Юлчета 2018- тема 3

  • 78 185
  • 734
  •   1
Отговори
# 510
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Аз нещо се замотах по въпроса с кашите !
Така сега !
Мисля да въведа 5-я зеленчук и после да дам каша ! Та въпроса ми е - да дам няколко дена каша по обед, за да видя за реакция и после да започна да я давам следобяд , а за обяд да продължа обедните зеленчуци и да продължа да вкарвам нови?
 И да редувам нов зеленчук и да включа плодове към кашата като не се засичат дните с нов зеленчук-нов плод ?

# 511
  • Мнения: 683
Аз като се чудя кога и дали мога да дам нещо, се питам дали ако получи реакция ще разбера от какво е. И действам според отговора. Лично аз започнах да давам плодовете след обяд, че графикът ни е скапан и после добавих кашите пак следобяд. Всъщност малкият реве от инстантните каши и правя от зърна, но това отделен въпрос.

Завид, на всички мами на почивка Hug Аз чакам морето в края на април. Резервирали сме хотел в Анталия и ще ходим с кола. Малко (много) се притеснявам от дългия път, но ще видим.

И да си кажа, че с всеки ден, все повече го обичам това дете. В началото се чудих какво толкова им харесват хората, сега не мога да си представя живота без него:hearts:

# 512
  • Мнения: 595
Miss_V за въвеждането на кашата, ако искаш да вкарваш второ хапване следобяд - точно така. Преди обяда може да даваш за няколко дена и след това местиш когато сте готови.И аз като Oh!Carol вкарах плод в менюто първо и след това каша,и като ги смесих станаха СЗ

# 513
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Така ще е !
Ще въведа ябълка, бабан, круша ( или поне 2)  и тогава ще въведа и кашата.
Зеленчуците през това време трябва да се спрат , така ли?

# 514
  • Мнения: 354
Miss , не мисля че е нужно да спираш зеленчуците,докато вкарваш плод или пък каша,поне аз не съм ги спирала.
Усещам,че кърмата не го държи вече дълго време ..макс час и половина и вече целия трепери и мрънка да яде. Дори днес за първи път изяде  цялата си купичка манджа за обяд.

Oh!Carol, дай малко повече инфо за пътуването до Анталия. Там ми е останало сърцето ,и мъжО настоява пак да ходим с колата това лято до там, но разстоянието не е изобщо кратъко и това ме тревожи. Вие с нощувка някъде ли сте или направо за Анталия ще си пътувате.? И ако не е тайна кажи кой хотел сте избрали ?Hug



# 515
  • Мнения: 595
Ако сте достигнали някакво количество, което си хапва детето може и да не спираш да даваш зеленчуци според мен.Но ако са само по 5-6 лъжички може само да въвеждаш новите без да даваш  вече опитани.Да не взема да те объркам Flowers Hibiscus
Ето как правех в началото - по някое време преди обед давам 2-3л..за въвеждане постепенно каквото съм решила /нали е съвсем малко и не пречи на следващото хранене/, за обяд давах от вкараните досега..дълго време малко искаше 30-40 грама.Купувам ги пюретата и тъкмо до 3тия ден стигат, колкото им е годността

# 516
  • Варна
  • Мнения: 630
Аз не спирах с въведените зеленчуци. Тях си ги давах на обяд,а скедобяд започнах с по лъжичка нов плод.
Въведох яйце,но не към пюрето,а просто една сутрин сварих яйчица и му ддох четвъртинка жълтък директно на трохички в устата. Много му хареса. Пробвах и в зеленчуково пюренце да му слагам. Яде си го и доста му се услажда. Забелязвам ,че повече му харесват пюренца с месо отколкото без.

# 517
  • Мнения: 683
Dalila, резервирала съм Камелия Фулия, Сиде. За сега мислим да пътуваме през нощта без почивка. Но още не сме решили нищо. С приятели сме и те предпочитат без нощувка, но ще видим.

# 518
  • Мнения: 243
Аз пък да ви кажа с това захранване май съм много зле, давала съм до сега доста неща, но примерно онзи ден му дадох пюре със спанак и картоф, на следващия ден пащърнак със морков...след обяд му давам круша или ябълка с банан пак на пюре и плодовите ги яде с огромно желание, а зеленчуковите като сложа АМ. Сигурно много погрешно захранвам така като ви чета, нито се е обривал от нещо нито се е запичал пу пу! В общи линии нямаме още заместено напълно хранене, но скоро може би на това хранене в 5ч ще си изяжда всичко, въпреки че се старая да заместя зеленчука на обяд, а не следобедната закуска Simple Smile

# 519
  • Варна
  • Мнения: 630
Доли,аз ще се повторя ,но и при нас се замести именно следобедното хранене,а го започнах по- късно него. Услаждат му се кашата с плод  много и си хапва по 120- 150 от нея. Засища го и после пие доста водичка. Предлагам му и мляко,но пие 10 -- 20 мл и то не винаги. 

# 520
  • Мнения: 243
Доли,аз ще се повторя ,но и при нас се замести именно следобедното хранене,а го започнах по- късно него. Услаждат му се кашата с плод  много и си хапва по 120- 150 от нея. Засища го и после пие доста водичка. Предлагам му и мляко,но пие 10 -- 20 мл и то не винаги. 
Да, за мен важното е че хапва, днес на закуска му дадох бананова каша и си я излапа всичката около 80мл после и мляко пи. Днес на обяд съм му направила батат с пащърнак и ще пробвам без АМ вътре да го яде, защото е сладичко от картофа..

# 521
  • Мнения: 312
Към мамите от Варна:Може ли да ми препоръчате добър хомеопат за бабка?

# 522
  • Мнения: 85
Здравейте мами,
Марти вчера  към 18.00 вдигна температура 38.2 свалихме я с лепенки и панадол. Към 04.00 часа сутринта вдигна температура 38.5 пак дадох панадол съм 05.00 я свали и заспа. До сега няма температура.  Обадих се на са като каза че давам витамин ц ,осцилококцинум и ценапсин. Правя инхалации с сол. Разтвор. 
     Тя каза че може би е пипнал вирус. Каза ми, че мога да му дам и изопринозин.  Сиропа е доста скъп има и хапчета но това не ме притеснява толкова колкото брошурата там пише че е за деца над 19.кг . Марти е около 9.
     Някой давал ли е , дават го точно за вирусна инфекция....

# 523
  • Мнения: 162
Аз съм давала на баткото, точно когато беше на 6 месеца. Важно е да е дозиран правилно, иначе сиропът е добър, но лично аз съм по- доволна от Авирон Кидс- той е изцяло натурален. Ако имате желание попитайте ЛЛ за него!

Желая Ви бързо оздравяване!

Последна редакция: вт, 29 яну 2019, 12:03 от Йори

# 524
  • Мнения: 354
Деси,дано се разминете по -леко !

Мами, възможно ли е докато кърмим няколко месеца да има МЦ ,а на следващия да ни пропусне Blush ?

Общи условия

Активация на акаунт