Искам бебенце

  • 4 115
  • 76
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Това, че ти си подходила изключително безотговорно към бременноста и раждането, с мисълта "абе при мен всичко ще е 6", не означава, че си пример за подражание. И само може да се радваш, че не ти се е налагало да правиш "такива модерни прегледи" по време на бременноста и че си родила само "с една сестра в някакво си родилно". А под наем на една средна заплата много неща ще му залипсват на дедето, просто още е прекалено малко - има малко харчове, отделно грам не разбира нищо. Почакай да попорасне и да види разликата м/у себе си и идругите деца.  Средни доходи + квартира + дете не е равно на "не му липсват каквото и да е неща".
Е вие най-добре знаете, как аз подхождам (безотговорно) към бременноста и раждането. Познаваме се от толкова много време, че и дете ми знаете от какво има нужда. Направо да ви напиша на лични банковата си сметка или пощенски адрес, ако имате нещо излишно, втора употреба - каквито и да е неща.

Опитвам се да напиша една две добронамерени думи за един млад човек като Поли, който видимо има нужда от малко кураж, и трябваше да стигна до иронични обяснителни постове, за да задоволя нечии форумен глад...

Весели празници на всички, и дано всеки намери своя път на радост и успех през идната година! На Поли и други желаещи майки в детеродна възраст, пожелавам им скоро да гушкат в ръцете си най-прекрасното нещо в света - тяхното детенце!
Aми не се цупи, но това, че се биеш в гърдите, как почти не си следила бременността и как си родила при който е бил на смяна, където е по-евтино... си е чиста доза безотговорност към теб самата и към детето. Тези глезотии като 4д, не са измислени, само за да си видиш бебето с по-ясна картина...колко е сладко. Ама ти не си си направила труда даже да разбереш за каква им е основната функция. Да не говорим за други неща. Оставила си се по течението и си пробвала може ли почти без пари да родиш, затова радвай се че при теб късмета е проработил и не ти се е  налагало да ходиш на "модерни" прегледи. Нищо добронамерено няма в думите ти, че бебе се ражда и гледа без пари. Може само да подведеш някоя млада девойка, да затъне в заеми, ако няма роднини да й дадат и да я подпомагат безвъзмедно.

# 31
  • Мнения: 111
Afrodita, ти честно ли не разбра какво написах или само така за....?!
В държавата където понастоящем живея, здравеопазването е напълно безплатно за всички, като за бременните дори и лекарствата са безплатни. По правило, ако бремеността ти е безпорблемна, имаш само контролни прегледи на определен период в местното родилно. Ако вскичко е наред с бремеността имаш право да си избираш къде да родиш (домашно, в родилен център, в болнично отделение и т.н, даже на теория и на поляната на село може да родиш стига да си уведомил предварително съответните здравни органи за да те държат под око в дена на раждането). Няма избор на екип в държавната болница, няма безконтролни секциота, хората насърчават естественното раждане с партньор, и секцио се прилага само при необходимост. Това е по моето "безотговорно" следене на бременост, което гледам в една 80 милионна държава май е най-масова проява.  Хайде сега сложи знаците +, - и = на подходящите места в уравнението и пак сподели къде видя безотговорност! И да има, какво още да научиш в този форум, стига да прочетеш и опиташ да разбереш другата гледна точка. С най-дбри намерения оставам към всякаква форма на полезност в мненията във форума, но тендециозното черногледство отблъсква мен, както и доста дами обърнали се за малко помощ и разбиране.

# 32
  • София
  • Мнения: 10 642
Не може да сравняваш живеенето в България с това в друга държава! Айде направи го това в България и пак ще си говорим!

# 33
  • Мнения: 4 761
В държавата където понастоящем живея, здравеопазването е напълно безплатно за всички, като за бременните дори и лекарствата са безплатни.

Безплатно здравеопазване няма никъде - само за тези, които всеки месец плащат здравни осигуровки. А за съжаление има случаи, в които дори при платени здравни осигуровки, пак се налага да ходиш на ''частно''.

# 34
  • Мнения: 337
От три години съм сама в къщи с детето, ММ ходи на работа, нямаме помощ от никого, защото живеем на 3000 км от най-близката баба/роднина/приятел, не сме плащали за избор на екип/секцио, 3/4д скенери и прочие "модерни" неща, без които видиш ли няма как да се роди едно бебе. Но уви, родих нормално с ММ в един родилен център, само аз той и една сестра. Ох щях да забравя, живеем под наем на една средна заплата и на детето ама никък не му липсват каквито и да неща. Даже мисля, че прекалихме с книжките и играчките. Сега стаягаме градина, после и училище, абе какво да ви кажа "труден и тежък" е живота, като се обичаш с човека до теб и имаш дете, а пък парите ей тъй не ни интересуват.  Втриса ме от тази меркатилност и консуматорско мислене. Живи и здрави да са нашите майки и бащи, и да ги питаш, как успяха да отгледат по две че даже и три деца без екип/секцио/кремчета/супер-дупер модерни прегледи всяка седмица при педито Sad 
Истински герой са те, ама не съм сигурна за наследниците им!
Това, че ти си подходила изключително безотговорно към бременноста и раждането, с мисълта "абе при мен всичко ще е 6", не означава, че си пример за подражание. И само може да се радваш, че не ти се е налагало да правиш "такива модерни прегледи" по време на бременноста и че си родила само "с една сестра в някакво си родилно". А под наем на една средна заплата много неща ще му залипсват на дедето, просто още е прекалено малко - има малко харчове, отделно грам не разбира нищо. Почакай да попорасне и да види разликата м/у себе си и идругите деца.  Средни доходи + квартира + дете не е равно на "не му липсват каквото и да е неща".
Абе афродита ти на кой свят живееш , не може всички да са равни има богати и бедни.. Жената си обича детето , нахранено ,изкъпано с чисти дрехи, каквото може прави.Пък че няма да отиде на една или две екскурзии или , че няма да има айфон , на кого му пука? Един ден като порастне ще се оправя само..

# 35
  • Мнения: 9 196
goldy_girl, като толкова не ви интересуват парите, защо станахте гурбетчии на 3000 км питам аз ...?

# 36
  • Мнения: 547
Оф, аз пък сам на другия полюс. Хората много залитнаха именно по финансовото планиране и като дойде време да се ражда, майките и бащите на по 35-40. Според мен и да не си добре финансово, пак може да си гледаш детето и да го възпиташ да е добър и достоен човек. Много може да се говори по темата, но любовта в двама млади и желанието им да си имат дете е много по силен фактор и мотив според мен от всякакви финансови планирания и прочие суети.

А може и да си умреш спокойно със все бебето, защото не си платил за секцио, избор на екип и си следиш бременността само по каса.
Салсиша винаги съм се кефила жаргонно казано на твоите мнения,но това не мога да го разбера?!
Ако родиш в държавна болница,без недай си Боже избор на "божествен " екип , който да те среже и си следял бременноста си по каса , значи си безотговорен към живота на детето си ли ??

# 37
  • Мнения: 9 196
Ако говорим за България - да. 100% безхаберие и безотговорност е следенето само по каса и случайния израждащ. Та по здравна каса няма дори и Фетална морфология, за каква отговорност изобщо ми говориш ...

# 38
  • Мнения: 294
Хич не се кефя на Salsisha, но когато е права /повечето пъти/, значи е права. Тя е много хаплива, но пише нещата по такъв начин, че те кара да прочетеш коментара 3 пъти и наистина да се замислиш над думите и. За мен, като неопитна бъдеща майка и съпруга, е изключително полезна.

# 39
  • Мнения: 547
Аз фетална морфология направих 1 път около 20та седмица. Следях се само по здравна каса и не съм плащала за частни прегледи,тъй като бебето на всеки преглед го гледах на 3d и имам снимки от всяко посещение. Родих в голяма,но държавна болница,нормално,без упойки и при който беше на смяна.Благодаря на екипа че съм съм само 1 вътрешен шев.
Когато бременноста се развива нормално и всичко е наред , не мисля че всички тези плащания от типа  "виж колко загрижена майка съм" , са задължителни и са знак че родителя ще бъде най-прекрасния и загрижен на света.
С такъв тип изказване младите момичета които не могат да си позволят 1500+ за раждане и още незнам колко за частни прегледи,  ще решат че са негодни да да майки.
Твърдо седя зад това,  че съм всеотдайна майка на 5.месечния  ми син и той е най-обичаното дете на света за мен,без да съм пръснала сума пари.
Просто не мисля,че винаги трябва да сме толкова крайни и за всяка ситуация да има едно единствено правилно решение,  а всеки взел различно такова да е безотговорен и лош. Simple Smile

# 40
  • Мнения: 9 196
Направила си ФМ, но иначе си била САМО по каса? Коя пътека по каса поема ФМ?

Когато бременността е наред ... и откъде знаеш, че е наред, след като не проверяваш? Надяваш се.  Как изкара 20 седмици, без да се замислиш има ли бебето всички крака, ръце, Даун? Те са нормлани бременностите на деца с увреждания, да не мислиш, че ти излизат рунически символи по корема.

Шанс, лотария и стискане на левчетата. Това е идеалния пример за безотговорност, безхаберие, наивност и още неща, които няма да напиша.

И да - ако един път в живота си нямаш 1500 лева за да родиш, най-вероятно си негоден или все още негоден за родител. Съвсем друг е момента, ако бременността е наистина проследявана и няма индикации да се налага да ги даваш 1500те лева, но пак ще са дадени дотогава.

5 месечното ти дете може и да е обичано, но ако още не ти се дават пари и носи само дрехи втора употреба от Продавалника, някак ... олеква "любовта". Памперси поне купуваш ли му, или и те са излишен разход?

# 41
  • Мнения: 547
Мила моя  ФМ струва 100-200лв . Simple Smile  Крака,ръце,сърце и всички органи на детето се гледат по ЖК . Както споменах абсолютно всеки път съм го гледала на 3d ехограф БЕЗ ПАРИ . Знаех как ще изглежда още преди да го родя Simple Smile Какво повече трябваше да му видя според теб?
Това че не напълних гушата на някой лекар който ще ме среже за 30мин докато си пие кафето не ме прави по-малко майка от теб.
И повярвай ми детето ми не носи дрехи втора употреба и си има всичко в изобилие Simple Smile

# 42
  • Мнения: 9 196
Как има всичко в изобилие, като не искаш да даваш пари?

Последно може ли без пари, или не може? Как се топлите, гуми ли горите?

# 43
  • Мнения: 547
Тук въпроса е за даване на пари за неща от които в някои случаи няма нужда повреме на бременност и раждане.Ако намаш още с какво да ме обориш по темата,няма смисъл да продължаваме спора Simple Smile

# 44
  • София
  • Мнения: 10 642
И какво като детето носи дрехи втора употреба? Или си загрижена майка, само ако хвърляш куп пари за нови маркови дрехи. Толкова бързо се израстват, че една дрешка се облича 4-5 пъти...

Последна редакция: вт, 18 дек 2018, 01:53 от Nandin

Общи условия

Активация на акаунт