Камъни в жлъчката - тема 7

  • 35 627
  • 842
  •   1
Отговори
  • Мнения: 622
Добре дошли в новата тема! Simple Smile

# 1
  • Мнения: 321
Добре заварили. Благодаря

# 2
  • Мнения: 1 091
Благодаря за темата.
През колко време ходитр на ехограф? Аз така и не отидох декември заради грипа, а трябваше тогава. Сега пък покрай короната съвсем няма как да ида.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 245
Благодаря за темата.
През колко време ходитр на ехограф? Аз така и не отидох декември заради грипа, а трябваше тогава. Сега пък покрай короната съвсем няма как да ида.
Аз не съм ходила след операцията, която беше на 5-ти декември.. А и като цяло в момента се чувствам добре. Мисля обаче, цялото това нещо като утихне, да си направя и ехограф и едни кръвни изследвания.

Искам още веднъж да благодаря на всички в темата, които ми дадоха кураж, да взема това решение. Сега се живее много по-добре, няма ги болките, няма ги.. тези страшните, които ме мъчеха и ме събуждаха от най-сладкия ми сън и не можех да мръдна.

# 4
  • Мнения: 321
аз ходя на 6 месеца. но си имам жлъчка. не ми е вадена.

# 5
  • Мнения: 1 293
Вече година ще стане не съм ходила. Не ме е боляло нищо.

# 6
  • Мнения: 348
Можете ли да ми разкажете как сте се чувствали след операцията по премахването, но от отворен тип, не лапороскопична? След колко дена почувствахте облекчение и какви не разположения имахте. Притеснено ми е много и искам да науча колкото се може повече.

# 7
  • Мнения: 107
Можете ли да ми разкажете как сте се чувствали след операцията по премахването, но от отворен тип, не лапороскопична? След колко дена почувствахте облекчение и какви не разположения имахте. Притеснено ми е много и искам да науча колкото се може повече.

Такива операции не се правят вече, освен при усложнения! На майка ми й бяха необходими 2 месеца да стъпи на крака,но преди 20г!

# 8
  • Мнения: 107
Здравейте, на 41 години съм и преди 2 дни ми направиха лапароскопска в Токуда при доц.Маринов. Преди две седмици направих токсичен хепатит, чернодробните изследвания бяха ужасяващи, пожълтях, както и направих панкреатит. Направиха ERCP при д-р Карагьозов пак от Токуда и извадиха 8 мм камък от папилата. Облекчение настъпи веднага.
Днес се чувствам добре, но имам 4 дупки, които опъват и болят, дадоха ми лист с т.нар. Диета 5.
Но доц.Маринов ми каза да си пия кафе, което е полезно за черния дроб, той лично пиел по литър швац на ден. Аз ще се въздържа за сега.
Доволна съм от лекарите и сестрите в отделението. Другата седмица съм на контролен и махане на конци.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 26 370
Недей да пиеш още кафе,след месец може.
Бързо възстановяване🍀

# 10
  • Мнения: 107
Недей да пиеш още кафе,след месец може.
Бързо възстановяване🍀
Благодаря!🙏🏻 Ще избягвам кафето със сигурност, ще разпитам доцента по-подробно другата седмица.

# 11
  • Мнения: 348
Можете ли да ми разкажете как сте се чувствали след операцията по премахването, но от отворен тип, не лапороскопична? След колко дена почувствахте облекчение и какви не разположения имахте. Притеснено ми е много и искам да науча колкото се може повече.

Такива операции не се правят вече, освен при усложнения! На майка ми й бяха необходими 2 месеца да стъпи на крака,но преди 20г!
Налага се, защото има сраствания от херния.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 26 370
Не се притеснявай.
Спазвай указанията на лекаря/хирурга и всичко ще е наред.
На мъжът ми лятото правиха с разрез /херния/.Много бързо се възстанови.

# 13
  • Мнения: 518
Здравейте, жлъчковци😁
На моя мъж операцията беше ва 16.03.2020г. Възстановява се добре, само дето му е много сложно с това ядене. Чуди се вече как да приготвя храната и какво да яде. Всеки казва различно. Той набляга на варено пиле главно. Някой му казал, че може да хапва кренвирши варени, но получава леки болки като яде кренвирш. Изпражненията му са много много светложълти.
Може ли всеки тук да напише примерни разнообразни менюта след премахване на жлъчка.

# 14
  • Мнения: 107
Здравейте, жлъчковци😁
На моя мъж операцията беше ва 16.03.2020г. Възстановява се добре, само дето му е много сложно с това ядене. Чуди се вече как да приготвя храната и какво да яде. Всеки казва различно. Той набляга на варено пиле главно. Някой му казал, че може да хапва кренвирши варени, но получава леки болки като яде кренвирш. Изпражненията му са много много светложълти.
Може ли всеки тук да напише примерни разнообразни менюта след премахване на жлъчка.

Ял ли си кренвирш,ял си всичко Wink Такива боклуци не ям. Изпражненията ще се оправят след месец два. Може да хапва всичко без мазно и бобови храни. Ако го заболи от нещо,пробва пак след време!

Общи условия

Активация на акаунт