Хитринки за всякакъв случай - 19

  • 61 952
  • 742
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 431
Искам да попитам вадите ли чекмеджето от пералнята? Ако да, как го правите? Моето не мога да го извадя. Пробвала съм, но не смея да го напъвам много, за да не счупя нещо. Ако има значение, пералнята ми е Фагор.

# 76
  • Мнения: 13 651
Аз го вадя често, така лесно го почиствам, а и ако има прах отвън още по-лесно почиствам. Моето чекмежде е на релси и ваденето е леко и  безопасно.

# 77
  • София
  • Мнения: 12 006
Искам да попитам вадите ли чекмеджето от пералнята? Ако да, как го правите? Моето не мога да го извадя. Пробвала съм, но не смея да го напъвам много, за да не счупя нещо. Ако има значение, пералнята ми е Фагор.
Да, когато ще го мия. Моето има едно като копче, посредата и навътре, което се натиска, иначе не излиза /тоа е с цел да не ти остане в ръцете, ако го дръпнеш повече за да го напълниш с перилен репарат/. При мен е в средното разпределение, непосредствено до машината, даже малко трябва да си пъхна пръста навътре за да го натисна. Натиска се и се държи натиснато, докато извадиш чекмеджето.

# 78
  • Мнения: 431
Благодаря ви!  Намерих инструкция за пералнята (на английски, на български я няма) и там прочетох. С лек напън го извадих. Много лесно ставало, ама като не знаех ...

# 79
  • Мнения: 1 050
След като приключи работа пералнята, винаги оставям врата чекмеджето леко отворени. Така всичко изсъхва. И най-важното - винаги спазвам инструкциите за количеството препарат, указано на опаковката. Досега нямам остатъци в чекмеджето.

# 80
  • София
  • Мнения: 5 547
Искам да попитам вадите ли чекмеджето от пералнята? Ако да, как го правите? Моето не мога да го извадя. Пробвала съм, но не смея да го напъвам много, за да не счупя нещо. Ако има значение, пералнята ми е Фагор.
И моята е Фагор(със сушилня), вади се много лесно.
Натискаш светлониньото продълговато парченце в средата.

# 81
  • София, Лагера
  • Мнения: 3 002
Момичета, опитвам се отчаяно да сваля етикетите на едни стъклени буркани. Фабричните, не налепените от търговеца. Свалих хартията, остана здраво лепило.
Преди съм успявала с търкане с твърдата част на гъбичка, сваляла съм и с тампон бебешко олио, сега не става нищо - лепне си, ама доста.

Имате ли идеи?

# 82
  • София
  • Мнения: 5 547
Момичета, опитвам се отчаяно да сваля етикетите на едни стъклени буркани. Фабричните, не налепените от търговеца. Свалих хартията, остана здраво лепило.
Преди съм успявала с търкане с твърдата част на гъбичка, сваляла съм и с тампон бебешко олио, сега не става нищо - лепне си, ама доста.

Имате ли идеи?
Със спирт , но 90% трябва да е.

# 83
  • Мнения: 2 901
Или с лакочистител. Но не от розовия, а от този с ацетон.

# 84
  • Пловдив
  • Мнения: 6 663
Ако и със спирт не става - накисни ги за час в гореща вода и после търкай с грубата част на гъба, напоена с обезмаслител.
Друг вариант - WD40
Продават и едни спрейчета, специално са за премахване на остатъци от лепило.

# 85
  • София
  • Мнения: 398
Момичета, опитвам се отчаяно да сваля етикетите на едни стъклени буркани. Фабричните, не налепените от търговеца. Свалих хартията, остана здраво лепило.
Преди съм успявала с търкане с твърдата част на гъбичка, сваляла съм и с тампон бебешко олио, сега не става нищо - лепне си, ама доста.

Имате ли идеи?

Етерично масло от портокал.

# 86
  • Мнения: 1 422
С телена четка

# 87
  • София
  • Мнения: 12 006
Накисване в гореща вода, ако може ги остави повече часове. Разкисването на лепилото е разковничето, иначе е трудно. После с телче за чинии и обезмаслител.

# 88
  • Мнения: 813
+1 не се надраскват бурканите, аз ги търкам с телче за съдове

# 89
  • Мнения: 355
WD40 адската смазка. Напръскваш и да поседят малко. После с памуче или стара кърпа изтъркваш. Тая смазка чисти всичко. Свалял съм засъхнал силикон по санитарната керамика.

Общи условия

Активация на акаунт