Камъни в жлъчката - тема 5

  • 33 803
  • 752
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 3 362
Не са ми правили ехограф след операцията. А с домашен суджук и то почти суров, аз печен не ям, се захраних още на 2 седмица. Яжте си храната и не се впечатлявайте толкова.

# 121
  • Мнения: 32
На мен ми правоха ехограф онзи ден ( 23ти ден след операцията). Казаха, че всичко е ОК, мястото където е бил мехура е супер и тн, ама пък доктора видя нещо на черния дроб, ама не било страшно. Единствено това ме притесни, защото преди операцията ( преди месец някъде) ме гледаха 2 пъти на ехо и никой не каза, че имам нещо на дроба. Или сега не са го видяли правилно, или е нещо от интервенцията. Та януари ще ходя за второ мнение. Иначе с две думи ми казаха да си ям и да си пия и да не го мисля. Wink

# 122
  • София
  • Мнения: 8 131
И на мен ми правиха ехограф месец след операцията.
После, около година и половина след това, когато лекувах хеликобактер, една докторка на ехографа ми каза, че имам хемангиом на черния дроб. Бил си там по рождение вероятно. Просто никой досега не го е видял. Не е нещо страшно, увеличен кръвоносен съд е. Не знам дали и при теб е същото.

# 123
  • Мнения: 32
Май точно това ми казаха - хемангиом, че така се шашнах и забравих. Само каза, че било много малко и можело следващия път да не се види. Питах дали нещо трябва да предприема и ми каза нищо, защото нямало нужда

# 124
  • Мнения: 3
Здравейте, Казвам се Павел и съм на 31 години. Понастоящем живея в Мюнхен( Германия ). Миналата година по време на работа рязко получих болка отдясно и отидох на лекар. Прегледаха ме но не остановиха нищо нередно или поне не откриха нищо. Тази година пред около 3 месеца отново ме сви но този път доста по леко от предния път. Болката продължава около минута и след това изчезва. Преди това сякаш също съм усещал някаква тъпа болка + леко боцкане при поемане на много въздух или при натискане с ръка на мястото където ме боли. Установиха ми че имам 0.6 мм полип който не разбрах какво е точно и все още не ми е ясно тъй като ми е трудно с техните немски наименования и изказ а в България не съм си правил преглед досега. Та така в момента спазвам режим на хранене колкото е възможно. Не пуша, не пия, кафето съм спрял напълно. Сутрин си правя мюсли всеки ден + ябълка и чай от жълт кантарион. Пия вода с лимон всеки ден. Ям ябълки, банани, малко маслини към основното хранене. Гледам да хапвам само белтъци, пилешко варено, пуешко и видове риби по - сухи. През повечето време това боцкане не го усещам но като цяло всеки ден се проявява. Симптомите ми са:
- Урината ми е почти винаги кристално бяла с лек ама доста лек жълтеникъв отенък. Когато се събудя сутрин и отида до тоалетна по малка нужда за първи път за деня само тогава си е жълта надявам се че това мехурче пусто продължава донякъде да работи:( Изпражненията ми са почти винаги еднакви и на мириз също... светли са съм забелязал че когато прекаля с храната и не спазя диетата стават по - различни та си мисля че съдържат необработени храни дори Sad Горчивия ми вкус в устата сутрин сякаш го имам от не повече от 4 5 месеца насам както и зеленикава слюнка когато си мия зъбите сутрин. Кажете ми някой имал ли е същите симптоми не мога да си намеря мир и спокойствие вече ще се побъркам. Изчетох какви ли не неща от най - добрите до най - лошите и искам всичко това да има щаслив край за мен. Цял живот съм спортувал и хранил здравословно. Газирано мразя да пия. Не пия и кафе всеки ден а какво се случи. Отдавам го на стреса тук в Германия и непрестанното бързане за работа и неспокойствие от това се разболях така. Може би и изкуствената храна по магазините тяхното био колко е био само те си знаят. Лекарят ми каза че на всеки три месеца да ходя на преглед. Взимат ми кръв правят там някви изследвания и ме гледат на ехограф но това достатъчно ли е или ми замазват очите? Искам да знам какво е това нещо точно.. Сега по принцип трябва да отида Януари на преглед отново. Кажете какво да ги питам... какво да поискам като прегледи моляви!

# 125
  • Мнения: 178
Здрасти,колега.Не стана ясно къде ти е полипа,нито къде точно те боли.Понеже пишеш в тема за жлъчни камъни,те се виждат на ехограф,даже ти дават снимка.Най-изявения признак при това заболяване е изсветляване на изпражненията.Моите бяха светло жълти станали.Кризи се правят нощем,та де да знам.Имах и много гадно уригване.Ако имаш нещо такова,като холицистит,мюслито трябва да го равиш с обезмаслено мляко.Лимона и киселото при такова заболяване принципно е вреден,освен ако нямаш/т други идеи в случая.Та зависи какво точно ти има де.

Здравей Lezekil, моля да ми кажеш този дискомфорт в дробра преди или след операцията е бил и ако е след това до кога си го имал?
Най добре да ми прочетеш мненията,понеже вече ми избледнява.Дискомфорта определено е след операцията,имах и супер пробождане веднъж,както и чести болки при седнала поза,полулегнала.Но да не те излъжа,чети по добре.Сега имам подпиране долу странично,на равнището на крста,но го отдавам вече на пясъка в бъбрека.Болките в самото място на жлъчката и близо до слънчевия сплит спряха скоро,някъде 45 дни след операццията.

# 126
  • Мнения: 27
Днес ми е 25-я ден от операцията, до тук нещата бяха горе-долу добре но от два дни ме боли стомаха. Незнам на какво се дължи ,защото  не съм си нарушавала диетата.Имам и позиви на уригване и едни ужасни газове
 и запек.

Вече почвам да се притеснявам и явно след празниците ще се наложи да посетя гастро.На всичкото отгоре раната на пъпа неиска да се затвори ,беше почнало да тече нещо като гной и ходих при личната да ме прегледа и ми каза че се е възпалила .Каза ми да я наблюдавам и ако е все така ще ми изпише антибиотик. Изписами и "еманера"за стомаха, но дали ще ми помогне не е много ясно.Немога да си обясня как може да съм такъв карък ,жената която я оперираха с мен вече е забравила че е оперирана .Някой имал ли такива оплаквания след операцията ?Възможно ли е болките от стомаха да са защото взех да хапвам по суха храна ?

# 127
  • Мнения: 3 362
Болкире в стомаха може да са от запека. Тиквата много помага за този проблем. Компот от сини сливи и от кайсии също.  Има един сироп лактулоза мип който е за запек на детето го давам още от бебе, той беше почти постоянно запечен. Добре че най сетна го надрастна че е ужас. Аз съм на суха храна още от 3 ден след операцията и не съм имала проблеми. За раната на пъпа по добре да те види херурга който те е оперирал. Мойте още на 8 ден като ми махнаха конците се бяха затворили напълно и нищо не е текло. Успех и весели празници.

# 128
  • Мнения: 161
Весели празници!Бъдете здрави.😉🎈🎁🎇🎄🔔

# 129
  • Мнения: 3
lezekil Ами моите изпражнения са същия цвят светло жълти. Също така имам и доста газове. От време на време през деня се изпотявам спонтанно и имам и оригвания. Лимона го пия заради витамин Ц в случай че имам бактериални заболявания в стомаха та се надявам да не ми вреди. Болки нямам само от време на време усещам мястото. Казаха ми че имам полип във жлъчния мехур та затова пиша в тази тема. Няма да ми се размине операцията то така не се живее де да имаше и друг начин да се размина Sad

# 130
  • Мнения: 32
Днес ми е 25-я ден от операцията, до тук нещата бяха горе-долу добре но от два дни ме боли стомаха. Незнам на какво се дължи ,защото  не съм си нарушавала диетата.Имам и позиви на уригване и едни ужасни газове
 и запек.

Вече почвам да се притеснявам и явно след празниците ще се наложи да посетя гастро.На всичкото отгоре раната на пъпа неиска да се затвори ,беше почнало да тече нещо като гной и ходих при личната да ме прегледа и ми каза че се е възпалила .Каза ми да я наблюдавам и ако е все така ще ми изпише антибиотик. Изписами и "еманера"за стомаха, но дали ще ми помогне не е много ясно.Немога да си обясня как може да съм такъв карък ,жената която я оперираха с мен вече е забравила че е оперирана .Някой имал ли такива оплаквания след операцията ?Възможно ли е болките от стомаха да са защото взех да хапвам по суха храна ?

Обърни се към хирурга, който те е оперирал. Аз имах този проблем с пъпът 2 седмици..... На 7ми ден от операцията ми махнаха клипсите, на 11тия от пъпът започна да тече жълтеникава течност и така 2 седмици. През ден бях при доцента, не беше възпалена, но това не спираше. Отворихме раната и пак не спря. И те се чудеха, а аз бях тотално отчаяна. Преди 4 дни за последно бях на превръзка и той реши пак да отвори раната и този път намери проблема. Конец от вътрешните шевове. Явно организмът ми го отхвърляше. Махна го и проблема изчезна. Най-добре говори с него, защото може да е същото. Аз бях единственият случай с този проблем Simple Smile
Весели празници на всички!

# 131
  • Мнения: 178
Клипсите мисля че ги махат веденага,после махат шевовете..Но е радостно,че и на пъпа има вътрешни шевове де.
 Петков,мисля,че ако спреш лимона,ще спрат и ежедневните напомняния.А пък 0,6см.не е много,само да не е на кофти място.Странно е с тези симптоми,трябва да ти изпишат лекарства да не ти връща към хранопровода.Там лекарите са по-кадърни,може да ти изпишат и лекарства за разбиване.

  Щастлива Бъдни Вечер,много здраве,късмет,мир и любов на всички.

# 132
  • Мнения: 111
Весела Коледа приятели бъдете живи и здрави!

# 133
  • Мнения: 3
Аз се следя стриктно но това със непрестанните газове и със този лош дъх сутрин ми е отскоро тоест преди около два три месеца го нямаше или поне не съм забелязвал. Лекарите тук казаха че ще ме следят на всеки три месеца и решението е операция тази безкръвната. Единствено се притеснявам с този болен жлъчен мехур да не се разболея много по - сериозно и фатално само негативни мисли ми се въртят. Иначе ако знаете някое изпипано решение на проблема споделете.

# 134
  • shumen
  • Мнения: 18 265
Весела Коледа.Да сте живи и здрави.

Общи условия

Активация на акаунт