Юлчета 2018- тема 3

  • 78 181
  • 734
  •   2
Отговори
# 540
  • Мнения: 71
Добро утро мами,
искам да питам ако има ранобудни пак по нашия проблем. До 4 часа се борих с температурата на Марти вдигна почти 39 дадох хексалгин 5 капки. С триста зора заспа. Към 7.20 приплака накърмих го
 и от тогава спи. Като в някаква летаргия е . Дали да го будя. По принцип има розови бузки а сега е прозрачен. Днес ще  бъде вторият ден с температура. Не ми се  иска напразно да го водя при джи пито пред кабинета сигурно е лудница.
Вое мнение е че трябва да го заведеш марката вдигна t в петък и я занедохме тя с татко и беше в колата а аз пазих ред пред кабинета когото дойде нашия ред се качиха и направо вътре доста време поддържате тем и трудво си я свалила
Нека го веде лекар моята прокашляшеи каза лико зачервени дъгички и чисти дробчета в събота вдигна 39.4 ректална с 1 прием нурофен я свали и не е вдигала пие парагрип просран са лциев глюконат лактат и хомевокс все хомеопатични но още кашля !!!!!! Днес мисля да звъня на педиатърката и да я водим това не не моето дете направо ....

# 541
  • Мнения: 595
В настроение като е малкия е голяма беля.Затова от два дена е в проходилка.Има-няма три седмици откак се научи да се изправя и седеше подпрян по цял ден да таборетка и кашони Satisfied ама започна да търси нови места, хваща се за ниската масичка пипа де що види, повечето пъти целеше възглавниците дето съм му наредила ама и на няколко пъти пада и удря главата.Влачеше се само на ръце по корем преди това и подскачаше като го държа, забавлявах го с играчки по земята седнала с него - той не даваше да изляза от стаята направо..

# 542
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Ихааа, моята още прави опити да пълзи, няма идея за надигане по мебели и слава богу де.
Иска си занимавка постоянно. Преди обяд повече се занимава сама, но следобяд е голямо мрънкане. Ей на тая сутрин и ме остави да се наспя.Събуди се към 8, хапна , не искаше в кошарата и я взех при мен в леглото. Заспа по някое време , по едно време чувам се събуди, но не мрънка и продължих да спя. Чакк в 11:15 се обърнах да я видя какво прави, а тя ме погледна едно благо с големите си кафяви очи и направоооо ми оправи деня. Ей така си седеше и кротуваше просто Grinning
Болните бебчета бързо да се оправят !

# 543
  • Мнения: 58
Здравейте,
Моля споделете опит как въвеждате месо всеки ден с увеличаване на количеството или с почивка през няколко дни?
Първо ще въвеждам месо по-нататък жълтък. Смятам да въведа два дни месо в малко количество към зеленчуковото пюре, един ден само зеленчуково и после отново два дни с месо. Сега при захранването със зеленчуци след пюрето кърмя, за да бъде храненето млечно зеленчуково, но когато се добави и месо вече не трябва да кърмя след това нали така?

# 544
  • Мнения: 595
Месото аз въвеждах поредни дни, без пауза..така по два както мислиш ти.Щом си кърмиш е ок след месно пюре, АМ е друго, нали е по-тежко за коремчето. Мен поне други мами ме увериха да не се тревожа.Нямаме заместен обяд затова бях питала.
Бях права за зъбите, че никнат.Днес ги видях - два горни едновременно пробили.Горкия беб..колко много има да изкара още..горката аз Rolling Eyes

# 545
  • Мнения: 1 770
Привет и от мен! 😊
Виждам има изправящи се бебета, браво!☺️ Моята пухкавелка още не може да стои седнала стабилно. Килва се на страни. 🙃Като я гледам май ще проговори преди да се изправи! 😀Много бърбори и най-вече мамама и бабабаба. Когато й се спи направо ми се кара да ходим да се приспиваме. Започват да стават много интересни нашите бебчовци. 😍
С пюретата имаме напредък, ура. Два дни отваря устата на морковено пюре, но хапва по 5-6 малки лъжички и после заключва устата и нищо не може да я излъже да я отвори освен цица. 😁 Но макар и с няколкото лъжички пюре, после пълни памперса до врата. 😆 Това е от нас, рапорт даден! ☺️

# 546
  • Варна - Монреал-Едмънтън
  • Мнения: 178
Рапорт приет!
Самуил вече яде по 4-5 лъжици. 😂
Морков, сладък картоф , тиквичка. Броколи и зелен боб- изплюти.😂😂
Колкото толкова. Опитва се и да пълзи и да се изправя.
Търкаля се и запецва под дивана.

# 547
  • Мнения: 3 439
Я, още една мама на фатално бебе будува Joy Смятам следващия скок в растежа кога ще е Joy И се чудя с тва месо кво да правя, още не съм дала. И тоя уикенд ще я пробваме да ѝ оправим детската и да я местим. Искам на теория, ама сърцето ме свива от сега още. Също обмислям кога да започна с отбиването и стигнах до извода да я кърмя (живот, здраве и кърма) до края на юни месец. Но да видим, че вече на глас не смея да съм категорична камо ли да се заричам. Болят я зъби денонощно иначе. И сега ми е на гърда, как ще я местим не знам. Гледам я как ме е стиснала с тези малки топчести ръчички, целувам я по главата и заспивам щастлива. Лека нощ, момичета!

# 548
  • Мнения: 85
Здравейте, Марти вчера цял ден нямаше температура даже излизахме и на разходка за 40 минути. Вече си помислих, че сме прескочили вируса но уви към 01.30 снощи пак температура до 38.0 градуса. Мрънкане носене на ръце и сутринта не мога да отлепя да заведа каката на градина. Днес ще го водя до лекарката.
       Мога ли да питам аз ли нещо не правя  както трябва Марти е роден на 17.юли още не може сам да седи, единствено във раничката се научи да се хваща с две ръчички и стои с изправено гръбче.
       Каката е започнала да седи на 5 месеца а първото зъбче излезе на 6 месеца. Марти не бърза много..........
Не че ми пречи.
        Приятен ден и ако може топъл и слънчев.
     

# 549
  • Мнения: 2 485
И нашето момиче не може да сяда сама. Тя е на 6 м и 12 дни. Не се върти особено, правила го е, може, но не го прави често. Предпочита да си лежи. Прави "коремни преси" и "пълзи" назад, избутва се.

# 550
  • Варна
  • Мнения: 630
Мами моя хубустник е роден края на юни. И при вас тепърва предстоят сядане и изправяне.
Аз правя сравнения с каката все,как ,кога с какво и тн. И двамата са слабички и много подвижни бебета. Незнам дали има значение това,дали ще са по пъргави. Или е обратното,по слаби са ,защото са много подвижни. Аз незнам какво е да имам бебе с гънчици( а си бях поръчала този път именно пухкаво бебе). Здрави да са.
Ние отложихме ваксина за следващият път. Педиатъра ми каза,че 7 месец ,щом до сега няма проблеми с въведената храна,мога да вкарвам глутен и риба. Аз пък мислех,че чак 9 месец се въвеждат. Видя кръвните изследвания и каза ,че са добре. ИмА ЛЕКО ЗАВИШЕН хемоглобин. А аз се притеснявах да не му е нисък ,че нито яйца нито месо беше ял до преди седмица и нещо.
П.п. при нас още няма зъб

# 551
  • Мнения: 3 439
Р-кащият човек е пухкав, ама май последния месец е наддал повече на височина, та даже не ми е и хептен пухкавела. Но е много дейна, може и от тва да е заслабила Joy Всъщност затова ще я местим, защото ме е страх вече на спалянята и в нейното легло (което ползваме за игра само). Нейното легло е дървено високо с механизъм за люлка. Ще го смъкна до земята, взела съм й килимче пред него направо да излиза и да играе. Положението е въртене, надигане, изправяне, оглеждане (мале само огледала й дай), щъкане, въртене на 360 градуса, седене, подпиране, а бе само да маркира цел и дава всичко от себе си за достигането й. Ще имам ядове с пумпалина, ама гените си казват думата Joy

# 552
  • Мнения: 595
За нас отбиването трябва да се съчетае с преместване на малкия в леглото му..нямаме стая за него засега.Спим заедно и кърмя денонощно, засега така е добре, но докога..
И моя човек е роден юни, откакто мина 6 месеца бързо заякна и започна да седи и стои.Хемоглобина е идеален според реф.стойности , но и ние отложихме ваксината заради хрема, сега пък няма консултации с тоя грип.Глутенови каши вкарвам , после мисля жълтък, различни видове месо /започнала съм с пиле и заешко вече/ ии .. някъде към 9тия месец  май ще дойде ред и на млечни.Чудя се откога да започна да давам закуска твърда

# 553
  • Мнения: 683
Моят пухчо пък не е качил нищо подследния месец, само 2-3 см. Както се притеснявах, че много качва, сега се притеснявам, че не качва Confused Давам, месо, жълтък, плодове, зеленчуци и варя каши, че от инстантните реве. Чудя се обаче какво да я правя тая закуска, че яде в 06 и после чак към 11 се съгласвя.

# 554
  • Варна
  • Мнения: 630
Карол как вариш каши? Моя апоследък отказва кашата. Много и се мръщи. От няколко дни за следобяд е самоо на плодово пюре.

Общи условия

Активация на акаунт