Камъни в жлъчката - тема 5

  • 33 432
  • 752
  •   1
Отговори
# 285
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Мина и моята операция Simple Smile Интересното е, че във вторник само ме приеха, а в сряда като ме изписваха, хората ги приемаха и оперираха още същият ден.
Стори ми се странно, че аз и съкилийника бяхме с дренажи, а една жена, беше без, без дренажа болката е доста по-малка и повече можеш да се движиш.

Хигиената в Токуда беше на високо ниво, но за съжаление като на всякъде, бързат и не ти казват нищо, добре че е форума да помага.

Благодаря на всички!
Субективно е. Явно така са преценили. Аз нямах нито дренажи, нито конци /само един имах на едната дупка/. Да се възстановяваш бързо!

# 286
  • Мнения: 111
Бързо въстановяване

# 287
  • Русе
  • Мнения: 1 770
Мина и моята операция Simple Smile
Хигиената в Токуда беше на високо ниво, но за съжаление като на всякъде, бързат и не ти казват нищо, добре че е форума да помага.

Здравейте! Бихте ли споделили малко повече? При кого в Токуда се оперирахте? Как мина като цяло? Ако не е тайна, каква е цената на операцията / включително престоя и консумативите/? Всякаква информация ще е полезна.
Леко възстановяване!

# 288
  • Мнения: 11
Здравейте, мами! И на мен ми предстои операция за премахване на жлъчката. Confused  След прегледа при гастроентеролог, бях пренасочен за консултация в ДКЦ 1 при хирург д-р. Николай Железов. Извършва операциите в "Еврохоспитал", във Виница. В интернет не намирам никакви отзиви и коментари нито за хирурга, нито за самата болницата. Та бихте ли ми препоръчали добър хирург във Варна, съответно и болница? Благодаря предварително!

# 289
  • Мнения: 3 322
Здравейте, мами! И на мен ми предстои операция за премахване на жлъчката. Confused  След прегледа при гастроентеролог, бях пренасочен за консултация в ДКЦ 1 при хирург д-р. Николай Железов. Извършва операциите в "Еврохоспитал", във Виница. В интернет не намирам никакви отзиви и коментари нито за хирурга, нито за самата болницата. Та бихте ли ми препоръчали добър хирург във Варна, съответно и болница? Благодаря предварително!
Мен ме оперираха д-р Михайлов и д-р Янева от Военна болница. Много съм доволна и от двамата лекари. Нямах почти никакви болки след операцията или след това. След като махнат дрена и малкото болки изчезват. Оперираха ме точно в Еврохоспитал във Виница. Персонала е много отзивчив. Оперират те в деня, в който те приемат. Имат много хубави болкоуспокояващи 😁. Като се събудих от упойката до мен имаше санитарка, която чакаше да изляза напълно от упойката. Иначе болница като болница. Цената на операцията е около 260лв. Ако имаш въпроси питай.

# 290
  • Мнения: 15
Мина и моята операция Simple Smile
Хигиената в Токуда беше на високо ниво, но за съжаление като на всякъде, бързат и не ти казват нищо, добре че е форума да помага.

Здравейте! Бихте ли споделили малко повече? При кого в Токуда се оперирахте? Как мина като цяло? Ако не е тайна, каква е цената на операцията / включително престоя и консумативите/? Всякаква информация ще е полезна.
Леко възстановяване!

Здравейте, препоръчаха ми професор Драганов, началник е на цялата хирургия и няма никакво време, часове за прегледи има само в петък сутрин, цената на прегледа е 120 лева.
Около 10 дена, чаках за операцията, ако сте алергични, е хубаво да минете през алерголог да в тестват за упойките, изписват ксизал 3 дена преди операцията, в деня на операцията и урбазон.
При постъпване се минава през общият хирургически кабинет от там, правят екг и взимат кръв, след това отиваш на рентген и там ти казват да ходиш на регистратурата слагат ти лента, взимат ти 65 лева за нощувките и те пращат горе на ет.4, евентуално да се настаниш, ако са се освободили места, чаках около час, на една от сестрите и хрумна идеята, да ида на кардиолог и анестезиолог, връщаш се горе и евентуално чакаш още, моята стая се беше освободила. Бяхме трима в просторна стая, общо за четирима, чисто и спретнато, дори има индивидуални телевизори, и след това до 18-9 часа може да се храниш, до 22 може и вода. Сутрин минават рано сестрите към 5:30, бият каквото бият и чакаш визитацията към 8, първият ден, визитацията беше от професора и 5-6 човека, информираха ме да не ям и пия, питах кога ще е операцията казаха ми ранният следобед, на съкилийника му казаха около 12-12:30 и това беше, след това само където минаваше персонал да чисти. Вместо към 12, го викнаха за операция към 13:15, мен към 15 часа. Сложиха ми абоката на лявата ръка, а апарата за кръвно на дясната, от тук вече ми се губят спомените, появи се лекар, но не помня името с което сестрата се обърна към него, пита ме дали съм ял и пил, след което каза, че продължаваме с анестезията и до тук, събудих се в стаята, по думи на другите са ме докарали към 19 часа, професора си тръгваше след вечерна визитация, само ми каза че след 22:30 мога да пия вода. Не бях в състояние да попитам каквото и да е, към 20:30 вече ми се избистри главата, видях че имам 3 лепенки и дренаж, на съкилийника му бяха махнали жлъчката и отворена операция за херния пак отдясно и беше с 2 дренажа и катетър.  Към 22 часа ни бих антибиотик + болкоуспокояващо и малко след това успях да стана, колкото да ида до тоалетната, бяха ми влели система, но въпреки това се чувствал силно изтощен и дехидратиран. Сутринта пак към 5:30 минават оправят леглата и бият лекарствата. На визитацията се надявах да мога да питам професора няколко неща, уви този път нахлуха към 15 човека, приближи се някаква лекарка и ме пита дали съм ставал и ходел до тоалетната и колко ме боли, след което ми казаха, че ще ям каши и ще ме изпишат днес, цялата визитация беше около минута, най-много внимание обърнаха на другият пациент, с най-тежка операция, на човека не му казаха нищо, а на съкилийника му казаха, че утре сутрин си го пускат и ще му пратят рехабилитатор. Към 10 докараха закуска, на мен ми се гадеше и не ми се ядеше, бях много жаден и пих само вода. Чакахме да се появи лекар да го питаме няколко въпроса, уви такъв се появи към 10:30, за тежко оперираният човек, като опитахме да го питаме, отношението беше доста грубо, нямал време, съкилийника го пита дали е нормално да го боли в ляво от слабините и отговора беше: "В болница си, след операция, какво искаш да не те боли нищо ли!" и отпраши, сестрите не знаели, човека ги питаше какво стана с рехабилитатора ау, по-едно време случихме на сестра и мина, каза му се повсяка вероятност е от CO2–то и човека се упокой, помогна му да стане и така. Мен ме втресе и исках термометър, вдигнах 37.1, дадоха ми някакво прахче, да пия за температурата. Дойде и обяда хапнах малко от пилешкият бульон, другите неща не ги пробвах, били някакъв компот и като картофено пюре. Докараха ми документите да ида да платя, излезе 1200 без 2-3 лева, като това ключва и избор на екип, още в началото ми бяха казали, че максимума който може да изезне е 1500. Бяха ми объркали адреса и там разправии докато го оправят, че за болничният било важно. Дадоха ми и опаковки от консумативите, да мога да ги представя пред фонда, за възстановяване на разходите. Дадоха ми рецепка за урзофалк 2х1 + нексиум по 1 на ден, понеже знам от професори, за "хубавите" ефекти от ИПП, пия 2х1 Фамотидин, доста по-безвреден. В четвъртък като ме изписваха, приемаха пациенти ги настаняваха, пращаха да се обръснат, ако не са и да се готвят за операция, явно за да ги изпишат на другият ден и да имат по-малко хора за уикенда.

В петък ще ми махат конците, надявам се да успея да се видя с професора, имам доста въпроси.

Със съкилийника останахме доста недоволни от отношението, да няма кой да питаш, да няма кой да ти обясни, разбираме, че профоесора е много натоварен, но все пак, ако не то да беше пратил някой от екипа му.
Не останах доволен от късният час на операцията, и то не защото ме е страх, че хората са изморени и може да претупат или изпуснат нещо, реално, ако беше направена сутринта и на обяд вече да можех да се раздвижа и вечерта да махнем дренажа щеше да е много по-добре възстановяването, а не да станеш за 5 мин в 22, да няма кой да ти помогне, при това след 24 часа без капка вода. За температурата също, никаква реакция, ако не си мрънкаш, на въпроса какво да правя "- Пий нещо", та пия всяка вечер преди лягане ибупрофен. Може би професора не прави или вече в токуда не правят, но като ми го препоръчаха, двама други професора, казаха, че се прави през 1 разрез, а не 3.
Нещо което ми направи впечатление на епикризата, пише че в екипа, професора е единственият мъж, а имаше и мъж анестезиолог, дали просто не са взели 600 лева за избор на екип не знам.

Камъка ми е с размерите на пъдпъдиче яйце около 22мм дължина и към 15мм дебелина, без него пак си имам оплакванията, като болка в ляво и пак ми се гади на моменти и имам много газове и се оригвам често.

Днес вече почвам и твърда храна, закусих оризовки със свежо сирене, за обяд заешко и бульон от картоф и морков.

# 291
  • Русе
  • Мнения: 1 770
Благодаря за разказа. Малко се разочаровах от това, което пишете за отношението. Аз също имам час за професор Драганов за 15.02. Първо записах час при доктор Петко Карагьозов, понеже четох, че използва някаква иновативна технология за разбиване с лазер. После, както тук ми написаха, а и гастрото в Русе ми каза, това разбиване било само ако камъните са в каналите, а не в мехура. За това реших направо да запиша час при хирург, за да мога да насроча операция, т.к. не мога да се разкарвам 100 пъти до София и да отсъствам от работа.
Моите камъни са 3 / така се вижда на видеозона поне/ и са с диаметър 1,5-2 см.
Вас са Ви приели във вторник, а в сряда след обяд са Ви оперирали ли? И в четвъртък са Ви изписали, а в петък Ви махат конците? Правилно ли съм разбрала? И какво е ИПП?

# 292
  • Мнения: 1 380
Наистина са натоварени в Токуда и нямат време за пациентите си.
Това беше нещото, което и на мен не ми се понрави, но все гледам да разбирам и докторите...

# 293
  • Мнения: 3 322
Мина и моята операция Simple Smile
Хигиената в Токуда беше на високо ниво, но за съжаление като на всякъде, бързат и не ти казват нищо, добре че е форума да помага.

Здравейте! Бихте ли споделили малко повече? При кого в Токуда се оперирахте? Как мина като цяло? Ако не е тайна, каква е цената на операцията / включително престоя и консумативите/? Всякаква информация ще е полезна.
Леко възстановяване!

Здравейте, препоръчаха ми професор Драганов, началник е на цялата хирургия и няма никакво време, часове за прегледи има само в петък сутрин, цената на прегледа е 120 лева.
Около 10 дена, чаках за операцията, ако сте алергични, е хубаво да минете през алерголог да в тестват за упойките, изписват ксизал 3 дена преди операцията, в деня на операцията и урбазон.
При постъпване се минава през общият хирургически кабинет от там, правят екг и взимат кръв, след това отиваш на рентген и там ти казват да ходиш на регистратурата слагат ти лента, взимат ти 65 лева за нощувките и те пращат горе на ет.4, евентуално да се настаниш, ако са се освободили места, чаках около час, на една от сестрите и хрумна идеята, да ида на кардиолог и анестезиолог, връщаш се горе и евентуално чакаш още, моята стая се беше освободила. Бяхме трима в просторна стая, общо за четирима, чисто и спретнато, дори има индивидуални телевизори, и след това до 18-9 часа може да се храниш, до 22 може и вода. Сутрин минават рано сестрите към 5:30, бият каквото бият и чакаш визитацията към 8, първият ден, визитацията беше от професора и 5-6 човека, информираха ме да не ям и пия, питах кога ще е операцията казаха ми ранният следобед, на съкилийника му казаха около 12-12:30 и това беше, след това само където минаваше персонал да чисти. Вместо към 12, го викнаха за операция към 13:15, мен към 15 часа. Сложиха ми абоката на лявата ръка, а апарата за кръвно на дясната, от тук вече ми се губят спомените, появи се лекар, но не помня името с което сестрата се обърна към него, пита ме дали съм ял и пил, след което каза, че продължаваме с анестезията и до тук, събудих се в стаята, по думи на другите са ме докарали към 19 часа, професора си тръгваше след вечерна визитация, само ми каза че след 22:30 мога да пия вода. Не бях в състояние да попитам каквото и да е, към 20:30 вече ми се избистри главата, видях че имам 3 лепенки и дренаж, на съкилийника му бяха махнали жлъчката и отворена операция за херния пак отдясно и беше с 2 дренажа и катетър.  Към 22 часа ни бих антибиотик + болкоуспокояващо и малко след това успях да стана, колкото да ида до тоалетната, бяха ми влели система, но въпреки това се чувствал силно изтощен и дехидратиран. Сутринта пак към 5:30 минават оправят леглата и бият лекарствата. На визитацията се надявах да мога да питам професора няколко неща, уви този път нахлуха към 15 човека, приближи се някаква лекарка и ме пита дали съм ставал и ходел до тоалетната и колко ме боли, след което ми казаха, че ще ям каши и ще ме изпишат днес, цялата визитация беше около минута, най-много внимание обърнаха на другият пациент, с най-тежка операция, на човека не му казаха нищо, а на съкилийника му казаха, че утре сутрин си го пускат и ще му пратят рехабилитатор. Към 10 докараха закуска, на мен ми се гадеше и не ми се ядеше, бях много жаден и пих само вода. Чакахме да се появи лекар да го питаме няколко въпроса, уви такъв се появи към 10:30, за тежко оперираният човек, като опитахме да го питаме, отношението беше доста грубо, нямал време, съкилийника го пита дали е нормално да го боли в ляво от слабините и отговора беше: "В болница си, след операция, какво искаш да не те боли нищо ли!" и отпраши, сестрите не знаели, човека ги питаше какво стана с рехабилитатора ау, по-едно време случихме на сестра и мина, каза му се повсяка вероятност е от CO2–то и човека се упокой, помогна му да стане и така. Мен ме втресе и исках термометър, вдигнах 37.1, дадоха ми някакво прахче, да пия за температурата. Дойде и обяда хапнах малко от пилешкият бульон, другите неща не ги пробвах, били някакъв компот и като картофено пюре. Докараха ми документите да ида да платя, излезе 1200 без 2-3 лева, като това ключва и избор на екип, още в началото ми бяха казали, че максимума който може да изезне е 1500. Бяха ми объркали адреса и там разправии докато го оправят, че за болничният било важно. Дадоха ми и опаковки от консумативите, да мога да ги представя пред фонда, за възстановяване на разходите. Дадоха ми рецепка за урзофалк 2х1 + нексиум по 1 на ден, понеже знам от професори, за "хубавите" ефекти от ИПП, пия 2х1 Фамотидин, доста по-безвреден. В четвъртък като ме изписваха, приемаха пациенти ги настаняваха, пращаха да се обръснат, ако не са и да се готвят за операция, явно за да ги изпишат на другият ден и да имат по-малко хора за уикенда.

В петък ще ми махат конците, надявам се да успея да се видя с професора, имам доста въпроси.

Със съкилийника останахме доста недоволни от отношението, да няма кой да питаш, да няма кой да ти обясни, разбираме, че профоесора е много натоварен, но все пак, ако не то да беше пратил някой от екипа му.
Не останах доволен от късният час на операцията, и то не защото ме е страх, че хората са изморени и може да претупат или изпуснат нещо, реално, ако беше направена сутринта и на обяд вече да можех да се раздвижа и вечерта да махнем дренажа щеше да е много по-добре възстановяването, а не да станеш за 5 мин в 22, да няма кой да ти помогне, при това след 24 часа без капка вода. За температурата също, никаква реакция, ако не си мрънкаш, на въпроса какво да правя "- Пий нещо", та пия всяка вечер преди лягане ибупрофен. Може би професора не прави или вече в токуда не правят, но като ми го препоръчаха, двама други професора, казаха, че се прави през 1 разрез, а не 3.
Нещо което ми направи впечатление на епикризата, пише че в екипа, професора е единственият мъж, а имаше и мъж анестезиолог, дали просто не са взели 600 лева за избор на екип не знам.

Камъка ми е с размерите на пъдпъдиче яйце около 22мм дължина и към 15мм дебелина, без него пак си имам оплакванията, като болка в ляво и пак ми се гади на моменти и имам много газове и се оригвам често.

Днес вече почвам и твърда храна, закусих оризовки със свежо сирене, за обяд заешко и бульон от картоф и морков.
Защо чак сега започваш твърдата храна? Оперираха ме в понеделник вечерта в 17часа ме взеха за операция в 19 часа излизах от упойката в стаята. До мен имаше санитарка която чакаше да изляза  от упойката. Като съм била още под упойка са минали херурзите и бяха казали на другото момиче че след 10часа можем да станем и никаква вода докато не отделим газове. После мина и дежурния лекар който каза никакво ставане чак сутринта и същото за водата. В 21 ни биха болкоуспокояващите и съм заспала малки по късно. Сутринта след визитацията си станах сама и си се раздвижих сама. Имах дрен и той беше най неприятното от цялата история. Следобяд след като херурзите ни дойдоха ни смениха превръзките и ни махнаха дреновете и на двете който бяхме техни пациентки. Дадоха ни диетата и отговориха на въпросите който имахме. Казаха, че утре(сряда) ни изписват и като се приберем да се храним с нормална твърда храна. Само първото хранене още в болницата да е с кисело мляко или крем супа. Разбрахме се кога да идем на преглед, т.е в петък. В сряда се прибрах и съм се хранила със съвсем нормална храна. Като си готвех за мен, мъжа и детето. Болки не съм имала, проблем с газове също. Не съм пила никакви лекарства. И да съм имала темтература не съм я мерила но при 37, 1 и 2 така или иначе не се пие нищо и е нормална след операция. Следващия вторник ми махнаха конците. На прегледа за смяна на превръзката и за махането на конците лекаря ми отговори на всички въпроси. Още в петъка ме пита с какво се храня и като му казах беше доволен. Според него да се храня само с каши и пюрета в началото е грешка. Почти 3 месеца след операцията ям и пия абсолютно всички и не съм имала оплаквания. Оперираха ме в Еврохоспитал-Варна. Цялото удоволствие с всичко по здравна каса ми струваше 260лв.

# 294
  • Мнения: 277
Здравейте, моята история е следната от октомври месец започнаха силни болки в горната част на стомаха между гърдите тогава бях в пети месец бременна. Първо ходих два пъти за един месец в Пирогов казаха ми че най вероятно е гастрит и след като продължиха болките, ходих веднъж и в спешното на Токуда и те не разбраха от какво ме боли. Болката продължава по 1 - 2 часа. След това си взех направление за гастроентеролог и отидох в Доверие от където не съм доволна, той ми каза, че имам камъни в жлъчката и че не можело да ме боли от там и че най вероятно имам гастрит или язва, но сега не може да каже. Даде ми два листа с диета, която да спазвам. Когато не спазвах диетата болката започваше. Отново в Пирогов и там на ехографа видяха 9мм камъни, пак да спазвам диета. Така от Октомври  до декември  с чести много силни болки родих два месеца преди термина края на декември , в деня на раждането ядох салата незнам дали беше от нея болката, но добре че ме заболя и отидох в спешното на Токуда и моята гинеколожка ми пусна тонове, а такива почти нямаше и хайде спешно секцио. След операцията помислих, че болките в стомаха са от бремеността, а не от гастрит тъй като до този момент не съм повръщала и не ме е боляло от дясната страна. Една седмица след секциото се завърнаха болките пих сода и ми мина, защото от обезболяващите, които пиех ношпа и спазмалгон не ми минаваше, а болката беше много силна. Общо взето всеки път по силна и по честа. Като ме заболи веднъж след 1 час отново и така. На 12 януари пак ме заболя много бях хапнал малко шоколад изчаках в къщи около 2 часа да мине въпреки, че пих обезболяващи и сода, но не мина. Отидох в Пирогов за да ми сложат инжекция и там им казах, че имам камъни в жлъчката, но той хирурга каза, че тази болка не е от жлъчката а гастрит или язва и без да ме изпраща на ехограф. Направиха ми една инжекция ношпа, аналгин и бусколизин каза ако ми мине до 15 мин. да си хода преписа ми дуспалитин, еспумизан и омепразол. Тръгнах си тъйкато болката ми мина и като се прибрах пак започна изпих новите лекарства и нищо, намерих капки хексалгин и от тях ме успокои и успях да заспя. Кърмата ми беше много малко бебето още не беше в къщи и аз заради стомаха и тези лекарства спрях да се цедя и без това ми беше много малко кърмата. Пих тези лекарства 10 дена пак спазвах диета горе долу изпих една вечер 3в1 и пак с болката, но този път содата помогна. След това един познат ми каза да че нексиум ще ми помогне за гастрита, който още незнам дали имам, но го пих 2 седмица по схема. Сега болката в стомаха я няма при положение, че ям сладки неща и започнах да пия 3в1 дори и когато ядох преди два дни кфс и вчера пица не ме е заболяло в горната част на стомах между гърдите . Но от няколко дни започна да ме боли от дясната страна под ребрата сигурно камъните вече се обаждат, болката е постоянна, но не толкова силна че са ходя по спешни кабинети . Първо си мислех че от преумора с бебето. Но вече започнах да се притеснявам и си записах час за другата седмица за гастроентеролог при д-р Цонев в Токуда,  а за Карагюзев имала свободни часове за края на март чак. Въпроса ми е за тези които са се оперирали каква е цената в Токуда за махане на жлъчката, аз съм здравна осигурена за операцията ще си взема направление, но сега прегледа ще си го платя, че искам по скоро да се прегледам. За раждането платих там и си мисля че и за тази операция ше искат пари за избор на екип, защото сигурно без избор на екип не може. Питах по телефона колко пари да съм отишла първо на коснултаци и доктора щял да ми каже. Аз си мисля че моите камъни се появиха от бремеността това ми беше втора бременост и е от Ин витро и сигурно от многото лекарства за задържане, а и се получи от втори опит, това значи два пъти много лекарства. Имам  вече една операция на апандисит и две извън маточни лапароскопия и вече и секцио и не ме е страх от операцията. Само се притеснявам да не закъснея с операцията. Незнам дали направих грешка с нексиума сама да го пия, чакам с нетърпение 11 февруари да видим какво ще каже док.

Последна редакция: вт, 05 фев 2019, 06:58 от Asya192

# 295
  • София
  • Мнения: 8 131
Моята история е подобна. Аз се оперирах месец след като родих.

# 296
  • Мнения: 55
Весе, а къде се оперира, ако не е тайна? Аз имам малко бебе и лекарите ме съветват да се оперирам, защито имам много голям камък. Бързо ли се възстанови?

# 297
  • Мнения: 15
Вас са Ви приели във вторник, а в сряда след обяд са Ви оперирали ли? И в четвъртък са Ви изписали, а в петък Ви махат конците? Правилно ли съм разбрала? И какво е ИПП?
На 29 влезнах, на 30 оперираха и на 31 си ме пуснаха, на осми ще ходя да ми махат конците.
ИПП - инхибитор на протонна помпа, лекарства от рода на нексиум, омепразид и сопрал. Двама професори ми разказаха за "плюсовете" от такива хапчета, понеже джипито ми каза, че било гастрит и това щяло да ме оправи и ги пих близо 3 месеца. Увеличават риска от сърдечни проблеми, проблеми с бъбреци, увеличен риск от раково заболяване, загуба на костна плътност и такива неща, общо взето пия си Фамотидин и не ги мисля, тия химии.


Съкилийника ходи да се разправя защо му казали, че ще пратят рехабилитатор и никой не дошъл да му помогне да стане и явно като се размрънкал, му обърнали внимание, казали му няколко дена на течна храна, за да по-лесно ходенето до тоалетна да не се напъваме, да ни боли по-малко. Днес под пъпа чувствах как се изпълни с газове и голяма мъка беше, явно си трябва наистина по-течна храна, но почвам да си ям от всичко.
Възстановяването е доста индивидуално, примерно днес като изключим гаденето, болките от разрезите почти не ги чувствам, още чувствам въпросният CO2, предимно като ставам и лягам. Хапвам си попара, кашички, сега ще обядвам пилешко филе с печени картофи, междинни хапвания са ми ябълки, моркови и банани, а за следобед мисля попара, а за вечеря мисля риба с остатъка от картофите.

Интересно е и цената, при положение, че консумативите обикновено са поне 4-500 лева, да не е през някакъв фонд?


Звучи ми доста познато, по същият начин ме боли(болеше) и мен в епигастриума и от ляво, обиколих доста гатрота и най-доволен останах от професор Диана Петрова, силно препоръчвам, добър специалист и страхотен човек, пратих няколко човека и всички много доволни, обръща внимание на пациентите. Та отплеснах се, казват му диспептична форма на холелитиаза. При мен се изразява предимно в гадене и оригване, а флатуленция почти нямам, на моменти като болка и рядко киселини. Разбирам, че махането за повечето е универсална панацея за повечето хора, но аз лично бих препоръчал рентген, и ако се вижда тогава да се маха, ако ли не бих пробвал с нещо за топене на камъни.

Доколкото ми беше обяснено при жените при хормонална терапия, рязко отслабване и бременност се получават и са почти винаги холестеролни, така че вероятността да се стопи е по-голяма, но това вече е личен избор, и от опита на специалиста.

# 298
  • Мнения: 111
Ако сте от Пловдив мога да ви препоръчвам лекар

# 299
  • София
  • Мнения: 8 131
Весе, а къде се оперира, ако не е тайна? Аз имам малко бебе и лекарите ме съветват да се оперирам, защито имам много голям камък. Бързо ли се възстанови?
Оперира ме д-р Желев от ИСУЛ. Пуснаха ме в деня след лапарото. Два дни по-късно се грижех сама за две деца. Много бързо се възстанових.

Общи условия

Активация на акаунт