Искам бебенце

  • 4 120
  • 76
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте,с приятеля ми обмисляме да станем родители и имам един въпрос към вас .Знаете ли какви изследвания трябва да си направя ,за да се уверя ,че няма да има проблеми с бебето ?
Благодаря Ви предварително. Simple Smile

# 1
  • Мнения: 337
Здравейте,с приятеля ми обмисляме да станем родители и имам един въпрос към вас .Знаете ли какви изследвания трябва да си направя ,за да се уверя ,че няма да има проблеми с бебето ?
Благодаря Ви предварително. Simple Smile
Отиди на гинеколог,той ще ти каже ако има нужда.

# 2
  • Мнения: 4 765
А дете искате ли? Защото бебенцето много бързо се превръща в личност със свой характер, потребности и желания.

# 3
  • Мнения: 279
Здравейте,с приятеля ми обмисляме да станем родители и имам един въпрос към вас .Знаете ли какви изследвания трябва да си направя ,за да се уверя ,че няма да има проблеми с бебето ?
Благодаря Ви предварително. Simple Smile

Никое изследване не може да ти гарантира, че няма да има проблеми по време на бременността, с теб или с плода.
Иначе ако съдя по снимката, вие още сте деца, та добре се замислете за тази отговорност.

# 4
  • Мнения: 9 475
Ако държиш на бебеНЦЕ, по-добре си купи кучеНЦЕ. Ако искаш дете иди на гинеколог и ще ти каже.

# 5
  • Мнения: 7
Хора...защо ме нападате ...?Все пак това е личен избор на всеки ,А и нямате идея на колко години съм ,това че на снимката изглеждам на 16 не означава че съм на 16 .

# 6
  • Мнения: 9 475
Ами на толкова звучиш. Никоя зряла жена няма да използва инфантилното "бебенце". Напомняш ми на малко момиченце, което се е тръшнало кукла.

# 7
  • Мнения: 9 571
Най-вероятно авторката е на "зрелите" 19-20 години. Пък вие я обвинявате, че е малка Simple Smile

# 8
  • Мнения: 4 765
Хора...защо ме нападате ...?Все пак това е личен избор на всеки ,А и нямате идея на колко години съм ,това че на снимката изглеждам на 16 не означава че съм на 16 .

Не скачай, никой не те напада. Но след като смяташ, че сте готови за бебенце, би трябвало да си достатъчно разумна, за да знаеш, че трябва да отидеш на лекар (а не да питаш из форуми) и че никога няма гаранция, че всичко ще бъде наред. След като питаш във форум, ще получиш и непоискани съвети, и критики, но много от тях всъщност ще бъдат съвсем уместни и дори да не се вслушаш в тях, поне се замисли.

Не знам на колко си години, но звучиш като 6-годишния ми син, който вчера разглежда едно списание с пирамиди и после пита: Мамо, ама кога ще отидем при пирамидите? с тона, с който пита: Кога ще ми купиш сладолед?

# 9
  • Мнения: 111
Поли, не слушай никакви критики. Ако си решила заедно с твоя приятел да имате дете, това е едно от най-хубавите неща, в живота на всеки. Относно изследванията, ако нямаш някаква фамилна обремененост около определени заболявания, един преглед при гинеколог би изгладил всякакви твои съмнения. Вероятно сте доста млади и всякакви предпоставки за репродуктивни проблеми, не биха били на дневен ред при вас. Пожевам ви успех и дано скоро да се радвате на здраво детенце Simple Smile

Последна редакция: чт, 13 дек 2018, 19:19 от Не се сърди, човече

# 10
  • Мнения: 279
Хора...защо ме нападате ...?Все пак това е личен избор на всеки ,А и нямате идея на колко години съм ,това че на снимката изглеждам на 16 не означава че съм на 16 .

Никой не те напада. Самият въпрос поставен по този начин, буди съмнение за зрелостта ти.
Всяка жена би трябвало поне веднъж годишно да се преглежада профилактично при гинеколог, независимо дали иска дете или не. Ти кога за последно ходи на такъв? Какво показва микробиологията ти? Правила ли си цитонамазка? Забелязала ли си някаква промяна в състоянието си, като наличието на течение? Това са само малка част от въпросите, на които трябва да си отговориш.
За заболявания фамилната обремененост играе роля, но пак не е 100% сигурно, че ще се предаде дадено заболяване на плода.

goldy_girl, при репродуктивни проблеми, възрастта е фактор, но за съжаление много млади хора се сблъскват с този проблем.

# 11
  • София
  • Мнения: 12 006
Хора...защо ме нападате ...?Все пак това е личен избор на всеки ,А и нямате идея на колко години съм ,това че на снимката изглеждам на 16 не означава че съм на 16 .
Начина ти на изразяване говори много повече за зрелостта ти, отколкото снимката. Годините не са основен фактор, за това колко зрял е един човек. Ти дори не комуникираш тук, а се врътваш като 5 годишна, на която не са й купили куклата от витрината, ... а въпроси ти зададохме. Утре ден като родиш и бебето не ти играе по свирката и на него ли ще се фръцнеш така?

# 12
  • Мнения: 294
Зряла или не в утрешния ден няма вие да и гледате детето, така че не знам какво го дъвкахте толкова. За едно ви питат,а вие,че сте компетентни до  десето го знаем всички вече.

# 13
  • София
  • Мнения: 12 006
Зряла или не в утрешния ден няма вие да и гледате детето, така че не знам какво го дъвкахте толкова. За едно ви питат,а вие,че сте компетентни до  десето го знаем всички вече.
Не са малко случаите на такива деца, които искат бебенце, понеже им доскучало в техникума и вече ще се правят на големи. Самото заглавие показва нагласата на това момиче към живота. Искам бебенце, звучи като да иска някаква играчка, ама детето не е играчка и не се гледа само с любов. Тя по никакъв начин не се аргументира, че това е осъзнат избор и че е наясно каква материална база ще й трябва, като се почне от първоначалните по-големи покупки и се стигне до ежедневните памперси, ритаки и пюрета, да не говорим ако се наложи да е на АМ. После увисваат на държавни помощи "щото и аз дете съм родила на тая държава" и от къде идват парите - от работещите. В случя помагаме на момичето да осъзнае какво я чака и да направи своя избор има ли възможност да гледа бебе. Никой не й казва да не го прави. Обаче тя какво направи -  Фръцна се точно като тинейджърка на която не да са й разрешили да иде на дискотека. Дори един смислен диалог не може да води ... бебе ще гледа... на какво ще го научи .. не знам.

# 14
  • Мнения: 9 196
Зачекнала е. Защото очевидно се опитва да планира нещата, така че да са успешни. Но и самите превантивни изследвания за които говори са си цифра и то сериозна.
Най-добре е първо с партньора си да обсъдят реалната финансова ситуация и според нея - пътища за действие бол и за бездействие също.

# 15
  • Мнения: 294
Добре, съгласявам се. Приемам подобни теми навътре защото самата аз в момента съм доста млада и бременна вече в 8ми месец. И смея да кажа, че много преди да започна с реалните опити за бебе, бях започнала с финансовите опити за това. И да много е трудно.

# 16
  • София
  • Мнения: 12 006
Добре, съгласявам се. Приемам подобни теми навътре защото самата аз в момента съм доста млада и бременна вече в 8ми месец. И смея да кажа, че много преди да започна с реалните опити за бебе, бях започнала с финансовите опити за това. И да много е трудно.
Ами ето - ти въпреки годините си /казваш, че си млада/ си осъзнала, че това дете иска и пари /най-общо казано/, ама не всички мислят по този начин. За това се опитавме да обясним на авторката, че за детето освен предварителни изследвания си трябват и финанси, ама тя се фръцнА.

# 17
  • Мнения: 294
Да наистина е така и то сериозни финанси. Живеех в чужбина и там първата ФМ струваше 300 евро. Не че в България е по-различно. И тук си плащам повечето изследвания, да не кажа 95%. 

# 18
  • Мнения: 111
Оф, аз пък сам на другия полюс. Хората много залитнаха именно по финансовото планиране и като дойде време да се ражда, майките и бащите на по 35-40. Според мен и да не си добре финансово, пак може да си гледаш детето и да го възпиташ да е добър и достоен човек. Много може да се говори по темата, но любовта в двама млади и желанието им да си имат дете е много по силен фактор и мотив според мен от всякакви финансови планирания и прочие суети.

# 19
  • Мнения: 9 196
Оф, аз пък сам на другия полюс. Хората много залитнаха именно по финансовото планиране и като дойде време да се ражда, майките и бащите на по 35-40. Според мен и да не си добре финансово, пак може да си гледаш детето и да го възпиташ да е добър и достоен човек. Много може да се говори по темата, но любовта в двама млади и желанието им да си имат дете е много по силен фактор и мотив според мен от всякакви финансови планирания и прочие суети.

А може и да си умреш спокойно със все бебето, защото не си платил за секцио, избор на екип и си следиш бременността само по каса.

# 20
  • Мнения: 9 475
Или пък да виснем на мама и тати. Как се гледа бебе без пари, много искам да ми се обясни? Бих си направила поне още 3-4 бебеНЦА ако е толкова лесно.

# 21
  • София
  • Мнения: 12 006
Оф, аз пък сам на другия полюс. Хората много залитнаха именно по финансовото планиране и като дойде време да се ражда, майките и бащите на по 35-40. Според мен и да не си добре финансово, пак може да си гледаш детето и да го възпиташ да е добър и достоен човек. Много може да се говори по темата, но любовта в двама млади и желанието им да си имат дете е много по силен фактор и мотив според мен от всякакви финансови планирания и прочие суети.
И я обясни как става тоя номер, че ми е интересно? За дрехите и играчките ще следиш групите за взаимопомощ във ФБ и ще чакаш на приятели и роднини, а за другите неща? За първоначалноте покупки /количка, кошакра, която ще играе роля и на креватче и т.н./ пак ще чакаш на тоя и оня да ти подаряват. Обаче какво правим с изследвания по време на бременноста, витамини и всички други хапчета и кремове, които съпровождат една нормална бременност, лекарски екип, АМ/пюрета, памперси, козметика??? Все ще чакаш някой нещо да ти подари, мама, тати, вуйна и стринка  да ти купи? А като порастне до степен да разбира горе-долу и попита защо другите деца ходят на екскурзии, а то не? Защо имат нови дрехи, а то не? Защо имат едиси какво, а то не?

# 22
  • Мнения: 337
Оф, аз пък сам на другия полюс. Хората много залитнаха именно по финансовото планиране и като дойде време да се ражда, майките и бащите на по 35-40. Според мен и да не си добре финансово, пак може да си гледаш детето и да го възпиташ да е добър и достоен човек. Много може да се говори по темата, но любовта в двама млади и желанието им да си имат дете е много по силен фактор и мотив според мен от всякакви финансови планирания и прочие суети.
И я обясни как става тоя номер, че ми е интересно? За дрехите и играчките ще следиш групите за взаимопомощ във ФБ и ще чакаш на приятели и роднини, а за другите неща? За първоначалноте покупки /количка, кошакра, която ще играе роля и на креватче и т.н./ пак ще чакаш на тоя и оня да ти подаряват. Обаче какво правим с изследвания по време на бременноста, витамини и всички други хапчета и кремове, които съпровождат една нормална бременност, лекарски екип, АМ/пюрета, памперси, козметика??? Все ще чакаш някой нещо да ти подари, мама, тати, вуйна и стринка  да ти купи? А като порастне до степен да разбира горе-долу и попита защо другите деца ходят на екскурзии, а то не? Защо имат нови дрехи, а то не? Защо имат едиси какво, а то не?

И какво е залключението? Ако си по беден няма да имаш деца , така ли ?

# 23
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Оф, аз пък сам на другия полюс. Хората много залитнаха именно по финансовото планиране и като дойде време да се ражда, майките и бащите на по 35-40. Според мен и да не си добре финансово, пак може да си гледаш детето и да го възпиташ да е добър и достоен човек. Много може да се говори по темата, но любовта в двама млади и желанието им да си имат дете е много по силен фактор и мотив според мен от всякакви финансови планирания и прочие суети.
И я обясни как става тоя номер, че ми е интересно? За дрехите и играчките ще следиш групите за взаимопомощ във ФБ и ще чакаш на приятели и роднини, а за другите неща? За първоначалноте покупки /количка, кошакра, която ще играе роля и на креватче и т.н./ пак ще чакаш на тоя и оня да ти подаряват. Обаче какво правим с изследвания по време на бременноста, витамини и всички други хапчета и кремове, които съпровождат една нормална бременност, лекарски екип, АМ/пюрета, памперси, козметика??? Все ще чакаш някой нещо да ти подари, мама, тати, вуйна и стринка  да ти купи? А като порастне до степен да разбира горе-долу и попита защо другите деца ходят на екскурзии, а то не? Защо имат нови дрехи, а то не? Защо имат едиси какво, а то не?
И какво е залключението? Ако си по беден няма да имаш деца , така ли ?
Не казах това. Обаче детето не е кариз или играчка. То е отговоррност и разчита на родителите си. Преди да го създадеш, трябва да си направиш сметка, можеш ли да е поемеш разходите по него, а не да чакаш на подаръци и то да няма никакво развитие, понеже ти те можеш да му помеш разхдите.

# 24
  • Мнения: 4 765
Разходите за едно дете нарастват правопропорционално на годините му. С умиление си спомням, когато харчовете ми се ограничаваха до памперси, пюрета и някоя друга дрешка или играчка.

В момента детето ми е в първи клас - освен разходите за училище (храна, екскурзии, пособия) имаме разходи за извънкласни дейности, ходене по развлечения (рождени дни, спектакли, концерти) и бюджетно перо ''и аз съм човек'', включващо купуването на неща по негово желание. На тази възраст вече започват да гледат кой какво донесъл в училище и у дома са безкрайни преговори дали и аз няма да склоня да му купя еди какво си и ако може, още по-хубаво, че да е много куул (както обича да се изразява). При това става въпрос за едно съвсем стандартно дете със стандартни потребности и като цяло здраво (е, има си слаби места, за които вземаме специални мерки, но като цяло нищо особено).

Вярно е, че едно дете може да се гледа и с две, и с двеста, но много зависи кой какво разбира под ''гледане''.

# 25
  • Мнения: 294
Аз под гледане разбирам да успявам сама да покривам основните разходи плюс тези под знаменател " и аз съм човек, който трябва да е куул😂 " А вече помощ от баба или друг роднина да е добре дошла, но не и наложителна.

# 26
  • Мнения: 111
От три години съм сама в къщи с детето, ММ ходи на работа, нямаме помощ от никого, защото живеем на 3000 км от най-близката баба/роднина/приятел, не сме плащали за избор на екип/секцио, 3/4д скенери и прочие "модерни" неща, без които видиш ли няма как да се роди едно бебе. Но уви, родих нормално с ММ в един родилен център, само аз той и една сестра. Ох щях да забравя, живеем под наем на една средна заплата и на детето ама никък не му липсват каквито и да неща. Даже мисля, че прекалихме с книжките и играчките. Сега стаягаме градина, после и училище, абе какво да ви кажа "труден и тежък" е живота, като се обичаш с човека до теб и имаш дете, а пък парите ей тъй не ни интересуват.  Втриса ме от тази меркатилност и консуматорско мислене. Живи и здрави да са нашите майки и бащи, и да ги питаш, как успяха да отгледат по две че даже и три деца без екип/секцио/кремчета/супер-дупер модерни прегледи всяка седмица при педито Sad 
Истински герой са те, ама не съм сигурна за наследниците им!

# 27
  • Мнения: 4 765
Не бъди толкова саркастична, а се радвай, че не ти се налага да ходите всяка седмица на супер модерни прегледи при педиатъра или други специалисти, не дай си боже.

И пак опираме до разбирането какво означава ‘гледане’. За майка ми беше недопустимо да пиша с граматични, пунктуационни и правописни грешки, но ми се струва, че за много родители не е било така.

Меркантилността и консуматорското мислене нямат нищо общо с това да се стремиш да осигуриш на детето си добър старт в живота. Книжките и играчките са само малка част от този старт.

# 28
  • София
  • Мнения: 12 006
От три години съм сама в къщи с детето, ММ ходи на работа, нямаме помощ от никого, защото живеем на 3000 км от най-близката баба/роднина/приятел, не сме плащали за избор на екип/секцио, 3/4д скенери и прочие "модерни" неща, без които видиш ли няма как да се роди едно бебе. Но уви, родих нормално с ММ в един родилен център, само аз той и една сестра. Ох щях да забравя, живеем под наем на една средна заплата и на детето ама никък не му липсват каквито и да неща. Даже мисля, че прекалихме с книжките и играчките. Сега стаягаме градина, после и училище, абе какво да ви кажа "труден и тежък" е живота, като се обичаш с човека до теб и имаш дете, а пък парите ей тъй не ни интересуват.  Втриса ме от тази меркатилност и консуматорско мислене. Живи и здрави да са нашите майки и бащи, и да ги питаш, как успяха да отгледат по две че даже и три деца без екип/секцио/кремчета/супер-дупер модерни прегледи всяка седмица при педито Sad 
Истински герой са те, ама не съм сигурна за наследниците им!
Това, че ти си подходила изключително безотговорно към бременноста и раждането, с мисълта "абе при мен всичко ще е 6", не означава, че си пример за подражание. И само може да се радваш, че не ти се е налагало да правиш "такива модерни прегледи" по време на бременноста и че си родила само "с една сестра в някакво си родилно". А под наем на една средна заплата много неща ще му залипсват на дедето, просто още е прекалено малко - има малко харчове, отделно грам не разбира нищо. Почакай да попорасне и да види разликата м/у себе си и идругите деца.  Средни доходи + квартира + дете не е равно на "не му липсват каквото и да е неща".

# 29
  • Мнения: 111
Това, че ти си подходила изключително безотговорно към бременноста и раждането, с мисълта "абе при мен всичко ще е 6", не означава, че си пример за подражание. И само може да се радваш, че не ти се е налагало да правиш "такива модерни прегледи" по време на бременноста и че си родила само "с една сестра в някакво си родилно". А под наем на една средна заплата много неща ще му залипсват на дедето, просто още е прекалено малко - има малко харчове, отделно грам не разбира нищо. Почакай да попорасне и да види разликата м/у себе си и идругите деца.  Средни доходи + квартира + дете не е равно на "не му липсват каквото и да е неща".

Е вие най-добре знаете, как аз подхождам (безотговорно) към бременноста и раждането. Познаваме се от толкова много време, че и дете ми знаете от какво има нужда. Направо да ви напиша на лични банковата си сметка или пощенски адрес, ако имате нещо излишно, втора употреба - каквито и да е неща.

Опитвам се да напиша една две добронамерени думи за един млад човек като Поли, който видимо има нужда от малко кураж, и трябваше да стигна до иронични обяснителни постове, за да задоволя нечии форумен глад...

Весели празници на всички, и дано всеки намери своя път на радост и успех през идната година! На Поли и други желаещи майки в детеродна възраст, пожелавам им скоро да гушкат в ръцете си най-прекрасното нещо в света - тяхното детенце!

# 30
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Това, че ти си подходила изключително безотговорно към бременноста и раждането, с мисълта "абе при мен всичко ще е 6", не означава, че си пример за подражание. И само може да се радваш, че не ти се е налагало да правиш "такива модерни прегледи" по време на бременноста и че си родила само "с една сестра в някакво си родилно". А под наем на една средна заплата много неща ще му залипсват на дедето, просто още е прекалено малко - има малко харчове, отделно грам не разбира нищо. Почакай да попорасне и да види разликата м/у себе си и идругите деца.  Средни доходи + квартира + дете не е равно на "не му липсват каквото и да е неща".
Е вие най-добре знаете, как аз подхождам (безотговорно) към бременноста и раждането. Познаваме се от толкова много време, че и дете ми знаете от какво има нужда. Направо да ви напиша на лични банковата си сметка или пощенски адрес, ако имате нещо излишно, втора употреба - каквито и да е неща.

Опитвам се да напиша една две добронамерени думи за един млад човек като Поли, който видимо има нужда от малко кураж, и трябваше да стигна до иронични обяснителни постове, за да задоволя нечии форумен глад...

Весели празници на всички, и дано всеки намери своя път на радост и успех през идната година! На Поли и други желаещи майки в детеродна възраст, пожелавам им скоро да гушкат в ръцете си най-прекрасното нещо в света - тяхното детенце!
Aми не се цупи, но това, че се биеш в гърдите, как почти не си следила бременността и как си родила при който е бил на смяна, където е по-евтино... си е чиста доза безотговорност към теб самата и към детето. Тези глезотии като 4д, не са измислени, само за да си видиш бебето с по-ясна картина...колко е сладко. Ама ти не си си направила труда даже да разбереш за каква им е основната функция. Да не говорим за други неща. Оставила си се по течението и си пробвала може ли почти без пари да родиш, затова радвай се че при теб късмета е проработил и не ти се е  налагало да ходиш на "модерни" прегледи. Нищо добронамерено няма в думите ти, че бебе се ражда и гледа без пари. Може само да подведеш някоя млада девойка, да затъне в заеми, ако няма роднини да й дадат и да я подпомагат безвъзмедно.

# 31
  • Мнения: 111
Afrodita, ти честно ли не разбра какво написах или само така за....?!
В държавата където понастоящем живея, здравеопазването е напълно безплатно за всички, като за бременните дори и лекарствата са безплатни. По правило, ако бремеността ти е безпорблемна, имаш само контролни прегледи на определен период в местното родилно. Ако вскичко е наред с бремеността имаш право да си избираш къде да родиш (домашно, в родилен център, в болнично отделение и т.н, даже на теория и на поляната на село може да родиш стига да си уведомил предварително съответните здравни органи за да те държат под око в дена на раждането). Няма избор на екип в държавната болница, няма безконтролни секциота, хората насърчават естественното раждане с партньор, и секцио се прилага само при необходимост. Това е по моето "безотговорно" следене на бременост, което гледам в една 80 милионна държава май е най-масова проява.  Хайде сега сложи знаците +, - и = на подходящите места в уравнението и пак сподели къде видя безотговорност! И да има, какво още да научиш в този форум, стига да прочетеш и опиташ да разбереш другата гледна точка. С най-дбри намерения оставам към всякаква форма на полезност в мненията във форума, но тендециозното черногледство отблъсква мен, както и доста дами обърнали се за малко помощ и разбиране.

# 32
  • София
  • Мнения: 10 642
Не може да сравняваш живеенето в България с това в друга държава! Айде направи го това в България и пак ще си говорим!

# 33
  • Мнения: 4 765
В държавата където понастоящем живея, здравеопазването е напълно безплатно за всички, като за бременните дори и лекарствата са безплатни.

Безплатно здравеопазване няма никъде - само за тези, които всеки месец плащат здравни осигуровки. А за съжаление има случаи, в които дори при платени здравни осигуровки, пак се налага да ходиш на ''частно''.

# 34
  • Мнения: 337
От три години съм сама в къщи с детето, ММ ходи на работа, нямаме помощ от никого, защото живеем на 3000 км от най-близката баба/роднина/приятел, не сме плащали за избор на екип/секцио, 3/4д скенери и прочие "модерни" неща, без които видиш ли няма как да се роди едно бебе. Но уви, родих нормално с ММ в един родилен център, само аз той и една сестра. Ох щях да забравя, живеем под наем на една средна заплата и на детето ама никък не му липсват каквито и да неща. Даже мисля, че прекалихме с книжките и играчките. Сега стаягаме градина, после и училище, абе какво да ви кажа "труден и тежък" е живота, като се обичаш с човека до теб и имаш дете, а пък парите ей тъй не ни интересуват.  Втриса ме от тази меркатилност и консуматорско мислене. Живи и здрави да са нашите майки и бащи, и да ги питаш, как успяха да отгледат по две че даже и три деца без екип/секцио/кремчета/супер-дупер модерни прегледи всяка седмица при педито Sad 
Истински герой са те, ама не съм сигурна за наследниците им!
Това, че ти си подходила изключително безотговорно към бременноста и раждането, с мисълта "абе при мен всичко ще е 6", не означава, че си пример за подражание. И само може да се радваш, че не ти се е налагало да правиш "такива модерни прегледи" по време на бременноста и че си родила само "с една сестра в някакво си родилно". А под наем на една средна заплата много неща ще му залипсват на дедето, просто още е прекалено малко - има малко харчове, отделно грам не разбира нищо. Почакай да попорасне и да види разликата м/у себе си и идругите деца.  Средни доходи + квартира + дете не е равно на "не му липсват каквото и да е неща".
Абе афродита ти на кой свят живееш , не може всички да са равни има богати и бедни.. Жената си обича детето , нахранено ,изкъпано с чисти дрехи, каквото може прави.Пък че няма да отиде на една или две екскурзии или , че няма да има айфон , на кого му пука? Един ден като порастне ще се оправя само..

# 35
  • Мнения: 9 196
goldy_girl, като толкова не ви интересуват парите, защо станахте гурбетчии на 3000 км питам аз ...?

# 36
  • Мнения: 547
Оф, аз пък сам на другия полюс. Хората много залитнаха именно по финансовото планиране и като дойде време да се ражда, майките и бащите на по 35-40. Според мен и да не си добре финансово, пак може да си гледаш детето и да го възпиташ да е добър и достоен човек. Много може да се говори по темата, но любовта в двама млади и желанието им да си имат дете е много по силен фактор и мотив според мен от всякакви финансови планирания и прочие суети.

А може и да си умреш спокойно със все бебето, защото не си платил за секцио, избор на екип и си следиш бременността само по каса.
Салсиша винаги съм се кефила жаргонно казано на твоите мнения,но това не мога да го разбера?!
Ако родиш в държавна болница,без недай си Боже избор на "божествен " екип , който да те среже и си следял бременноста си по каса , значи си безотговорен към живота на детето си ли ??

# 37
  • Мнения: 9 196
Ако говорим за България - да. 100% безхаберие и безотговорност е следенето само по каса и случайния израждащ. Та по здравна каса няма дори и Фетална морфология, за каква отговорност изобщо ми говориш ...

# 38
  • Мнения: 294
Хич не се кефя на Salsisha, но когато е права /повечето пъти/, значи е права. Тя е много хаплива, но пише нещата по такъв начин, че те кара да прочетеш коментара 3 пъти и наистина да се замислиш над думите и. За мен, като неопитна бъдеща майка и съпруга, е изключително полезна.

# 39
  • Мнения: 547
Аз фетална морфология направих 1 път около 20та седмица. Следях се само по здравна каса и не съм плащала за частни прегледи,тъй като бебето на всеки преглед го гледах на 3d и имам снимки от всяко посещение. Родих в голяма,но държавна болница,нормално,без упойки и при който беше на смяна.Благодаря на екипа че съм съм само 1 вътрешен шев.
Когато бременноста се развива нормално и всичко е наред , не мисля че всички тези плащания от типа  "виж колко загрижена майка съм" , са задължителни и са знак че родителя ще бъде най-прекрасния и загрижен на света.
С такъв тип изказване младите момичета които не могат да си позволят 1500+ за раждане и още незнам колко за частни прегледи,  ще решат че са негодни да да майки.
Твърдо седя зад това,  че съм всеотдайна майка на 5.месечния  ми син и той е най-обичаното дете на света за мен,без да съм пръснала сума пари.
Просто не мисля,че винаги трябва да сме толкова крайни и за всяка ситуация да има едно единствено правилно решение,  а всеки взел различно такова да е безотговорен и лош. Simple Smile

# 40
  • Мнения: 9 196
Направила си ФМ, но иначе си била САМО по каса? Коя пътека по каса поема ФМ?

Когато бременността е наред ... и откъде знаеш, че е наред, след като не проверяваш? Надяваш се.  Как изкара 20 седмици, без да се замислиш има ли бебето всички крака, ръце, Даун? Те са нормлани бременностите на деца с увреждания, да не мислиш, че ти излизат рунически символи по корема.

Шанс, лотария и стискане на левчетата. Това е идеалния пример за безотговорност, безхаберие, наивност и още неща, които няма да напиша.

И да - ако един път в живота си нямаш 1500 лева за да родиш, най-вероятно си негоден или все още негоден за родител. Съвсем друг е момента, ако бременността е наистина проследявана и няма индикации да се налага да ги даваш 1500те лева, но пак ще са дадени дотогава.

5 месечното ти дете може и да е обичано, но ако още не ти се дават пари и носи само дрехи втора употреба от Продавалника, някак ... олеква "любовта". Памперси поне купуваш ли му, или и те са излишен разход?

# 41
  • Мнения: 547
Мила моя  ФМ струва 100-200лв . Simple Smile  Крака,ръце,сърце и всички органи на детето се гледат по ЖК . Както споменах абсолютно всеки път съм го гледала на 3d ехограф БЕЗ ПАРИ . Знаех как ще изглежда още преди да го родя Simple Smile Какво повече трябваше да му видя според теб?
Това че не напълних гушата на някой лекар който ще ме среже за 30мин докато си пие кафето не ме прави по-малко майка от теб.
И повярвай ми детето ми не носи дрехи втора употреба и си има всичко в изобилие Simple Smile

# 42
  • Мнения: 9 196
Как има всичко в изобилие, като не искаш да даваш пари?

Последно може ли без пари, или не може? Как се топлите, гуми ли горите?

# 43
  • Мнения: 547
Тук въпроса е за даване на пари за неща от които в някои случаи няма нужда повреме на бременност и раждане.Ако намаш още с какво да ме обориш по темата,няма смисъл да продължаваме спора Simple Smile

# 44
  • София
  • Мнения: 10 642
И какво като детето носи дрехи втора употреба? Или си загрижена майка, само ако хвърляш куп пари за нови маркови дрехи. Толкова бързо се израстват, че една дрешка се облича 4-5 пъти...

Последна редакция: вт, 18 дек 2018, 01:53 от Nandin

# 45
  • Мнения: 9 196
Тук въпроса е за даване на пари за неща от които в някои случаи няма нужда повреме на бременност и раждане.Ако намаш още с какво да ме обориш по темата,няма смисъл да продължаваме спора Simple Smile

Тук въпроса е за пари генерално, по принцип. Наличие и отстъствие. Защото, като ги няма е все тая има ли нужда или не. Защото ги няма.

Нандин - не. Прави те супер загрижена, ако нямаш пари да си обличаш и храниш детето, но пък "искаш бебенце". Загрижена и отговорна майка. Ток.

Аз лично, опикани и оповръщани от други деца дрехи за бебето не купувам. Даже и да ми плащат - няма да ги взема.

# 46
  • Мнения: 9 475
Определено не смятам, че бременността трябва да се следи само ЗК. Така ги претупват тия прегледи, че нямам думи, а отпред има опашка от 50 жени. Ако се почувстваш зле през нощта никой няма да ти вдигне телефона. Ами да, звучи ми безотговорно. Пък и щом още от следенето гледаме да спестим някой лев не ми се мисли за икономиите по-нататък.

# 47
  • София
  • Мнения: 12 006
Ако говорим за България - да. 100% безхаберие и безотговорност е следенето само по каса и случайния израждащ. Та по здравна каса няма дори и Фетална морфология, за каква отговорност изобщо ми говориш ...
Съгласна съм с това.
goldy_girl Щом не сте в БГ нещата са коренно различни и твоето мнение е подвеждащо в случая, т.к. няма място за сравнение между Б-я и нормална европейска страна нито в здравеопазването, нито в заплащането. Пробвай в БГ да си на квартира, да работи само мъжа ти за средна работна заплата която е към 1100-1200лв. да видим до къде ще стигнете - до никъде, сметките няма да си покриете даже без бебе. Затова спри да подвеждаш момичетата, които живеят в БГ. Сласиша е права - защо не си останахте в БГ, като толкова не те интересуват парите, а отидохте на 3000 км.?


---------------------
Мила моя  ФМ струва 100-200лв . Simple Smile  Крака,ръце,сърце и всички органи на детето се гледат по ЖК . Както споменах абсолютно всеки път съм го гледала на 3d ехограф БЕЗ ПАРИ . Знаех как ще изглежда още преди да го родя Simple Smile Какво повече трябваше да му видя според теб?
Това че не напълних гушата на някой лекар който ще ме среже за 30мин докато си пие кафето не ме прави по-малко майка от теб.
И повярвай ми детето ми не носи дрехи втора употреба и си има всичко в изобилие Simple Smile
Може и да си го гледала, ама при кого? Дали е при профилиран спациалист - не.

# 48
  • Мнения: 547
Ако говорим за България - да. 100% безхаберие и безотговорност е следенето само по каса и случайния израждащ. Та по здравна каса няма дори и Фетална морфология, за каква отговорност изобщо ми говориш ...
Съгласна съм с това.
goldy_girl Щом не сте в БГ нещата са коренно различни и твоето мнение е подвеждащо в случая, т.к. няма място за сравнение между Б-я и нормална европейска страна нито в здравеопазването, нито в заплащането. Пробвай в БГ да си на квартира, да работи само мъжа ти за средна работна заплата - към 1100-1200лв. да видим до къде ще стигнете - до никъде, сметките няма да си покриете даже без бебе. Затова спри да подвеждаш момичетата, които живеят в БГ.


---------------------
Мила моя  ФМ струва 100-200лв . Simple Smile  Крака,ръце,сърце и всички органи на детето се гледат по ЖК . Както споменах абсолютно всеки път съм го гледала на 3d ехограф БЕЗ ПАРИ . Знаех как ще изглежда още преди да го родя Simple Smile Какво повече трябваше да му видя според теб?
Това че не напълних гушата на някой лекар който ще ме среже за 30мин докато си пие кафето не ме прави по-малко майка от теб.
И повярвай ми детето ми не носи дрехи втора употреба и си има всичко в изобилие Simple Smile
Може и да си го гледала, ама при кого? Дали е при профилиран спациалист - не.

Да ти изпратя координати дя видиш дали е ?? Колко струва при "професионалистите" ,.че ние простолудието ходим при съседката да ни гледа на карти как е бебето Simple Smile

# 49
  • София
  • Мнения: 12 006
Не става въпрос колко струва, а какъв е капацитета на лекаря, иначе казано за какво е учил. Има си обикновени АГ има си и тясно профилирани в различни области лекари.

# 50
  • Мнения: 9 475
Афродита, не можеш да ги убедиш, че не е нормално да се подхожда така към бременност. И да, наистина са навързани нещата. После се почва с количките и дрешките от благотворителния подфорум, после ранно захранване, защото АМ е скъпо и т.н.

# 51
  • София
  • Мнения: 12 006
Афродита, не можеш да ги убедиш, че не е нормално да се подхожда така към бременност. И да, наистина са навързани нещата. После се почва с количките и дрешките от благотворителния подфорум, после ранно захранване, защото АМ е скъпо и т.н.
Свързани са, да. Убедила съм се, че както се отнасят с бременността си и раждането, така и с детето после, като се почне от бебешкия период до ... до когато го гледат. Лошото е, че подвеждат млади момичета как не им трябват пари за да родят, за бременността не им трябвали пари и всичко било по ЗК,  а бебето едва ли не само с любов се гледа, другото пада от небето. Подведените по този начин, забременяват и се сблъскват челно с реалността.

# 52
  • Мнения: 547
Как да се падхожда бе мила? Кажи ми нещо което ти си видяла на частните ти прегледи,а аз не съм? Какво значи да убедите че така не се падхожда? И какво общо имат хората от подфорума за колички и незнам си какво си с темата която обсъждаме? От кое съм се лишила мен или детето ми повреме на бременност в името на това да спестя? То ви се пише и обяснява,но толкова сте убедени в себе си и правотата си , че.чак не можете да повярвате ,.че има и лекари специалисти които си вършат работата без да им се плаща допълнително.И да за специалист говоря,препоръчан ми от завеждащата отделението на най-голямата.болница в Южна България.
Много се отклонихме от темата на авторката,  затова спирам. Пък и то диалог тук не се води,  а само спорове.

# 53
  • София
  • Мнения: 12 006
Как да се падхожда бе мила? Кажи ми нещо което ти си видяла на частните ти прегледи,а аз не съм? Какво значи да убедите че така не се падхожда? И какво общо имат хората от подфорума за колички и незнам си какво си с темата която обсъждаме? От кое съм се лишила мен или детето ми повреме на бременност в името на това да спестя? То ви се пише и обяснява,но толкова сте убедени в себе си и правотата си , че.чак не можете да повярвате ,.че има и лекари специалисти които си вършат работата без да им се плаща допълнително.И да за специалист говоря,препоръчан ми от завеждащата отделението на най-голямата.болница в Южна България.
Много се отклонихме от темата на авторката,  затова спирам. Пък и то диалог тук не се води,  а само спорове.
Кой е тоя специалист и по какво е специалист, който те е преглеждал безплатно на всеки преглед? Не с направление, а безплатно? Ще ми е интересно да чуя за такъв лекар в БГ. До колкото знам безплатен обяд няма, ама ти си вярвай, че с прегледите по ЗК, правиш всичко необходимо.

# 54
  • Мнения: 547
Др. Теодор Мерджанов от Пловдив...има достатъчно и в форума писано за него. Simple Smile
Щом сте толкова очудени може да прочетете и други мнения на жени водили при него ЖК ,че аз явно ви лъжа.
Дами оставям ви , наистина не обичам да споря,а и вече това мое обясняване като на ученичка пред дъската взе да ме дразни.
Никъде не съм казала че не трябват пари зя отглеждането на дете,трябват и то доста. Това което аз исках да кажа беше съвсем друго и се отнасяше за следенето на бременноста. А то от къде тръгнах и вие стигнахте до горене на гуми да се топля,искане на колички и нз си кво от форума и т.н. простотии.
Дай Боже повече перфектни и загрижени майки като вас. Хубав ден на всички пожелавам  Simple Smile

Последна редакция: вт, 18 дек 2018, 10:00 от DreamingGirl

# 55
  • Мнения: 9 475
О, не, не, не! Извинявай, но ти или си трол или умишлено даваш подвеждаща информация. Лошото е, че може да доведе до ужасни последици и дано те баннат преди някой да се е вързан на тъпотиите ти. Д-р Мерджанов НЕ преглежда безплатно на ВСЕКИ преглед. Следи по здравна каса, но всички допълнителни изследвания се плащат. ДОПЪЛНИТЕЛНИТЕ! Но те не са по-малко наложителни.

Ще помоля модовете да не ме трият! Ти наистина не правиш разлика между това, което покрива ЗК и това, което НЕ покрива, но ТРЯБВА да се направи, на всичко отгоре даваш грешна информация за лекари в публичен форум. Всичко това отговаря и на грамотността ти, а ти си крайно неграмотна.

# 56
  • Мнения: 547
О, не, не, не! Извинявай, но ти или си трол или умишлено даваш подвеждаща информация. Лошото е, че може да доведе до ужасни последици и дано те баннат преди някой да се е вързан на тъпотиите ти. Д-р Мерджанов НЕ преглежда безплатно на ВСЕКИ преглед. Следи по здравна каса, но всички допълнителни изследвания се плащат. ДОПЪЛНИТЕЛНИТЕ! Но те не са по-малко наложителни.

Ще помоля модовете да не ме трият! Ти наистина не правиш разлика между това, което покрива ЗК и това, което НЕ покрива, но ТРЯБВА да се направи, на всичко отгоре даваш грешна информация за лекари в публичен форум. Всичко това отговаря и на грамотността ти, а ти си крайно неграмотна.
Освен ФМ кои са допълнителните които се плащат и са належащи? Може ако искаш и на ЛС да пишеш,че поне да не спамим темата Simple Smile

# 57
  • София
  • Мнения: 12 006
О, не, не, не! Извинявай, но ти или си трол или умишлено даваш подвеждаща информация. Лошото е, че може да доведе до ужасни последици и дано те баннат преди някой да се е вързан на тъпотиите ти. Д-р Мерджанов НЕ преглежда безплатно на ВСЕКИ преглед. Следи по здравна каса, но всички допълнителни изследвания се плащат. ДОПЪЛНИТЕЛНИТЕ! Но те не са по-малко наложителни.

Ще помоля модовете да не ме трият! Ти наистина не правиш разлика между това, което покрива ЗК и това, което НЕ покрива, но ТРЯБВА да се направи, на всичко отгоре даваш грешна информация за лекари в публичен форум. Всичко това отговаря и на грамотността ти, а ти си крайно неграмотна.
Съгласна съм с написаното!
За конкретния доктор - не знам за него, но както казах няма безплатен обяд и лекари, които прегледждат безлатно, т.е. извън ЗК и направления /не че и те са безплатни, ама много хора приравняват неплащането на преглед, т.е. с направление, с безплатно/.
DreamingGirl  - наистина не си се поинтересувала, какво е необходимо и си се оставила по течението, демек по ЗК. Това е безотговорно отношение, за което говорим. ФМ е само една от належащите платени. Другите би следвало да ги знаеш, но както казах не си се инересувала. Един приятелски съвет - ако имаш второ не го оставяй и него на късмета.

# 58
  • Мнения: 4 765
goldy_girl Щом не сте в БГ нещата са коренно различни и твоето мнение е подвеждащо в случая, т.к. няма място за сравнение между Б-я и нормална европейска страна нито в здравеопазването, нито в заплащането. Пробвай в БГ да си на квартира, да работи само мъжа ти за средна работна заплата която е към 1100-1200лв. да видим до къде ще стигнете - до никъде, сметките няма да си покриете даже без бебе. Затова спри да подвеждаш момичетата, които живеят в БГ. Сласиша е права - защо не си останахте в БГ, като толкова не те интересуват парите, а отидохте на 3000 км.?

И в чужбина не може т.е. може, но с цената на известни лишения! И това го твърдя съвсем отговорно като живееща от 12 години в чужбина, родила детето си тук и гледаща го тук. Даже в западноевропейските държави разслоението е още по-голямо и започва едва ли не от детската градина. И понеже по стечение на обстоятелствата имаме приятели с различни финансови възможности, различна религия и съответно различни виждания за света, това се вижда и при децата. И изобщо не говоря за дрехи и играчки, говоря за това как децата възприемат света, какво знаят за него, как се отнасят към околните, особено когато тези околни са по един или друг начин различни от тях.

Момичета, оставете конкретните прегледи и мислете по-глобално и в перспектива. Както написах по-горе, разходите за едно дете растат правопропорционално на годините му. Много е важно всеки сам за себе си да е наясно с приоритетите си. За всеки човек те са различни, както са различни и нещата, които би могъл да пожертва, за да задоволи приоритети си.

Последна редакция: вт, 18 дек 2018, 10:47 от Nedinka

# 59
  • Мнения: 111
След като се поразапениха някои участнички в "градивната" дискусия, да уточним някои изводи:

1. В България, ако не си с 2000-3000 лв в джоба, изобщо не си помисляй да раждаш. Ама живееш на село, работите двама за 800лв. Не, Не и Не! Дете ще имаш като станеш на 40 и евентуално си емигрирала към големия град или по чужбинско.
2. Ако въпреки това решиш да забременееш и всичко с бремеността върви гладко (повтарям ГЛАДКО), ти отново постъпваш безотговорно като не си през ден при избрания специалист да те изследва. Това да не знаеш пола, очите, носа, дали е русо преди да си родила, направо се връщай в пещерата от която си изпълзяла.
3. Като дойде време за раждането, и ти си пропуснала да си сформираш звезден екип от доценти от БАН и  отидеш да раждаш при, който е на смяна, направо да ти вземат детето още в родилно за огромното безхаберие, което си проявила. Ма как ще раждаш без екип Ма, ти си бедна, марш там при ....
4.За бъдещи разходи - Нямаш шанс! Направо да си останеш само с една котка/куче и да не се хабиш за дете...

Драги дами, не поради финансови причини съм далече от България, но като ви чета тук си мисля, че май съм направила правилен избор да съм далече от такава форумна колективна съвест, която раздава банове и сипе закани, защото изразих човешката си позиция и подкрепа.

Всичко добро желая на всички!

# 60
  • Мнения: 9 196
А поради какви причини си там Голди? Какви други причини за емиграция съществуват? Да не би да си бягала от война, или да си политически преследвана? Че дори и тези, с такава заявка и те не емигрират в Албания, а в Западна Европа ... другите причини ги разправяй на някой друг.

При бременност и раждане, риска за усложнения и проблеми е 50/50. Ако някой не ги е имал /засега/ не ги прави по-малко възможни и по-малко страшни. И го казвам след много, много проблеми, за които ако разчитах на ЗК, нямаше да съм жива и да си водим тази тъпа дискусия, как се живее само със слънце и любов.

Тук 2 потребителки, хвърлят в коша медицината, защото не са имали проблеми. Но хиляди в другите подфоруми са ги имали, може да хвърлите едно око ... като се почне от осакатяване на децата и майките, та до смърт на същите.

# 61
  • София
  • Мнения: 10 642
Аз се следих по ЗК (изключвам ФМ). Ами на консултациите холучавах повече от момичетата, които ходеха на частно. И преди Salsisha да е скочила - ами не не ми е била съвсем безпроблемна бременността - бях на Клексан, пиех хапчета за кръвно и щитовидна жлеза, бях на инсулин... Ехографията не е основния преглед в акушерството.

# 62
  • Мнения: 9 196
Аз се следих по ЗК (изключвам ФМ). Ами на консултациите холучавах повече от момичетата, които ходеха на частно. И преди Salsisha да е скочила - ами не не ми е била съвсем безпроблемна бременността - бях на Клексан, пиех хапчета за кръвно и щитовидна жлеза, бях на инсулин... Ехографията не е основния преглед в акушерството.

Нандин, ти изобщо не си пример за норма, знаеш защо.

За другото - няма как. Някои процедури, манипулации и изследвания просто не съществуват по каса, а без тях ... няма как.

# 63
  • София
  • Мнения: 12 006
След като се поразапениха някои участнички в "градивната" дискусия, да уточним някои изводи:

1. В България, ако не си с 2000-3000 лв в джоба, изобщо не си помисляй да раждаш. Ама живееш на село, работите двама за 800лв. Не, Не и Не! Дете ще имаш като станеш на 40 и евентуално си емигрирала към големия град или по чужбинско.
2. Ако въпреки това решиш да забременееш и всичко с бремеността върви гладко (повтарям ГЛАДКО), ти отново постъпваш безотговорно като не си през ден при избрания специалист да те изследва. Това да не знаеш пола, очите, носа, дали е русо преди да си родила, направо се връщай в пещерата от която си изпълзяла.
3. Като дойде време за раждането, и ти си пропуснала да си сформираш звезден екип от доценти от БАН и  отидеш да раждаш при, който е на смяна, направо да ти вземат детето още в родилно за огромното безхаберие, което си проявила. Ма как ще раждаш без екип Ма, ти си бедна, марш там при ....
4.За бъдещи разходи - Нямаш шанс! Направо да си останеш само с една котка/куче и да не се хабиш за дете...

Драги дами, не поради финансови причини съм далече от България, но като ви чета тук си мисля, че май съм направила правилен избор да съм далече от такава форумна колективна съвест, която раздава банове и сипе закани, защото изразих човешката си позиция и подкрепа.

Всичко добро желая на всички!
1. Горе-долу вярно. Само за бременноста /нормална, не рискова, не проблемна - нормална/ ти заминават към 1000лв., после за раждането още толкова.
2. Следенето и правенето на изследвания, гледане на 4д - това не са глезотии за да си видиш цвета на очите на бебето и как изглежда. Недоумявам как раждали жени не знаят за какво са тези изследвания и уреди и каква им е основната функция, покрай която лекарите показват бебето, че да се радват мамите. Жалко е, да мислите, че са "само за кефа да си видиш бебето". Безотговорно е човек да не се следи и да чака на 2 прегледа по ЗК. И интересно как знаете, че няма проблем след като не се преглеждате /това преди да се роди/.
3. Раждане без избр на екип си е рисково в Б-я и отношението е различно. Факт. Късмет вадят тези, които нямат проблеми по време на раждане и детето първите мин след него. Има и късметлийки, да, не го отричам. Едно време и на полето са раждали - без екип без нищо.
4. Бъдещите разходи ... редно е да имаш за първоначалните покупки - креватче /с матрак, чаршафи и завивки и т.н./, количка, козметика, дрешки, корито и други подобни, да не ги изброявам.  То ясно, че няма как да си заделиш пари за разхдите до 18тата му  годишниниа, но е редно да си наясно от какво ще имаш нужда първоначално. А не да чакаш на тоя и оня.

# 64
  • Мнения: 9 196
Безотговорно и нечестно е да не се следи бебето за увреждания, най-вече спрямо същото това бебе ... не малко деца са родени за да прекарат живот в страдания и кошмари, точно от неглижиране.

# 65
  • Мнения: 9 475
Разбира се, че е безотговорно спрямо бебето, Голди. Като си спестиш една ФМ няма как да разбереш ако трябва амниоцинтеза. И това го пишете в подфорум "Искам бебе"? Първо тук четат много млади бременни, които макар и несъзнателно вкарвате в риск, а от друга страна пишат момичета, които от години се борят с проблеми и разни изказвания "абе какви са тия глезотии,  ще се изследваме ние, как пък не?" звучат като подигравка. А спрягането на невярна информация спрямо лекари изобщо няма да го коментирам...

# 66
  • София
  • Мнения: 10 642
Аз се следих по ЗК (изключвам ФМ). Ами на консултациите холучавах повече от момичетата, които ходеха на частно. И преди Salsisha да е скочила - ами не не ми е била съвсем безпроблемна бременността - бях на Клексан, пиех хапчета за кръвно и щитовидна жлеза, бях на инсулин... Ехографията не е основния преглед в акушерството.

Нандин, ти изобщо не си пример за норма, знаеш защо.

За другото - няма как. Някои процедури, манипулации и изследвания просто не съществуват по каса, а без тях ... няма как.
По принцип е така, но следенето по каса не ги изключва. Това, че не се поемат от касата, не означава че доктора няма да ти ги назначи.
Ама в този смисъл, да пари са и не са малко, а пък за лекарствата да не говорим (ако се наложат) - само клексана за бременността  ми е към 1500лв и то купен от чужбина (по-евтино)...
Аз май погледнах повече  от друга страна - че не ти обръщат внимание като се следиш по ЗК и за това почнах да се обяснявам.

А иначе в чужбина може и да не видиш доктор цяла бременност, просто защото те следи акушерка, а ехографиите (2бр) не се правят от лекари.

Последна редакция: вт, 18 дек 2018, 13:20 от Nandin

# 67
  • Мнения: 337
Разбира се, че е безотговорно спрямо бебето, Голди. Като си спестиш една ФМ няма как да разбереш ако трябва амниоцинтеза. И това го пишете в подфорум "Искам бебе"? Първо тук четат много млади бременни, които макар и несъзнателно вкарвате в риск, а от друга страна пишат момичета, които от години се борят с проблеми и разни изказвания "абе какви са тия глезотии,  ще се изследваме ние, как пък не?" звучат като подигравка. А спрягането на невярна информация спрямо лекари изобщо няма да го коментирам...
А вие какво пишете в под форум “искам бебе” , че ако не изкарваш по 2000 3000 лв на месец , не трябва да раждаш.. За това след 50 години няма да съществуваме , като държава.

# 68
  • Мнения: 9 475
Що, да не би да твърдиш, че еднакво се гледа дете с 2000-3000, както с 200-300? В някой роман на Арлекино, може би.

# 69
  • София
  • Мнения: 12 006
Разбира се, че е безотговорно спрямо бебето, Голди. Като си спестиш една ФМ няма как да разбереш ако трябва амниоцинтеза. И това го пишете в подфорум "Искам бебе"? Първо тук четат много млади бременни, които макар и несъзнателно вкарвате в риск, а от друга страна пишат момичета, които от години се борят с проблеми и разни изказвания "абе какви са тия глезотии,  ще се изследваме ние, как пък не?" звучат като подигравка. А спрягането на невярна информация спрямо лекари изобщо няма да го коментирам...
А вие какво пишете в под форум “искам бебе” , че ако не изкарваш по 2000 3000 лв на месец , не трябва да раждаш.. За това след 50 години няма да съществуваме , като държава.
А защо въпросните 2-3000 трябва да са заделени от последната заплата? Финансова култура и планиране не са ли ви понятни?

# 70
  • Мнения: 337
Що, да не би да твърдиш, че еднакво се гледа дете с 2000-3000, както с 200-300? В някой роман на Арлекино, може би.
Не, твърдя че може да е гледано с 200 и да стане много повече човек от това което е гледано с 3 4 5 10000.

# 71
  • Мнения: 10
Парите не са най-важното нещо, когато се обичате и държите един ня друг!

# 72
  • Мнения: 9 196
Парите не са най-важното нещо, когато се обичате и държите един ня друг!

Не е лошо да имат ток ... да се гледат влюбено в очите, докато стомаха стърже ...

# 73
  • Мнения: 337
Парите не са най-важното нещо, когато се обичате и държите един ня друг!

Не е лошо да имат ток ... да се гледат влюбено в очите, докато стомаха стърже ...
Е вече малко прекалявате...

# 74
  • Мнения: 9 196
Парите не са най-важното нещо, когато се обичате и държите един ня друг!

Не е лошо да имат ток ... да се гледат влюбено в очите, докато стомаха стърже ...
Е вече малко прекалявате...

Съдейки по снимката, изобщо не прекаляваме. Дори сме много ... толерантни? Нали така се нарича?

# 75
  • Мнения: 7 776
Аз разбрах как видиш ли съм можела сигурно, според Златното момиче (каква ирония а 😉), да родя без да давам пари за секцио. Що ли не си спестих тия 2000 лева, барем тогаз шийката на матката ми щеше да си каже "айде Сезам, отвори се".
Странно, как нямам и 30 години даже, пък си планирах бременността така,че да получавам стабилни майчински, да имам пари за раждане при избран от мен специалист, да предвидя такива за секцио при усложнение, каквото настъпи, да купя всичко за бебето предварително, да имам пари за прегледи на частно...

 Да си родител е отговорност, ако не можеш да си предвидиш и осигуриш бюджета за това дете преди да се появи, съжалявам, но е безотговарност да си мислиш, че ще го гледаш с любов и мили думи. Или че някой друг ти е длъжен да го гледа.
И хич не съм съгласна данъците ми да отиват за деца, гледани само с любов, колкото и да са мижави тези помощи. Защотото аз съм финансово отговорна,трябва да издържам финансово безотговорните. Аман. На всичкото отгоре не съм си била камшика, както Златните момичета, ами и даже работя наравно с мъжа ми...то си е лукс да работи само мъжа ти. Но пък вие ги умеете, тези неща, Златните, хем не се работи, хем бебета се гледат без пари, къде е таз държава утопия се питам?!?

# 76
  • София
  • Мнения: 12 006
Що, да не би да твърдиш, че еднакво се гледа дете с 2000-3000, както с 200-300? В някой роман на Арлекино, може би.
Не, твърдя че може да е гледано с 200 и да стане много повече човек от това което е гледано с 3 4 5 10000.

Не говорим за това. Тука някои мами се тупат в гърдите как не са плащали за следене на бремнноста, щото то нямло нужда (?!?), както и че нямало нужда да помисли къде и при кого ще родиш.... ама тя даже май не е родила в БГ за да знае как е тук. А и обяснява как с средна работна заплата на 1 човек /мъжа й/ плащат квартира и се издържат тримата. Ами в БГ няма как да стане това, даже без квартира ще е трудно и мизерно.

Общи условия

Активация на акаунт