Юлчета 2018- тема 3

  • 78 382
  • 734
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 243
В меда се съдържа някакъв ензим или нещо подобно, който трудно се преработва от бебешките коремчета и може да ги подразни, но при възрастните хора се усвоява лесно от организма, съответно когато консумираме мед и след това кърмим няма проблем. Това с топването на биберона в мед е опасно въпреки че по времето на баща ми на всички са им ги топяли, но може би тогава и меда е бил друг, нямам идея вече. Понякога се чудя как са ни отгледали на времето, моята майка не ме е кърмила и не е имало АМ, за това ми е давала кисело мляко, да не говорим, че ме е захранила с яйце, сега някой педиатър ако чуе сигурно ще я линчува..

# 241
  • Мнения: 687
Не е ензим. В меда може да има ботулинови спори. Това се случва много рядко и не се влияе от това дали медът е домашен, био, от магазина и т.н.
Тъй като бебешките черва са много пропускливи все още, ботулиновите спори са опасни за бебетата, като може да доведат дори до фатален край.

Затова не се препоръчва даване на мед на дете под годинка. Просто е руска рулетка.

Да, преди е било разпространена практика да се топва биберон в мед, повечето бебета не са имали проблем, защото сравнително рядко се срещат спорите. За тези, които са умирали, просто не се е знаело от какво е.

През кърмата няма как да минат ботулиновите спори, така че в този вариант не е проблем.

Като цяло всичко може да се яде в умерени количества - един буркан мед примерно може да доведе до проблем и при бебето, и при майката, та не е препоръчително независимо дали се кърми Simple Smile Лъжичка в чая или на филийка обаче не са никакъв проблем. Както вече са казали, избягва се нещо единствено, ако бебето е проявило реакция към него и то временно, тъй като подобни реакции се израстват. Профилактичното избягването на алергени по време на кърмене, което е било препоръчвано преди, вече е отречено, защото всички изследвания сочат, че то не намалява риска от алергия, но за сметка на това ограничава менюто на майката, което може да доведе до дефицити и често намалява продължителността на кърменето, защото майката се чувства зле от избягването на толкова неща. 

Кленов сироп също е ок за консумация по време на кърмене.

# 242
  • Варна
  • Мнения: 630
Аз бавно захранвам моя бебок. До сега е хапнал  : тиква,морков,пъщарнак,батат,обикновен картоф,броколи. От плодвете: ябълки,круши,сини сливи. И оризова каша. Няма заместено ядене. Хапва половин бурканче и до там,чака си млякото. Плодовите ги смесвам с кашата,че иначе не я яде. По гъсти пюрета ги отказва тотално- като това на хип - тиквичка и картоф. Любимо му стана едно коего пише моята първа супа- морков и картов с рапично олио . Не го насилвам да замества ядене. На обяд хапва зеленчуково ,а следобяд плодово. Моят педиатър каза закуска да заместя по късничко. Чак когато въведа глутена. Този месец ще мятаме месото и яйцата. Вода си пое и то доста,особенно след като хапне пюренце. Сложихме и последната ваксина от трилогията ,хихи.  
Как вървят вашите бебоци??? Сами точно на 6 месеца беше 7400 и 66 см. Въобще не е мръднал на ръст,само кюфтее. Сякаш някои месеци главно качва кг ,а други дръпва на дължина и при вас ли е така?

# 243
  • Мнения: 547
Нашия последно беше на преглед на 4м и 10 дни някъде..7,300кг и 69см.Сега на 10ти сме пак на консултация та ще видим  Simple Smile Тогава ще е към 5м и половина
Има ли някоя мама която прави домашни пюрета? Аз направих един път и много му хареса, та днес напазарах ябълки,круши,банани,морков,авокадо, картоф,тиква... Как ги приготвяте вие? Simple Smile

# 244
  • Мнения: 114
Да попитам мамите, които са въвели плодове дали е възможно след въвеждането на ябълка да се увеличат газовете и възможно ли е всеки ден да се дава авокадо по 30-40 гр. или не е много препоръчително 😀

# 245
  • Варна - Монреал-Едмънтън
  • Мнения: 178
Самуил става на 6 месеца на 13 януари. Днес установявам, че не е готов за захранване. И моркова го плюе и бута с език. Пробвах да му дам изцедена кърма с лъжицата и имаме същата реакция. Бутане с език и мръщене. Ще паузирам захранването за седмица и ще пробвам пак. Съвети?

За авокадо не мога да дам съвет.

# 246
  • Мнения: 45
аз варя зеленчуците в повечко вода,оставям да поизстинат. През това време си изварявам малки бурканчета(  и махнатите капачки също). Отливам от водата на зеленчуците, пасирам и ако е необходимо добавям от отцедената вода. Затварям бурканчетата, обръщам са капачката надолу и като изстинат така  ги прибирам в хладилника. Обясниха ми на едно училище,че могат да се съхраняват до 5 дни,но аз повече от 3 не съм използвала. Понякога купувам малко бурканче,например броколи, пащърнак, карфиол и смесвам с моето. От плодовете съм дала само купено пюре от круша и намачкан банан,но не самостоятелно а смесено с тиква,морков. На 17 в Плевен ще има училище за домашно приготвени пюрета-ако имам възможност ще отида.

# 247
  • Мнения: 2 485
Arogance, единствено мога да кажа да не бързаш и да изчакаш детето. Ще видиш как ще прояде, но когато е готово. При сина ни това беше 8 месеца и дотогава много се ядосвах защо не яде. Голяма грешка и много глупава реакция от моя страна, която няма да си причиня втори път.

# 248
  • Варна
  • Мнения: 630
Моя яде ябълково пюре,даже му е любимо не съм забелязала газове. По различен начин се приемат различните храни от бебетата. Аз гледам около пюренцето да давам пробиотика.
Авокадото е супер,ако го яде малкото. Знам мами които като пасират храната,слагат по малко авокадо вместо да добавят мазнина.
Някой давал ли е бананово пюренце? Купено или домашно от суров банан?? Аз му давах да ближе от моя банан и изведнъж като стисна и отхапа бая парче. Едвам го извадих от устата му,да не се задави голям страх ми е. Въпреки че от време на време му давам сам да държи и да смучи парчета ябълка,круша.
Луси какво количество пюре изяжда твоя,за да е заместил ядене? Ние от месец точно го захранвам,но стига до 50-60 гр и до там.

# 249
  • Мнения: 687
Самуил става на 6 месеца на 13 януари. Днес установявам, че не е готов за захранване. И моркова го плюе и бута с език. Пробвах да му дам изцедена кърма с лъжицата и имаме същата реакция. Бутане с език и мръщене. Ще паузирам захранването за седмица и ще пробвам пак. Съвети?

За авокадо не мога да дам съвет.
Аз бих изчакала до 6м, ако тогава не е готов, още 1-2 седмици. В момента бързо се променят, може до тогава да е съвсем готов. След това ако продължава да не приема даденото нещо бих опитала с различни вкусове и различни текстури. Ако пробваш пюре може примерно да опиташ да дадеш парченца и обратно - ако даваш парченца и не иска, да дадеш пюре.
Имаш опит с две деца вече, но все пак всяко си е за себе си - едни са готови по-рано, други по-късно. Едни са по-лакоми, други имат нужда от повече време да опитат и да свикнат с новото преживяване и вкусове.

# 250
  • Мнения: 354
Аз съм давала вече тиква ,картоф ,морков, оризова каша .
От плодовите -банан, слива ,круша и ябълка (естествено те се харесаха повече).

И да ви кажа не съм много сигурна, но мисля, че вече е по спокоен ,през нощта спи повече ,макар че нямаме все още заместено хранене ! Явно си е по лакомо детенце и храната му понася добре.

Я кажете авокадото сурово ли го давате и мога ли сега да въведа карфиол и брокол?

# 251
  • Мнения: 3 439
Самуил става на 6 месеца на 13 януари. Днес установявам, че не е готов за захранване. И моркова го плюе и бута с език. Пробвах да му дам изцедена кърма с лъжицата и имаме същата реакция. Бутане с език и мръщене. Ще паузирам захранването за седмица и ще пробвам пак. Съвети?

За авокадо не мога да дам съвет.
Ароганс, Калина също на 13.01 прави шест месеца. Започнах захранване с тиква на 31.12 като давам по три дни. Пюре правя като сваря от тиквата цигулка колелце и го намачкам добавяйки кърма на момента. Уж се мръщи и не яде много, ама акото друго показва. Колкото иска толкова. След това дадох картоф и никакъв интерес. Вчера реших да пробвам с картоф на лентички без кърма и тиква на кубчета. Може пък да иска сама. Нали писах, че и лъжиците сменях. Слагам в бамбукова купичка иначе. Повече нея яде май Joy Оказа се, че не е привърженик на това ядене поне засега и днес последен ден картоф (по три дни въвеждам без да бързам) ще го смеся с тиква намачкани и кърма. Не си давам зор, правя малко количества, за да не се хвърля много храна, че хич не обичам. Но и не я пришпорвам - колкото тя иска. Но все успява да изяде някоя и друга лъжица. С водата е по-интересно. Пие от чаша и преглъща и се радва. Joy Трябва днес да ѝ взема някакво шише тя да си го държи. Голямо оливане ще пада Joy
Утре въвеждам морков и така. Не се притеснявай да опитваш, Ароганс.
Европа, същата работа с наддаването и издължаването. Един два месец изобщо не беше дръпнала на дължина и мъжът ми се бъзикаше да я разтягаме. Сега е около 7 кг и 64 см. На консултация ще ида при навършени шест месеца, че те ваксините свършиха, но започват профилактичните прегледи и ще му трябват направления.
Моята от месец спи при нас и тва ме побърква. Като я местя се събужда и не знам какво да правя. Знам, че не е правилно. Знам, че и само на гърда заспива. И това не е правилно. Работя в тези посоки, защото искаме февруари или март да я отделим в друга стая и трябва да е подготвена. Това със съня е брутално, не се сеща как да затвори очите и да заспи, а ги търка и реве.
На нова година готвих повече (то затва и заспах накрая), но не успях все пак да направя всички запланувани десерти. Исках да кажа, че имам едни десет яйца и отивам да правя палачинки. Аааа, мед и орехи почти всеки ден ям Simple Smile

# 252
  • Варна
  • Мнения: 630
Авокадото - сурово! Но да е от мекичките,намачкваш с виличка и добавяш водичка. Аз дадох броколи. Спада към газообразуващите храни,но при Сами не се получи. То и как да се получи той много малко хапна от него 2-3 дни по 2-3 лъжички. Дадох му защото гледам много от смесените пюренца го има.

# 253
  • Мнения: 45
Аз съм давала вече тиква ,картоф ,морков, оризова каша .
От плодовите -банан, слива ,круша и ябълка (естествено те се харесаха повече).

И да ви кажа не съм много сигурна, но мисля, че вече е по спокоен ,през нощта спи повече ,макар че нямаме все още заместено хранене ! Явно си е по лакомо детенце и храната му понася добре.

Я кажете авокадото сурово ли го давате и мога ли сега да въведа карфиол и брокол?
аз сварих морков и към него добавях по малко от купени пюренца от броколи и карфиол за да видя дали има интерес,

# 254
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Нали е по-добре на пара да са зеленчуците , а на варени ?

Общи условия

Активация на акаунт