Юлчета 2018- тема 3

  • 78 597
  • 734
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 243
ЧНГ на всички, спорна година!
Някой дава ли от тези безглутенови бишкоти, които се разтварят в млякото, на Пласмон на пример?

# 211
  • Мнения: 85
Честита нова година на всички.
Майчета помагайте от сутринта не ми е добре но май ще вдигна сега и темп.ушите ме болят, гърлото. Освен парацетамол друго може ли да пия. Не ми се ще да спирам кърменето.

# 212
  • Мнения: 2 050
Ибупрофен също може, хапчета за смучене за гърло чета на конкретния модел съставките в е-лактанция, по спомен поне бразилските Стрепсилс са ОК. Отипакс за уши ставаха май за деца, може би и за кърмене са допустими, но не съм чела, пък и зависи от показанията.

# 213
  • Мнения: 160
Привет момичета.
За много години, живи, здрави и много щастливи. А малките бебоци да са още по здрави и постоянно усмихнати.
Как посрещнахте Новата година? Ние си бяхме в къщи, Мария я дочака и заспа без да се стряска от бомбите. Тя ака по 1-2 пъти на ден, като първото ако е хубаво, второто има слуз... Днес пуснахме урина и ако и ако всичко е наред в понеделник ще бием ваксина, вие вече ги свършихте, а ние сега ги почваме.
Днес на своя глава започнах захранване. Започнах с картоф, сложих малко АМ и все едно давах отрова. Изяде си двете лъжички, ама то едни физиономии, едно мрънкане...
Значи сварих три картофа, пасирах ги с малко от водата, в която се вариха, и ги замразих във формички за лед. Ще имам за 5 дни. Обаче как да ги размразя? Директно във вряла вода няма ли да се разкашка, четох че трябвало шоково размразяване, какво е това?
Как бихте ме по съветвали да продължа захранването след като сложим ваксина? Три дни преди и след не се въвеждало нова храна!?
И как изобщо се въвежда всичко, като всяко нещо се въвежда по отделно по 5 дни? Аз като ги смятам нещо не ми излиза математиката, ами кашите, те още по бавно се въвеждат. На теория всичко ми е ясно, където ме бутнат всичко съм прочела, както казва мъжа ми зубрачка, ама такава съм си. Обаче наистина мисля, че аз ще съм захранила с всичко към първи клас...

# 214
  • Мнения: 2 050
Аз съм захранвала с първата храна 3 дни, следващата 2 и оттам нататък всичко по един ден. Това ако няма изявени алергии де. В Бразилия не се захранва така всичко по 5 дни. Жълтък и месо сигурно ще да съм давала по 2-3 дни, глутена изобщо не съм го мислила - добавих някакви овесени ядки в плод и после направо коричка хляб да гризе.

# 215
  • Мнения: 160
Аз съм захранвала с първата храна 3 дни, следващата 2 и оттам нататък всичко по един ден. Това ако няма изявени алергии де. В Бразилия не се захранва така всичко по 5 дни. Жълтък и месо сигурно ще да съм давала по 2-3 дни, глутена изобщо не съм го мислила - добавих някакви овесени ядки в плод и после направо коричка хляб да гризе.
А аз четох, че първата каша се въвежда 10 дни, втората 7 и така всяка следваща. То от каши няма кога месото да се вкара. Ох, ако можеше с мляко да си карат докато проговорят.

# 216
  • Мнения: 85
Ние вече сме опитали почти всички зеленчуци даже вече пробваме и двукомпонентн. Днес яде зелена тиквички с царевица и картофи......
Странно още не може да изяде и половината пюре. Мисля че с първото ми дете беше по лесно.а каши изобщо не му харесват......

# 217
  • Мнения: 2 050
Мойто и то хич не яде, баткото не беше много ящен, ама тая девойка съвсем. Рекордът е 3 лъжички тиква Simple Smile

# 218
  • Мнения: 229
Нещо хич не ми се почва захранване ама скоро ще дойде моментът...
Нашата бебона нахитряла и мрънчи за мен. Излизам от стаята Уаааа, влизам Радост. Даже и баща ѝ да е с нея някой път.... Не знам какво да правя то така никъде не може да мръдна без нея...

# 219
  • Мнения: 3 269
Честита Нова Година и от мен, момичета! Пожелавам на всички прекрасна 2019, с много здраве и усмивки 🤗.
Ние за съжаление не стартирахме много добре, бебка е болна Sad

# 220
  • Мнения: 3 439
Пазете се, че според на Калина педиатърката вече върлува и грип освен вирусните.
На 31, 1 и 2 захраних с тиква. Днес се чудя какво да дам - морков, картоф или сладък картоф.
Едно кръгче сварявах от тиква цигулка, намачквам и давам с кърма. Пъвия път със сребърната гравирана лъжица от баба ѝ (майка ми) сякаш беше най-ентусиазирана и изяде десетина лъжички, но повече не посмях. То пък за зла участ следващите дни по-малко яде в уж по-голяма пластмасова бебешка лъжица. Днес ще ѝ дам с трета бамбукова лъжица. Само се чудя какво. На погачата ѝ подариха бамбуков комплект за хранене е него ползвам, само стерилизирах първия път. Тоя стерилизатор почти не го използвам вече - чат пат някоя нова играчка или стерилизиране на тези, с които си чеше зъбите. В акото имаше разлика само първия път, когато яде реално и беше една идея по-гъстичко (дано не закусвате докато ме четете). Като честота - от 3-4 на 2 мина. Но определено ѝ харесва ритуалът на слагане в столчето, което се върти и самото приготвяне, което се осъществява пред нейния зорък поглед. А бе за звезда Мишлен съм си и Мишленче си отглеждам Joy На мама пухкавелата бузеста Heart Eyes

# 221
  • Мнения: 231
Здравейте,
Мисля, че някъде назад го коментирахте, но не мога да го намеря - ако сега примерно започна с морков и искам да вкарам картоф, би трябвало да започна с количеството морков, до което тя е стигнала и да прибавя 2 лъжички картоф при моркова, като постепенно ги увеличавам, нали така? Simple Smile
Моят мъник тези дни прави 6 месеца и съм решила, че е време да започна, че детето си проявява всички признаци на готовност. Даже по празниците едната ни баба имаше желание да започне захранването и се изказа "Виж го как жадно те гледа детето, докато ядеш този сладкиш. Топни си пръста и й дай да го оближе, че да си пробва душичката" Grinning Grinning

# 222
  • Мнения: 3 439
От такива реплики настръхвам. Макар, че нас точно така са ни отглеждали с топване, близване, сокчета и всякакви дивотии.
За захранването и аз това запомних - продължавам с новия продукт да увеличавам количеството или поне дотам докъдето съм стигнала. В моя случай доникъде. Възможно е да не ѝ е харесала. Аз например последните години взех да ям, не обичам особено. Картофи обаче обичам много и май клоня към картоф за днес.

# 223
  • Мнения: 312
Yanica-радвам се ,че сте прекарали празниците в къщи,дано лошото да е зад гърба ви!
Аз четох,но нека някой по-компетентен да каже,че картофа не е добре да се замразява.Консистенцията му след това ставала отвратителна.Залепвал по небцето на бебка и е труден за преглъщане.Затова и все повече бебки не го харесват като първа храна.
Аз дори още не съм го въвела,но от утре почвам пъщарнак и накрая идва ред на картофа.
Както каза една мама “колкото майки,толкова и начини на захранване!”
Аз въвеждам всеки зеленчук по отделно по три дни,че да усети вкуса им детето.След това ще почнем безглутеновите каши,месните и чак след това плодовите пюрета.Това е по препоръка на педиатър,имам й доверие и я слушам стриктно 🙂

# 224
  • Мнения: 275
Аз започнах с плодови пюрета. Две седмици давах по 2 пъти на ден по мъничко, като опознаване. Опитахме ябълка, круша, слива, кайсия, праскова. И сега от 1ви започнах вече и зеленчуковите (тоест започнах старта на заместването на обедното хранене) с морков. Давам го по 3 дни, защото срока на бурканчето е 3 дни (малките на Хип). Мисля, че е достатъчно да покаже дали ще има реакция, чак 5 дена една и съща храна много ми се вижда.. Утре ще давам тиква, после следва броколи, след това картоф. Така като чета обаче всички май сте започнали със зеленчуците, а у дома де що книга имам, и нашия педиатър казва, че се започва с плодове, защото стомахчето на бебето по-лесно ги приема и смила.

Общи условия

Активация на акаунт