща атмосфера вечер. Още не мога да разбера обаче кога му е момента да спи. Днес ще видим дали ще заспи навън.
Dolca, това вярно е ад 🤪 моя поне спи през нощта, макар и да ляга в 12, чукам на дърво, че да не се изцъкли и по нощите да не спи 😇

# 653
  • Мнения: 22 908
Флъфи, а преди 12ч вечер какъв му е режима,кога започва да хленчи?

# 654
# 655
  • Мнения: 633
ДХЗ, сега яде на поискване, иначе преди го хранех към 7, той заспиваше, към 8:30 вечеряме, той още спи, към 10-11 се събужда, къпем го, храня го за последно и лягаме.
Сега храненето е към 8, вечеряме, той е сит, но не заспива. Като започне да мрънка го къпем към 10-11 и го храня за последно преди всички да си легнем. Знам, че къпането е късно и се препоръчва да е в 8, но една акушерка беше казала на една лекция, че къпането е хубаво да е по-късно, за да може да спи по-дълго в периода 11-4 и така и се получава при него.

# 656
  • Мнения: 22 908
Значи според мен е не заспива лесно,защото започвате приготовленията чак като е кисел вече и го преуморявате и изнервте на макс.
Засечи часа,когато мрънка и гледай къпане,масажи,гимнастика,обличане,хранене да са завършили преди да се е размрънкал, за да може да заспи лесно.
Всичко това на тиха ,спокойна атмосфера, масажите и тн.на заглушена светлина, говори му се с тих глас през цялото време.
За мен мен късно правите всичко и детето се пренатоварва.
Думите на акушерките са бла-бла, всяко детенце е различно и се водете от него.
Нали се сещаш вечер да ти се спи, а аз да ти пея,танцувам, да ти правя маймунджилъци, да се смея силно, да ти тикам играчки в лицето, да бумти телевизор, абсорбатор, климатик, музика, да ти светят лампи в лицето, да те карам да се къпеш,после да правиш упражнение и накрая адакитв усилия да сучеш- еми не ще ревеш, не ще се дърпаш от гърда, а ще искаш да ме убиеш!

Последна редакция: ср, 23 яну 2019, 11:25 от ДХ3

# 657
  • Мнения: 1 238
Моето бебе например след баня се ентусиазира и ободрява страшно много и затова почнах да я къпя към 18:00, защото изъпя ли я в 20:30-21:00 става мани мани. Но наистина стане ли 21:30 приглушавам светлината в стаята и спирам да говоря, за да разбере, че е време да се успи. Проблемът е , че след като се нацока не заспива на мига, чакам 15 минути и давам пак цица и ако не заспи и нервничи чакам още 15 мин и пак цица и заспива. Свикна да си заспияа с цицката. Днес направихме ваксина и сега спи , което не е характерно за нея к се надавам да нв проспи деня, за да не ми смени пак деня с нощта.

# 658
  • Мнения: 478
LittleCactus, мисля, че е вазоспазъм, защото след сукане върха на зърното става бял и с времето си оправя цвета. Явно кръвта към него спира от натиска. Точно от сайта на Хедра чета, също от там се водя как да поставя правилно бебето на гърда и май изпълнявам всички стъпки правилно. Устичката му докато суче изглежда широко отворена и е захапала не само зърното, а и алвеолата. Дали е възможно просто той да стиска твърде силно и от това да се получава?
Вече болката е такава, че не мога да кърмя. Цедя и му давам в шише Sob И с помпата боли, но е по-поносимо. Обмислям да извикам консултант. Може ли да ми препоръчате някого? Преди седмица, когато бебчо не можеше да засуче, звънях на Хедра, но не успях да се свържа.

# 659
  • Мнения: 22 908
Също така- не е задължително ежедневното къпане, даже според чужбинските педиатри е вредно за кожата на бебето.Миене на дупето и къпане на 2-3 дни , като ползвах шампоани 1 път седмично, практикувах аз с малкото ми дете.
Ако банята ги преуморява и изнервя може спокойно да се пропуска или да се премести в по-ранен час.Лятото ги къпех и през деня в жегите, защото вечер много често бяхме навън до късно и те направо си правеха нощния сън в количката.После ги местя у дома с кошчето за новородено докато се събудят посред нощите.))))
С голямото мислех, че банята е задължителна и му бях пресушила кожата и разви атопичен дерматит.

Общи условия

Активация на акаунт