Хитринки за всякакъв случай - 19

  • 61 714
  • 742
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 729
Доволните,моля да споделите марка, че то има десетки.А и цените им варират.Някой ползвал ли е на Сано?Добре ли са?

# 706
  • Мнения: 2 299
Аз преди години, като прочетох във форума за магическите гъби си взех на Фино, такава видях в Кауфланд.
Нищо не ми изчисти...а две гъби в опаковка бяха 3лв и 50,60ст
Какво ли не търках с нея след прочетените хвалебствия за магическата гъба, но не останах доволна...дори едната от комплекта 1година ми стоеше в шкафа и накрая я хвърлих не използвана.
После прочетох положителни мнения конкретно за тези на Сано. Взех си и вече сиг 5-та година не оставам без такива гъби...
Основно ги ползвам за да избърша хладилника отвън, шкафовете в кухнята и евентуално мивката в кухнята, ако не ми се занимава да слагам препарат да чакам, да изплаквам...
Сега като прочетох за кецове ще взема да пробвам да видим ще остана ли доволна.

# 707
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 809
Честно казано, не намирам разлика между Сано и другите видове магически гъбки, които купувам от магазин за 1 лв., а там са под левче за бройка. Примерно:   и   
На Кауфланд и Лидл също не купувам, че не си заслужават парите.

# 708
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
Аз купувам на местни вериги марките, еднакви са ми всичките, все ми вършат работа.

# 709
  • Мнения: 1 925
Моята си я взех тук от Германия, за сега само кецовете изчистих, но ме зариби да пробвам и с други неща Grinning А да попитам, наистина ли трябвашо много да се внимава с нея и да се ползва само с ръкавици ? Аз си я намокрих с вода и я изстисках хубаво и така търках, без ръкавици Rolling Eyes

# 710
  • Мнения: 437
Магически гъби от китайците - 50бр за 7-8лв

# 711
  • София
  • Мнения: 5 547
Аз нали обещах да кажа какво стана с моята гъба и уплътнението на пералнята. Както се очакваше нищо не стана Simple Smile Но моята гъба мека поради някаква причина, разтроши се докато търках, после обирах парченца пък. Но карай. Ще подсушавам да не става по зле. Сега като знам, ще вземам мерки след дъжд качулка.
С кислородна вода пробва ли?

Не, не съм. Да кисна ли с нея? В смисъл да намажа и да оставя да изсъхне ли? Че няма да пера довечера да го отмия някакси.

Иначе с препарата за мухъл напръсках, но и с него нищо не стана.







Само не смесвай с белина или ако си чистила с нея, пусни да се измие пералнята, иначе става реакция.
Облей леко със кислородна и остави да подейства поне 1/2 час, после избърши.

# 712
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 809
Преслава, никога не съм се пазила от магическите гъби. Има нещо в тях, но не ми е повлияло отрицателно на ръцете, повече от нормален препарат за почистване.

# 713
  • Мнения: 1 925
Абе и аз така си помислих, ама толкова категорично ме предупредиха, че реших да попитам.

# 714
  • София
  • Мнения: 5 547
И аз я ползвам за всякакви проблеми, не мисля че има препарат вътре. Според мен структурата и материала и е по- особен. Иначе петна от ръжда върху порцелан съм чистила, иначе не се махаха, за обувки също ползвам. В ДМ има такива гъбички по 6 бр мисля, точно с обувки на кутията.

# 715
  • Мнения: 10 257
И аз не съм слагала ръкавици. Намокрих, изцедих и търках. Но ще го имам в предвид за в бъдеще ако река да пробвам сс някоя друга.

# 716
  • Мнения: 1 154
Аз чистя и фуги с нея. Исках да видя какви други идеи ще дадете. Иначе успешно пробвана и на обувки, както сте писали.

# 717
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
Не ползвам ръкавици. Винаги намокрям леко само крайчето, с което ще чистя в момента.

# 718
  • Мнения: 797
Тъкмо и аз щях да питам з атези гъби. Някъде по тв имаше реклама на гъба с буркан био препарат за чистене. Не бих си взела гъба ако не знам какво има в нея, да разяде нещо.

За миризмите от мебелите-това са летливите опасни вещества. Трябва да се оставят стаите с  отворени прозорци, докато излезнат миризмите.

За миризми съм чувала, хавлия памучна, натопена в оцет, да я оатавите да съхне на мястото където има миризми. Не е правилно, но понякога ако ще имаме гости и съм нямала време да изпера дамаската на ъгловите легла, слагам на парче плат малко мр Пропър и минавам по местата където искам да миришат добре. На дамаската нищо и няма, също и на желязните страни на леглото.

# 719
  • Мнения: 4 208
Изцапах си страхотната бяла памучна блуза с мастило от вестника на мама. Петънцата са две, точно върху издутичкото от колана и ципа на панталона. Изглеждат освен черни, ами и мазнички.
Какво ще ме посъветвате?

Общи условия

Активация на акаунт