Бременни чужбински мами -4

  • 16 543
  • 262
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 091
Майчета,
аз да се включа с не много хубави новини...
Вчера усетих как моята бебка се завъртя. Днеска бяхме на консултация, нямам разкритие, обаче доктора каза че не напипва главата на бебето ( за справка преди 1 седмица всички повтаряха колко е ниско главата и как трябва да издържа поне до 21 юли Rolling Eyes). Опипва отгоре, каза не мога да разбера накъде е бебето, защото корема ми е стегнат о контракциите и направо е като топка.  Другата седмица съм на видеозон ( най-после ) и ще видим какво става.  Много неприятно, аз доста се притесних, а по моите усещания( които досега доста добре познават) бебката е хоризонтално разположена.  Rolling Eyes Дано да се обърне обратно!!! Praynig
Има ли някой друг, на който му се е случвало и се е обърнало после пак?

# 46
  • Мнения: 8 163
Tandoori и Mariakara,

Възможностите са 3:

3. Цезарово (най-кофти варианта и е добре, че във Франция не се практикува);

2. ОB GYN да обърне бебето, докато е в корема ти (второ по "кофтност");

1. Сама да се опиташ да накараш бебето да се завърти. Прави се по следния начин (3 пъти на ден, по 10-15 минути): хапваш нещо сладичко, лягаш по гръб, като тазът трябва да е на около 12 инча по-високо, подпрян с възглавници, краката още по-нагоре (не вертикално!) и с леко подвити колена. Стомахът и покочният мехур трябва да са празни. Можеш да пуснеш на бебето класическа музика, като сложиш слушалките точно над срамната кост; силата на звука да е такава, че ако ти си със слушалките, да ти е приятно. Концентрирай се върху това, което искаш бебето да направи, отпусни се и и го остави да се обърне.

Бебето на Мариакара вече е по-големичко, но си струва да се опита.

Успех и на двете ви!

Последна редакция: чт, 13 юли 2006, 20:09 от Abadjieva

# 47
  • Мнения: 1 194
Abadjieva, благодаря за подкрепата. Тук, Франция, цезарово не практикуват, предлагаха ми да го обръщат външно , но в деня , в който отидох  да ми разясняват манипулацията, се установи, че калпазанина ...се е обърнал пак главично, и то в 37-38 седмица! Надявам се така да остане и повече без изненади!
Просто миналата седмица цялата се въртеше щуро из корема ми, не знам пристигането на баба му ли така го развълнува, що ли! Sunglasses
Така че, Тандори, не се шашкай предварително, вие сте още малки, при второ бебе , може да застане в дефинитивноо предлежание часове преди ражаднето буквално!(това гинеколког ми го каза).
Опитай упрежненията на абаджиева, сестра ми ги практикуваше от шести месец...Е, роди нормално в седалищно Wink, но знае ли се при теб може да подействат!
Успех и спокойно.(Нали знам миналата седмица на какъв огън се пекох и аз...) Hug

# 48
  • Мнения: 11 315
При мен индийската позиция (както Абаджиева предложи) не помогна на каката да се обърне.
Аз правих следното упражнение - застанах на колене и лакти, корема виси надолу свободен. Татито беше взел едно фенерче и светнато го залепи до кожата на нивото, където се намира главичката. След това движеше фенерчето, залепено по кожата по посока таза. Няколко пъти така с това движение и накрая последва един джумбалдак и каката се обърна на място. Това стана ако не ме лъже паметта към 36 седмица. После си остана така до края.
Има и още един начин - с иглотерапия и палене на едни специални пури и допирането им до определени точки на тялото. Така се обърна бебето на една позната от курса. С нея лежахме после в една стая.
Успех!

# 49
  • Мнения: 2 825
Извинявам се, че се намесвам в хубавата ви темичка, ама като видях, че Фид е писала и си помислих, че има хубави новини  Simple Smile

# 50
  • Мнения: 11 315
Извинявам се, че се намесвам в хубавата ви темичка, ама като видях, че Фид е писала и си помислих, че има хубави новини  Simple Smile
Няма да те пререждам! Hug

# 51
  • Мнения: 1 194
Хайде и двете! Ние скоро освобождаваме редиците на бременните, чакат се нови попълнения, да не изостава темпото! Hug

# 52
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
...
Аз правих следното упражнение - застанах на колене и лакти, корема виси надолу свободен.
...

Аз го правех същото това упражнение по лекарска препоръка, при мен бебето си беше с главата надолу, но се беше завъртяло с лице напред (а е по-добре лицето да гледа навътре). Стоиш си на четири крака и люшкаш наляво-надясно. Помогна!

Успех на всички майчета!

МrsG, отдавна се каня да ти кажа - страхотна стая! Браво на майсторите!

# 53
  • Мнения: 7 091
Мерси за  съветите, ще пробвам, дано да стане!
  bouquet

# 54
  • Мнения: 1 393
Tandoori,
Abadjieva, Arwen Undomyel и  burka са ти дали ценни съвети, дано да помогнат, и аз съм чувала някои от тях.
Стискам силно палци всичко да е наред! Най-важното е да си спокойна и да не се притесняваш!

burka, благодаря!

# 55
  • Мнения: 1 947
..., защото корема ми е стегнат от контракциите и направо е като топка...
   Tandoori, как се справяш с това?? Sad Аз от седмица някъде се чувствам точно така. Не боли, но е адски неприятно...

# 56
  • Мнения: 2 825
Фиди и Мариа, от вашите уста в божите уши  Simple Smile
И Фиди, няма да ти се разсърдя, ако ме прередиш  Wink

# 57
  • Мнения: 7 091
..., защото корема ми е стегнат от контракциите и направо е като топка...
   Tandoori, как се справяш с това?? Sad Аз от седмица някъде се чувствам точно така. Не боли, но е адски неприятно...

Препоръката на лекарите е да изпразниш пикочния мехур, след това да пиеш 250 мл вода и да легнеш на лявата си страна.
Естествено, колкото повече почиваш, толкова по-малко контракции се получават. Ако нещата са много сериозни ( аз имам и болезнени контракции от началото) се включват медикаменти- Но Шпа, магнезиеви препарати и т.н.

# 58
  • Мнения: 1 947
   Ами аз горе-долу така процедирам с водата - по 1 чаша преди или след WC. Мисля, че за магнезия вече е късно - нали трябва да се прекрати употребата му месец преди термина. Обаче имаш право - когато почивам, лежа, няма толкова много. Но пусто, не мога да седя на 1 място. Grinning

# 59
  • Мнения: 7 091
   Ами аз горе-долу така процедирам с водата - по 1 чаша преди или след WC. Мисля, че за магнезия вече е късно - нали трябва да се прекрати употребата му месец преди термина. Обаче имаш право - когато почивам, лежа, няма толкова много. Но пусто, не мога да седя на 1 място. Grinning

 Трудно е наистина човек да седне да почива, но само си помисли ако имаш и още едно Simple Smile. Почивай сега, докато имаш възможност, защото аз с малкия наистина трудно съчетавам почиването. Старая се да се организирам обаче така, че на всеки час поне 20 минути да имам почивка в легнало положение. Ако не правех така не знам дали щях и дотука да изкарам с толкова много контракции.
Нали е за добра казуа  Peace

Общи условия

Активация на акаунт