Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Сглобяеми къщи 4

• 34 418
  • 370
  •   2
Отговори
# 360
  • София
Че на масивните не изолират ли също с хидроизолация? Останала съм с впечатление, че и там полагат такава над плочата. Но съм напълно съгласна, че е неправилно да се "херметизира" дома. Нормално е, ако няма въздух, да се задържа влага. 
Дренажите са чудесно нещо, и ако не се правят при вече готов двор, стават доста бързо. Ние с ММ си спретнахме 10-на линейни метра дренаж (за всеки случай, не че имаше нужда при нашия терен) за няколко дни; само ползвахме багер да го изкопае, че на ръка щеше да отнеме поне 2 дни само копаенето.

# 361
  • густо майна Филибето
Че на масивните не изолират ли също с хидроизолация? Останала съм с впечатление, че и там полагат такава над плочата.

Не съм компетентна. Но пък във връзка с един ремонт на селска къща се зачетох, пишеше, че в земетръсни райони не се слага под зидарията.

# 362
Наши приятели живеят в блок, който е построен от итонг. Направо като им кажеш итонг и настръхват.
Казаха, че когато има мъгли навън, вътре се появяват капчици роса по цялата стена.
Значи някой много некадърно го е построил. Има безброй случаи на мизерия и мъка в ново строителство от тухли винербергер. Влага, паднала мазилка, чува се когато комшията ти кихне, пукнатини и други...
Всичко от некадърно строителство.

# 363
Мисля че ако се приложи това нещо тук у нас едно към едно, едва ли ще бъде по евтино от  бетонна плоча и зидария с тухли. Да не говорим че тук така, и с такива материали едва ли някой ще ни го направи.https://www.youtube.com/watch?v=tpNE2JEffYU

# 364
  • София
Само че ще е доста по-бързо Wink

# 365
Само че ще е доста по-бързо Wink
Да, съгласна съм че ще е по бързо. И бих го предпочела защото  не искам да чакам. Но няма да е като тук. Нито материалите нито нищо..Отделно хамалогията пак си остава в нас налагайки се ние  да си копаем основи, полагаме арматура, изливаме бетон и т.н. Извинявай но не ни е приемливо това. Да си изкопаем и направим основите и някой да дойде да ни направи някакъв скелет от  клечки върху които да накове гипскартон а по средата да сложи някаква рехава вата. Вижте само как и с какви материали строят в клипа, макар и това да не са най качествените, има и по добри с вградена пяна фабрично между талпите. Но все пак е солидна масивна дървесина, никакъв гипскартон, добра излозация и конструкция. Идва фирма с готови проекти и видеа . Разглеждам използваните материали и процеса на изработка. Уточняваме срока и плащането. Всичко  - проект, виза, документация и строителство е тяхно дело. От нас се искат единствено пари. Ако сумата ни устройва си стискаме ръцете и отиваме на почивка в Занзибар. След 4 месеца се връщаме и се нанасяме в новата къща. А не - изкарайте тоя документ, това разрешително, изкопайте трап еди какъв си , армирайте, бетонирайте...

# 366
  • София
Не знам, при нас ватата не е рехава. Не сме и с клечки - гредите дойдоха импрегнирани от Австрия. Сторителят ни намери подизпълнител за основите, имаме си надзор, който води документацията. Вместо с дъски е обшита с osb и стиропор.
Сигурно ще се намери кой да го направи както казвате и тук, но цената няма да е конкурентна изобщо. Не че в САЩ ги продават евтино този тип къпи, де, надценките са брутални и го знам от човек, който това е работил там. Според мен е нелогично да се сравнява, най-малкото законите и регламентите са различни у нас и другаде. Кому е нужен излишен стрес - или строи човек, или не строи; тук и сега, в нашата си ситуация Simple Smile

# 367
Здравейте! И Честита Нова Година! 😊

И аз следя темата с интерес, тъй като ние също обмисляме закупуване на сглобяема къща.

Някой може ли да препоръча строителна фирма за област Велико Търново?

Благодаря!

# 368
  • В.Търново
Здравейте! И Честита Нова Година! 😊

И аз следя темата с интерес, тъй като ние също обмисляме закупуване на сглобяема къща.

Някой може ли да препоръча строителна фирма за област Велико Търново?

Благодаря!
Само не се хващайте с Боян Иванов, че е завлякъл вече няколко човека.

# 369
Здравейте,
Предстои ми и изграждане на сглобяема къща (вила). Имам проект, разрешителни и т.н. Предстои ми избор на фирма за строителството. Някой от вас може ли да ми препоръча фирма за изграждане на сглобяемата къща от която има преки впечатления и е доволен? Innocent

# 370
  • София
Ето нашите строители, доволни сме като цяло.
Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт